| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (v provozu) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=3242 |
Stránka 12 z 25 |
| Autor: | vondr [ 13.5.2016 17:17:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
neví někdo jaký typ mostu bude proveden u Horusic přes D3 a žel.koridor? dle situace na místě to vypadá, že by se měla dělat nosná ocelová konstrukce, která se bude postupně vysouvat. U jedné opory mají připravenou betonovou "asi"startovací pozici |
|
| Autor: | vondr [ 3.6.2016 10:59:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
o víknedu 25.6. - 26.6.2016 bude obousměrně uzavřena silnice I/3 z důvodů montáže skruže budoucí mostu silnice z Veselí nad Lužnicí do Svinů. Objízdná trase povede přes Veselí nad lužnicí. viz. úřední deska Jihočeského kraje http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=393&par[lang]=CS&par[id_tema]=17&par[id_urdeska]=9684 |
|
| Autor: | vondr [ 23.6.2016 12:41:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
23.06.2016 - Stavba 0308C Veselí nad Lužnicí - Bošilec, stavební práce od 10. 5. do 24. 5. 2016 http://www.dalnice-d3.cz/fotogalerie/so ... -24-5-2016 |
|
| Autor: | chemer [ 23.6.2016 12:54:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
K čemu prosím slouží toto? Jak jezdím okolo, vždy jsem dumal na co je to dobré.
|
|
| Autor: | kyk [ 23.6.2016 13:23:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Řekl bych že svahová drenáž |
|
| Autor: | Bergo [ 23.6.2016 16:50:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Drenážní žebro na odvodnění svahu a zamezení svahových deformací. |
|
| Autor: | Lenny [ 25.6.2016 21:19:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Dneska panoval v okolí Veselí dobrý chaos. Byla uzavřena silnice I/3 mezi křiž. II/147 a I/24, provoz ve směru na ČB veden po I/3 - II/147 - II/603 - I/24 MÚK Veselí-jih - I/3 opačný směr veden I/3 - II/603 - D3 MÚK Veselí-sever. Nepochopil jsem, proč nevedly dopravu obousměrně po větvi ČB - Veselí na MÚK Veselí-jih. Do toho ještě bouřky a uzavřená ulice ČSA. Celá tato uzavírka je dle mě kvůli osazování podpěrné skruže nadjezdu II/147. |
|
| Autor: | Sudr [ 27.6.2016 18:42:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Ano, ta uzavírka byla kvůli tomu. Fotky z dnešního rána z místa: https://www.zonerama.com/Link/Album/1749753 |
|
| Autor: | vondr [ 15.7.2016 14:43:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
15.07.2016 - Stavba 0308C Veselí nad Lužnicí - Bošilec, stavební práce od 8. 6. do 28. 6. 2016 http://www.dalnice-d3.cz/fotogalerie/so ... -28-6-2016 |
|
| Autor: | Pišta [ 18.7.2016 10:28:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
A toto je čo za "akcia"? http://www.dalnice-d3.cz/public/data/me ... CF9794.jpg |
|
| Autor: | eric987 [ 18.7.2016 20:34:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
| Autor: | Sosa [ 20.7.2016 7:55:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Výztuž ba se sanovala asi jinak, tady to vypadá spíš na přílišnou subtilnost. |
|
| Autor: | eric987 [ 20.7.2016 19:39:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Tak pri vystuzi to dost zavisi od rozsahu jej obnazenia, resp. skorodovania. Ak ten rozsah je znacny a nie je to zrovna na demolaciu (vid Horelicky most v Cadci na I/11), tak sa to robi prave takto. Ale mas pravdu, tu to vyzera skor na prilisnu subtilnost. |
|
| Autor: | Kuba [ 21.7.2016 12:59:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
A ten původní pilíř a nová vrstva se armuje a spojuje prosím jakým způsobem? Armovací síť se kotví do stávajícícho pilíře? Jak se ta síť upevňuje - chemickou maltou? Jak se ty betony spojují? Nějaký adhezní můstek či co? Přece spojení starého a nového betonu nepředstavuje nikdy konstrukční spojení? To mě celkem zajímá, protože řeším něco podobného, ale nejsem stavař. |
|
| Autor: | Pišta [ 21.7.2016 14:14:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
K slovnému spojeniu "prílišná subtílnosť" - žijem v domnení že máme nejaké technické normy, vzdelaných, zodpovedných a certifikovaných projektantov a statikov, stavebný dozor, testovanie kvality betónu, prípadne ďalšie mechanizmov na zabezpečienie statiky stavieb. Tým pádom slovné spojenie "prílišná subtílnosť" v tomto systéme nemá nárok na existenciu. Jediná situácia, kedy chápem nutnosť niečo sanovať je problém s podložím. (Áno, tiež by sa nemalo stávať. |
|
| Autor: | Max [ 21.7.2016 14:21:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
A neni na komunikaci, co vede po tom mostu, (o dost) vyssi provoz, nez s jakym se pocitalo v dobe vystavby? Ve smyslu, ze maximalni nahodily zatizeni zustalo stejny, ale dlouhodoby prumerny zatizeni je vyssi? Nevim ale podle tehle fotky, kde to je. |
|
| Autor: | jannnn [ 21.7.2016 21:16:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Dle mého je to zde: https://mapy.cz/s/TxAM |
|
| Autor: | eric987 [ 22.7.2016 7:25:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Kuba píše: A ten původní pilíř a nová vrstva se armuje a spojuje prosím jakým způsobem? Armovací síť se kotví do stávajícícho pilíře? Jak se ta síť upevňuje - chemickou maltou? Jak se ty betony spojují? Nějaký adhezní můstek či co? Přece spojení starého a nového betonu nepředstavuje nikdy konstrukční spojení? To mě celkem zajímá, protože řeším něco podobného, ale nejsem stavař. Nova armovacia siet vytvori homohenny celok okolo piliera a s povodnym sa spoji cez trne, ktore sa k novej sieti prihnu a (alebo) zavaria (http://www.asb.sk/fotogalerie/inziniers ... cestach-13 ; rovnaky princip ale este lepsie vidno tu: http://www.asb.sk/fotogalerie/inziniers ... cestach-10 ). Ako sa tie siete upevnuju na povodne piliere to uz ja presne neviem ani ja, ale podla mna tiez ide o chemicku maltu alebo nieco podobne. Pišta píše: K slovnému spojeniu "prílišná subtílnosť" - žijem v domnení že máme nejaké technické normy, vzdelaných, zodpovedných a certifikovaných projektantov a statikov, stavebný dozor, testovanie kvality betónu, prípadne ďalšie mechanizmov na zabezpečienie statiky stavieb. Tým pádom slovné spojenie "prílišná subtílnosť" v tomto systéme nemá nárok na existenciu. Jediná situácia, kedy chápem nutnosť niečo sanovať je problém s podložím. Technicke normy tu boli su a budu, problem je ze ani ony nie su nemenne, ale casom sa rovnako vyvijaju a menia. Takze co mohlo byt v sulade s CSN pred 20-30 rokmi, to uz moze byt v rozpore s nou. |
|
| Autor: | Sudr [ 22.7.2016 7:43:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
jannnn: jj. to místo je správně. |
|
| Autor: | Sosa [ 22.7.2016 9:34:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
V době výstavby a dne mohou být jiné normy na zatížení konstrukcí, pak nemusí štíhlost prvku již nyní vycházet. Ono i každý statik to počítá trochu jinak, některý je odvážnější, některý se drží při zdi. Vzhledem k tomu, že je to starší most může mít i vliv odhad degradace stávající konstrukce. Kotvení se provádí na chemickou kotvu, kdy se do stávajícího betonu nakotví trny a na ně se přiváže výztuž, spojení betonu většinou adhézním můstek, statické propojení zajistí nakotvené trny, před ním se dělají odtrhové zkoušky na pevnost povrchových vrstev. |
|
| Autor: | Pišta [ 22.7.2016 11:09:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Vďaka za info. Ten most na pôvodnej fotgrafii vyzeral dosť novo. Informácia o veku mosta a panoráma z mapy.cz veľa vysvetľuje. |
|
| Autor: | adamos [ 22.7.2016 11:48:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Obchvat Veselí n. Lužnicí je z počátku 90. let, takže stáří mostu bude kolem pětadvaceti. |
|
| Autor: | petrsida [ 24.7.2016 10:29:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
A podle sdělení lidí od stavby bude nutné celou starou část hlavní trasy rozebrat a postavit znova |
|
| Autor: | Sudr [ 25.7.2016 8:14:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Ještě takový drobný postřeh k zesilování sloupů - včera jsem místem projížděl uvedeným místem a zatímco dva ze tří sloupů byly již vizuálně zjevně "bytelnější" u prostředního se celá věc napoprvé zjevně nepovedla takže na sloupu zůstala jen přidaná armovací síť ze které nový beton opadal. petrsida: s tím se tak nějak počítalo od začátku, ne? |
|
| Autor: | petrsida [ 25.7.2016 16:53:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Určitě, musí to být v projektu a musí to mít schválené financování, já to mám přímo od dozoru stavby v letácích jsem si toho buď nevšiml, nebo to tam není opětovně je vidět, jak jsou půlprofily nanic |
|
| Stránka 12 z 25 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|