| Autor |
Zpráva |
|
Michal R
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
|
 Re: D3 - Všeobecně
Tohle se mi jako kachna nezdá, jakkoliv Drbna není NYT, tak tohle by si nevymysleli. Znalci však tuší, že ono majetkovprávní vypořádání je vždy větší či menší problém, následné odvolání na SP se (bohužel) také dá očekávat. A to nemluvě o tendru na zhotovitele - obchvat ČB je drahá stavba a tedy o zakázku bude zájem. Obstrukce s odvoláním k ÚHOS se též nemohou vyloučit. Je tedy fajn, že stavba dostala výjimku, ale roku 2018 se zahájením stavby snad nikdo zodpovědný nevěří. 2019 a budeme rádi.... a už aby to bylo. 
|
| 28.6.2016 20:33:56 |
|
 |
|
Michal R
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
|
 Re: D3 - Všeobecně
dvs píše: Vzhledem k tomu, ze novela s vyjimkou lezi v parlamentu a ceka na projednani, tak ta informace fakt nesedi. No, že článek je trochu "amatérský", tož to asi jako jo.  Ale vlastní podstata článku, že obchvat ČB je mezi schválenými výjimkami, to je pravda. (btw: jediná stavba, co nedostala výjimku je SOKP 511)
|
| 28.6.2016 20:36:25 |
|
 |
|
Sudr
Příspěvky: 633
|
 Re: D3 - Všeobecně
Zrovna jsem se chtěl divit.....ono ani z té citace p. Konečného nevyplývá, to co článek tvrdí a není k tomu žádný jiný zdroj.....takže tuto zprávu doporučuji ignorovat jako značně podezřelou a nedohodnou.. :-/
|
| 28.6.2016 20:37:24 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: D3 - Všeobecně
Jsem už podezřívavý k těm všem informacím. Drbna ale dostála svého jména a měla to z dobrého zdroje.  Viz. viewtopic.php?p=131309#p131309Juncker slíbil Bohoušovi, že tu vyjímku dostaneme. Neboli, že už nás s tím nebudou popotahovat a pokud to nějak nezmršíme, tak nám to i proplatí z dotací. Takže teď by mohli hnout zadkem naši poslanci, projednat a schválit. Hlavně doufám, že opozice bude soudná a ten jeden paragraf nebude chtít číst celé prázdniny. Zařazené to mají dneska. 
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 29.6.2016 7:55:30 |
|
 |
|
Petanecek
Příspěvky: 368
|
 Re: D3 - Všeobecně
_________________ Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
|
| 6.7.2016 22:23:20 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: D3 - Všeobecně
Rozumím tomu správně tak, že když jim jde "jen" o prachy za pozemky, tak se naschvál nechají vyvlastnit, aby se pak mohli soudit o peníze za pozemky? Pokud je to tak, tak je to ve srovnání s jinými obvyklými komplikacemi při stavbě dálnic žádná komplikace.
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 7.7.2016 11:55:55 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: D3 - Všeobecně
Tak funguje německý systém . Nejsi spokojen s cenou - suď se. Mezitím se ale staví...
|
| 7.7.2016 19:27:40 |
|
 |
|
Michal R
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
|
 Re: D3 - Všeobecně
Prosba všem! Podařilo se mi v naší obci, na jejímž katastru povede stavba 0310, zastavit aktivity části občanů a zastupitelů "hodit vidle" do procesu přípravy dálnice D3 a to zejména kvůli hluku z budoucí dálnice. Podle všeho by se všichni s dálnicí smířili a "hodili do klidu", pokud by se na kusu budoucí dálnice nechali udělat PHS. Není zde někdo na fóru, kdo má na starost přípravu stavby 0310? Nemá někdo tip a kontakt na povolanou osobu z budějického ředitelství ŘSD? Prosím pošlete mi to do SZ, ať tu neplevelíme vlákno, díky. M.
|
| 26.8.2016 14:10:59 |
|
 |
|
Kuba
Příspěvky: 1310
|
 Re: D3 - Všeobecně
|
| 1.9.2016 10:51:53 |
|
 |
|
evilcleaner
Příspěvky: 863 Bydliště: ostrava
|
 Re: D3 - Všeobecně
k tomu hluku, řsd, aspon tady v MSK, se velmi nelibě staví k jakýmkoli protihlukovým opatřením nad rámec požadavků hygienických limitů. navíc ty budou teď ještě mírnější. proto si myslím, že v jednání vám bude možná více partnerem kraj, který to může zatáhnout ze svého. držím palce - raději "zbytečná" phs za pár milionů, než léta zablokovaná stavba.
_________________ Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
|
| 1.9.2016 11:11:19 |
|
 |
|
musklin
Příspěvky: 453
|
 Re: D3 - Všeobecně
No to je ale přece ten zásadní, 90 %, důvod proč lidé vystupují proti stavbám. Protože jim nějaký úředník tvrdí, že jeho studie stavbu PHS nedovoluje. Že realita je jiná, viz. okruh kolem Prahy u Dobřejovic (kde se PHS rychle dostavují aby dala EU peníze, protože projekt byl samozřejmě jak z pomocné školy) nebo může PHS za pár milionů odblokovat stavbu za miliardu toho úředníka nezajímá. Vaše šance na dohodu s ŘSD, se vzhledem k jiný stavbám se stejným problémem, blíží nule.
|
| 1.9.2016 13:21:41 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: D3 - Všeobecně
Stavba se projektuje podle hlukové studie, vyhodit pár milionů navíc je pomalu na kriminál. Jsem zvědavej, kdo by dnes rozhodl, že vyhodí pár milionů za PHS, byť by tím odblokoval stavbu. Po zprovoznění stavby se dělá měření, které buď potvrdí studii, nebo se navrhnou opatření k dodržení norem.
|
| 2.9.2016 7:11:35 |
|
 |
|
musklin
Příspěvky: 453
|
 Re: D3 - Všeobecně
plácáte osvětlení v blance je x krát naddimenzované protože projektantovi nic nezakazuje to udělat lépe než požaduje norma - x krát prošlo médii. Nikdo nikoho za PHS v projektu nezavře.
|
| 2.9.2016 9:02:39 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: D3 - Všeobecně
No, zase tak jednoduché to není, to by mohla mít každá obec sjezd z dálnice, který by odblokoval případnou nechuť ke stavbě. Nebavme se zrovna o zavření, ale minimálně by si pro ŘSD už nezaprojektoval...
|
| 2.9.2016 21:32:58 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: D3 - Všeobecně
Jsem jediný, kdo na tomto webu nevidí sekci "Diskuse"? http://www.dalnice-d3.cz/domu
|
| 17.10.2016 13:03:04 |
|
 |
|
Sudr
Příspěvky: 633
|
 Re: D3 - Všeobecně
Jestli tě to nějak uklidní, tak já ji tam taky nevidím...... Z čeho ale dovozuješ, že bys ji tam vidět měl?
|
| 17.10.2016 13:40:27 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: D3 - Všeobecně
Z toho, že jsem si jí tam chodil pročítat. 
|
| 17.10.2016 13:42:01 |
|
 |
|
Sudr
Příspěvky: 633
|
 Re: D3 - Všeobecně
Aha. http://www.dalnice-d3.cz/diskuse vypadá to, že jako obranu před totálním zaspamováním admini zvolili smazání odkazu.
|
| 17.10.2016 13:44:49 |
|
 |
|
chemer
Příspěvky: 246
|
 Re: D3 - Všeobecně
Jo, to mě nenapsalo to napsat růčo. Díky.
|
| 17.10.2016 13:45:44 |
|
 |
|
mishak
Příspěvky: 135 Bydliště: České Budějovice
|
 Re: D3 - Všeobecně
|
| 19.10.2016 14:11:18 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: D3 - Všeobecně
Trochu ty obce a hlavne Brezany nechapu? K cemu jim pomuze dokoncena D0 nekde na druhem konci Prahy? O D4 ani nemluve - kdyz bude D3 hotova, tak ji ani hotova D4 neodlehci. 
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 19.10.2016 18:27:01 |
|
 |
|
ku8a
Příspěvky: 294
|
 Re: D3 - Všeobecně
MickeyMouse píše: Trochu ty obce a hlavne Brezany nechapu? K cemu jim pomuze dokoncena D0 nekde na druhem konci Prahy? O D4 ani nemluve - kdyz bude D3 hotova, tak ji ani hotova D4 neodlehci.  Ono to je v tom článku špatně popsany, jde jim pouze o dostavbu úseku Běchovice-Modletice.
_________________ D3 nad zlato
|
| 19.10.2016 18:39:23 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: D3 - Všeobecně
To není až tak špatný článek. ALE úplně dole vlevo - to je jiná soda... 3 stavby, které udělají z Prahy parkoviště. Nechápu, jak kecy automatu ti novináři žerou. Děs běs 
|
| 19.10.2016 23:15:46 |
|
 |
|
vodouch2000
Příspěvky: 1123 Bydliště: D11 - exit 62
|
 Re: D3 - Všeobecně
Na facebookových stránkách Metrostavu jsou krásné (nejen) letecké fotky výstavby D3. Neznalý místa nevím, který je to úsek, proto dávám do všeobecného vlákna (klidně přesuňte). https://www.facebook.com/Metrostav/?hc_ref=NEWSFEED
|
| 25.10.2016 10:11:48 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: D3 - Všeobecně
Fotky jsou od Dynína k Ševětínu.
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 25.10.2016 10:27:21 |
|
|