D3 - Všeobecně

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od martini »

Byla snaha, aby se to SSÚD zprovoznilo v předstihu před PPP a začalo udržovat těch provozovaných 17 km, ovšem jak jinak to ztroskotalo na nedostatku peněz pro pořízení techniky. Spolu s otevření 0307 a 0308 se to ale už zprovoznit snad bude muset, jinak už je to fakt lemplovina prvního řádu.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Pime
Příspěvky: 342
Registrován: 5.4.2010 15:40:55

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Pime »

hornorakouska banka ma snahu financovat zbytek D3 a R3 k rakouskym hranicim.
Zdroj Financni noviny.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od obr »

http://ekonomika.ihned.cz/c1-50415670-r ... -kus-vedle

Ministerstvo dopravy (sic?!) vydalo stavební povolení na část jihočeské dálnice D3, aby bylo možné stavět mimo pozemek, jehož majitel výstavbu už delší dobu blokuje. Stavební povolení se týká části dlouhé 1,2 kilometru v budoucím úseku dálnice Tábor - Soběslav, řekl ředitel jihočeského Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Josef Pešl.
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Svatosp »

Dneska sel celkem silne zkresleny prispevek v cyklu Nedej se o D3:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095 ... 248430003/

Je smutne, ze Ceska televize je schopna neco takoveho vysilat, bude to snad brzo online,kdo jste to nevidel.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Sosa »

No ČT je dlouhodobě proti dálnicím. Občas jsou jejich reportáže doslova lživé.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Zrušit koncesionářské poplatky a bude po reportážích, respektive po celé té podělané televizi.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Lenny »

A ještě zprivatizovat ji, není nutné, aby stát měl televizi. Státní noviny taky nejsou.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Sosa »

Lenny píše:A ještě zprivatizovat ji, není nutné, aby stát měl televizi. Státní noviny taky nejsou.
Pokud ještě něco vlastní, tak zprivatizovat. Tedy, jestli ji někdo ještě dnes bude chtít.
Medvěd
Příspěvky: 63
Registrován: 14.3.2009 17:39:45

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Medvěd »

Sledoval jsem ten pořad a musím připustit že moc lží tam nebylo, pouze naprosté nepochopení legislativy, včetně stavebního zákona, správního zákona a zákona o ochraně žp. Lidé si vážně myslí že mohou na návsi rozhodnout o spojení Německa s Rakouskem! Smutné bylo hlavně vyznění komentáře. Jestli jsem pochopil dobře tak stát nechce chránit své občany, ale naopak jim zkomplikovat život. Za chvíli nebudou mít státní úředníci právo vstupu např. na území Václavic či Chrášťan. EIA byla zmíněna jen v tom smyslu že je nové řízení, jinak závěry byly ihned označeny jako neúplné (komentátorkou) až lživé (většinou místní samospráva). Aspoň že potom v OVM pobavil znalce náměstek Březina, co chce za měsíc měnit projekt mostu co se už staví, jinak jsem měl nedělní odpoledne zkažené.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od jonáš »

No ono je to bohužel podobný ve všech medijálních kanálech .. akorát v TV to má vždycky větší publicitu. Jestli je to na ČT nebo na Nově nerozhoduje, takže privatizace to určitě nespasí. Spíš komerce oude po ještě většim dojáku a dryjáku. Jinak si klidně privatizujte, fungování tý stanice za posledních dvacet let mě dostatečně přesvědčilo, že ty bouře na Kavkách byly zbytečnym romantismem .. glajchšaltizace mezitim proběhla jinejma metodama. Ale zas, co jsem to díky tomu odhlásil, mam víc času a míň se rozčiluju :-)
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Svatosp »

Lzivych veci a vytrzenych z kontextu tam bylo mnoho, uz jenom ta mapka, kde ukazuji R4 mezitim D3 a pak jakousi R3 (asi mysli E55) a demostruji tim, ze vubec D3 neni potreba je sila. Ta vyjadreni starostu jsou jasna, nikdo nechce aby mu vedla dalnice za barakem, ale s takovym pristupem bychom mohli jit na stromy. A pak tyhle odpurci, at tedy jezdi na kole a chodi pesky, to by se jim asi nelibilo.
Medvěd
Příspěvky: 63
Registrován: 14.3.2009 17:39:45

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Medvěd »

Jo tak ta mapka mě taky dojala. Vzpomněl jsem si na válečné plány a vedení spojení na Linz od západní tangenty na Budějovice. Je pravda že Václavicím a obcím na sever od nich by se trasa vyhnula, ale stejně by jim to bylo prd platný, anžto tam měli tou dobou celkem velký cvičiště wehrmachtu (německy "kde chceme" - asi cestovka). Starostové potěšili, furt ještě naživu. A koukal jsem že Čerčany to vzaly za podobný konec, akorát z jiný strany.
Dusanh
Příspěvky: 714
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Dusanh »

Medvěd píše:... velký cvičiště wehrmachtu (německy "kde chceme" - asi cestovka).
To doufám myslíte velmi ironicky. V opačném případě si osvěžte němčinu :shock:
Medvěd
Příspěvky: 63
Registrován: 14.3.2009 17:39:45

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Medvěd »

Dusanh píše:
Medvěd píše:... velký cvičiště wehrmachtu (německy "kde chceme" - asi cestovka).
To doufám myslíte velmi ironicky. V opačném případě si osvěžte němčinu :shock:
Ano, rozhodně ironicky : http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Wehrmacht

I když jsem znal lidi co s nimi na té východní frontě byli, jedním byl i dědův bratranec z bůhví jakýho kolena. Po návratu pracoval dokonce pro křížení exteritoriálky a národní dálnice, po válce zůstal (děda byl v odboji) a já jej ještě několikrát viděl než umřel. Ten by tu ironii pochopil, akorát by pak nemohl nějaký čas usnout.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od jonáš »

Dost dobrý :lol:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Taky jsem se posmál :D Někdy se fakt divím, co všechny ty lidi napadne :D
R48 -> D48 se podařilo!
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Standa »

egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od egelebege »

Když to srovnám s PO, tak to ještě neni tak zlý :mrgreen:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Lenny »

Článek o ničem, nic konkrétního jsem se nedozvěděl....
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od martini »

Lenny píše:Článek o ničem, nic konkrétního jsem se nedozvěděl....
A z celého nálezu NKÚ se ani nedovíš :-)
Zase jen kontroloři potřebovali za každou cenu nakydat co nejvíce hnoje. Našli minimum chyb a ty vyzdvihají do výšin.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od medvid »

Na neexistující dálnici D3 už stát promrhal stovky miliónů
Státní úředníci a politici už promrhali desítky, možná stovky miliónů korun za dálnici D3 mezi Prahou a Českými Budějovicemi, aniž by se mohli řidiči po hotové dálnici projet. Stále totiž neexistuje, ač se s ní počítá v nejrůznějších koncepcích ministerstva dopravy (MD) přes dvacet let a hotová měla být před dvěma lety. Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se proto pustil do prošetření celé stavby a ukázal, jak stát nedokáže hospodařit s penězi vybranými na daních.
http://www.novinky.cz/ekonomika/235680- ... lionu.html
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od Lenny »

Článek o stejném nálezu kontrolní zprávy NKÚ. Opět perla:
Ačkoli už se před lety všichni dotčení shodli na vybrané variantě kolem Benešova, bolavé místo znovu otevřelo ministerstvo životního prostředí, které znovu řeší jiné varianty trasy dálnice. Zástupci z MD zato mohou být kolegům z životního prostředí vděční, protože by teď na stavbu nejspíš neměli peníze.
Nebyla by za prvé potřebná povolení, na penězích by se to nezaseklo.

A mělo by se NKÚ naučit počítat čistou současnou hodnotu peněz.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od FlakY` »

Hlavně se mněnila kategorie dálnice a inflací se dále nevyšuje cena. A to ,že už stát zaplatil několik Mega za nic je u jiných staveb taky... třeba taková D11 u Hradce nebo D8.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
benygod
Příspěvky: 18
Registrován: 2.11.2010 10:30:31

Re: D3 - Všeobecně

Příspěvek od benygod »

Odpovědět

Zpět na „D3“