D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Pridavam par poznatku z posledniho tydne. Zmizel drazni domek v prostoru MUK Hodejovice. Dva pilire v tomtez miste pro prelozku zeleznice a mistni komunikace jsou jiz odsalovane a cekaji na pokracovani. Kdy ze se mela delat ta skryvka? ;o) Nyni probiha skryvka pod zacatkem estakady u Vidova a take ve vykacenem lese za MUK Roudne. V prostoru MUK Roudne vcetne okruzni krizovatky na strane k Vidovu se poklada nejak cerna folie. Asi proti prorustani? Na ni valcuji sterk. Jinak minuly tyden probihalo drceni parezu na deponii. V nedeli po 23:00 me prekvapil kamion s navesem na spojovacce u Plavnice, kdy neco skladal u budouci estakady. viz video cas 6:17 k tem cervenym zelezum. Podklad pro jerab?
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Vzhledem k tomu, že se v prostoru kolem Malše nachází množství bývalých slepých ramen usuzuji, že štěrk a geotextilie je součástí sanací podloží násypů v těchto místech. Co si vybavuji ze stavby 4704, tak se na vybraných místech dělal rastr geodrénů, nad tím polštář ze štěrkodrti obalený geotextilií.
Zřejmě to tady bude podobné
geodren.png
geodren.png (106.73 KiB) Zobrazeno 9706 x
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Mohutné navážení kameniva stále pokračuje. To už jsou tisíce tun. Dnes kolem desáté hodiny dopolední zhruba každé 4 minuty projíždělo N. Hodějovicemi jedno plně naložené vozidlo. Teď odpoledne se intenzita trochu snížila.
drtikol
Příspěvky: 36
Registrován: 11.11.2018 0:27:05

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od drtikol »

A z jakého lomu berou kámen?
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Drtikol: Také jsem se zde jednou ptal, odpovědi nedočkal. Zeptám se některého z řidičů. Můj odhad je Ševětín.

Jinak dnes začala skrývka ornice u komunikace mezi Hodějovicemi a Roudným na místě bývalé pískovny a poté skládky všeho možného, před mnoha lety zavezené právě touto ornicí. Pokud půjdou stavbaři v tomto místě hlouběji (stavba přeložky III/1523) narazí na spoustu "pokladů". :o
liběna
Příspěvky: 2
Registrován: 7.9.2019 8:30:24

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od liběna »

Zdravím, jsem tu novej, ale k otázce, odkud berou kámen - mám pocit, že z Plešovickýho lomu
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

Podle hlídače na stavbě, jež stráží ve svém karavanu budoucí MÚK Krasejovka, by to měl být kámen z lomu Plešivec...
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Plešivec je čtvrť v Českém Krumlově, Plešovice lom viditelný pohledem z ČB, je před Krumlovem vpravo na patě hory Kleť.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

RedBaron píše:Plešivec je čtvrť v Českém Krumlově, Plešovice lom viditelný pohledem z ČB, je před Krumlovem vpravo na patě hory Kleť.
Moje chyba, díky za opravu, je to samozřejmě lom Plešovice...
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Jasně, ke Krasejovce a do té oblasti stavby je to blíž z Plešovic, takže odtud. K Roudnému vozidla se štěrkem jezdí odkudsi po budějovické Zanádražce. Mám za to, že z Plešovic to do této oblasti stavby nebude, ale mohu se mýlit. Dnes jsem neměl čas se zeptat.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

javito píše:Mohutné navážení kameniva stále pokračuje. To už jsou tisíce tun. Dnes kolem desáté hodiny dopolední zhruba každé 4 minuty projíždělo N. Hodějovicemi jedno plně naložené vozidlo. Teď odpoledne se intenzita trochu snížila.
Dokonce nám kvůli tomu teď zavřeli cyklostezku podél Malše, i když se fyzicky nic nezměnilo oproti předchozím týdnům. Ale dnes ráno jsem na ní musel čekat než přejedou 4 náklaďáky za sebou.
Paradoxní je, že z cyklostezky, kde je jedno potenciálně nebezpečné křížení odklání cyklisty na úzké rozbité silnice III. třídy s hustou dopravou...
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Nystrom »

Na tuto stavbu jde kámen z Plešovic a něco asi také z Kaplice. Na 310/I převážně Ševětín.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Diaľničiar »

dvori19 píše:V jakém vztahu je momentálně Doprastav a Metrostav? Mimo toto prostředí jsem již mnoho let, ale kdysi to byli titíž. Pak před pár lety došlo k velmi zásadním změnám a nyní jsem pochopil, že spolu již nemají nic společného, spíše naopak? Mohl byste mi to někdo vysvětlit?

Je to špatné... asi všichni tušíme, že se bude soutěžit znova a dojde ke zpoždění pár let. Takový tendr nebude na pár měsíců.
Jo vy narážíte na DDM Group, Doas, Doprastav, Metrostav, kde byl různý poměr akcií a byla to snaha o odolání skupinám Strabag, Eurovia, Skanska, které se na trzích v ČR/SR v dané době začínali prosazovat. (a naštěstí se to prosazení stalo, protože by ta výstavba byla opravdu jen ryze politicko-oligarchická)

Nevadí, tak po novém 0,01% pro Italy a 99,9% pro DPS. Ten odchod se čekal, Italové se stahují z tohoto prostoru.

DPS má technické zázemí i to personální, realizuje vícero staveb v regionu, ale nemá již takové postavení jako kdysi a je správná poznámka, že by to chtělo snad i partnera. Ovšem na tahu je pak ŘSD v případě dalšího opoždění a více si proces výstavby hlídat. Ale to je tak vždycky nebo by být mělo ...
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

Diaľničiar píše:
dvori19 píše:V jakém vztahu je momentálně Doprastav a Metrostav? Mimo toto prostředí jsem již mnoho let, ale kdysi to byli titíž. Pak před pár lety došlo k velmi zásadním změnám a nyní jsem pochopil, že spolu již nemají nic společného, spíše naopak? Mohl byste mi to někdo vysvětlit?

Je to špatné... asi všichni tušíme, že se bude soutěžit znova a dojde ke zpoždění pár let. Takový tendr nebude na pár měsíců.
Jo vy narážíte na DDM Group, Doas, Doprastav, Metrostav, kde byl různý poměr akcií a byla to snaha o odolání skupinám Strabag, Eurovia, Skanska, které se na trzích v ČR/SR v dané době začínali prosazovat. (a naštěstí se to prosazení stalo, protože by ta výstavba byla opravdu jen ryze politicko-oligarchická)

Nevadí, tak po novém 0,01% pro Italy a 99,9% pro DPS. Ten odchod se čekal, Italové se stahují z tohoto prostoru.

DPS má technické zázemí i to personální, realizuje vícero staveb v regionu, ale nemá již takové postavení jako kdysi a je správná poznámka, že by to chtělo snad i partnera. Ovšem na tahu je pak ŘSD v případě dalšího opoždění a více si proces výstavby hlídat. Ale to je tak vždycky nebo by být mělo ...
Z toho co jsem pochopil, tak nebyl až takový problém s tím, že by Doprastav nebyl kvalifikovaným dodavatelem ve smyslu technickém či personálním, v tom problém není. Ale spíše právě ta záležitost, že Doprastav realizuje paralelně několik staveb, je důvodem chybějících kapacit.

Ale uznávám, že jakkoliv mi to smysl dává, nemám to potvrzené... ;)
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Uredni deska na obci - HLEDAME BRIGADNIKA
Misto cinnosti - Roudne - Plav, stavba dalnice D3
Napln prace: pocitani aut vyjizdejicich ze stavby
Pracovni doba: 7-17 (pri neprizni pocasi se nepracuje)
Cena za hodinu: 100,-

Bergasto s.r.o.

Lidi fakt nejsou uz vubec na nic. ;o)
liběna
Příspěvky: 2
Registrován: 7.9.2019 8:30:24

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od liběna »

Cajkowski píše:Uredni deska na obci - HLEDAME BRIGADNIKA
Misto cinnosti - Roudne - Plav, stavba dalnice D3
Napln prace: pocitani aut vyjizdejicich ze stavby
Pracovni doba: 7-17 (pri neprizni pocasi se nepracuje)
Cena za hodinu: 100,-

Bergasto s.r.o.

Lidi fakt nejsou uz vubec na nic. ;o)

To je asi levnější náhrada za drony :) ?
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od ku8a »

Pokud by oslovily místní informační spolek (čti důchodkyně v okolí), tak by kromě počtu aut byl zjištěn taky počet káfí, jídla a rodná čísla ridičů
D3 nad zlato
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Jdu si trosku postezovat. Mistni komunikace dostavaji od vystavby D3 dost na frak. Tim dost myslim, ze tuto zimu neprezijou. Vim ze se to musi postavit a jsem jedine rad, ale uz mi to prijde trosku pres caru. Maji preci obsluzne komunikace v trase dalnice, ale vyuzivaji je jen z casti. Nekteri ridici nakladaku to berou fakt sverazne. Par prikladu. Roudne - Plav - Plav - Plavnice. Roudne - Plav uz jsou znacky 30km/h a oznacena dira v silnici - utrzena krajnice nad propustkem a uz se to trha cim dal tim vice do stredu silnice. Stabilne tudy jezdi plne nalozene nakladaky ac maji trasu jinudy. Na dvou mistech uz je tahali z prikopu a protoze jsou hluboke, tak od napravy dostala pekne nalozino. V Plave se opravuje mostek a jsou tam semafory a kyvadlova doprava. Uz jim neni ani blby jezdit na cervenou, objizdet stojici osobaky protismerem a zahnout rovnou na Plavnickou plne nalozeny sterkem a to je ta komunikace do 3,5tuny, opravena z nejakych fondu a ta uz je taky na opravu. Zlaby na krajnici vytrhane, krajnice bez zlabu ulamane. To co jsem dnes videl na trase Vidov - Hodejovice ani nevim jak popsat. ;o) Tam je tech oznacenych utrhanych krajnic snad deset (to prehanim). To uz je celkem tankodrom. Tato zima je jeji asi posledni.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Cajkowski píše:To co jsem dnes videl na trase Vidov - Hodejovice ani nevim jak popsat. ;o) Tam je tech oznacenych utrhanych krajnic snad deset (to prehanim). To uz je celkem tankodrom. Tato zima je jeji asi posledni.
Tam je jediná útěcha - protože od mostku k Roudnému bude přeložka, od Davida do Hodějovic taky přeložka a ten necelý 1 km mezi je už teď katastrofální, zřejmě se v budoucnu dočkáme fungl nové silnice... (doufejme, že ne s výjimkou toho mostku...)
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

Jezdím tudy často a mohu jenom potvrdit slova kolegy Cajkowskiho. Snad jenom chybí popis situace, kdy se dva těžké nákladní kolosy pokouší vyhnout protisměrně mezi Plavem a Plavnicí...

Reálně hrozí, že při tomto tempu je životnost několika komunikací (Hodějice - Vidov, Roudné - Plav a Plav - Plavnice) skutečně v řádu týdnů... Docela by mě zajímalo, až se vozovka utrhne tak, že se stane nesjízdnou (a teď nemyslím úředně, ale fyzikálně), co se bude dít pak. Nějaká provizorní oprava? A to jako vydrží přes zimu? Nebo se to nasurovo zavře, a celá oblast Doudlebska až ke Svatému Jánu bude jezdit přes Strážkovice? A nebo raději centrem barokního Římova?

Já sice chápu, že Doprastav toho má aktuálně nad hlavu a není čas řešit subky,co jim tam jezdí s těkými stroji, ale sakra práce, jsou tam nadstandarně časté kontrolní dny, tak proč to neřeší ŘSD? Jestli mají jezdit jinudy, tak je to jistě v povolovací dokumentaci. To se čeká, až nějaký ekosvazák neplnění podmínek napadne formálně?
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Tom od Budějc »

Spíš mě zaráží, že se neozve kraj, jsou to jeho komunikace. Nebo mají s ŘSD dohodu, že se to pak opraví za státní a ne krajské peníze? Jel jsem minulý týden v neděli z Boršova do ČB (na Zanádražku) a schválně jsem to vzal "myší dírou" přes Roudné, abych viděl, jak tam stavba pokračuje, a taky jsem se zděsil. Na jednu stranu trochu radost, že makali i v neděli, na druhou stranu rozladěnost, že by na těch výmolech a dírách nechal člověk nápravu a hlavně to neustálé vyhýbání se s náklaďáky. Děs.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od mapman »

Na tohle je v zákoně o pozemních komunikacích paragraf:
§ 38

Používání dálnice, silnice a místní komunikace při velkých stavbách
(1) Pokud v důsledku jiné investiční výstavby bude dlouhodobě nebo trvale znemožněno užívání pozemní komunikace nebo její části, je objednatel této výstavby povinen na svůj náklad provést přeložku pozemní komunikace nebo postavit náhradní pozemní komunikaci. Vlastníkem této pozemní komunikace je vlastník překládané nebo nahrazené pozemní komunikace. Nabyl-li objednatel vlastnické právo k pozemku, na který byla tato pozemní komunikace umístěna, popřípadě silničnímu pomocnému pozemku, převede jej bezúplatně vlastníkovi překládané nebo nahrazené pozemní komunikace.

(2) Má-li se při velké stavbě nebo při rozsáhlých těžebních pracích nebo terénních úpravách vyžadujících stavební povolení, popřípadě schválení podle zvláštních předpisů5) používat silnice nebo místní komunikace v rozsahu nebo způsobem, jemuž neodpovídá stavební stav nebo dopravně technický stav těchto pozemních komunikací, musí být objednatelem díla a na jeho náklad zajištěny potřebné úpravy dotčené pozemní komunikace, popřípadě vybudování objížďky odpovídající předpokládanému provozu, a to v dohodě s vlastníkem silnice nebo místní komunikace.

(3) Nedojde-li k dohodě, rozhodne o rozsahu potřebných úprav dotčené pozemní komunikace, případně o stanovení tras staveništní dopravy nebo o vybudování objížďky příslušný stavební úřad na základě stanoviska příslušného silničního správního úřadu. Příslušný silniční správní úřad je povinen zaujmout stanovisko do 30 dnů od doručení žádosti o jeho vypracování.¨


§ 39

Mimořádné změny dopravního významu
Dojde-li k podstatnému nárůstu zatížení části pozemní komunikace, jejíž stavební stav nebo dopravně technický stav tomuto nárůstu zjevně neodpovídá, je osoba, která nárůst způsobila, povinna uhradit vlastníkovi dotčené části pozemní komunikace náklady spojené s nezbytnou úpravou a opravou takto dotčené části pozemní komunikace. Nedojde-li k dohodě o výši úhrady s vlastníkem dotčené části pozemní komunikace, rozhodne na návrh vlastníka soud.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

JAnD píše: Tam je jediná útěcha - protože od mostku k Roudnému bude přeložka, od Davida do Hodějovic taky přeložka a ten necelý 1 km mezi je už teď katastrofální, zřejmě se v budoucnu dočkáme fungl nové silnice... (doufejme, že ne s výjimkou toho mostku...)
průjezd inkriminovaným úsekem
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO JAnD: Zaznam neni uplne idealni, ale vidim dobre, ze vetsina (ne vsechny) ty megadiry, utrhane krajnice jsou nove preasfaltovany? Nekde od mista budouci estakady az k odbocce na Roudne je krajnice cela vyasfaltovana. ;o) Pekna zaplata.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

A jak to vypadá mezi Roudným a Plavem? Osobně mi přijde tenhle úsek ještě horší.
Odpovědět

Zpět na „D3“