D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

Neměl jsem moc času takže jsem to moc nestříhal 8-)

Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Díky za perfektní přehled celé stavby :ok:

Víte někdo , proč se ponechává neodtěžený ten kousek s problematickým sesuvem - tedy na co se čeká ?

Viz Baronovo video cca od času 14:00
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od ku8a »

Video nádhera, vždy mě baví si to pustit, poté pustit předchozí video o několik týdnů či měsíců dříve a poté znovu nové video :ok: už se těším na další video, kdy nyní dělane mostove konstrukce a přeložky spojí již "hotové" krátké úseky :jidlo:
D3 nad zlato
javito
Příspěvky: 293
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Skvělá dokumentace. Díky Barone. :ok:
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO Lynx: Z pozorovani usuzuji (jezdim kolem denne), ze se na nic neceka. Jen to trosku trva. Nejprve se zjistilo, ze je zde problem - podmacene podlozi a skladba kopce, pak se chvilku projektovalo a chvilku trvalo, nez prisla rada na tento usek. Na videuu je jeste videt pred kopcem ve smeru letu vrtna plosina a valec jeste dal pred ni. V tom prostoru co je valec se jeste 14dni zpet vrtalo a daval sterk pod zem. Odhadem to bylo snad vic jak mesic. Jedna dira vedle druhe a to doslova. Po destich se jim vzdy uz u udelaneho useku udelala kaluz (lepe receno jezero) a tak se vraceli zpet. Nyni jak je ten valec se zda, ze uz maji hotovo, protoze tam uz davaji to pletivo a textil a zacinaji navazet. Stale ale vrtaji, protoze tam proste porad stoji voda. Kopec ale uz pomalu odtezuji a odvazeji na - viz video cca 11:27, kde je povoleny extra papirem zmena terenu. Tj. neni to deponie, ale dle vseho to tu zustane. Pohledme od silnice je to dost kopec. Myslel jsem, ze to roztahnou do toho pole, prekryji ornici a zemedelci budou mit akorat pole ve svahu. Takto se mi to zatim moc nelibi. Uvidime co se s tim stane, ale valcuji to tam. Odtezuje se v takovych intervalech. Asi podle dostupnosti techniky. Jeden den tam stoji 5 bagru a toci se jedna tatra za druhou a za par dni tam neni nikdo, aby se tam zase opet v plne sile toto vse vratilo. Na videu zdrovna mrtvo. Jindy je tam ale fakt masakr az jim bagr musel udelat na tom sjezdu dve vyhybky. Jedna je na videu uz znicena nejakym novym najezdem. Byl problem, ze tam bylo tolik aut, ze se museli nejak domlouvat a cekat vzdy pod kopcem. Pak bylo mozne se vyhybat na tom sjezdu na dvou mistech.
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Dnes rano odvoz posledni vrtne plosiny u problemoveho kopce MUK Roudne. Takze uz nic nebrani v pokracovani. Jinak myslim, ze na zacatku toho kopce byl planovany i ekodukt. Nevim, zda toto nepadlo, kdyz byl problem s tim kopcem. Dnes 3 tatry a jeden bagr. Opet se odtezuje svah.
michal
Příspěvky: 4583
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od michal »

Ten tam podle mě soudě podle videa zakládají na straně kopce blíž k ČB.
Přílohy
Screenshot_20210803-093304_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20210803-093304_Samsung Internet.jpg (149.29 KiB) Zobrazeno 7091 x
michal
Příspěvky: 4583
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od michal »

Omlouvám se za kvalitu z mobilu... :roll:
javito
Příspěvky: 293
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Takhle to v současnosti vypadá na bývalém žel. přejezdu ve Vidovské ul. v N. Hodějovicích. Místní si nemohou zvyknout na přerušenou odvěkou spojnici do prostoru za tratí, snaží se různými způsoby překonat novou trať, a tak stavbaři museli v proluce mezi původními protihlukovými stěnami, které jsou opravdu neprostupné, :D vybudovat plot zamezující vstupu. Zvyk je železná košile.
DSCF4097 (2).JPG
DSCF4097 (2).JPG (302.86 KiB) Zobrazeno 6834 x
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Cajkowski píše:TO Lynx: Z pozorovani usuzuji (jezdim kolem denne), ze se na nic neceka. Jen to trosku trva. .....
Děkuji Vám za podrobné vysvětlení situace a informace vypozorované přímo z místa. Dobrá práce :ok: Ten kopec je poslední větší zemní práce na trase, tak potom snad už nebude nic bránit zdárnému dokončení (alespoň tedy tohoto úseku - Pohůrka u sousedního úseku je zase na jinou diskuzi, to bude ještě trvat delší dobu).

Jinak to s tou deponii, která tam zůstane je celkem zajímavá věc. Ani bych nevěřil, že je něco takového ještě v dnešní době možné, tedy nechat nový kopeček v krajině. Asi hodně záleží, jak to bude upraveno, aby to nerušilo a vypadalo jakžtakž přirozeně. Je škoda, že se někde v okolí nenašlo nějáké účelnější využití - třeba jako zemní val, tvořící protihlukovou bariéru.
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

online: posun estakada vidov o dalsi pole. tj. nad rekou zabetonovano. Dnes rano bylo bedneni otevrene a zdalo se, ze jiz presunute. Pokracuje odbagrovavani svahu u MUK Roudne - dnes jeden bagr. Nahore stoji mala vrtna plosina - asi kontrola svahu nad budouci dalnici. Odvoz deponie u prelozky za MUK Roudne ve smeru od CB - pekny bordel na nove prelozce protoze prsi a oni jezdi po silnici misto po sve obsluzne komunikaci. Ve stejnem miste opet problem s odvodnenim - ta voda jim fakt nejak nejde. Pod prelozkou je propustek, pak byla koryta az na zacatek pole. Kolem pole je prikop. I na videu je videt, ze za tim propustem jsou koryta prerusena a bagrem tam je vyhloubena obri jama, ktera je nyni plna vody. Dnes to tam bagr cistil. Asi se jim to zanasi bahnem z toho svahu co oddtezuji. V prostoru mezi estakadou Vidov a MUK Roudne je prostup pro potucek. Teselo nejdrive komplet navezeno, aby pak v tomto protoru odbagrovano a rano tam byla jiz pumpa a betonuji. Stejny postup je pak na dvou mistech mezi MUK Roudne a estakadou Plavnice. Estakada plavnice jiz vysunuta na sve misto a z jedne strany jiz polozena na vybetonovane napojeni na teleso. Na druhe strane zatim na podperach. Montazni haly demontovany a odvezeny. Nyni se tam nic moc nedeje. Trvalou deponii budu sledovat, protoze zatim to fakt neni hezke. Snad ma Lynx pravdu a pak to zmizi, ale opravdu jsem nekde cetl povoleni na trvalou zmenu terenu na techto pozemcich.
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Zdravim ve spolek. Je mozne, ze uz budou asfaltovat prvni vrstvu? Vcera jsem se byl projet kolem dalnice a na useku mezi Svincema a MUK Krasejovka se mi zda, ze je jiz kanalizace a uvalcovany podklad pod asfalt. V dalce jsem videl stat vedle sebe dva finisery. Baronovo video - 3:20 jsou jeste zaparkovane, ale vcera jsem je videl vedle sebe a zdalo se, jak kdyz uz maji kus polozeny. Ve Svincich je komplet polozeny prutah obci, tak nevim, jestli to spolu souvisi. Az bude mit Baron cas, tak prida ze vcera par fotek co jsem udelal. Mostu u obce Borek - mezi Plavnici a MUK Krasejovka chybi posledni dil. tj. komplet hotovo v obou smerech. Prelozka silnice u zrusene MUK Hodejovice (prelozka zeleznice) ma komplet vyasfaltovano a je napojena na stavajici komunikaci. Za jizdy jsem nestihl, zda je to vcetne mostu.
RedBaron
Příspěvky: 371
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Je to včetně mostu, už přes týden, teď už je to včetně svodidel. Už se těším až to pustí na Vidov a Roudné a taky až budeme objíždět Novohradskou po první půlce okružní mostové křižovatky nad dálnicí. Jedou pěkně Doprastav :ok:
panooo.jpg
panooo.jpg (65.19 KiB) Zobrazeno 6237 x
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

Cajkowski píše:Zdravim ve spolek. Je mozne, ze uz budou asfaltovat prvni vrstvu? Vcera jsem se byl projet kolem dalnice a na useku mezi Svincema a MUK Krasejovka se mi zda, ze je jiz kanalizace a uvalcovany podklad pod asfalt. V dalce jsem videl stat vedle sebe dva finisery. Baronovo video - 3:20 jsou jeste zaparkovane, ale vcera jsem je videl vedle sebe a zdalo se, jak kdyz uz maji kus polozeny. Ve Svincich je komplet polozeny prutah obci, tak nevim, jestli to spolu souvisi. Az bude mit Baron cas, tak prida ze vcera par fotek co jsem udelal. Mostu u obce Borek - mezi Plavnici a MUK Krasejovka chybi posledni dil. tj. komplet hotovo v obou smerech. Prelozka silnice u zrusene MUK Hodejovice (prelozka zeleznice) ma komplet vyasfaltovano a je napojena na stavajici komunikaci. Za jizdy jsem nestihl, zda je to vcetne mostu.
Tak já tam jel o den dříve ;) a skutečně tam makali finišery. Já jsem je registroval mezi mostem přes železniční trať a mostkem na spojnici Krasejovka-Svince....
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

Nahrány fotky od Cajkowski.

Budu to taky sledovat a kdyžtak se znovu proletím ;) Pravda je, že slováci dělaj jak divoký a leckdy mám problém najít dobu kdy vzlétnout. Přecijen se lítací předpisy zpřísnily a nechci jim lítat nad hlavama.
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO Lynx: Dnes rano masakr u toho problemoveho kopce. Jiz maji v chybejicim prostoru podkladni folie a pisek a navazi skladbu. Deponii maji hned u toho, takze se tam toci 12 tater a dva buldozery jim to roztahuji. Zveda se to strasne rychle. Jsem zvedavej odpoledne. Ten svah cas od casu odbagrovavaji, ale ted je podezrivam, ze to chteji nejdrive z teto strany zvednout na finalni uroven a pak az z druhe strany snizovat.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Díky za zprávy z místa. Jsem rád, že moje obavy, že se s tím na něco čeká (že se bojí do toho říznout) , byly zcela zbytečný.
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Asi neboji, ale hlidaji to. Minuly tyden tam popojizdela mala vrtna plosina a delala asi kontrolni vrty. Videl jsem ji minimalne na 3 mistech vrtat.
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

Cajkowski píše:Zdravim ve spolek. Je mozne, ze uz budou asfaltovat prvni vrstvu? Vcera jsem se byl projet kolem dalnice a na useku mezi Svincema a MUK Krasejovka se mi zda, ze je jiz kanalizace a uvalcovany podklad pod asfalt. V dalce jsem videl stat vedle sebe dva finisery. Baronovo video - 3:20 jsou jeste zaparkovane, ale vcera jsem je videl vedle sebe a zdalo se, jak kdyz uz maji kus polozeny. Ve Svincich je komplet polozeny prutah obci, tak nevim, jestli to spolu souvisi. Az bude mit Baron cas, tak prida ze vcera par fotek co jsem udelal. Mostu u obce Borek - mezi Plavnici a MUK Krasejovka chybi posledni dil. tj. komplet hotovo v obou smerech. Prelozka silnice u zrusene MUK Hodejovice (prelozka zeleznice) ma komplet vyasfaltovano a je napojena na stavajici komunikaci. Za jizdy jsem nestihl, zda je to vcetne mostu.
Tak jak to vidíte s tím asfaltem pánové?? Cajkowski probudil mou zvědavost. Jel jsem dnes kolem a měl v dronu skoro nabitou baterku.
Neodolal jsem a trošku se prolít v té oblasti. Vypadá to dost připravený i ty vejškový značky tam jsou.
Zde video ve 4K k vašemu odbornému posouzení pánové :)

Rawem
Příspěvky: 22
Registrován: 24.8.2019 22:07:49

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Rawem »

Asfaltový kryt bude mít celkovou tloušťku cca 24 cm, když se mrknete na kroužky dešťových vpustí, tak jsou dost vysoko. Spíše to vypadá na pokládku horní podkladní vrstvy MZK - mechanicky zpevněného kameniva. Také se jí říká "minerální beton". Až na tu se poté bude provádět asfaltový kryt tvoření podkladní, ložní a obrusnou vrstvou. Navíc se mezi vrstvu MZK a první asfaltovou vrstvu aplikuje infiltrační postřik s posypem a tady schází. Lankodráhu by určitě nestavěli před postřikem, nechtěl bych pak ty tyčky čistit ;) .
Navíc si myslím, že bylo v podmínkách soutěže, že pokládku AHV na hlavní trase musí zhotovitel provést sám,bez pomoci subdodavatele. Pokládka se musí provést jedním finišerem na celou šířku dopravního pásu. A tím zeleným kafejmlenkem, co tam na fotce mají, by toho moc nepoložili :D .
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Poslusne hlasim, ze posledni misto ve skluzu u kopce MUK Roudne vzala parta delniku nyni utokem. Dnes rano - 5x bagr, 15x tatra, 3x buldozer, 2x valec. Vzhledem k celkem omezenemu prostoru celkem masakr. Jednak odebiraji kopec a pak zvedaji teren pod kopcem. Estakada Vidov - bedneni otevreno a presouvaji na dalsi pole.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

Tak to je tedy fakt masakr ve shromáždění techniky ! Kéž by to bylo i jinde než jen u ČB...
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO kot: Ty pocty jsou vylozene jen technika, ktera odbagrovava svah a navazi pod nim. Mezi tim se pohybuji dalsi tatry, ktere odvazi z deponie mimo tento usek. Takze v jeden moment je tam jeste daleko vice techniky. Dnes rano jsem fotil opet svah - bude u Barona ulozeny a to bylo jeste vtipnejsi. 3x bagr doslova na petniku a u nich zastup 7mi tater ve svahu s majacky. ;-) Vcera to bylo alespon po svahu rozesete. Estakada Vidov jiz opet zaklopeno bedneni.
javito
Příspěvky: 293
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Z Roudného a Vidova neproklouzne do Hodějovic žádný automobil. Panelový zátaras to jistí.
DSCF4126 (2).JPG
DSCF4126 (2).JPG (154.05 KiB) Zobrazeno 4285 x
Láká to, láká. :jidlo:
DSCF4123 (2).JPG
DSCF4123 (2).JPG (169.93 KiB) Zobrazeno 4285 x
RedBaron
Příspěvky: 371
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Ptal jsem se UKčka co tam řídil dopravu, říkal že to otevřou do 31.8. Už aby to bylo! :)

Motorku na servis do Roudného jsem z Doubravice vezl přes spojku Nedabyle - Vidov, přiznám se mi, že se mi nechtělo objíždět přes Borovnici ani přes ČB - Modrý most.
Odpovědět

Zpět na „D3“