| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 0309/II Ševětín - Borek (v provozu) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=68&t=5482 |
Stránka 15 z 27 |
| Autor: | Lynx [ 6.12.2018 22:17:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Díky, pane petrsida. Oni mě tady možná někteří mají za někoho, kdo lační po krvi zaměstnanců ŘSD, protože nešetřím kritikou. Ale není tomu tak. Mě opravdu jde o to, aby se to zlepšovalo do budoucna. Proto bych chtěl v takových případech hlavně slyšet, že se to pokud možno nebude opakovat a že byly přijaty nějáká reálná opatření k nápravě. To že tam dotyčný už nepracuje, ať už byl vyhozen a nebo odešel sám, to takovým opatřením není. Nemůžou se tvářit, tak černá ovce už tady není, tak se jede dál a pořád stejně. zase to bude záviset na jednom člověku, jestli se projekt za miliardy zpozdí o x let a nebo nezpozdí. Na jednom člověku tohle prostě nemůže celé záviset ! To nejde, tam musí být nějáká kontrola. A pokud možno více stupňů kontrol. Chtěl bych proto slyšet o tom, že třeba vylepšili kontrolní systém ve firmě. Nebo rozhodli o přidělení více zaměstnanců. Prostě, že je snaha poučit se do budoucna a řešit to nějákou systémovou změnou. Netoužím po nějákém stínání hlav, které by mnohdy stejně nic nepřineslo a odradilo už tak prořídlé řady těch co dělají dobře. |
|
| Autor: | Jixm [ 6.12.2018 23:32:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Pánové podle mě "počítáte zajíce, ale hon ještě neskončil". Není duležité co je teď, ale co bude za rok a půl, kdy je oficiální termín dokončení dálnice. Kde je psáno, že pozemky nemůže ŘSD vykoupit třeba příští měsíc? Podle mě láteříte moc brzo. Kdyby se teď jednalo o to, že se měla otevřít celá dálnice a ten pozemek by chyběl tak bych to chápal, ale v půlce termínu výstavby mi to přijde trochu moc "hysterické". Já si počkám do poloviny roku 2020 a pak budu "dštít oheň a síru", když se dálnice neotevře kvůli chybějícímu pozemku |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 6.12.2018 23:40:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Navíc můžete být v klidu, protože i když se podaří dálnici dokončit v termínu, tak minimálně ještě další rok tam bude kupa omezení kvůli stavbě odpočívky. |
|
| Autor: | Lynx [ 7.12.2018 0:24:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Martin z Ostravy píše: Navíc můžete být v klidu, protože i když se podaří dálnici dokončit v termínu, tak minimálně ještě další rok tam bude kupa omezení kvůli stavbě odpočívky. A takhle my tady žijem |
|
| Autor: | Tom od Budějc [ 7.12.2018 8:17:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Kuba píše: Pokud jde o ty pozemky, tak pokud jsem to dohledal správně, tak je to část parcel na LV č. 77 k.ú. Lhotice u Českých Budějovic, vlastník Jiří Zevl. Žádná z těch parcel není přímo v tělese dálnice, pouze jsou to části zářezu nebo ochranného pásma. Podle mě tam tedy nebude nějaké zúžení jako u Motocentra, ale bude tam jenom sížená rychlost. Ale prosím o info někoho informovanějšího. Když to tedy není v tělese dálnice, proč tam tedy neudělali konečný povrch jako na úsecích před a po? Jinak se též ztotožňuji s tím, co napsal Lynx. Naprosto s ním souhlasím. |
|
| Autor: | Ricos [ 7.12.2018 13:46:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Tahle těžko uvěřitelná minela už to dotáhla i do Událostí: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2 ... vy-usek-d3 |
|
| Autor: | 1975 [ 7.12.2018 14:58:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
...tak holt fungují media.... kolik bylo potřeba vykoupit pozemků jen na tomhle úseku? Bylo to každý den ve Zprávičkách "hurá, dnes máme další"...? Je to chyba. o tom žádná. Ale tohle permanentní vytváření nasranosti ten pozemek nevykoupí. |
|
| Autor: | Lynx [ 7.12.2018 15:40:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
V tomto vám moc nerozumím. Co považujete za divného popř. dokonce špatného na tom, že o tom média informují a že naopak neinfoirmují o banálních věcech, tedy když všechno běží bez problémů ? To je přece samosebou a nic co by jim mohl někdo vyčítat. O kladných věcech informují taky, ale jen když je to významné a tím i zajímavé pro většinového diváka, tedy když je například ten úsek nově otevřený. O vykoupení každého pozemku opravdu neinformují, protože není proč a kromě nás co se o to detailně zajímáme v rámci svého hobby, to nikoho jiného (tedy 99 procent společnosti) nezajímá. |
|
| Autor: | vondr [ 11.12.2018 18:21:10 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) | ||
Od 17.12.2018 by mělo dojít k další úpravě provozu - v úseku Borkem - MÚK Lhotice bude převeden provoz na nově vybudovanou polovinu dálnice - kromě kousku s problematickým pozemkem
|
|||
| Autor: | 1975 [ 11.12.2018 20:50:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Lynx píše: V tomto vám moc nerozumím. Co považujete za divného popř. dokonce špatného na tom, že o tom média informují a že naopak neinfoirmují o banálních věcech, tedy když všechno běží bez problémů ? To je přece samosebou a nic co by jim mohl někdo vyčítat. O kladných věcech informují taky, ale jen když je to významné a tím i zajímavé pro většinového diváka, tedy když je například ten úsek nově otevřený. O vykoupení každého pozemku opravdu neinformují, protože není proč a kromě nás co se o to detailně zajímáme v rámci svého hobby, to nikoho jiného (tedy 99 procent společnosti) nezajímá. Za mě to prostě nejsou banální věci. Nevznikají "samosebou", ani je nedělá Japonec SE. Někdo konkrétní (spousta lidí) odvedl/o (nejen) na té stavbě kus práce. A ano, udělali i chybu. Ale když se všichni budou něco bát udělat, nebo to přiznat, rozhodně to podle mého nepovede k lepšímu výsledku. A pokud by média byla tato stejně kritická k sobě, fajn. Ale ono je lehčí hledat chyby jinde než sám u sebe, že? |
|
| Autor: | Lynx [ 11.12.2018 22:09:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Těžko budou média informovat o výkupu každého pozemku, když to zajímá jen zlomek lidí. Nad tím se můžete rozčilovat jak chcete, ale nic s tím nenaděláte.Chcete po nich něco, co principiálně dělat nebudou a zcela nesmyslně do toho taháte význam něčí práce na dálniční výstavbě. To novináře fakt nezajímá. Ty zajímá čtenost. Uměle si vymýšlíte problém a přisuzujete mu něco s čím vůbec nesouvisí. Ale ono je lehčí hledat chyby jinde než sám u sebe, že? Jinak to že chtěl kdosi potlačovat a nejlépe zcela zakázat kritiku a požadoval klid na práci, to jako bych už někdy slyšel. K úspěchu to nevedlo. |
|
| Autor: | Lynx [ 11.12.2018 22:32:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
1975 píše: ...tak holt fungují media.... kolik bylo potřeba vykoupit pozemků jen na tomhle úseku? Bylo to každý den ve Zprávičkách "hurá, dnes máme další"...? Je to chyba. o tom žádná. Ale tohle permanentní vytváření nasranosti ten pozemek nevykoupí. 1975 píše: Za mě to prostě nejsou banální věci. Nevznikají "samosebou", ani je nedělá Japonec SE. Někdo konkrétní (spousta lidí) odvedl/o (nejen) na té stavbě kus práce. A ano, udělali i chybu. Ale když se všichni budou něco bát udělat, nebo to přiznat, rozhodně to podle mého nepovede k lepšímu výsledku. A pokud by média byla tato stejně kritická k sobě, fajn. Ale ono je lehčí hledat chyby jinde než sám u sebe, že? Když o tom tak přemýšlím, tak si říkám, jak si to vlastně reálně představujete ? Když ŘSD udělá chybu, tak by podle vás novináři (a nejen oni) měli o té chybě mlčet, neinformovat, aby tím neškodili dobré věci a nevytvářeli tu "permanentní nasranost" jak píšete ? Protože tím se žádný pozemek nevykoupí, žádná práce neudělá ? Přitom o tomhle tématu vyšel ve většině médií přesně JEDEN ČLÁNEK. Nedá se tedy hovořit o nějáké kampani či vytváření permanentní nasranosti. To vypadá úplně jinak, to těch článků vychází třeba pět za den. A zároveň by podle vás měli vycházet oslavné články o tom, kolik práce už pracovníci ŘSD úspěšně udělali, kolik pozemků vykoupili a podobně ? Což by kromě nás zde na fóru nikoho ze čtenářů celostátních novin nezajímalo ? ! Vy necítíte tu absurditu po které voláte ? Uvědomujete si, že to tady už bylo ? Kromě toho absence kritického pohledu obvykle ke zlepšení nevede. Takže to nemluvení o chybách by velmi pravděpodobně ničemu neprospělo. Také by žádný pozemek nevykoupilo, když by se nesmělo říkat, co kdo udělal špatně. Naopak, když se na to upozorní, tak je alespoň naděje, že se dotyční chytí za hlavu, poučí se a příště si dají pozor na to, aby ten pozemek úspěšně a včas vykoupili. |
|
| Autor: | Jirka L [ 13.12.2018 22:51:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Stanovení přechodné úpravy provozu na dálnici D3 č. j. 343/2018-120-RD/12 http://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni-deska/Stanoveni-prechodne-upravy-provozu-na-dalnic-(406)?returl=/Ministerstvo/Uredni-deska Proč má být převedení provozu na pravou stranu u MÚK Lhotice v délce celých 600m? |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 13.12.2018 23:19:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Děláš si srandu? Vždyť to máš o tři příspěvky výše. |
|
| Autor: | Jirka L [ 14.12.2018 9:03:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Vzhledem k tomu, že tohle stanovení přechodné úpravy bylo vydáno 13.12., nenapadlo mě podívat se níž. Nicméně neptám se, proč je doprava převedená do PJP, ale proč je ten úsek dlouhý 600m, když pozemek má na délku cca 50m. |
|
| Autor: | vodouch2000 [ 14.12.2018 10:42:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Kvůli tomu, že jsou nejbližší přejezdy SDP 600 m od sebe? |
|
| Autor: | Jirka L [ 14.12.2018 11:00:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
To mě taky napadlo, ale jak je náročné vybudovat nový SDP podle aktuální potřeby? Napadá mě, když jsou kabely a trubky v SDP bez chrániček, tak by se tam dodatečně chráničky navlékaly složitě, ale nic nemožného to není. Nebo je v tom nějaký další zádrhel? |
|
| Autor: | vodouch2000 [ 14.12.2018 11:53:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Podle mě není uplně vhodné mít přejezdy SDP blízko sebe, vznikala by tak jakási vlna , tedy hypoteticky krizové místo (NA s návěsem atd.). |
|
| Autor: | Lenny [ 14.12.2018 19:48:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Kdy to tedy bylo převedeno 13. 12. anebo až 17. 12.? |
|
| Autor: | Michal R [ 15.12.2018 0:11:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Lenny píše: Kdy to tedy bylo převedeno 13. 12. anebo až 17. 12.? Kdy to bylo či bude převedeno nevím. Ale 13/12 to ještě nebylo, to jsem tudy projel ještě postaru |
|
| Autor: | mishak [ 15.12.2018 10:06:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Zatim nic prevedeno nebylo ted sem tam jel a porad po starem. |
|
| Autor: | Lenny [ 15.12.2018 18:55:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
Ani část ZÚ - MÚK Lhotice není v provozu? |
|
| Autor: | mishak [ 15.12.2018 23:21:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
tak sem vecer v 9 jel zpet ani ta. Tipuju to z nedele na pondeli. |
|
| Autor: | alabastr [ 17.12.2018 15:25:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
U Budějovic se otevírá nová část dálnice D3, provoz zůstane ve dvou pruzích https://zdopravy.cz/u-budejovic-se-otevira-nova-cast-dalnice-d3-provoz-zustane-ve-dvou-pruzich-21002/?fbclid=IwAR1_WfhjCqYNVnOa0lTdc-p8tI8MoFcDdBf7bHlksJRI8JnznZ0IiOviPmQ „Získali jsme povolení k předčasnému užívání stavby, které by mělo v úterý nabýt právní moci. V dopoledních hodinách proto začneme provoz převádět,“ uvedla mluvčí zhotovitelské firmy Eurovia Iveta Štočková. |
|
| Autor: | Maty [ 17.12.2018 16:39:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0309/II Ševětín - Borek (výstavba) |
To jsou ty mosty v původním pulprofilu v tak špatném stavu že se musí stavět nové? Nebo je důvodem něco jiného např. Jiné normy? |
|
| Stránka 15 z 27 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|