| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| D3 - Všeobecně http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=401 |
Stránka 14 z 37 |
| Autor: | Martin z Ostravy [ 20.3.2014 1:57:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Koukal jsem na ten pozemek, na který je napojená ta cesta a patří ŘSD a je na něm zřízeno věcné břemeno chůze a jízdy. Docela by mě zajímalo, kdo souhlasil s tím věcným břemenem a proč. Jestli někdo pochybuje o důvodu výstavby nové MÚK, tak já tedy ne. |
|
| Autor: | Cajkowski [ 20.3.2014 17:23:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Tak jsem nekde dohledal, ze snad RSD podalo ponet pro odstraneni nedovolene stavby - silnice s napojenim na jejich vetev. Ono to snad nema tedy fakt ani stavebni povoleni. Dle katastru je to opravdu stale orna puda. RSD tedy resi odstraneni stavby a Jihocesky kraj se s nima domlouva jak je napojit. To je blazinec. ;o) |
|
| Autor: | vondr [ 20.4.2014 8:24:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Miliardy pro dostavbu D3 jsou připravené. Začátek prací je však daleko Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/dalnice-d3-n ... zpravy_khr |
|
| Autor: | Kuba [ 12.5.2014 13:37:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
http://budejovice.idnes.cz/stavba-r3-z-budjovic-a-s10-do-lince-dao-/budejovice-zpravy.aspx?c=A140510_2063570_budejovice-zpravy_jkr |
|
| Autor: | kot [ 12.5.2014 22:14:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Myslel jsem si, že mezivládní dohoda o propojení obou silnic je už dávno a dávno podepsaná... To se doteď čekalo? Spíš je to klasický blábol novináře, ne snad? |
|
| Autor: | dvs [ 12.5.2014 22:30:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
No asi není: mdcr píše: „Dohodli jsme se na tom, že expertní týmy připraví mezivládní dohodu o místě propojení R3 a S10 a mezistátní smlouvu o výstavbě hraničních mostů na R52 a A5,“ řekl Prachař. zdroj (oficiální tisková zpráva mdcr z cesty pana ministra do Rakouska 8.4.2014: http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpr ... SFiNAG.htm |
|
| Autor: | kot [ 12.5.2014 22:55:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Panebože co ty ministři za minimálně 5 let zpátky vlastně v této věci dělali? To fakt jenom žvanili? |
|
| Autor: | Michal R [ 14.5.2014 23:50:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
kot píše: Panebože co ty ministři za minimálně 5 let zpátky vlastně v této věci dělali? To fakt jenom žvanili? Ne, Kote, jenom nežvanili. Ještě tvořili koncepce, potom taky superkoncepce, občas přihráli nějakou tu nesmyslnou a předraženou stavbičku. Někteří chodili k soudu si vyposlechnout hlášku "obžalovaný povstaňte"..... a taky brali plat, že... Takže obviňovat ministry dopravy z toho, že jenom žvanili je sprostá pomluva |
|
| Autor: | Sosa [ 16.5.2014 13:19:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
kot píše: Panebože co ty ministři za minimálně 5 let zpátky vlastně v této věci dělali? To fakt jenom žvanili? Bohužel dělali i něco jiného. |
|
| Autor: | Kuba [ 30.5.2014 13:33:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
článek o D3 http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/274984-dokonceni-d3-v-nedohlednu-uz-dnes-se-plati-na-kolaudaci-si-ale-jeste-pocka/ |
|
| Autor: | kasme [ 30.5.2014 19:46:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Citace: 1. částečná uzavírka pravého i levého pásu dálnice D3, levých jízdních pruhů v km 68,550 – 68,970 a 69,830 – 70,250 v termínu 30. 5. 2014, 6:00 – 15:00 hod. a 31. 5. 2014, 10:00 hod. – 1. 6. 2014, 8:00 hod. z důvodu přípravy přejezdů středního dělícího pásu; 2. uzavírka levého pásu dálnice D3 v km 70,100 – 68,700 (I. etapa) v termínu od 1. 6. 2014, 8:00 hod. do 30. 7. 2014 z důvodu montáže ocelové mostní konstrukce přes dálnici D3 v rámci akce „Modernizace železniční trati Tábor – Sudoměřice u Tábora“. aktuální foto http://www.4koridor.cz/wp-content/gallery/ta-su-2014-05-23-mop/165.jpg železniční tunel Sudoměřice proražen http://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=946695.jpg&httpref=28/45001 |
|
| Autor: | monin [ 31.5.2014 10:44:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Tak. A já myslel, že cenzura u nás skončila někdy v pondělí, nebo v úterý 21.11.1989. A jak se na to tak dívám, tak ona je tu ještě pořád.. |
|
| Autor: | chemer [ 31.5.2014 11:36:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Když už v reportáži přišla řeč na kvalitu asfaltu, zajímalo by mě, proč je povrch D3 Tábor - Veselí tak různorodě hladký/hrubý. Když jedu po novém asfaltu, kdekoli jinde, povrch je souvisle hladký. Na D3 je silnice taková šmouhatá, od toho jak je na každém kousku asfalt jinak hrubý. Dobře je to slyšet i od kol, jak se neustále střídá hladký a hrubý asfalt. |
|
| Autor: | kot [ 31.5.2014 17:56:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
monin píše: Tak. A já myslel, že cenzura u nás skončila někdy v pondělí, nebo v úterý 21.11.1989. A jak se na to tak dívám, tak ona je tu ještě pořád.. Pardon, asi jsem měl bohatší rodiče než je mi známo.../dlouhé vedení/ Prosím o překlad! Díky |
|
| Autor: | monin [ 3.6.2014 8:08:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Tak já původně myslel, že se stal zázrak. Vložil jsem sem příspěvek a on najednou zmizel. Ale vše se nakonec v pořádku vysvětlilo - někdo ho vymazal. Ostatně stejně to, co jsem zde napsal a vyjádřil, by rozhodně k rychlejšímu zahájení stavby některého z mnoha nedostavěných úseků D3 nepomohlo. |
|
| Autor: | bumbik [ 11.6.2014 21:37:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... -na-zakon/ |
|
| Autor: | vaclav [ 30.6.2014 9:38:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
slavime rok od otevreni nabidek na dva useky. |
|
| Autor: | bumbik [ 30.6.2014 10:58:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
zrovna jsem si na to myslel a profičel na netu média, jestli někde není údaj o výběru zhotovitele, ale nic ... takže za půl roku kouknu znova, jestli se to už konečně pohlo vpřed ... doporučil bych zřídit na ŘSD nebo na MD "Odbor výběru zhotovitelů", který by posuzoval nabídky a to v pevně daných termínech, aby tendry běžely rychle a nejlépe zakázat neoprávněné odvolávky neoprávněných uchazečů, jinak zhotovitele vybereme pravděpodobně až naprší a uschne ... |
|
| Autor: | Kuftscha [ 1.7.2014 16:01:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, nemá někdo nějakou bližší (zákulisní) informaci o tom, jak dopadly geologické průzkumy v okolí Jílového u Prahy? Vím, že se to přetřásalo hodně minulý rok s tím, že jejich výsledky budou známy loni na podzim či nejpozději na jaře tohoto roku a pořád nikde nic, nebo alespoň o žádné zprávě ohledně této činnosti nic nevím. Díky. |
|
| Autor: | kasme [ 10.7.2014 23:44:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
kam s tím...? D3 je nejblíž Citace: Začala modernizace dalších úseků železničního koridoru za 2,5 miliardy vydáno: 10.07.2014, 11:32 aktualizace: 10.07.2014 13:16 Soběslav (Táborsko) - V Soběslavi byla zahájena modernizace dalších dvou úseků IV. železničního koridoru na trati Ševětín - Horusice a Veselí nad Lužnicí - Soběslav. Přinese zvýšení bezpečnosti a traťové rychlosti, více komfortu pro cestující. Obě stavby přijdou na 2,548 miliardy korun, zhruba polovinu zaplatí EU, řekl ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Tesař. http://www.financninoviny.cz/zpravy/zac ... dy/1100856 |
|
| Autor: | adamos [ 14.7.2014 16:16:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Ano, v oblouku u Horusic http://mapy.cz/s/b48W spatřena vrtná souprava. Problém s přírodní rezervací tedy zjevně vyřešen! |
|
| Autor: | Kuba [ 15.7.2014 9:15:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
To je dobře, že začali, protože ten oblouk se musí narovnat dřív než se začne stavět úsek Bošilec - Ševětín. |
|
| Autor: | bumbik [ 16.7.2014 9:33:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
začne se budovat oplocení D3 - super! viewtopic.php?f=200&t=4536 |
|
| Autor: | jannnn [ 24.7.2014 16:49:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Aktuální stav výstavby železničního mostu pro IV. koridor přes D3: https://dl.dropboxusercontent.com/u/945 ... 090501.jpg |
|
| Autor: | HK44 [ 11.8.2014 21:42:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D3 - Všeobecně |
Měl bych dotaz pro znalé a jeden základ pro oživení diskuze. 1) Jak to teď vypadá s přípravou Středočeské části dálnice? Zaznamenal jsem soudní zrušení ÚR, ale jak dopadlo následné odvolání kraje už ne. Stránky ŘSD se tváří, jakoby D3 v této části snad neexistovala (stejně jako pražský okruh a další problematické stavby) - mezi plánovanými ani jinými stavbami prostě nejsou. 2) Většina dopravy přijíždějící po dálnicích do Prahy má cíl někdo okolo centra, tranzitu je relativně málo. Tomu odpovídá i koncepce dopravy v Praze organizováné formou okruhů a radiál. D3 ale svou radiálu nemá. Přirozené pokračování - Vídeňská ulice - je už teď přecpaná a rozšíření na čtyřpruh si nedovedu představit, navíc dotáhnout páteřní komunikaci ke dvěma nemocnicícm by také nebylo nejvhodnější. Vestecká spojka má namále a je proti ní velký odpor. Dojet po okruhu do Modletic a pokračovat do centra po magistrále je dost oklika, navíc kapacitně na hraně (předpokládám, že dostavba by indukovala větší intenzity než teď), po budoucí 511 do Běchovic je to ještě větší zajížďka, obraceným směrem vhodná trasa také není, R4 kolabuje už teď. Provoz na jižní části okruhu je navíc už teď dost velký.Jak z toho ven? 3) Předpokládám, že fragmentace Středočeské části D3 nepřichází v úvahu, samostatně by měl smysl asi jen úsek Praha-Jílové. Tj. celý úsek se bude muset postavit a zprovoznit naráz? Byl už v minulosti rozestavěn podobně dlouhý úsek? |
|
| Stránka 14 z 37 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|