České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

D3 - Všeobecně
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=401
Stránka 24 z 37

Autor:  monin [ 17.3.2017 22:14:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

mishak píše:
Dneska jsem si udělal výlet a letecky jsem nafotil celou výstavbu D3 od Veselí až po Úsilné po několika úseků, které jsou zobrazeny na mapce. https://goo.gl/photos/Fcm9L95CSXLtZuHh8 tak příjemnou podívanou ;)

Výlet? Letecky? Vlastníš soukromý tryskáč? :) Ale jinak fakt super fotky, člověk si hned na pár minut vzpomene a vybaví, jak a kudy tam jezdil někdy před 27 lety.. :oops:

Autor:  Sudr [ 19.3.2017 22:20:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

mishak: díky, velká paráda jako vždy :ok:

Autor:  Hanpav [ 6.4.2017 13:58:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Série nových letáků výstavby D3 v 5 úsecích:

https://www.rsd.cz/wps/portal/web/mapa- ... _preparing

Autor:  Svatosp [ 6.4.2017 15:17:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

To je krasne udelane, jenom ten termin je hrozivy, toho se uz každý nedozije a to pocitame v idealnim pripade tak +5let prutahu. Proc trva priprava takove stavby v CR 15-20 let?

Autor:  ku8a [ 6.4.2017 22:07:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Jaký je rozdíl oproti minulým letakům?

Autor:  Mezno [ 7.4.2017 7:33:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Zdá se mi to, nebo to byly 4 úseky a teď jich je 5?

Autor:  Bobek [ 7.4.2017 7:35:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Asi že 5-6/2017 má být zažádáno o územní rozhodnutí.

Autor:  MickeyMouse [ 7.4.2017 10:04:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Alespoň Voračice-Nová Hospoda, kdyby bylo dřív, ovšem včetně MÚK Voračice.
Na těch letácích je krásně vidět, že stavba D3 byla plánována od Prahy, i když se ve skutečnost staví od prostředku a to ve SčK znamená z jihu.

Autor:  Michal R [ 7.4.2017 10:32:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Dotaz na insidery. Dva dny zpět byla v parlamentu schválena nove stavebního řádu, který by měl významně zrychlit přípravu liniových staveb. Podle všeho bude možné spojit územní a stavební řízení. Udělal někdo na ŘSD koncepční úvahu, o kolik se zkrátí termíny postavené na stávající legislativě?
Pokud se na to podívám laicky ,vychází mi z toho úspora cca 3 roky..... teda, ne že by to byla zrovna hitparáda, ale i tak by to bylo super....

Autor:  mts [ 7.4.2017 10:43:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Nedavno jsem mluvil o D3 s kolegou z JČ kraje. Povidal: když se zacal v druhé polovine 80.let stavet obchvat Sevetina jako polovina budouci dalnice D3, byl jsem mladej kluk, bylo mi 35 a prave jsem si kupoval svoje první auto, rikal jsem si fajn, za par let dojedu po dalnici do Prahy. Dneska, v roce 2017 jdu do duchodu a autem po dalnici do Prahy nedojedu. A je statisticky velka sance, ze se toho ani nedoziju. Mel slzy v ocich. A ja s nim…

Autor:  Sudr [ 7.4.2017 11:26:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

MickeyMouse: Mně taky subjektivně připadá, jaké by to bylo pěkné kdyby se už začalo stavět / a o něco později jezdit / alespoň po Václavice....nebo alespoň po Voračice. Jenomže ono nyní pro takové rozfázování není vlastně žádný důvod, protože ani ty jižnější úseky nejsou IMHO o nic víc připravené než ty blíž k Praze, takže rozfázování by vlastně mohlo znamenat pouze to, že se některé úseky oddložení. O tom by asi mělo smysl uvažovat až tehdy, když se ukáže vznika nejaká zásadní časové disproporce v přípravě staveb.

Michal R: Já si nejsem jistej, že to spojení řízení musí vždy vést k urychlení. Ono to vypadá lákavě - jedno řízení, jeden opravný prostředek, jeden soudní přezkum. Na druhou stranu hodně složitých staveb nemusí být naškodu, když se v půlce udělá záchytný bod, kde se řekne - tohle už mám vyřešené a nyní se budeme bavit detailně.Ale je to taky jen můj laický názor.....

mts: Z tvého příspěvku si beru potěšující zjištění, že v +/- 35 letech jsem pořád ještě mladej kluk.... :-D

Autor:  Svatosp [ 7.4.2017 11:33:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Mělo se to udělat rozšířením I/3 s obchvatema několik obci uz davno v tech 80-90 letech.
Ty reci, ze nebude D1 stacit a ze se napoji Posazavi jsou sice pekne, ale porad by to bylo funkcni reseni a kolega by nemusel mit oci pro plac.
Takhle se to udelalo s R35 od Turnova do Liberce a je to perfektni, sice tam je snizena rychlost a par zatáček, ale funkcni reseni.

Autor:  Michal R [ 7.4.2017 11:43:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Svatosp píše:
Mělo se to udělat rozšířením I/3 s obchvatema několik obci uz davno v tech 80-90 letech.
Ty reci, ze nebude D1 stacit a ze se napoji Posazavi jsou sice pekne, ale porad by to bylo funkcni reseni a kolega by nemusel mit oci pro plac.
Takhle se to udelalo s R35 od Turnova do Liberce a je to perfektni, sice tam je snizena rychlost a par zatáček, ale funkcni reseni.


Nechce se mi hledat v hloubi těchto stránek, ale už před drahně lety tu bylo docela podrobně rozklíčováno, že rozšíření a obchvaty I/3 jakožto náhrada za D3 jsou:
- obtížně proveditelné (obchvat Miličína),
- za druhé kapacitně nevyhovující (BN-Pha) a
- některé stavby fakticky neproveditelné (například křižovatka D1 Mirošovice se ve čtyřpruhovém uspořádání prostě nevejde).

Tedy klidně diskutujme o změně zákonů, ale prosím, nikoliv fyzikálních.....

Autor:  petsheny [ 7.4.2017 11:57:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

@ Michal R: Nerad bych oponoval, ale pokud si pamatuju, tak už od začítku je úsek Mirošovice-Benešov projektovaný jako S24,5/100, jako součást D1 "Stavba 004 Přípojka silnice I/3 Mirošovice - Benešov je projektovaná v kategorii S 24,5/100 s volnou šířkou 14 m jako levá polovina vozovky a měří 15,3 km. Součástí stavby bylo 16 mostů, z toho 10 na trase a 6 nadjezdů.
Stavbu projektoval Pragoprojekt a provedly Dopravní stavby Olomouc, stavební správa Uherské Hradiště a Olomouc. Realizace proběhla v období září 1967 až 12. července 1971. V roce 1969 byl zprovozněn 3,6 km dlouhý úsek Mráč - Benešov."
, tudíž rozšířit to na 4pruh by problém být neměl. Proto mě zarazilo, že to upravují jen na 2+1 :x
(viz Lennyho stránky www.dalnice-silnice" http://www.dalnice-silnice.cz/D1.htm

Autor:  Jarda Š. [ 7.4.2017 13:00:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Když se to nepostavilo rovnou na 2+2 a bylo rozhodnuto o D3 v jiné trase, takže rozšíření vypadlo z územních plánů, navíc došlo je zpřísnění hygienických norem, tak teď už by byl velký problém.

Autor:  Svatosp [ 7.4.2017 13:02:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Urcite by to slo rozsirit a bylo mi to uplne nic proti vystavbe nove D3 pres Posazavi (oblast vice nez problematicka) . I když kouknu na tu mapu, je celkem luxus reseni, jdou dve dalnice na jih cca 25 km vzdušnou carou od sebe. Bohuzel ani jedna nebude hned tak dokoncena :-( Jsem příznivcem vystavby jakekoliv dalnice, nicmene mi prijde, ze ta vystavba a planovani nemá často racionalni úvahy.

Autor:  Jarda Š. [ 7.4.2017 15:14:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Svarosp: Přes Posázaví by D3 stejně vedla i ve variantě rozšířeni I/3, ale přes jeho nejhustěji osídlenou část, takže kvůli vysokým nákladů na PHS (v některých úsecích by bylo nutné úplné zakrytí) by nijak výrazně nebyla. Vzdálenost mezi dálnicemi je u nás mnohde nižší než mezi D3 a D4, přičemž navíc D3 směřuje do Rakouska, kdežto D4 do Německa.

Autor:  petsheny [ 7.4.2017 15:40:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Neznám sice intenzity směru D1 na D3, ale taková rozšířená I/3 a II/112 až na D3 k MÚK Václavice by mohla dost pomoci ulevit D1 v úseku Praha-Mirošovice a byl by to "základ" II. dálničního okruhu kolem Prahy

Autor:  Michal R [ 7.4.2017 23:13:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

petsheny píše:
@ Michal R: Nerad bych oponoval, ale pokud si pamatuju, tak už od začítku je úsek Mirošovice-Benešov projektovaný jako S24,5/100, jako součást D1 "Stavba 004 Přípojka silnice I/3 Mirošovice - Benešov je projektovaná v kategorii S 24,5/100 s volnou šířkou 14 m jako levá polovina vozovky a měří 15,3 km. Součástí stavby bylo 16 mostů, z toho 10 na trase a 6 nadjezdů.
Stavbu projektoval Pragoprojekt a provedly Dopravní stavby Olomouc, stavební správa Uherské Hradiště a Olomouc. Realizace proběhla v období září 1967 až 12. července 1971. V roce 1969 byl zprovozněn 3,6 km dlouhý úsek Mráč - Benešov."
, tudíž rozšířit to na 4pruh by problém být neměl. Proto mě zarazilo, že to upravují jen na 2+1 :x
(viz Lennyho stránky http://www.dalnice-silnice" http://www.dalnice-silnice.cz/D1.htm


Však mi taky nejsme v zásadě ve sporu.

Já jsem to na Lennyho stránkách také četl. Ale to je plán starý více než 50 let, a krom toho, že je to půl století, tak jsou také podstatně přísnější normy. Dnes by pro uspořádání 2+2 nevyhovovala šířka 24,5 , stejně tak směrové a výškové poloměry. Proto píšu, že stávající řešení 2+1 je kapacitně nevyhovující (a jakkoliv to lehce pomohlo). A zde už bez rozšíření komunikace nikdo nepovolí přemalovat silnici na 2+2.

Jinak ten nápad s II. obchvatem Prahy... no, mě by se to líbilo, to jo, ale jsem zamyslel, jak to vypadá západně od Václavic... a to je masakr. Klidně si troufnu říct, že tam nikdo most přes Vltavu nepostaví.

Autor:  petsheny [ 7.4.2017 23:36:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Se směrovým a výškovým vedením by problém být mohl, ale proč by se na 24,5 nemohl vejít 2+2? Vždyť D49 se teď staví v R24,5/120. V normě je pro 2+2 nejmenší šířka (tuším, nemám ji teď v ruce) 20,25m s pevnými (beton) svodidly na minimálním středovém páse. Tohle by tu taky stačilo S20,25/80 jako SPMV.

Jasně, II. okruh je trochu utopie, ale to byla ve své době i cesta na Měsíc 8-)

Autor:  MickeyMouse [ 8.4.2017 8:01:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Musela by to být SMV, rozhodně na D, pokud se přestavovala I/3 na 4pruh. Každopádně by se musel obejít Benešov, a to by bylo "zajímavé"!
Jinak, někde to tu už myslím bylo, že za 1. republiky se uvažovalo o stavbě Povltavské silnice, tzn., kvalitní silnice v ose II/105. Realizován byl třeba obchvat Hluboké n/V. Zajímalo by mě, jaké by to bylo, kdyby tudy vedla jediná D na jih, která by indukovala D3 i D4, a proč se od toho nakonec upustilo.

Autor:  Jarda Š. [ 8.4.2017 10:53:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

MickeyMouse píše:
Musela by to být SMV, rozhodně na D, pokud se přestavovala I/3 na 4pruh. Každopádně by se musel obejít Benešov, a to by bylo "zajímavé"!
Jinak, někde to tu už myslím bylo, že za 1. republiky se uvažovalo o stavbě Povltavské silnice, tzn., kvalitní silnice v ose II/105. Realizován byl třeba obchvat Hluboké n/V. Zajímalo by mě, jaké by to bylo, kdyby tudy vedla jediná D na jih, která by indukovala D3 i D4, a proč se od toho nakonec upustilo.


Myslím, že to bylo hlavně kvůli tomu, jak se v 60. letech minulého století rozmohlo chalupaření a chataření, takže bylo zřejmé, že jedna dálnice z Prahy na jih by ten nápor v pátek odpoledne s v neděli večer nepobrala.

Autor:  MickeyMouse [ 8.4.2017 12:19:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Nebo proto, aby k uranovym dolum u Pribrami vedla D...
A teren mezi Sedlcany a Prahou taly nic moc. Pro lvalitni silnici v parametrech 1. republiky asi dobry, ale pro D spis nic moc.

Autor:  jozka [ 8.4.2017 13:22:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

Uranovym dolum byla dalnice k prdu...

Autor:  MickeyMouse [ 8.4.2017 20:10:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: D3 - Všeobecně

;) Vozily se tam ale delegace z Prahy
A ty musely vidět, jaká je ČSSR vyspělý stát :lol:

Stránka 24 z 37 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/