Právě je 27.4.2021 10:09:07




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 902 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Další
 D3 - Všeobecně 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 852
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Ale to JE ten obchvat Dolního Dvořiště. ;)

_________________
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49


31.8.2014 15:16:29
Profil
 

Příspěvky: 340
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Dobře, ale ne u předmětné ostré zatáčky u hranic...


31.8.2014 15:20:31
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Čili jedná se o obchvat části obchvatu. Opět důkaz proč nestavět "alespoň" 1/2 budoucí trasy R či D. Stačí pár let a vše je jinak /normy určitě/. :mrgreen:


31.8.2014 15:29:46
Profil
 

Příspěvky: 852
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Ta ostrá zatáčka k pol. profilu u nepatří, je to "provizorní" napojení.

_________________
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49


31.8.2014 16:28:51
Profil
 

Příspěvky: 307
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Řekl bych, ze se mění "jen" ten most. Celý nový s jiným poloměrem zatáčky.


31.8.2014 21:50:07
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Toto je využitá část pro čtyřpruh R3. http://mapy.cz/s/cz6z

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


31.8.2014 21:56:19
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
A k čemu se tam dělal ten velkorysý oblouk, který končí pravoúhlou zatáčku?

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


31.8.2014 22:09:03
Profil ICQ
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Stavělo se to už dávno, v dobách, kdy ještě na hranicích stály fronty. Takže se udělal obchvat Dvořiště, aby v něm celý den nesmrděly kamiony a napojil se na původní hraniční přechod. Pravoúhlá zatáčka ničemu nevadila, stejně se tam popojíždělo krokem.


31.8.2014 22:19:24
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Tak ono když se člověk podívá, kudy se ještě v roce 1990/92 jezdilo, kdy, kdo to tam pořádně neznal, tak si musel myslet, že zabloudil a brzo skončí někde na dvoře státního statku mezi traktory a kdy ten provoz, tam byl v té době obrovský, jednak hlavně davy nákupu chtivých Rakušáku a do toho stovky italských autobusů denně a to v každém směru, prodírajících se do Prahy, nebo opačně z Prahy a kdy kolony u hranic měly většinou i hodně přes jeden km, končily většinou až daleko na kopci nad Wullowitz, nebo se táhly daleko za Dolňák, tak pak není divu, že ten obchvat byl velmi brzo po revoluci vybudován. Ale nebyla by to česká klasika - směr na Prahu byl vyznačen tak blbě, že většina aut stejně první roky jezdila pořád po staru, rovně přes Dolňák. :)
https://www.google.cz/maps/@48.670938,1 ... EZouiA!2e0 - to byla první a poslední odpočívka v cz (tedy vlastně v ČSSR a v ČSFR). :)

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


1.9.2014 8:25:57
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Martin z Ostravy píše:
A k čemu se tam dělal ten velkorysý oblouk, který končí pravoúhlou zatáčku?

No já bych tipoval, že ten oblouk jde ve stopě nájezdu MÚK s II/163. Proti dnešku asi byly nájezdy zrcadlově otočeny.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


1.9.2014 16:24:36
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
To mě taky napadlo, že by to mohl být "přivaděč", no to je fuk. Už aby tento úsek a aspoň úsek k nádraží v Kaplici stál, protože tak jak to je teď je to ostuda.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


1.9.2014 16:27:31
Profil ICQ
 

Příspěvky: 307
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Neni to uplne k tematu, ale kdyz Martin z Ostravy napsal ostuda, tak se mi vybavila hlaska znameho co jezdil x desitek let jako ridic autobusu. Ono kdyz cizinci prejedou hranice, tak jsou jak v Jirikove videni. Zeleznicni prejezd na hlavnim tahu? A hele dalsi. To mame hned dva zeleznicni prejezdy na hlavnim tahu. Udajne jsou to jedine dva zeleznicni prejezdy na cele trase ze severskych zemi az po recko. Osobne jsem nekontroloval, ale moc bych se nedivil, kdyby to byla pravda. ;o) Myslim tim celou E55


1.9.2014 16:37:36
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
OT ad železniční přejezdy
No na E59 (Znojmo - Hatě - Hollabrunn) mají sousedé na novém obchvatu Jetzelsdorfu také železniční přejezd...
K E55: Vede do Itálie. Úsek od Benátek po Ravennu jsem měl možnost vyzkoušet a není nic moc. Taková přetížená Benešovská.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


1.9.2014 18:33:06
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Ale pořád to má hodně daleko, do tohoto extrému..
https://www.google.cz/maps/@48.79946,14 ... 3JUayA!2e0

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


1.9.2014 19:06:37
Profil
 

Příspěvky: 2740
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
dvs píše:
OT ad železniční přejezdy
No na E59 (Znojmo - Hatě - Hollabrunn) mají sousedé na novém obchvatu Jetzelsdorfu také železniční přejezd...
a dodal bych: " s krásnými PHS, takže na tu trať vidíš a v okamžiku, kdy na ní vjedeš. Nikdy jsem tam nic nepotkal a ani si to nepřeju. :?


2.9.2014 8:11:51
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
dvs: chápu to dobře, že když mají tedy naši jižní sousedé na novém obchvatu Jetzelsdorfu, také železniční přejezd, tak pak my, tu musíme také jezdit skoro přesně jako v dobách, kdy se v okolí Dolního Dvořiště ještě střílelo do lidí, kteří se chtěli dostat ilegálně skrz hranici?
A co se týče Itálie - z Mestre lze jet pohodlně "alespoň" (zdůrazňuji ty uvozovky) i po dálnici přes Bolognu, a pak dal na San Marino. Což je samozřejmě malá zajížďka, včetně pagare, ale je to celé po komfortní dálnici, a ne jak píšeš, po té lepší benešovské, podél pobřeží. A jinak jsem marně, nyní rychle hledal nějakou podobnou alternativu, té italské, která by se dala využít v našem úseku mezi Dvořištěm a Borkem. A nic podobného jsem nenašel. Ale večer se na to ještě zkusím pořádně podívat, třeba něco ještě objevím. Zkusím i dvě hruškovice, ty mi k tomu možná napomohou, že tu variantu najdu.. :)

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


2.9.2014 16:03:07
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Tu hrušku si dej i dřív než při hledání kýžené varianty. To je lék, to můžeš pořád :ok:

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


2.9.2014 18:02:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Monin: Posuzuješ-li to z pohledu celé E-55, pak je to s tou objížďkou poměrně snadné: kousek před Lincem rakouská A8 a dále německé A3, A93, A72, A4 a u Drážďan jsi zpátky na staré dobré E-55 :twisted: . Ale je to trochu zajížďka, škoda že ti neschopní Rakušani neumí udělat nábližku Solnohrad - Pasov ;) .


3.9.2014 7:46:46
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
monin píše:
dvs: chápu to dobře, že když mají tedy naši jižní sousedé na novém obchvatu Jetzelsdorfu, také železniční přejezd, tak pak my, tu musíme také jezdit skoro přesně jako v dobách, kdy se v okolí Dolního Dvořiště ještě střílelo do lidí, kteří se chtěli dostat ilegálně skrz hranici?

Chápete to špatně. Současný stav D3 se mi nelíbí. Jenom jsem dal repliku, že sem tam se nějaký ten přejezd na mezinárodní silnici najde a to dokonce nový... A jak poznamenal MPMP: S těmi PHS je to fakt ukázový přejezd, jaký jsem ještě neviděl.

K těm Italům: Mne překvapilo, že tu E55 nepřeložili na dálnici. Když jsem se koukal, jak to s E55 vlastně je, tak se musím opravit, protože do Řecka vede - trajektem.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


3.9.2014 9:03:48
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Standa píše:
Monin: Posuzuješ-li to z pohledu celé E-55, pak je to s tou objížďkou poměrně snadné: kousek před Lincem rakouská A8 a dále německé A3, A93, A72, A4 a u Drážďan jsi zpátky na staré dobré E-55 :twisted: . Ale je to trochu zajížďka, škoda že ti neschopní Rakušani neumí udělat nábližku Solnohrad - Pasov ;) .

Ze Salzburgu nemusíš na Passau, stačí jet na Mnichov a pak nahoru nebo můžeš využít B20 (vede mimo obce a je cca polovina 2+1) a na A3 se napojíš u Straubingu.

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


3.9.2014 18:11:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 368
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
ŘSD chce letos a příští rok začít stavět čtyři nové úseky D3

České Budějovice Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce zahájit v letošním a příštím roce stavbu dalších čtyř úseků dálnice D3 v Jihočeském kraji. Komunikace má do roku 2021 vést přes celý region až na hraniční přechod s Rakouskem. Vzniklo by tak nových 68 kilometrů dálnice a rychlostní silnice. Po mimořádném jednání Sdružení pro výstavbu D3 a R4 v Českých Budějovicích to řekl ředitel úseku plánování a realizace staveb ŘSD Tomáš Čížek.

Zahájení staveb čtyř nových úseků se týká části mezi Veselím nad Lužnicí na Táborsku a Českými Budějovicemi. Podle Čížka práce na těchto úsecích skončí v roce 2017 a 2018. "Na trase plánovaného obchvatu Českých Budějovic jsme obnovili výkupy pozemků a věříme, že se nám vše podaří během roku 2014 a 2015 dotáhnout," uvedl Čížek. ŘSD také začalo pracovat na dokumentaci pro další úseky komunikace mezi Českými Budějovicemi a hraničním přechodem. Na jejím základě by příští rok mohl začít výkup pozemků.

Čížek uvedl, že zvládnutí prací do roku 2021 má pragmatický důvod. V tu dobu končí druhé operační období evropských dotací. "A bez nich bychom tuto stavbu nedokázali zrealizovat," uvedl předseda Sdružení pro výstavbu D3 a R4 Pavel Eybert. Odhadovaný rozpočet na dostavbu jihočeské části dálnice D3 a rychlostní komunikace R3 činí 30 miliard korun. Ale cenu mohou ještě výrazně snížit výběrová řízení na zhotovitele. Eybert uvedl, že odhadem 70 procent z celkové částky budou tvořit právě peníze z evropských fondů.

Dálnice D3 má spojovat Prahu s Českými Budějovicemi. Z plánované trasy je zatím v provozu zhruba čtyřicetikilometrový úsek mezi Veselím nad Lužnicím a Meznem na Benešovsku. Eybert dodal, že situace kolem D3 ve Středočeském kraji je vzhledem k posudku vlivu stavby na životní prostředí komplikovanější.

Na loni otevřeném úseku dálnice na Táborsku se před časem objevily před předáním díla stavební nedostatky. Čížek věří, že nově budované části budou v tomto směru dokonalejší. "Nastavili jsme procesy tak, abychom se vyhnuli snížení kvality a také vícepracem," uvedl. Eybert dodal, že však nelze u podobně rozsáhlé stavby do předání díla vyloučit nedostatky, které musí zhotovitel následně odstranit.

http://www.financninoviny.cz/zpravodajs ... d3/1124675

vydáno:
18.09.2014, 14:49
aktualizace:
18.09.2014 14:54

_________________
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.


18.9.2014 15:51:54
Profil
 

Příspěvky: 321
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
iDNES.cz: Komise stavitele dvou úseků dálnice D3 nevybrala. Jihočeši čekají dál
Citace:
Informaci o neúspěšném jednání komise potvrdil mluvčí Ministerstva dopravy Tomáš Neřold. „Rozhodnutí ohledně výběrových řízení nepadlo. Komise se má opět sejít do měsíce, termín ještě nebyl stanoven,“ reagoval.


4.10.2014 19:08:27
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/dalnice-ma-naspech-pristi-rok-muze-zacit-stavba-ctyr-useku-20141104.html
http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/dalnice-d3-ma-protnout-cely-jihocesky-kraj-do-roku-2021--1416160
http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zimola-CSSD-Rozhodnuti-o-dostavbe-dvou-useku-D3-by-melo-padnout-do-konce-roku-344309
http://denik.obce.cz/clanek.asp?id=6674842


4.11.2014 18:29:44
Profil
 

Příspěvky: 852
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně


:) :D :lol: :cry: :x

_________________
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49


11.11.2014 12:12:33
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
MickeyMouse: Vidím to stejně.


11.11.2014 20:41:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 902 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz