Právě je 27.4.2021 10:09:15




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 902 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 37  Další
 D3 - Všeobecně 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 633
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
No z článku celkově nemám dojem, že by Zimola měl nějaké nové informace. Jsou to jen znova přemleté obecné informace, co tu jsou už dlouho - nicméně ze zodpovědných míst jsme ujišťováni, že řešení se alespoň pro ty bezproblémové úseky hledá........ I když je fakt, že minimálně Úsilné-Třebonín mezi ty bezkonfliktní asi patřit nebude.


21.3.2016 16:10:53
Profil
 

Příspěvky: 327
Bydliště: České Budějovice - Praha
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
http://www.budejckadrbna.cz/zpravy/dopr ... zdeni.html

Může nakonec dojít e komické situaci, kdy teď bychom to museli postavit za své, takže to budeme překopávat, ale to se protáhne do doby, kdy už žádné dotace dostávat nebudeme, takže ve finále to nakonec zapltíme stejně ze svého, akorát o několik let později...

_________________
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.


21.3.2016 18:06:52
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
A naši vyjednávači (politici) raději mlčí a dny plynou jako voda. Nestálo by za to alespoň u některých nejvíce prioritních staveb pokračovat v Bruselu v jednání a doma začít tvořit raději EIU novou. Čas jsou peníze a zvýšila by se tím šance na peníze z OPD. Např. alespoň u staveb plánovaných zahájit letos, speciálně těch co jsou problematické. /šmejdi země,automati a jiná svoloč.../


21.3.2016 18:11:03
Profil
 

Příspěvky: 135
Bydliště: České Budějovice
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Někde jsem snad četl, že některé rozestavené úseky novou EIU splňují, myslím snad Borek-Úsilné.
Jestli jsem do dobře pochopil tak pokud to nebude splňovat Evropské směrnice EIA tak nemáme potom nárok na dotace, ale čistě teoreticky za své stavět můžeme? Nebo i za své to musí splňovat Evropské směrnice?


22.3.2016 7:22:30
Profil
 

Příspěvky: 633
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
U rozestavěných úseků (tedy v současné době VnL-Bošilec, Borek - Úsilné a vlastně i Bošilec - Ševětín), se žádná nová EIA neřešila - stavební povolení bylo vydáno již dříve, začít stavět se začalo také již dříve a pokud hrozí nějaký problém z hlediska čerpání peněz z OPD, tak se o tom buď ještě neví nebo alespoň nemluví.


22.3.2016 8:32:01
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Zatím se řeší proplacení už postaveného úseku D3 Tábor Veselí nad Lužnicí.
Vyhodnocení kvůli proplacení: http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MZP004V

U staveb už postavených a zprozněných se starou EIA se sepsalo "vyhodnocení změn" a to se "přikládá" k žádosti o proplacení EU. Viz tahanice o D0 (dříve R1) - omezení rychlosti, stavba PHS. Jak to bude u běžících staveb jsem zatím nepostřehl. Když si vezmete, kdy byla otevřená jižní část D0, tak to teď asi moc nikdo neřeší.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


22.3.2016 9:45:59
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Svým způsobem je to dobře. Je třeba napřít síly k řešení / snad vyřešení / alespoň nějakých staveb se starou EIA. Doufejme, že alespoň nějaké nekonfliktní stavby projdou...


22.3.2016 22:56:50
Profil
 

Příspěvky: 188
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
http://ekonomika.idnes.cz/studie-vlivu- ... nomika_rts :-(

Rozestavěné úseky od Veselí po Ševětín se snad dostaví ale obávám se o navazující Ševětín - Borek a především obchvatu Budějovic. Počkám si na oficielní zprávu z ŘSD.


26.3.2016 10:04:11
Profil
 

Příspěvky: 1917
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Úsek D3 Ševětín - Borek by neměl být problém .... EIA je z 2/2005 a má již i souhlasné závazné stanovisko MŽP, takže jen vybrat zhotovitele a začít stavět.


26.3.2016 11:45:12
Profil
 

Příspěvky: 135
Bydliště: České Budějovice
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Takže s úseky se starou EIA to nakonec dopadne jako s pražským okruhem D0. V době čerpání dotací tak bude snížená rychlost a měření hluku a prašnosti. Pak a doufám, že až se dostanou dotace tak se tam rychlost zvedne na 130. To si dovolím říct, že to takhle dopadne s novými úseky D3.


26.3.2016 20:02:16
Profil
 

Příspěvky: 1973
Bydliště: vodňany
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Na Českokrumlovsku už vyměřují dálnici pro výkup pozemků
Zdroj: http://ceskokrumlovsky.denik.cz/zpravy_ ... zemku.html

_________________
Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R


11.4.2016 11:37:43
Profil
 

Příspěvky: 852
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Tady je bohata fotogalerie. Ovsem cast fotek stoji za houby (ty focene ze sila u Dynina) a popisky jsou naprosta silenost. Vtipny je taky jeden komentar v diskusi.
http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy ... 60414.html

_________________
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49


15.4.2016 7:31:15
Profil
Online
 

Příspěvky: 683
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Ta fotka č. 20, kde je na pravé straně vidět oblouk žel. trati, to je zde https://mapy.cz/s/AR05?


15.4.2016 11:38:41
Profil
Administrátor

Příspěvky: 2202
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Ano.

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


15.4.2016 12:39:53
Profil
 

Příspěvky: 852
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Jen nevím, jestli ta zemina mezi silnicí a tratí je ze stavby D3 nebo 4. koridoru. Vypadá to, jakoby ten fotograf vlastně vůbec nevěděl, co fotí. A podle toho taky udělal ty popisky...

_________________
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49


15.4.2016 13:02:46
Profil
Administrátor

Příspěvky: 2202
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
To bude z větší části z dálnice, nápověda na letecké mapě.

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


15.4.2016 14:29:10
Profil
 

Příspěvky: 633
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Ta zemina a další "brajgl" v tomto prostoru je podle mě ze stavby koridoru. Nápovědu v letecké mapě jsem nenašel.

Jinak tento týden jsem několikrát projížděl tuto trasu musím říct, že mi pokaždé dělá radost, že v úseků VnL-Bošilec je pokaždé vidět nějaká práce prakticky na všech úsecích - je dnes práce na svahu v zářezu u MÚK Veselí sever (takové ty zářezy ve svahu, které jsou vyplněny kameny), práce na armatuře na mostech přes Bošilecký a dlší potoky nejintenzivnější činnost byla vidět na přípravě stavby pilířů na mostech přes dálnici a tak jak u Horusic, tak na křižovatklu u autobazaru, velký pokrok je vidět v budování náspu podél mezi MÚK s I/24 a napojením II/147, viděl jsem tam i nějakou osobu s malou motyčkou, zřejmě archeolog....

V úseku Bošilec - Ševětín jsou již pokud oko dohlédne a odhadne odstraněny dřeviny v trase, probíhá tak nějak vyklizení psího cvičáku u Neplachova, proběhla skrývka ornice před a za hřištěm u Neplachova....


15.4.2016 15:51:28
Profil
Administrátor

Příspěvky: 2202
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Nápovědu na letecké mapě spatřuji v tom, že je tam výstavba koridoru v pokročilé fázi a žádné hromady hlíny v místech z fotek neleží.

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


15.4.2016 19:21:32
Profil
 

Příspěvky: 633
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
No to se jeví jako dobrá úvaha a nevidím nic, co by ji vyvracelo. Což ale nutně neznamená, že je pravdivá :-D


15.4.2016 20:39:38
Profil
 

Příspěvky: 633
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Pokud máte někdo zájem přijít na besedu s ministrem, tak máte možnost: http://www.c-budejovice.cz/cz/zivotni-p ... bcany.aspx

Předpokládám, že hlavní potencionální téma je D3, proto to dávám sem, ale lze se diskutovat asi i o I/20, R4 či I/34....jiné podklady asi připravené nebudou.....


20.4.2016 6:42:53
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
A že by pan ministr byl až tak velký ignorant a neuměl odpovědět otázky z "voleje", týkající se jeho resortu ? Fuj... tomu nevěřím.


20.4.2016 19:31:27
Profil
 

Příspěvky: 54
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Tak to zase nevím, agenda MD není jen výstavba silnic (to u někoho vedoucího z ŘSD už by byla věc trochu jiná) a znát stav přípravy všech silnic v okolí snad není důvod po ministrovi chtít.


20.4.2016 21:23:36
Profil
 

Příspěvky: 246
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Obrázek

Obrázek

Prostě jen aby byl plot lépe vidět, nebo to má nějaký hlubší smysl?


24.4.2016 15:14:42
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Domnívám se, že je tam ten myslivecký "smrad" který BY MĚL odpuzovat zvěř....


24.4.2016 18:21:56
Profil
 

Příspěvky: 238
Příspěvek Re: D3 - Všeobecně
Mohl bych se prosím zeptat proč je v tomto úseku místo dělících svodidel to ocelové lano jako je na některých I. silnicích (35 u Jičína nebo v Turnově). Děkuji


24.4.2016 20:31:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 902 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 37  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz