0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (v provozu)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od adamos »

People going from Veselí to CB can use the II/603 way. People going to Veseli from CB can use the new motorway until the first exit 107 Veseli-Jih. The formal highway sign is located after the exit.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od vondr »

Dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec - časosběrné video.
https://www.youtube.com/watch?v=-Jd3uW6 ... e=youtu.be
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od KIV »

Asi je to řečnická otázka, ale ten hrb na napojení 0308A - 0308C, ve směru od Prahy, (u MÚK Veselí - střed) se bude na jaře brousit?
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Petanecek »

Ten hrb je tam "opět"...
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

Petanecek píše:Ten hrb je tam "opět"...
Nu což, alespoň když pozdě v noci za volantem spím, tak mě to vzbudí... ne, vážně, ten hrb tam bude napořád?
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Petanecek »

Odfrezuje se.. a ono to tam pak zase vyroste. :D

Jinak, odbočuji na Třebon na I/24 a když se stavělo, tak jsem nikdy nepřejel, nyní se obávám, že přejedu, neb je to plynulá jízda. Ale díky hrbu, jsem si zase vědom toho, kde odbočit. :D
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Bert »

Nefrezovali, ale odbagrovali. Ale asi tam bude problém poněkud “hlubší”. Je pravdou, ze už ona oprava jej pouze zmenšila, ale o nějakým komfortu tam nemohla byt řeč.
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od KIV »

On ani druhý směr není žádný zázrak. Jel jsem tudy včera večer a soustředil se na to. Sice žádný hrb jako ve směru na Budějice, ale každé napojení obrusu je v autě cítit. Po této stránce (kvalita povrchu) bych řekl že tento úsek je ten nejhorší z D3. Smutné, že je to zároveň nejnovější úsek...
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Petanecek »

Co s tím dělali, to nevím, ale nebylo to tam a nyni je to tam opět.

Mě to přivádí na jednu vzpomínku, kdy jsem dělal praxi u jedné společnosti, která klade pro PRE kabely.
Snažili jsme se protáhnout kabely pod ulicí Kolbenova, tam kde tramvaje odbočují z centra vpravo směr vozovna. Asi dva metry zatím. Měli jsme nějakou protahovačku, provrtalo pod ulicí skrz (už nevím čím.. je to už pár let), a umistovali se tam trubky, a když se prorážecí hlava vytahovala, tak se někde ve prostřed o něco šprajcla (nic nebylo v plánech) a tak se přidal plyn a najednou se to "něco" také vytahovalo.
Pointa je ta, že jsme vytvořili krásný hrb na jendé polovině dané komunikace. Naneštěstí tam jeli na zásah policajti ve Felde s čepicema nahlavě. Jaksi ten hrb tam nečekali, takže si skočili až jim čepice spadli.. :D :D Nu samozřejmě jsme se k tomu hrbu nepřiznali a on pak nějak zmizel.. :D Časem..
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Diaľničiar »

D3.JPG
D3.JPG (84.39 KiB) Zobrazeno 18840 x
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Bert »

jj, fotka je to krásná. Kdyby ji autor udělal o cca 550 metrů dále ve směru na Praha, byl by u levé bílé čáry vidět onen hrb ve tvaru české národní hory, Řípu... :kladivo: Napadá mě otázka - vítě někdo, co bude s tou deponií u exitu 107 směr Třeboň? Rekultivuje se a nechá zarůst, nebo se odveze? Díky za odpověď.
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od KIV »

Měl jsem za to že ten hrb na napojení 0308A - 0308C, ve směru od Prahy, (u MÚK Veselí - střed) se zbrousil krátce po zdejší listopadové diskuzi. Nebo jsem ho dlouho necítil. Ale teď, asi tak od začátku února, ho cítím zase.
Byl tam pořád, nebo se děje něco jak to popsal Petanacek: "Odfrezuje se.. a ono to tam pak zase vyroste."?
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Svatosp »

Tak vam reknu, ze krizovatka Veseli jih, to teda vymyslel inteligent, to je totalne zpraseny jako to tam bylo i kdyz nebyla dalnice. Tam bude najezdu do protismeru na dlanici, smerem od Veseli to vede rovne to si vyslovene pri mlze a tme rika o pruser. . A smerem od dalnice je ta krizovatka taky silene neprehledna, hlavni vede nahoru na Trebon, dava se prednost z leva a jeste tam neni dobre videt, jak to je do zatacky nahoru.

https://mapy.cz/zakladni?x=14.6811817&y ... itch=0.314
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Dílo ŘSD, že by bylo "zprasené" ? ! Není možná !

Tady to vypadá na další zavření diskuze. :twisted:
HP
Příspěvky: 195
Registrován: 18.1.2016 21:23:20

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od HP »

Teda, teď koukám, jak totálně zprasené to bylo před výstavbou dálnice!
https://www.google.com/maps/@49.1730438 ... 312!8i6656
Jen z ničeho nic zákaz vjezdu, vodorovné značení nula (ano, před křižovatkou je ještě návěst). Ale tenkrát nehrozil nájezd na dálnici v protisměru. Rozhodně se tou křižovatkou měli při stavbě dálnice zabývat, bohužel jen změnili dopravní značení.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Svatosp »

Predtim to bylo aspoň trochu lepsi v tom, ze ten sjezd z vrchu byla vedlejsi, tj. každý uz to kalil rovne a davali prednost ty z vrchu coz bylo logictejsi, ted je hlavni nahoru. Ridici to tam rozjedou (ještě aby ne, kdyz je tam 2-pruh ) a pak nahle vedlejsi, pro neznale ridice to bude dobra past. A to ani nemluvim o tom najezdu v protismeru na dalnici z opačného smeru, v takovy mlze a jenom trosku zmateny ridic a bude maler na ceste. Kdyby tam aspoň daly takovy ty vystazny pracky apod..když je to nove dilo. Celkove to je silene slozite, kdyz sjedete z dalnice a chcete do Veseli. Myslel jsem, ze se stavbou dalnice tahle blbost padne a udelaji normalni křižovatky ale je to ještě horsi!
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Sosa »

Tedy já nevím jak jiní, ale pokud jedu v mlze v místě kde to neznám, tak jedu pomaleji a více se rozhlížím.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Svatosp »

Sosa píše:Tedy já nevím jak jiní, ale pokud jedu v mlze v místě kde to neznám, tak jedu pomaleji a více se rozhlížím.
Musí to by blbuvzdurne, bohužel vime jak to konci i na prehlednejsich najezdech......
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

To Svatosp:

Nemyslím, že by tvar MÚK Veselí - jih (exit 107) byl nějaký extra průšvih. Pro tangenciální odpojení z dálničního tělesa v oblouku, navíc s využitím stávajících komunikací, těžko vymyslet něco výrazně jiného, zejména pak když při návrhu musíte zohlednit ostatní aspekty (niveleta, zábor, ekonomika atp.)...
Pokud tam někdo v noci, v mlze, v dešti pojede jako idiot, zcela jistě může udělat fatální chybu. Nicméně to bude chyba řidiče a nikoliv ŘSD. A stejně dnes jezdí většina aut s navigací, takže bych z toho v až tak velkém stresu nebyl...
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Houdini »

Pro zbloudilého traktoristu bych zopakoval zákaz vjezdu na tomto místě: https://mapy.cz/s/3s2H4.
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
HP
Příspěvky: 195
Registrován: 18.1.2016 21:23:20

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od HP »

No, nevím... samozřejmě označené to je, jak vodorovným, tak svislým značením, takže pozorný řidič dbající značek neudělá chybu. Ale i stavebně by křižovatky měly být intuitivní a z tohoto pohledu je křižovatka špatně (to nikdo nemůže rozporovat). To jak vypadá je samozřejmě dáno historickým vývojem, první zprasení (hurá rovně do zákazu) vzniklo při stavbě obchvatu Veselí, teď byla šance při stavbě dálnice to napravit, ale přišlo druhé zprasení (hurá rovně přes křižovatku z vedlejší). Takže už takhle zůstane (pokud to nebude nehodové místo) už navždy, ale to, že je špatně, na tom nic nemění.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od adamos »

Tam to lze vyřešit přemalováním čar: (a) sjezd z dálnice udělat jednopruhový, zbytek zašrafovat. Provoz asi nebude bůhvíjaký, aby to jeden pruh nepobral; (b) napojení sjezdu do křižovatky udělat ne přímo, ale obloukem, asi takto: https://mapy.cz/s/3s30r . Ale k tomu dojde až po první (druhé, třetí, ...) boračce.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Svatosp »

Aspon tak a doplnit to u ty plastovy sloupky.
Ale samozrejme to je porad potencialne hodne problematicke místo, jednak se muze lehce najet ze smeru od Trebone, to tu jednosměrku prehledne jako nic a bude myslet, ze najizdi na dalnici směr Praha. A pak samozrejme rovne od Veseli, to taky staci malo a k tomu tam ta krirozvatka, frajjirek to rozhuli na 2-pruhu a z kopce mu to tam posle auto na hlavni z leva. Chyba je, ze tyhle věci projektuji projektanticci pekne od stolu, nikdy tam nejeli a mají nulove zkusenosti, jinak by tohle nemohli nikdy pustit.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Jaký je váš názor na řešení formou kruháče ?

To by zabránilo tomu, aby to někdo, kdo přijíždí od Veselí,za snížené viditelnosti vzal rovně. Muselo by samozřejmě na kruháči být výrazné značení zákazu odbočení + další žluté tabule se zákazem vjezdu do jednosměrky, které bych pro jistotu ještě o kus dál zopakoval (jak už tady někdo navrhoval výše).

Tohle přímé napojení, kde se nesmí pokračovat rovně,se jinak asi bezpečně řešit nedá. To je principiálně blbé.

Další věc co mě napadá je přeložka silnice a změna tvaru křižovatky, což už je ale náročnější.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Svatosp »

Ja osobně tyhle kruháče s přímým nájezdem na dálnici nemusím, vždy mám trochu strach, jestli jsem dobře najel, ale urcite by to bylo lepsi nez toto. Celkove to měli predelat, stalo by to sice o par milionku vic ale v cene ty dalnice by to nebylo nic, nez tuhle nebezpečnou zalezitost.
Odpovědět

Zpět na „D3“