D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

Greyfin píše:
Standa píše:
theodor less píše:...
4) 2. stupeň dle Rýdlovy stupnice je velmi agresivní voda
6) 3. stupeň podle Rýdlovy stupnice je velmi, velmi agresivní voda
Co se skrývá v bodě 5) ?
Že Rýdl je pitomec :)
Ale houby, Rýdl není žádný pitomec. Dělá jen to, za co je placen. A ohledně nešťastného tunelu Pohůrka nejde říci nic jiného.... Ostatně už před rokem se oficiálně psalo, že nové řešení tunelu zdraží 0310/I o nějakých 100 mio CZK. Na což jsem reagoval 30.6. zde ve vlákně, že ani omylem, že to smrdí někde mezi čtvrt a půl miliardou... První zvýšení vícenákladů proběhlo tuším v září, to se to zvedlo na 200 mio. Nyní to musí odkomunikovat jako "velmi, velmi agrsivní vodu".... jinak by se těžko před prázdninami 2021 oznamovalo, že cena bude zase vyšší...

Nemějte mu to za zlé, to jste čekali že řekne, jak to skutečně je? Že díky dlouhým pařátům jednoho budějckého ex-vexláka s politickými konexemi a majetkovým zájmem na dotčených pozemcích, dokázal přesvědčit rozhodující lidi ke změně projektu a místo racionální estakády máme stavbu údolního tunelu, a navíc jak se zdá, že tunel stavíme na blatech? A že díky tomu bude stavba prodražena o stovky mio CZK a zpožděna o minimálně tři roky? Fakt jste připraveni na takové prohlášení?
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Nystrom »

KIV: Zanádražka kapacitně nedokáže převést ani provizorně a ani částečně dopravní vazby tahu D3 sever - jih. Nezapomeňme, že i ona je v místě Dobrovodská x U Lávky provizorní do doby výstavby podjezdu pod nádražím... Její zatížení je dneska cca 20 tisíc na dvoupruhu s dvěma světelnými křižovatkami blízko sebe. Tam už rezerva není... Provizorní komunikaci bude muset stavebník budovat, neboť se chystá dlouhodobá uzavírka Dobrovodské - cca na rok. Původně tam byla provizorní Dobrovodská v jejím souběhu, ale to asi padlo změnou technologie výstavby. A pochybuji, že by je Dobrá Voda pustila na svou místní komunikaci Na Vyhlídce - U Rybníka. Nezbývá, než ji hledat v souběhu s tunelem - tak ať ji postaví i pro využití v časovém úseku mezi dokončením D3 před /za tunelem a dokončením tunelu (odhadem 12/2022 - 10/2024). Křížení Ledenické a Dobrovodské je pouze technický detail.
MichalR: přesný rozbor situace :-)
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od KIV »

Pořád si dokážu představit úpravy zanádražky, které by vedly k jejímu zkapacitnění (zrušení křížení Dobrovodská - Plynárenská, pár zákazů odbočení vlevo, apod.)
Těch 20 tisíc mě překvapuje. U lávky jsem z domova za 5 minut volnou chůzí, tak trochu koukám, co mám "za barákem". Možná někde u Rudolfovské, hádám že kolem hřbitova v Mladém to bude maximálně tak 4-5 tisíc za den.
Uzavírku Dobrovodské asi nevyřeší komunikace v souběhu s tunelem. Nebo myslíte že objížďka Dobrovodské by po Ledenická + U Rybníka nefungovala? Vždyť tak už dneska jezdí autobus č. 10. Než stavět provizorium na rok, to bych raději, po dokončení tunelu, rekonstruoval za státní (rozuměj naše) zmiňovanou místní komunikaci Na Vyhlídce - U Rybníka. Ale o tom teď mluvím jen jako náhradu za uzavřenou Dobrovodskou. Že by se tam nějak převedla I/3 si nedovedu představit.
Už teď se predikuje že kvůli nové technologii výstavby tunelu se bude rozšiřovat zářez v terénu. Opravdu tam je místo pro další souběžnou komunikaci? (Jsem v karanténě, tak se tam nemůžu zítra dojít podívat.)

Čím víc nad tím přemýšlím, tak bych zatnul zuby a otevřel celou 0310 až po dokončení tunelu. Žádné vymýšlení pitomostí. nebo ještě někoho napadne, že ty rodinné domy které se postavily v souběhu s budoucí dálnicí (a všichni to věděli!!!) a pak brutálně prolobovaly tunel pod údolím, budou potřebovat nějakou pohodlnou komunikaci na nájezd na dálnici a nejlepší by byla komunikace které povede po stropě tunelu.
Paul1
Příspěvky: 347
Registrován: 4.1.2021 16:16:05

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Paul1 »

KIV píše: Čím víc nad tím přemýšlím, tak bych zatnul zuby a otevřel celou 0310 až po dokončení tunelu. Žádné vymýšlení pitomostí. nebo ještě někoho napadne, že ty rodinné domy které se postavily v souběhu s budoucí dálnicí (a všichni to věděli!!!) a pak brutálně prolobovaly tunel pod údolím, budou potřebovat nějakou pohodlnou komunikaci na nájezd na dálnici a nejlepší by byla komunikace které povede po stropě tunelu.
Nevidím žádný důvod otevírat celou 0310 až s Pohůrkou, to bysme IMHO mohli čekat do roku 2026. Minimálně úsek MÚK Roudné - Třebonín může v klidu sloužit bez ohledu na tunel. Především těm, kteří pojedou do Krumlova, to cestu usnadní.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Odpusťte otázku člověka, co příliš nezná místní situaci - Propojení MÚK Roudné - stará I/3 bude postaveno zároveň s dálnicí v úseku Třebonín - MÚK Roudné ? Staví se už ?

To je podmínka, aby to mohlo případně dočasně fungovat, jak píše pan Paul1 výše.
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od KIV »

Paule, pokud budeme otevírat jen 0310, tak bych čekal. Pokud otevřeme najednou 0310 + 0311, jsem pro řešení otevřít k MÚK Roudné, nebo k Pohůrce.
Jak jsem zde byl poučen, bude se přeložka I/39 (II/155) k dálnici budovat až PO dokončení 0310. Tedy otevře se 0310/II a v tom samém okamžiku (nebo později) začne stavba jiné části trasy CK-CB. Takže teď si to představte: Stojíte na vrcholu Rájovského kopce a říkáte si:Pojedu do CB po solidní jedniče, nebo sjedu na staveniště, abych ujel po dálnici dva úseky mezi sjezdama, abych na tu jedničku zase musel najet po (v té době stále nedostavěné???) Jižní tangentě? Pár let jsem jezdil za prací do CK a má volba by byla jasná.

Lynxi, Jižní tangenta tu má i své vlákno http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 5&start=75. Naposledy jsem okolo ní jel na kole na podzim, tak nemám osobní poznatek, ale podle toho co se tu píše, se pomalu začíná stavět. :ok:
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Díky za upozornění na Jižní tangentu.

Měl jsem ve vědomí, že se bude stavět "bůh ví kdy" a mylně jsem se domníval, že v tom tématu nic nového není a ani jsem si proto nezkontroloval, že byla shodou okolností stavba zahájena právě v těchto dnech ! Tak se omlouvám za omyl.
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od KIV »

"Chytřejší" (ve smyslu že jsem věděl hned o situaci u Včelné) jsem jen díky tomu že jsem tu minulý týden procházel vše, co by se mohlo týkat jižních Čech. :lol: Opravdu se není za co omlouvat!
Tácek
Příspěvky: 3
Registrován: 18.5.2018 21:38:19

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Tácek »

Tak s tou provizorní komunikací to ještě voubec není jistý.

https://twitter.com/RSD_Jihocesky/statu ... 0850795520
Paul1
Příspěvky: 347
Registrován: 4.1.2021 16:16:05

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Paul1 »

KIV píše:Paule, pokud budeme otevírat jen 0310, tak bych čekal. Pokud otevřeme najednou 0310 + 0311, jsem pro řešení otevřít k MÚK Roudné, nebo k Pohůrce.
Jak jsem zde byl poučen, bude se přeložka I/39 (II/155) k dálnici budovat až PO dokončení 0310. Tedy otevře se 0310/II a v tom samém okamžiku (nebo později) začne stavba jiné části trasy CK-CB. Takže teď si to představte: Stojíte na vrcholu Rájovského kopce a říkáte si:Pojedu do CB po solidní jedniče, nebo sjedu na staveniště, abych ujel po dálnici dva úseky mezi sjezdama, abych na tu jedničku zase musel najet po (v té době stále nedostavěné???) Jižní tangentě? Pár let jsem jezdil za prací do CK a má volba by byla jasná.
Přeložka I/39 by se měla začít stavět už příští rok, takže bude s největší pravděpodobností hotová dřív než 0310/I. A než bude hotová, tak těch pár měsíců lze jezdit po II/155. Staveništěm budeš projíždět u Rájova v obou případech.
Jižní tangenta bude hotová nejpozději s 0310/II. Takže za mě jednoznačně otevřít alespoň tuto část.
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od KIV »

To je zajímavá informace o zahájení budování přivaděče příští rok. Lze ji nějak upřesnit? (ceníková cena, doba výstavby,...)
U Rájova se bude, jak počítám, jen měnit napojení II/151, která se změní na I/39. Od CK se nezahne doleva, ale pojede se rovně. Zato se pak bude budovat minimálně 4.5 km (beru i ten úsek k Holkovu) zcela nové silnice I. třídy, který jde u MÚK s D3 v trase stávající II/151. Takže se to fakt nedá odbýt poukázáním na jediný bod (u Rájova) na trase.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Majkii »

A je tady k tomu i samostatné vlákno: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=17&t=6306
wazer.cz
Pište česky, prosím!
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od KIV »

Díky oběma za odkaz.

Popravdě, vůbec jsem netušil že tu je vlákno na I/39!!! Vždy když jsem se podíval na rozcestník "Silnice I. třídy" tak jsem projel ty s "modrými tabulkami" v jižních Čechách a nikdy mě nenapadlo se podívat ještě níž.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od 1975 »

KIV píše:Díky oběma za odkaz.

Popravdě, vůbec jsem netušil že tu je vlákno na I/39!!! Vždy když jsem se podíval na rozcestník "Silnice I. třídy" tak jsem projel ty s "modrými tabulkami" v jižních Čechách a nikdy mě nenapadlo se podívat ještě níž.

jó, chlapče, člověk se pořád učí:o)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od kot »

Není to tím, že hledíš moooc vysoko ? Nic ve zlým.
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od KIV »

Neřekl bych kote. :-)
Prostě mě zajímají jen jižní Čechy. Tak jsem nikdy neměl důvod dívat se na "vyšší čísla jedniček". Kdybych tušil že některé jedničky mají založené subfórum pro jediné vlákno a jiné jedničky mají to vlákno pod subfóry, hledal bych lépe. :-)
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od javito »

Dnes probíhá zatím snad nejmasivnější přesun materiálu z 0310/I na 0310/II. Skutečně sklápěčka za sklápěčkou. Na Novohradské je řízena doprava. Nevím přesně, ale zdá se, že se sklápěčky točí pod třemi bagry. :shock:
Stavba v prostoru bývalé točny linky MHD č. 11 v N. Hodějovicích včera, kdy zde byl oproti dnešku v podstatě "klid před bouří":
DSCF3698 (3).JPG
DSCF3698 (3).JPG (147.06 KiB) Zobrazeno 6957 x
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Já tě snad viděl i fotit, nebyls ve žlutozelený vestě? ;)
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od javito »

Ne, ne. :mrgreen: Zelenožlutou vestu s nápisem SDH Nové Hodějovice bych si musel půjčit od dcery, ale s tou tam chodit nemůžu, protože by si stavbaři mysleli, že jim hoří termíny a já že jsem nějaký provokatér. :lol:
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od javito »

Z okolí Hodějovic
Protihlukovka se dnem ode dne rozrůstá.
DSCF3735 (2).JPG
DSCF3735 (2).JPG (220.01 KiB) Zobrazeno 6158 x
Na místě bývalé točny MHD linky č. 11. Ocelová roura DN 1000 pro pitnou vodu z úpravny vody Plav je po více než 40 letech v zemi rzí naprosto netknutá. Ta by vydržela minimálně dalších padesát let. Ale musí ven.
DSCF3751 (2).JPG
DSCF3751 (2).JPG (261.01 KiB) Zobrazeno 6158 x
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od KIV »

Před rokem a dnem jsem sem dal fotografie pořízené ze Staré cesty. Za rok se změnilo:
Stará cesta je již překopaná, nejde ji použít ani pro pěší. Tady mají mapy.cz skluz. Jen od východu (od Dobré Vody) je ještě rampa sjezdu do zářezu.
Od severu probíhá prohlubování zářezu o cca 3m. Aktuálně je čelo nového výkopu cca (jak v kterém místě) 200m od bývalé Staré cesty.
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od KIV »

Dnes se mi zdál sen. Vracel jsem se na kole domů z výletu. U konce D3, jsem od té spedice u OK, vylezl na sjezd od jihu na OK. Jen bylo třeba přehodit kolo přes svodidla a mohlo se vyrazit. Napřed jsem byl nadšený, ale pak jsem viděl kolik práce ještě zbývá. Bohužel nemám kameru, ale oproti Novoročnímu průjezdu (Viz http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 16#p231416) se přece jen dost věcí změnilo. Na více místech je již jasně vidět těleso dálnice, ale mosty a propustky jsou stále rozestavěné a dlouho budou. Také teprve když stojíte u Dobrovodské a díváte se "do tunelu" si uvědomíte to obrovské zahloubení. Pokud stojíte na silnici a díváte se směrem ku Praze, zdaleka to tak nevynikne. Překvapilo mě jak je v tom zářezu vidět pro mě neuvěřitelná mocnost navážek (střídají se tam vrstvy hlíny, škváry, stavebního odpadu, odhaduji že tak 10m do hloubky).
Osobně místním doporučuji to také projet. Nic nenahradí osobní vjem. Jen to zkuste v neděli odpoledne, kdy je na stavbě provoz naprosto minimální. Ale nějaký přece jen je. Pokud tedy třeba potkáte náklaďák, slušně se mu uhněte. Všude tam jsou samozřejmě zákazy vjezdu a vstupu. A opakuji, mě se to jen zdálo. ;-)
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od javito »

V místě budoucího MÚK Hodějovice
DSCF3809 (2).JPG
DSCF3809 (2).JPG (204.75 KiB) Zobrazeno 4529 x
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Tunel u Budějovic? Největší technický problém na vznikající síti dálnic

https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/z ... zpravy_jbr
Odpovědět

Zpět na „D3“