| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (v provozu) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=3242 |
Stránka 13 z 25 |
| Autor: | Lenny [ 25.7.2016 21:44:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
I ten půlprofil velmi pomohl Veselí. Nemusel by se bourat, kdyby se nezměnili normy a kategorie z D 26,5 na D 27,5. |
|
| Autor: | MickeyMouse [ 26.7.2016 7:22:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
petrsida píše: Určitě, musí to být v projektu a musí to mít schválené financování, já to mám přímo od dozoru stavby v letácích jsem si toho buď nevšiml, nebo to tam není opětovně je vidět, jak jsou půlprofily nanic A není to v tomhle úseku spíš o tom, že ten půlprofil si užil tolik, co plnohodnotná dálnice, protože provoz je tam jako na dálnici? Půlprofil má smysl spíš tam, kde provoz odpovídá silnici I. třídy, a kde se ví, že časem to bude na dálnici. Ta se pak ale musí včas dostavět. U Veselí to tak někdy v 80. letech určitě bylo, takže tam je hlavní problém ve zpoždění dostavby plného profilu. |
|
| Autor: | Sudr [ 26.7.2016 7:39:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Taky bych řekl, že zde ten půlprofil sloužil čtvrstoletí dobře a není divu, že není v nejlepší kondici. Nicméně vzpomínám, že dlouhé roky jsem se na cestě od Tábora těšil, až se proploužím celu táborskou aglomerací, Planou a Soběslaví a připadalo mi, že za zatáčkou u Veselí začíná nájezdem na ten půlprofil řidičský ráj...... |
|
| Autor: | mts [ 26.7.2016 8:31:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Reseni obchvatu Veseli bylo vlastne ukazkove. Nejprve pulprofil dalnice a tim ulehcit centru a pak casem dostavet na plnej profil. Standardni cesky reseni je udelat obchvat města, ten obestavet nakupaky, zaplavelit kruhacema a pak se dela obchvat obchvatu… |
|
| Autor: | kot [ 26.7.2016 12:56:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
No jo, ale v 80 + 90 letech nákupáky nehrozily ani náhodou. Takže proto to vypadá ( a byla to opravdu pro Veselí velká pomoc ) tak prakticky a čistě. Kdykoliv jsem tam projížděl, vždy jsem si říkal, že za "chvíli" pojedu tudy po dálnici /viz připravený most pro dálnici/ Že ta "chvíle" bude trvat takhle dlouho, mě ani ve snu nenapadlo. |
|
| Autor: | petrsida [ 26.7.2016 14:48:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Jak píše Lenny, problém je ve změně norem, jinak na tom zase až tak špatně není, na většině trasy by to bylo o výměně povrchu jediné místo, kde se prosedl, je u křižovatky na Třeboň a je to proto, že tam má pod sebou dálnice staré jezero, a nechci být prorok, ale bojím se, že si tu sedne i nová stavba, úsek o délce 50 m jaksi nikdo v projektu neřešil, když jsme to stavákům říkali, tak se dost divili jinak samozřejmě bez obchvatu by minulých dvacet let bylo u Veselí krušných, ten povzdech je nad pomalostí stavění u nás, nikoli nad stavbou jako takovou |
|
| Autor: | Michal R [ 26.7.2016 17:06:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
kot píše: No jo, ale v 80 + 90 letech nákupáky nehrozily ani náhodou. Takže proto to vypadá ( a byla to opravdu pro Veselí velká pomoc ) tak prakticky a čistě. Kdykoliv jsem tam projížděl, vždy jsem si říkal, že za "chvíli" pojedu tudy po dálnici /viz připravený most pro dálnici/ Že ta "chvíle" bude trvat takhle dlouho, mě ani ve snu nenapadlo. Zdravím, příteli Kote! Obchvat Veselí byl uveden do provozu v roce 1998, a to jak jistě víš, se už nákupáky rojily po vlastech českých, byť asi ne tak, jak se tomu děje dnes. Problém obchvatu byl ale v úrovňovém křížení s odbočkou na Sviny, kde je dodnes nejeden křížek. No a co se týče času, dobře si pamatuju toho autistu Špidlu, který zde pár let předstíral premiéra země, když sliboval komplet D3 do roku 2010 |
|
| Autor: | Lenny [ 26.7.2016 21:10:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Jak se říká, slibem nezarmoutíš, k těm bychom mohli přidat tvůrce bodového systému Šimonovského a jeho D1 do roku 2010 po Brno v šestipruhu, což pronesl v roce 2005. Změna nivelety je až 1 m, většinou kolem 25 cm, resp. 45 cm, záleží jak v kterém úseku. Rovněž se mění sklon svahů. A teď nevím, jestli původní půlprofil na příčný sklon střechovitý či jednostranný. |
|
| Autor: | Standa [ 27.7.2016 7:33:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Michal R: Myslíte toho Špidlu, co náhodou zapomněl vyjednat v rámci přístupových jednání výjimky, které by nám umožnily postavit co nejrychleji alespoň základní síť dálnic (třeba EIA), a který dnes představuje "zelené křídlo" ČSSD? |
|
| Autor: | Michal R [ 27.7.2016 9:41:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Standa píše: Michal R: Myslíte toho Špidlu, co náhodou zapomněl vyjednat v rámci přístupových jednání výjimky, které by nám umožnily postavit co nejrychleji alespoň základní síť dálnic (třeba EIA), a který dnes představuje "zelené křídlo" ČSSD? Bingo! |
|
| Autor: | kot [ 27.7.2016 11:22:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Pánové politik hledá volné místo na trhu poptávek a radši několikrát změní svůj názor, jen když nebude muset pracovat jako zbytek národa... |
|
| Autor: | Michal R [ 28.7.2016 8:41:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Lenny píše: Jak se říká, slibem nezarmoutíš, k těm bychom mohli přidat tvůrce bodového systému Šimonovského a jeho D1 do roku 2010 po Brno v šestipruhu, což pronesl v roce 2005. Změna nivelety je až 1 m, většinou kolem 25 cm, resp. 45 cm, záleží jak v kterém úseku. Rovněž se mění sklon svahů. A teď nevím, jestli původní půlprofil na příčný sklon střechovitý či jednostranný. Myslím, že příklad s obchvatem Veselí n/L by měli otloukat o hlavu všem, kteří budou tu či onde horovat pro stavbu polovičního profilu. |
|
| Autor: | MickeyMouse [ 28.7.2016 10:17:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
A on někdo za poloviční profily horuje jen tak z plezíru? Co jsem si tu i jinde mohl všimnou, za poloviční profily se horuje jen tehdy, když hrozí, že není vůle budovat celou dálnici, protože poloviční profil je pořád lepší než vyasfaltovaná císařská silnice. |
|
| Autor: | kot [ 28.7.2016 16:31:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
Ono ani tak nejde o poloviční profil, ale o PERMANENTNĚ měnící se normy, které pak udělají z hotového 1/2 profilu nepoužitelnou trasu pro rozšíření... |
|
| Autor: | Michal R [ 28.7.2016 19:33:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
to Myšák Mickey: No, jen tak z plezíru jistě ne, ale občas se k tomuto řešení uchylují tehdy, když selský rozum sice říká "postavit plný profil", ale díky nejrůznějším studiím dopravní zátěže či politice obecně se postaví půlprofil. Historie ukazuje, že je to ekonomický nesmysl tak i technicky krátkozraké (viz. Kotovo připomínka). Tedy co s tím? Buď stavět čtyřproudé komunikace rovnou a nebo S11,5.... hybrid je hybrid |
|
| Autor: | MickeyMouse [ 29.7.2016 6:46:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
to Michal R: To je jednoduche: - Nemenit normy - Nemenit projekty - Dostavovat druhou pulku vcas - A hlavne, stavet koncepcne a systematicky Kdyz se stavela slovenska D1 pred Povazskou Bystricou, byl nejdriv hotovy a zprovozneny 1/2 profil a pak se relativne dlouho dostavovala druha pulka. Zrovna na nasi D3 by tohle v useku mezi CB a st. hranici bylo myslim dobre reseni. I kdyby se ten zbytek dostavoval salamove a ne linearne. |
|
| Autor: | Rio13zm [ 29.7.2016 9:16:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
ten usek slovenskej D1 ktory spominas, zacal stavat Meciar, ale nemal na to financne krytie. ked nastupil Dzurinda, musel rozostavane stavby ako tak dokoncit a niektore uplne pozastavit. to je dovod toho polprofilu, je to vlastne na rovine, neboli tam takmer ziadne problemy. |
|
| Autor: | mts [ 29.7.2016 9:58:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
No zrovna vystavba obchvatu v polovine profilu kolem Veseli bylo asi jedine spravne reseni. Nechat valit tranzit centrem dalších 20 let je spatne a postavit obycejny obchvat a pak po 20 letech ještě vedle nej dalnici trochu zhovadilost... |
|
| Autor: | petrsida [ 29.7.2016 11:46:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
mts píše: No zrovna vystavba obchvatu v polovine profilu kolem Veseli bylo asi jedine spravne reseni. Nechat valit tranzit centrem dalších 20 let je spatne a postavit obycejny obchvat a pak po 20 letech ještě vedle nej dalnici trochu zhovadilost... To asi nikdo nerozporuje, ten problém je v tom, že se kvůli změně norem musí velká část postaveného vybourat a postavit znovu |
|
| Autor: | Michal R [ 29.7.2016 11:56:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
mts píše: No zrovna vystavba obchvatu v polovine profilu kolem Veseli bylo asi jedine spravne reseni. Nechat valit tranzit centrem dalších 20 let je spatne a postavit obycejny obchvat a pak po 20 letech ještě vedle nej dalnici trochu zhovadilost... to mts: jakkoliv s vám takřka vždy souhlasím Určitě nechat valit tranzit městem bylo i je špatně. A určitě jsem neměl na mysli postavit obyčejný obchvat (něco jako S11,5/80), ale již tehdy se měl postavit čtyřpruh. A to že by byl postaven podle starých norem, by bylo dnes každému šumák, protože by se po něm již jezdilo. Ale obecně souhlas MickyMousem: neměnit normy, "nezlepšovat" schválené projekty a stavět včas... |
|
| Autor: | vondr [ 15.8.2016 20:23:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
15.08.2016 - Stavba 0308C Veselí nad Lužnicí - Bošilec, stavební práce od 7. 7. do 13. 7. 2016 http://www.dalnice-d3.cz/fotogalerie/so ... -13-7-2016 |
|
| Autor: | Svodidlo2016 [ 18.8.2016 6:04:25 ] | ||||
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) | ||||
Zajímavá přechodná úprava provozu na silnici I/3 v úseku křižovatka silnic I/3 x III/14717 - křižovatka silnic I/3 x I/24 a na silnici I/24 v místě křižovatky silnic I/3 x I/24 x II/603, okres Tábor od 22.8. 2016 do 31.12.2016. Jsem zvědav na plynulost dopravy.
|
|||||
| Autor: | MickeyMouse [ 18.8.2016 8:43:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
To bude mazec! Kdo to tam nezna, bude chaosit. Ale kdyz se pred lety stavela krizovatka na konci D4 s I/4 a I/20, tak se proti puvodnimu stavu situace taky zhorsila, ale krom popojizdeni v kolone to docela slo. Co presne pod tim mostem na MuK D3 x I/24 budou delat, ze to bude zavrene tak dlouho? |
|
| Autor: | vondr [ 18.8.2016 9:15:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
nebude se tam už dělat souvrství vozovky a odbočovacího pruhu včetně asfaltu. Tipoval bych to,že do konce roku bude zprovozněn pás ve směru na Č.B, když zprovznění celé dálnice má být příští rok v říjnu - 10 měsíců by jim mohlo stačit na rekonstrukci pásu na Prahu |
|
| Autor: | Sudr [ 18.8.2016 9:15:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba) |
MickeyMouse: Myslím, že to na mapě vypadá horší, než to bude při reálném provozu. Navíc už teď se celý úsek stavby projíždí při hustějším provozu ustálenou rychlostí v souvislé jedoucí koloně, a tahle objížďka v tom místě tu ustálenou rychlost sníží, ale nějaké úzké hrdlo snad nevytvoří. Domnívám se, že jde hlavně o to, že budovaná část přetíná současné napojení na múk a, ne? |
|
| Stránka 13 z 25 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|