D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO javito: laka, laka. ;-) Vcera jsem jel do CB a radsi to zval z Vidova do Nove Vsi pres tu polnacku a kdyz jsem prijizdel k te nove silnici, tak tam pred tim uzavrenim stal traktor se zaprazenym pluhem (pekne dlouhym) a asi sel pesky obhlidnout druhou stranu. Jestli jen prejizdel nekde mezi polema, tak ho fakt lituju. Kudy to asi tak pak objizdel.
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Cajkowski: Jo. Při žních a teď aby se z přejíždění mezi polema jézedmani obzíkli. Mezi Roudným a Hodějovicemi využívali stávající komunikaci a těleso dálnice, jak jsem viděl. Jinak by to měli šílené. Stroje čímdál větší, širší a nejkratší objízdné trasy široké akorát tak na koně s povozem jak před sto lety. :crazy:
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Hlasim celozavodni dovolenou - zemni prace. Sobota plna polni. Od nedele mrtvo. Svah u MUK Roudne, MUK Krasejovka, .... Kam oko dohledlo ticho.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Pod Vidovskou estakádou rozkopali mostek, objížďka nezpevněnou (=štěrk s blátem) jednopruhovou provizorkou, takže další špunt na jediné trase, a k tomu hromada bahna...
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Tudy jsem včera vezl motorku na přezutí, s novýma pneu kolem pasu, byla to fakt paráda :D Jinak to tam kompletně stálo, nehnula se tam ani noha.
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Jestli se nepletu, tak dneska jsem i přes zákaz odbočení viděl jet auto přes nový most na Roudné a Vidov ;)
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Je to už otevřené včetně průjezdu "zadem" do N. Hodějovic.
DSCF4248 (2).JPG
DSCF4248 (2).JPG (215.6 KiB) Zobrazeno 8682 x
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Online: 2.9. opet na znackach a plna polni. Dnes rano u kopce za MUK Roudne jsem napocital 15 tater, 3 bagry, 2 valce, ... Jde jim to od ruky. Jinak v mezicase tam byla mala vrtna plosina uplne nahore co odtezuji a delala sondy. Svah jiz davaji do folie a na ni sterk. Dnes se mi zdalo, ze zacinaji jiz davat i ornici. Ekodukt je kompletne pripraveny na zeleza. tj. zasalovano zespodu. Ekodukt + silnice u estakady Vidov k hajovne je kompletni a dnes sunavali posledni dve bedneni. Muzou tedy zavazet. Mezi nim a estakadou je jiz nakalizace a obri jimky a zacinaji je zavazet. Po prelozce zeleznice jiz ze strany CB neni nic. Odbagrovano a zavezeno zemi. Jeste tomu chce dat nejakou fazonu. Nekonecte story s vodou u estakady Vidov stale chteji resit. Kolem prelozky nove osazene zlaby a nove vysvahovana zem - opet po desti zlaby plne zeme. Novy propustek pod starou silnici osazeny a zahrabany, ale pri pokusu o napojeni na odvodneni pod starou silnici se jim tam vytvorilo jezero. Nove tam bagr udelal megajezero a trosku tipuji, ze ten propustek je proste moc vysoko. Takze muj tip - stary propustek pujde do kelu a udelaji rouru niz. Nechci videt v jake hloubce uz budou. ;-) Tam co pak byl remizek smerem k rece to bude asi uz na potrubi a zahrabat, protoze odhadem budou uz tak 3metry hluboko. Uz aby to nekdo vyresil, protoze bez toho neudelaji tu prelozku u Vidova - zatacka.
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Někteří řidiči (a je jich dost) potřebují k dopravní značce ještě písemný komentář místních. :crazy: :o
Nové Hodějovice - Vidovská ulice směr Roudné, Vidov. Vidovská ulice je SKUTEČNĚ neprůjezdná po otevření nové železniční přeložky vybudované v rámci D3.
DSCF4256 (2).JPG
DSCF4256 (2).JPG (213.28 KiB) Zobrazeno 7895 x
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Lenny »

Na web ŘSD přidány fotky z výstavby ze září.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

Ne že by potřebovali řidiči komentář, ale buď značky IGNORUJÍ nebo si jich pro změnu vůbec NEVŠÍMAJÍ... Obé je špatně.
Jakob-01
Příspěvky: 13
Registrován: 20.12.2017 21:18:06

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Jakob-01 »

kot píše:Ne že by potřebovali řidiči komentář, ale buď značky IGNORUJÍ nebo si jich pro změnu vůbec NEVŠÍMAJÍ... Obé je špatně.
Ono někdy je nutné se na vlastní oči přesvědčit.
když v Kralovicích u Slaného opravovali most, na každé křižovatce v okruhu 5 km od vesnice byla značka SLEPÁ ULICE + dodatková tabulka "Kralovice neprůjezdné", cestou tam jsem je minul asi 3 - ale připadalo mi to divné, tedy vhodné k prozkoumání. A v Kralovicích, no podívejme, vedle mostu je 2.most, provizorní ženijní ocelová konstrukce, bez problému hustě využívána místními, místo aby se drželi značek a využívali n a 2. břeh 7km objížďku.
Od té doby mám na paměti, že v ČR jsou tyto značky občas jen na oko.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

další letecké video
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO vondr: dekuji za super video. Ze vzduchu je krasne uz videt neobdelavana navazujici trasa.

TO Rawem: Cas videa 2:35 - nemohu si pomoci, ale ty finisery tam proste neco delaji. ;o) Co tam mohou jeste pokladat ci delat, kdyz ne asfalt?
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

2 Cajkowski : Co třeba MZK ?
2 vondr : díky za leteckou šou. Moc pěkné + důležitý popis objektů na zemi ! :D
Honzl
Příspěvky: 287
Registrován: 9.11.2017 23:11:08

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Honzl »

To už tam ke konci u Suchého Vrbného je vidět, jak začínají stavět tu krabici tunelu Pohůrka, nebo jsem se překoukl?
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od KIV »

vondr: Díky!!!
Cajkowsky: finišer nemusí pokládat jen asfalt. Mohlo jít o beton, ale zde daleko spíš "jen" o, jak píše kot: Mechanicky Zpevněné Kamenivo.
Honzl: ještě s ničím jasně viditelným nezačali. Naposledy minulý týden jsem šel procházkou kolem a nic moc nového ke koukání tam není (pro netuneláře jako jsem já). Nejvíc se mi zdá že teď děje u jižního portálu.
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Po původní železniční trati u Hodějovic už není ani památky. Vlevo nová přeložka části tratě Č. Budějovice - Č. Velenice vybudovaná v rámci stavby D3.
DSCF4295.JPG
DSCF4295.JPG (284.35 KiB) Zobrazeno 5640 x
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Po delší pauze začaly práce na přeložce u Vidova, dokončování zemního tělesa, dláždění obrubníků.
Starosta říkal, že by měli vyměnit povrch od přeložky až po konec obce.
Tak hlavně, aby opravili i ty překopy na silnici do Roudného, nějak se mi rychle opotřebovávají pneumatiky o kameny ;-)

Levé odbočení na Novohradskou z nové přeložky je někdy na dlouho, minulý týden jsem před 16 hodinou čekal 5 minut (kopeček nahoru, hustý provoz + blondýna za volantem auta vpředu)
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Je možné vznést nějaký oficiální dotaz jak to tady nahoře na bývalé konečné 11tky s novou křižovatkou od Vidova během výstavy bude fungovat? Dneska jsem byl svědkem dvou totálně vynervovaných řidičů, kteří to po nekonečném čekání od Vidova posílali těsně před auta jedoucí ve šňůře z ČB nahoru. Když jsem jel shora a dával jsem přednost (tedy spíše milost) nekonečně čekajícím od Vidova, sklidil jsem troubení odzadu. Nebude to tu trvat dlouho a budou tu průsery, tedy nehody :|

Možná by nebylo vůbec špatné dát tu přednost zprava bez úpravy hlavní - vedlejší. To, co staví nad novou točnou není záliv, ale nějaká forma objízdné trasy. Ten oblouk nové okružní křižovatky bude mít snad 70m v průměru a po nějakých etapách to bude muset jezdit jednou polovinou. Hodně by mě zajímalo jak to v praxi s výstavbou skloubí. Přece jen jsou tu 4 poměrně dost využívané směry: ČB, Staré Hodějovice, Trhové Sviny a Vidov.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

Na Javitově fotografii mě překvapuje totální absence protihlukových stěn... :shock:
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO kot: myslite podel nove zeleznice? Oni jsou podel te stare trasy. ;-) To jim asi staci. Ta stena za mne se mela posunout smerem k nove trase a ty pozemky pripadne nabidnout tem chatkam. Beztak to tam nikdo nebude udrzovat. Lepe receno 2x do roka SUSka.

TO ReBaron: obcas tudy jezdim a musim souhlasit. Vcera jsem tudy vzal i manzelku, kdyby potrebovala timto smerem a prvni co bylo - jeeeee ta krizovatka vubec neni videt. Kdyby si neodbocil, tak si ji ani nevsimnu. Jestli dobre koukam, tak ta megaokruzni krizovatka je soucasti useku Usilne - Hodejovice.

Jinak nejvetsi nasazeni vidim nyni u "problemoveho kopce" u MUK Roudne. Dale u MUK Roudne se uz rysujou ty dva kruhace a sjezdy z dalnice k nim. Estakada Vidov minuly tyden presunuto bedneni, opet zaklopeno. Chybi vcetne toho co se dela tak dve pole. Treti posledni se myslim timto bednenim nedela. To se dela ze zeme. Na druhem konci na toto posledni pole delaji stojny a bedneni. Ekodukt u Vidova natiraji asfaltem. Tak snad brzo zaizoluji a muzou zavazet. Premosteni Starohodejovickeho potoka ma asi uz izolaci, protoze se mi zdalo, ze uz k mostu navazejia zarovnavaji s telesem.
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

Já zas pozoruju hodně velkej cvrkot na MUK Krasejovka a MUK Třebonín.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

Mosty na stavbě D3 0310/II Hodějovice – Třebonín
https://silnice-zeleznice.cz/silnicni-i ... ebonin-550
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

Cajkowski píše:TO Rawem: Cas videa 2:35 - nemohu si pomoci, ale ty finisery tam proste neco delaji. ;o) Co tam mohou jeste pokladat ci delat, kdyz ne asfalt?
Taky jsem byl zvědavý a ty finišery tam pořád jsou tak jsem se tam dneska večer zastavil a vyškrábal se nahoru
Pánové :) jsou tam krásný, čerstvý, černý 2 vrstvy asfaltu :ok: :ok: :ok: :ok: :D

První černota na stavbě, bouchněmeš šáňo :ok: :ok: :ok:
Odpovědět

Zpět na „D3“