České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (v provozu)
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=3242
Stránka 12 z 25

Autor:  vondr [ 13.5.2016 17:17:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

neví někdo jaký typ mostu bude proveden u Horusic přes D3 a žel.koridor? dle situace na místě to vypadá, že by se měla dělat nosná ocelová konstrukce, která se bude postupně vysouvat. U jedné opory mají připravenou betonovou "asi"startovací pozici

Autor:  vondr [ 3.6.2016 10:59:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

o víknedu 25.6. - 26.6.2016 bude obousměrně uzavřena silnice I/3 z důvodů montáže skruže budoucí mostu silnice z Veselí nad Lužnicí do Svinů. Objízdná trase povede přes Veselí nad lužnicí.

viz. úřední deska Jihočeského kraje
http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=393&par[lang]=CS&par[id_tema]=17&par[id_urdeska]=9684

Autor:  vondr [ 23.6.2016 12:41:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

23.06.2016 - Stavba 0308C Veselí nad Lužnicí - Bošilec, stavební práce od 10. 5. do 24. 5. 2016
http://www.dalnice-d3.cz/fotogalerie/so ... -24-5-2016

Autor:  chemer [ 23.6.2016 12:54:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

K čemu prosím slouží toto? Jak jezdím okolo, vždy jsem dumal na co je to dobré.

Obrázek

Autor:  kyk [ 23.6.2016 13:23:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Řekl bych že svahová drenáž

Autor:  Bergo [ 23.6.2016 16:50:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Drenážní žebro na odvodnění svahu a zamezení svahových deformací.

Autor:  Lenny [ 25.6.2016 21:19:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Dneska panoval v okolí Veselí dobrý chaos. Byla uzavřena silnice I/3 mezi křiž. II/147 a I/24, provoz ve směru na ČB veden po I/3 - II/147 - II/603 - I/24 MÚK Veselí-jih - I/3 opačný směr veden I/3 - II/603 - D3 MÚK Veselí-sever. Nepochopil jsem, proč nevedly dopravu obousměrně po větvi ČB - Veselí na MÚK Veselí-jih. Do toho ještě bouřky a uzavřená ulice ČSA.

Celá tato uzavírka je dle mě kvůli osazování podpěrné skruže nadjezdu II/147.

Autor:  Sudr [ 27.6.2016 18:42:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Ano, ta uzavírka byla kvůli tomu. Fotky z dnešního rána z místa: https://www.zonerama.com/Link/Album/1749753

Autor:  vondr [ 15.7.2016 14:43:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

15.07.2016 - Stavba 0308C Veselí nad Lužnicí - Bošilec, stavební práce od 8. 6. do 28. 6. 2016
http://www.dalnice-d3.cz/fotogalerie/so ... -28-6-2016

Autor:  Pišta [ 18.7.2016 10:28:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

A toto je čo za "akcia"? http://www.dalnice-d3.cz/public/data/me ... CF9794.jpg

Autor:  eric987 [ 18.7.2016 20:34:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

:arrow: Zosilnovanie pilierov mosta. Bud sa tam obnazila vystuz alebo prevadzka ukazala, ze su priliz subtilne.

Autor:  Sosa [ 20.7.2016 7:55:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Výztuž ba se sanovala asi jinak, tady to vypadá spíš na přílišnou subtilnost.

Autor:  eric987 [ 20.7.2016 19:39:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Tak pri vystuzi to dost zavisi od rozsahu jej obnazenia, resp. skorodovania. Ak ten rozsah je znacny a nie je to zrovna na demolaciu (vid Horelicky most v Cadci na I/11), tak sa to robi prave takto. Ale mas pravdu, tu to vyzera skor na prilisnu subtilnost.

Autor:  Kuba [ 21.7.2016 12:59:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

A ten původní pilíř a nová vrstva se armuje a spojuje prosím jakým způsobem? Armovací síť se kotví do stávajícícho pilíře? Jak se ta síť upevňuje - chemickou maltou? Jak se ty betony spojují? Nějaký adhezní můstek či co? Přece spojení starého a nového betonu nepředstavuje nikdy konstrukční spojení? To mě celkem zajímá, protože řeším něco podobného, ale nejsem stavař.

Autor:  Pišta [ 21.7.2016 14:14:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

K slovnému spojeniu "prílišná subtílnosť" - žijem v domnení že máme nejaké technické normy, vzdelaných, zodpovedných a certifikovaných projektantov a statikov, stavebný dozor, testovanie kvality betónu, prípadne ďalšie mechanizmov na zabezpečienie statiky stavieb. Tým pádom slovné spojenie "prílišná subtílnosť" v tomto systéme nemá nárok na existenciu.

Jediná situácia, kedy chápem nutnosť niečo sanovať je problém s podložím. (Áno, tiež by sa nemalo stávať. :) ) Má niekto podložené informácie o tom, čo je reálnym dôvodom tejto akcie? :)

Autor:  Max [ 21.7.2016 14:21:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

A neni na komunikaci, co vede po tom mostu, (o dost) vyssi provoz, nez s jakym se pocitalo v dobe vystavby? Ve smyslu, ze maximalni nahodily zatizeni zustalo stejny, ale dlouhodoby prumerny zatizeni je vyssi? Nevim ale podle tehle fotky, kde to je.

Autor:  jannnn [ 21.7.2016 21:16:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Dle mého je to zde: https://mapy.cz/s/TxAM

Autor:  eric987 [ 22.7.2016 7:25:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Kuba píše:
A ten původní pilíř a nová vrstva se armuje a spojuje prosím jakým způsobem? Armovací síť se kotví do stávajícícho pilíře? Jak se ta síť upevňuje - chemickou maltou? Jak se ty betony spojují? Nějaký adhezní můstek či co? Přece spojení starého a nového betonu nepředstavuje nikdy konstrukční spojení? To mě celkem zajímá, protože řeším něco podobného, ale nejsem stavař.

Nova armovacia siet vytvori homohenny celok okolo piliera a s povodnym sa spoji cez trne, ktore sa k novej sieti prihnu a (alebo) zavaria (http://www.asb.sk/fotogalerie/inziniers ... cestach-13 ; rovnaky princip ale este lepsie vidno tu: http://www.asb.sk/fotogalerie/inziniers ... cestach-10 ). Ako sa tie siete upevnuju na povodne piliere to uz ja presne neviem ani ja, ale podla mna tiez ide o chemicku maltu alebo nieco podobne.

Pišta píše:
K slovnému spojeniu "prílišná subtílnosť" - žijem v domnení že máme nejaké technické normy, vzdelaných, zodpovedných a certifikovaných projektantov a statikov, stavebný dozor, testovanie kvality betónu, prípadne ďalšie mechanizmov na zabezpečienie statiky stavieb. Tým pádom slovné spojenie "prílišná subtílnosť" v tomto systéme nemá nárok na existenciu.

Jediná situácia, kedy chápem nutnosť niečo sanovať je problém s podložím.

Technicke normy tu boli su a budu, problem je ze ani ony nie su nemenne, ale casom sa rovnako vyvijaju a menia. Takze co mohlo byt v sulade s CSN pred 20-30 rokmi, to uz moze byt v rozpore s nou.

Autor:  Sudr [ 22.7.2016 7:43:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

jannnn: jj. to místo je správně.

Autor:  Sosa [ 22.7.2016 9:34:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

V době výstavby a dne mohou být jiné normy na zatížení konstrukcí, pak nemusí štíhlost prvku již nyní vycházet. Ono i každý statik to počítá trochu jinak, některý je odvážnější, některý se drží při zdi. Vzhledem k tomu, že je to starší most může mít i vliv odhad degradace stávající konstrukce.

Kotvení se provádí na chemickou kotvu, kdy se do stávajícího betonu nakotví trny a na ně se přiváže výztuž, spojení betonu většinou adhézním můstek, statické propojení zajistí nakotvené trny, před ním se dělají odtrhové zkoušky na pevnost povrchových vrstev.

Autor:  Pišta [ 22.7.2016 11:09:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Vďaka za info. Ten most na pôvodnej fotgrafii vyzeral dosť novo. Informácia o veku mosta a panoráma z mapy.cz veľa vysvetľuje. :ok:

Autor:  adamos [ 22.7.2016 11:48:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Obchvat Veselí n. Lužnicí je z počátku 90. let, takže stáří mostu bude kolem pětadvaceti.

Autor:  petrsida [ 24.7.2016 10:29:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

A podle sdělení lidí od stavby bude nutné celou starou část hlavní trasy rozebrat a postavit znova

Autor:  Sudr [ 25.7.2016 8:14:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Ještě takový drobný postřeh k zesilování sloupů - včera jsem místem projížděl uvedeným místem a zatímco dva ze tří sloupů byly již vizuálně zjevně "bytelnější" u prostředního se celá věc napoprvé zjevně nepovedla takže na sloupu zůstala jen přidaná armovací síť ze které nový beton opadal.

petrsida: s tím se tak nějak počítalo od začátku, ne?

Autor:  petrsida [ 25.7.2016 16:53:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Určitě, musí to být v projektu a musí to mít schválené financování, já to mám přímo od dozoru stavby

v letácích jsem si toho buď nevšiml, nebo to tam není

opětovně je vidět, jak jsou půlprofily nanic

Stránka 12 z 25 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/