| Autor |
Zpráva |
|
Sudr
Příspěvky: 633
|
 Re: D3 - Všeobecně
Že by to byl pach k odpuzování zvěře se mi moc nezdá pokud jsem to někde viděl, tak to bylo ve formě jako kdyby montážní pěny, a navíc to většinou bylo níž... nemluvě o tom, že mi moc nedává smysl, aby to někdo zkoušel tam, kde je reálnej plot....
|
| 25.4.2016 6:48:27 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: D3 - Všeobecně
Tak D3 dostane vyraznou konkurenci: http://ekonomika.idnes.cz/vlaky-z-prahy ... oprava_sujDve hodiny jsou uz konkurence schopna doba, zvazuje-li clovek naklady na opotrebeni vozu, riziko nehody na I/3 a pravdepodobnost popojizdeni minimalne mezi D1 a Benesovem. Navic budou nasazeny EC, IC a Rx vlaky, tzn. novejsi vozy s AC a min v EC by mel byt taky bistrovuz. Viz taky: http://www.k-report.net/discus/messages ... 1461777573
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 27.4.2016 20:49:12 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: D3 - Všeobecně
Ani letos, ani za rok. Obchvat Budějovic začnou stavět až v roce 2019 Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/obchvat-bude ... ravy_epkub
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 28.4.2016 10:10:42 |
|
 |
|
AUTOsro
Příspěvky: 327 Bydliště: České Budějovice - Praha
|
 Re: D3 - Všeobecně
Myslím, že jsem někde četl, že ty ploty natírají kvůli zlodějům, aby se dalo lépe poznat, že jsou to sloupky od dálnice.
_________________ Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
|
| 28.4.2016 16:10:50 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: D3 - Všeobecně
No jo. Zapomněl jsem, že žiji ve východní Evropě. 
|
| 28.4.2016 16:23:11 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: D3 - Všeobecně
|
| 5.5.2016 7:51:43 |
|
 |
|
Michal R
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
|
 Re: D3 - Všeobecně
No tak jestli tohle klapne, tak erár předvede, že je schopen i nějakého funkčního výkonu mimo rámec obvyklého "... to SE vždy dělalo takhle..." Docela fajn zpráva před víkendem 
|
| 5.5.2016 14:03:42 |
|
 |
|
Majkl
Příspěvky: 193
|
 Re: D3 - Všeobecně
A jak je to s EIA na další části? Od ČB k hranicím a popř. Stř.kraj? A s přípravou úseků od ČB k hranicím obecně? Kromě toho, že občas se napíše, že nejsou skoro vykoupeny pozemky na 311 a 312.
|
| 5.5.2016 14:12:18 |
|
 |
|
Nystrom
Příspěvky: 590 Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice
|
 Re: D3 - Všeobecně
EIA kolem ČB a dál až k hranicím je stejného data - 2005. Představa že doplním slovíčko "prioritní" a bude vyřešeno - to je síla... EIA ve středních Čechách je nová, tam není problém.
|
| 5.5.2016 21:56:19 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: D3 - Všeobecně
Michale, před víkendem určitě dobrá zpráva, ALE... Zatím je to pouze PŘEDSTAVA, že se takto podaří vládě problém vyřešit. První reálný krok bude dotažení problému "u nás", pak teprve MUŽE snad věc projít v Bruselu. Do té doby je to pouze sladká teorie. Podle podobných teorií měla už většina z těchto staveb dávno stát !
|
| 6.5.2016 15:48:01 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: D3 - Všeobecně
Ředitelství silnic a dálnic pokračuje s přípravou středočeské části dálnice D3 https://www.rsd.cz/wps/portal/web/rsd/a ... e8267b8858
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 24.5.2016 13:29:13 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: D3 - Všeobecně
Trochu mi unikaji ty investice u Benesova (zahloubeni), kdyz ma jejich vystavba zacit nejdriv pet let let pred zahajenim vystavby stredoceske D3. Jasne, rekne se, ze stredoceska D3 jen tak stejne nebude, takze tohle je lepsi nez klackem do oka. Ale to by snad opravdu bylo lepsi tu D3 ve ScK pripravit poradne, aby se opravdu zacala stavet. Nebo je to tak, ze intenzity kolem Benesova budou vzdy tak vysoke, ze ten tunel.bude potreba i po preneseni tranzitu na D3.
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 25.5.2016 6:25:37 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: D3 - Všeobecně
MickeyMouse píše: Nebo je to tak, ze intenzity kolem Benesova budou vzdy tak vysoke, ze ten tunel.bude potreba i po preneseni tranzitu na D3. Bingo!
|
| 25.5.2016 8:17:32 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: D3 - Všeobecně
Tak příprava "toho", co oponenti D3 nazývají její alternativou, na I/20 z Písku do ČB pomalu začíná: ( http://pisecky.denik.cz/zpravy_region/z ... 60527.html)
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 27.5.2016 21:06:21 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1973 Bydliště: vodňany
|
 Re: D3 - Všeobecně
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 28.5.2016 12:55:12 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: D3 - Všeobecně
At uz se jedna o D3 nebo D4, oboji je na hov.o. D4 hotova ve strednich Cechach, D3 bude za tri roky hotova v jiznich (teda po CB). Na misto toho, aby staveli jednu komplet, budeme tu mit dve poloviny a kazdou jinde. Bravo!!!
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 30.5.2016 18:23:35 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: D3 - Všeobecně
Už jen stačí je kapacitně propojit a máme to pod střechou.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 30.5.2016 18:33:11 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: D3 - Všeobecně
D 19?
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 30.5.2016 19:15:05 |
|
 |
|
mishak
Příspěvky: 135 Bydliště: České Budějovice
|
 Re: D3 - Všeobecně
To už by se asi v tomto případě vyplatilo převedení I/20 v úseku Písek - ČB na dálnici než I/19 ty úšeky budou asi stejně dlouhé. O něčem takovém se uvažovalo v rozšířené variantě dálniční sítě a vytvoření takového vnějšího okruhu obdobnému tomu pražskému.
|
| 31.5.2016 12:38:48 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: D3 - Všeobecně
mishak píše: To už by se asi v tomto případě vyplatilo převedení I/20 v úseku Písek - ČB na dálnici než I/19 ty úšeky budou asi stejně dlouhé. O něčem takovém se uvažovalo v rozšířené variantě dálniční sítě a vytvoření takového vnějšího okruhu obdobnému tomu pražskému. D19 je zde často zmiňovaný "projekt snů", který by propojil nejen D3 a D4, ale zjména D1 a D5. Tím by vznikla alternativa k D1, D0 a D5 a smysluplné dálniční spojení jižních Čech s Moravou jako bonus. Prodloužení D4 z Písku do ČB by ani jedno z toho nepřineslo. Propojení D3 a D1 by naopak bylo myslím opravdu velkým přínosem. Místo toho se ale staví I/34, i když už teď je přes veškerou intenzitu dopravy cesta z ČB na D1 po D3 a I/19 rychlejší o 10min než cesta po I/34.
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 31.5.2016 12:48:50 |
|
 |
|
mishak
Příspěvky: 135 Bydliště: České Budějovice
|
 Re: D3 - Všeobecně
V tom mě nezbývá než souhlasit. Pokud by došlo k propojení D5, D4, D3 a D1 tak to by pak z jihu čech bylo prakticky "všade blízko". Už jen cesta do Plzně by se výrazně urychlila po D3 a pak po I/19 atd.
Posledně jsem se rozmýšlel kudy je to rychlejší na D1 z ČB jestli po I/34 nebo po D3 + I/19. Mě to vždycky vycházelo dost nastejno. Není pak debaty o tom až bude D3 dotažená k ČB a na I/19 hotová přeložka Chýnova a Kamene, tak to bude rychlejší. I/34 je zase pěkná cesta za JH a ted jak dodělají obchvat Myslotín, Ondřejov,.. tak snad bude úplně celá vedená mimo obcekrom Pelhřimova, kde si myslím, že přeložka postrádá smysl jelikož tam výrazné zdržení ani provoz nepozoruji. V úseku ČB a JH je nejhorší průtah Lišovem z mého pohledu a plánovaná přeložka by to značně urychlila. A přesto to po té I/34 zajedu rychleji otázkou je jak moc jsem dodržel předpisy.
|
| 31.5.2016 13:35:28 |
|
 |
|
plom
Příspěvky: 1
|
 Re: D3 - Všeobecně
mishak píše: V tom mě nezbývá než souhlasit. Pokud by došlo k propojení D5, D4, D3 a D1 tak to by pak z jihu čech bylo prakticky "všade blízko". Už jen cesta do Plzně by se výrazně urychlila po D3 a pak po I/19 atd.
Posledně jsem se rozmýšlel kudy je to rychlejší na D1 z ČB jestli po I/34 nebo po D3 + I/19. Mě to vždycky vycházelo dost nastejno. Není pak debaty o tom až bude D3 dotažená k ČB a na I/19 hotová přeložka Chýnova a Kamene, tak to bude rychlejší. I/34 je zase pěkná cesta za JH a ted jak dodělají obchvat Myslotín, Ondřejov,.. tak snad bude úplně celá vedená mimo obcekrom Pelhřimova, kde si myslím, že přeložka postrádá smysl jelikož tam výrazné zdržení ani provoz nepozoruji. V úseku ČB a JH je nejhorší průtah Lišovem z mého pohledu a plánovaná přeložka by to značně urychlila. A přesto to po té I/34 zajedu rychleji otázkou je jak moc jsem dodržel předpisy. Na trase ČB - Humpolec jezdím poměrně často a myslím, že sjízdnější trasou je jízda přes I/23 do Jindřichova Hradce - řidič se vyhne Lišovu a klikaticím mezi Lásenicemi a JH. Tato varianta se mi zdá rychlejší i dnes, kdy se budují 4 km D3 kolem Veselí (oproti několika stům metrů u Úsilného). Ovšem dost lituju obyvatele Kardašovi Řečice po dokončení D3. Jinak i v současnosti se časově vyplatí jezdit po I/19 + D3, kde jsou na trase 2 semafory. Pořád jsem o 5 minut rychlejší. A bez renonstrukcí až o 15 min. S Pelhřimovem souhlasím, dosud jsem tam kolonu nezažil. Ale vadí mi tady místní značení - chtělo by řidiče dříve navést do správného pruhu - např. jeden pruh jasně značit I/34.
|
| 2.6.2016 17:58:07 |
|
 |
|
mishak
Příspěvky: 135 Bydliště: České Budějovice
|
 Re: D3 - Všeobecně
|
| 28.6.2016 17:32:02 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: D3 - Všeobecně
Že se o tom píše zrovna jen v BD...? V Deníku ani na iDnes v Krajích nic. Na ŘSD taky nic. Je to vůbec pravda?
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 28.6.2016 20:21:11 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: D3 - Všeobecně
Vzhledem k tomu, ze novela s vyjimkou lezi v parlamentu a ceka na projednani, tak ta informace fakt nesedi.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 28.6.2016 20:31:08 |
|
|