| Autor |
Zpráva |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: D3 - Všeobecně
mě by prozměnu zajímalo, jak daleko jsou tendry na Veselí - Bošilec a Borek - Úsilné? opětovné vyhodnocení nabídek dle mého laického názoru už trvá poněkud déle ... bylo by fajn rozjet na D3 letos aspoň něco málo ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 11.8.2014 21:48:26 |
|
 |
|
vaclav
Příspěvky: 1701
|
 Re: D3 - Všeobecně
HK44 píše: Měl bych dotaz pro znalé a jeden základ pro oživení diskuze. 2) radialu nema ani R7 a D11, pro D3 mozna nekdy za 50let nejak napojit na novodvorskou nebo castecne tunelem az k jizni spojce a dal ulici na strzi?
|
| 12.8.2014 7:08:42 |
|
 |
|
m@rtin
Příspěvky: 66
|
 Re: D3 - Všeobecně
Pro D3 připadá ve vztahu k centru jediná možnost, a to Vestecká spojka. Že je zablokovaná? A která liniová stavba v zemi není zablokovaná?
|
| 12.8.2014 7:48:42 |
|
 |
|
Ptákjarabák
Příspěvky: 71
|
 Re: D3 - Všeobecně
Připravuje se aktualizace Zásad územního rozvoje Středočeského kraje tak, aby tam koridor D3 znovu byl a ty pos.aný kumulativní a synergický jevy byly taky nějak vyhodnocený. Ale von si zelenej hamás zase něco pro soud přichystá.
|
| 12.8.2014 8:20:39 |
|
 |
|
HK44
Příspěvky: 42
|
 Re: D3 - Všeobecně
Ad Ptákjarabák: "Synergie" ale snad nebyly hlavní důvod pro zrušení ÚR na D3, to se snad týkalo dalších pražských úseků (Suchdol apod.). EIA na D3 (středočeskou) jsem procházel a přišla mi zpracovaná celkem obstojně, jen je v ní hafo (asi 200) podmínek, které se měly zapracovat do projektu (bylo to provedeno?). V případě Suchdola je to horší, tady jsou ty synergie dost podstatné (letištní provoz + SOKP = vyšší rámu i smrad, letadla jsou v Suchdole slyšet dost už teď a výhledová paralelní dráha bude k Suchdolu dokonce blíže). EIA toto bohužel neřeší s tím, že nejsou k dispozici potřebná data (hlavně emise z letištního provozu). Pokud tedy nebudou tyto skutečné synergie dobře zpracované (nejen "nějak" nebo "na oko" jak bylo v minulosti zvykem), tak to NSS shodí oprávněně znovu. Ale to už do jiného tématu.
|
| 12.8.2014 10:14:42 |
|
 |
|
HK44
Příspěvky: 42
|
 Re: D3 - Všeobecně
vaclav píše: 2) radialu nema ani R7 a D11, pro D3 mozna nekdy za 50let nejak napojit na novodvorskou nebo castecne tunelem az k jizni spojce a dal ulici na strzi?
Na R7 je ta radiála "za rohem" (Dejvická). A na R7 není (a asi nebude) taková intenzita jako na D3. Absence radiály D11 se mi jeví jako podstatný problém, stávající úsek R1 (510?) už je teď dost vytížený (přetížený) a podostavbě 511 do bude ještě horší...
|
| 12.8.2014 10:19:14 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: D3 - Všeobecně
HK44 píše: [] ... Absence radiály D11 se mi jeví jako podstatný problém, stávající úsek R1 (510?) už je teď dost vytížený (přetížený) a podostavbě 511 do bude ještě horší... nemyslím naopak zmizí kolony které generuje ŠR, resp. napojení Průmyslové a lanový most
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 12.8.2014 21:38:14 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: D3 - Všeobecně
vaclav píše: HK44 píše: Měl bych dotaz pro znalé a jeden základ pro oživení diskuze. 2) radialu nema ani R7 a D11, pro D3 mozna nekdy za 50let nejak napojit na novodvorskou nebo castecne tunelem az k jizni spojce a dal ulici na strzi? Absence radiál je samozřejmě problém všude, důkazem nechť jsou obvyklé zácpy na Čerňáku. Samozřejmě k tomu přispívá i mizerný napojení na Chlumeckou a chaos v okolí obchodních center. Pro R7 je "přirozenou" radiálou Evropská, momentálně paralyzovaná metrem, pro D5 taky zatim taky schází ale naštěstí je dovedená aspoň do těch Butovic a neni vyškrtnutá z plánů. Myslim že ty radiály pro trojku a jedenáctku zas přijdou na přetřes, boihužel to bude čim dál komplikovanější někudy protahnout a projednat. A samozřejmě ve formě městskýho čtyřpruhu s chodníkama a padesátkou, jak jinak, prioritou bude kapacita a ne rychlost.
|
| 13.8.2014 9:46:35 |
|
 |
|
Ptákjarabák
Příspěvky: 71
|
 Re: D3 - Všeobecně
Ad HK44: Nebylo zrušeno ÚR na D3, ale koridor pro D3 v Zásadách územního rozvoje Stč. kraje. Osvědčený model zeleného Hamásu - synergie + kumulativní jevy - byl použit na hodnocení Zásad. Není to s EIA vůbec spojené. Na DÚR už byl dávno vybrán zhotovitel, ale smlouva nebyla uzavřena, když ÚR nelze vydat. Na Aktualizaci ZÚR Stč. kraje se bude finančně podílet MD, jak to umožňuje stavební zákon.
|
| 13.8.2014 11:20:58 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: D3 - Všeobecně
Ještě to rozhodnutí k zásadám není definitivní, protože odvolání u Nejvyššího správního soudu v Brně ještě neproběhlo.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 13.8.2014 11:31:30 |
|
 |
|
HK44
Příspěvky: 42
|
 Re: D3 - Všeobecně
Nejsem právník, ale jak může otázka kumulativních jevů a synergie znečištění a hluku NESOUVISET s hodnocením EIA? Všechny tyto otázky by právě EIA měla řešit...
|
| 13.8.2014 21:29:00 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: D3 - Všeobecně
EIA tyto věci řeší, konkrétně na úrovni dané stavby. Kdežto v zásadách územního rozvoje se vše řeší na vyšší obecné rovině. Tam se tomu hodnocení říká SEA. D3 má EIA, ale "nemá čáru v krajském územním plánu".
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 13.8.2014 22:58:46 |
|
 |
|
Petanecek
Příspěvky: 368
|
 Re: D3 - Všeobecně
Včera viděno na mostě v km. 76 (ten, který je non-stop uzavřený) nějaká delegace. Stálo tam pět aut (myslím se znakem Subtery???) a pobíhalo po mostě několik důležitě vyhlížejících lidí v košiliích s vestama. Copak se to tam dělo?? Že by se konečně blížilo očekávané překvapivé otevření???
_________________ Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
|
| 15.8.2014 11:26:55 |
|
 |
|
Kuba
Příspěvky: 1310
|
 Re: D3 - Všeobecně
|
| 17.8.2014 23:08:48 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: D3 - Všeobecně
tak konečně novinky ohledně přípravy - akorát tunel Pohůrka je oříšek - ale v září se snad dočkáme zhotovitele D3 Veselí - Bošilec a Borek Úsilné - dle reportáže je zřejmé, že to bude 2x Skanska viz. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... to-nelibi/
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 22.8.2014 23:41:57 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: D3 - Všeobecně
Koridor pro D3 je zrušen v ZÚR, na podnět ŘSD (což nově umožňuje stavební zákon) se připravuje mimořádná aktualizace ZÚR.
Se zhotoviteli DÚR (0301-0303 = 1 VZ, 0304+0305 = 2 VZ) byly uzavřeny smlouvy, jen zahájení prací je tam na výzvu. Výzva bude podána až tehdy, bude-li D3 v ZÚR, jinak pro to není zákonná opora.
Co se týče Vestecké spojky, ona není úplně ideálně trasována (vhodnější by se jevilo zkapacitnění Kunratické spojky a přestavba Exitu 2, který již dnes je kapacitně na hraně, jiná raidála ve stopě Vídeňské ale nepřipadá moc v úvahu... Uvidíme, jak se s tím popasuje kraj při regulérní aktualizaci ZÚR nebo jestli si to na sebe nechá hodit Praha (na mnou popsaná varianta).
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 23.8.2014 7:33:17 |
|
 |
|
Petanecek
Příspěvky: 368
|
 Re: D3 - Všeobecně
Tak nám opět český ministr dopravy vypliv nějaké datum "spojení česka a rakouska", kdy již nebude u koryta, aby se Rakušáci nažrali a on to nemusel řešit.. http://www.financninoviny.cz/zpravy/dal ... 21/1115937
_________________ Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
|
| 26.8.2014 15:40:39 |
|
 |
|
Kuba
Příspěvky: 1310
|
 Re: D3 - Všeobecně
Naposledy upravil Kuba dne 27.8.2014 9:06:45, celkově upraveno 2
|
| 26.8.2014 16:12:09 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: D3 - Všeobecně
Tak vzhledem k tomu, že se v článku ČT tvrdí, že IV. koridor bude do konce roku 2018 hotový z Prahy do ČB a pod Hosínem se zatím ani nekoplo do těch dvou tunelů, tak bych ho moc jako bernou minci nebral. Do r. 21 to bude těžko, ale začíná to vypadat tak, že dřív bude ČB-Linec než ČB-Praha, což je vlastně dobře.
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 26.8.2014 18:42:25 |
|
 |
|
Nystrom
Příspěvky: 590 Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice
|
 Re: D3 - Všeobecně
"Skončíme s výstavbou dálnice D3 před Českými Budějovicemi v roce 2018 a máme ambice dokončit napojení do roku 2021," dodal ministr dopravy. Český ministr a hornorakouský hejtman se na schůzce rovněž dohodli na konkrétním místě napojení. Celé je to jen další výplod dalšího ministra.... Ale četl bych to tak, že v r. 2018 skončíme v Hůrách a v r. 2021 napojíme S10 na obchvat Dvořiště. Tomu lze uvěřit. Nic víc. Myslel jsem že konkrétní bod propojení je z devadesátých let dohodnut! Ale asi se na to zapomnělo pro dlouhé roky, které od té doby uplynuly...
|
| 27.8.2014 20:26:11 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: D3 - Všeobecně
Nystrom píše: Myslel jsem že konkrétní bod propojení je z devadesátých let dohodnut! Ale asi se na to zapomnělo pro dlouhé roky, které od té doby uplynuly... Vzhledem k tomu, jak blízko u hranic je postavený ten kousek polovičního profilu R3, musí být ten bod daný už dávno. Posun je teoreticky možný jen v rozmezí max poloměru zatáčky na rychlostní silnici. Ale u nás je možný i to, že se ten bod stanoví jinde a celý se to nakonec jednou někdy bude muset překopat...
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 28.8.2014 7:05:41 |
|
 |
|
Cajkowski
Příspěvky: 307
|
 Re: D3 - Všeobecně
Nejsem si jisty zda budu hovorit uplne presne, ale doplnil bych MickeyMouse.
On ten posun neni teoreticky ale velmi realny. On ten polovicni profil totiz jiz neodpovida normam prave na polomer zatacky a v projetku je jiz zminena zatacka na moste komplet predelana. tj. most bude jiny. ;o) Polomer zatacky smerem k hranicim se zmensuje a rekl bych, ze cely most lehce posunuje blize ke Dvoristi.
|
| 29.8.2014 13:49:57 |
|
 |
|
Redispero
Příspěvky: 340
|
 Re: D3 - Všeobecně
Trasování R3 u hranic nepočítá s využitím obchvatu Dolního Dvořiště.
|
| 31.8.2014 7:13:02 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: D3 - Všeobecně
A kudy tedy povede D3 u hranic, když nevyužije současný obchvat Dolňáku?
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 31.8.2014 8:17:48 |
|
 |
|
Redispero
Příspěvky: 340
|
 Re: D3 - Všeobecně
|
| 31.8.2014 8:35:58 |
|
|