D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10775
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Lenny »

Asfalt ještě letos na hlavní trase bude, aspoň na části, kde se klade MZK
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Rawem
Příspěvky: 22
Registrován: 24.8.2019 22:07:49

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Rawem »

Záběry z letadla byly tuším z 8. 9., kdy finišery pokládaly MZK. AHV se kladou obvykle cca 3-10 dnů po pokládce MZK. Celá vrstva se musí před zakrytím odzkoušet, mj. se kontroluje míra zhutnění, rovinatosti, apod. Proto nemám důvod nevěřit, že v současné době již proběhla pokládka AHV ;) . Navíc je vždy vhodnější vrstvu MZK pomocí AHV zakrýt, než ji nechat napospas počasí a staveništní dopravě :) .
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

@Rawem - díky za komplexní informaci :ok: Lankodráhy jsou k vidění na dalších adalších místech. V pátek dělali MZK v prostoru MUK Krasejovka.
Ostatně na MUK Krasejovka a Třebonín pozoruju v posledních týdnech nevídanou intenzitu práce. Klobouk dolu :ok:
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Kratke info:
- prelozka zeleznice Hodejovice - cekal jsem, ze stary mostek nechaji, ale zaclo dochazet k jeho demontazi.
- zda se, ze na te casti okruzni krizovatky, co uz maji hotovou, tak delaji uz nejakou izolaci proti vode
- podjezd pod dalnici mezi k hajovne u Vidova - bagrem odschodovane jednotlive vrstvy, aby bylo patrne kde jaka zacina a jiz zacinaji zavazet ten tunel. U tunelu vibracni deskou. Zbytek valcujou. Par vrstev uz maji. Delaji z obou stran
- estakada Vidov - vcera presunuto. Dnes zaklopeno. Predposledni pole se zacina delat
- svah MUK Roudne - protoze je pomerne dlouhy, tak vrsek uz je zasterkovany, pak tam je kus odskok a uz sterkuji dalsi cas. Odtezit toho uz moc nezbyva. Spise ted cekam, ze zacnou dovazet zeminu dolu pod svah, protoze mezi stavajici komunikaci a dalnici je stavajici teren nizko. Vyskove spojeni uz moc nechybi.
- MUK Roudne - jiz se zacina pracovat na kruhovych objezdech, najezdech k nim a pripravuji se podpery pro premosteni dalnice.
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Cajkowski: most z roku 1868 (a pozdější částečné rekonstrukci) na staré trati nad Starohodějovickým potokem určený k demolici. Stav po odtěžení sypaného vnitřku. Zatím ještě neporušená klenba se nachází naproti. Je možné, že dnes se most už nachází v rozvalinách. Je ho škoda. :(
DSCF4356 (2).JPG
DSCF4356 (2).JPG (390.17 KiB) Zobrazeno 9436 x
a jeho původní vzhled
DSCF3711.JPG
DSCF3711.JPG (431.42 KiB) Zobrazeno 9436 x
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

to javito & Cajkowski:
Asi vám rozumím, je to skutečně pěkný kousek stavebně-technické památky. A asi rozumím, že by se to nejednomu líbilo, jako soliter v přírodě...

ALE! Pokud byste to chtěli ponechat, tak to musí být zdůvodněno, proč se zřizuje takto břemeno - a nic jiného, než technická památka nepřichází v úvahu. Dále pak by bylo nutné to staticky zajistit, stanovit plán péče, bezpečnostně to zajistit proti úrazu.... je toho spousta. A nadále tomu věnovat na věčné časy čas, peníze a úsilí ve smyslu Zákona o památkové péči.

A v postcovidových časech se věru nedostává peněz na památky s významně vyšší historickou cenou, takže ...
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

...není / nejspíše / jiné cesty než tuto stavbu oželet.
Cody
Příspěvky: 40
Registrován: 12.7.2009 19:37:20

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cody »

Jsou někde dostupné "Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R" novější než ze 4.dubna?
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... hrYU1QSkZn
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

Cody píše:Jsou někde dostupné "Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R" novější než ze 4.dubna?
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... hrYU1QSkZn
Jsou, asi týden staré... Jenom se čeká, až budu mít chvilku klidu je probrat a poslat panu kolegovi, by je vystavil...
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO Michal R: jj. Vsemu az na bremeno rozumim. Pozemky po stare zeleznici se po zruseni nasledne prodaji statu? Okolnim vlastnikum? Mostek byl Spravy zeleznic a pozemky take. Jinak mate pravdu, ze by to stalo penize a cas. Na druhou stranu mi nerikejte, ze po nasi zemi nejsou takove mostky ponechany osudu. Je to prvek v prirode a priroda si ho casem veme zpet. Trosku uz nerozmim dnesnim pomerum (a to je mi 40), jak musime vsechny a vsude chranit. Snad jsou lide svepravni a pokud uvidim, ze uz je most ve spatnem stavu, tak tam nelezu. Sundam koleje, prazce, odtezim sterk, srovnam teren a hotovo. Mozna muzu i na mostku nechat koleje jako pripominku. U Holkova je mostek - konesprezka a kameny zdarne prorustaji travou a konstrukce se narusuje. Je to asi kulturni pamatka a nejake extremni starani take nevidim. Nechci se s vami dohadovat, zda to ma ci nema smysl, .... jen jsem mel takovy pocit, ze by tam ten mostek proste mohl zustat. Uz jen to jeho zruseni musi stat balik. Nejaka ekologicka likvidace zemini v trase dalnice asi bude na poradu dne.

Jinak estakada Plavnice - zacinaji se prace na mostovce. Na kovove konstrukci vyrusta nejake pomocne leseni, bedneni, .... (foto u Barona)
Estakada Vidov - chybi posledni dil delany tim prejizdecim bednenim.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

Cajkowski píše:TO Michal R: jj. Vsemu az na bremeno rozumim. Pozemky po stare zeleznici se po zruseni nasledne prodaji statu? Okolnim vlastnikum? Mostek byl Spravy zeleznic a pozemky take. Jinak mate pravdu, ze by to stalo penize a cas. Na druhou stranu mi nerikejte, ze po nasi zemi nejsou takove mostky ponechany osudu. Je to prvek v prirode a priroda si ho casem veme zpet. Trosku uz nerozmim dnesnim pomerum (a to je mi 40), jak musime vsechny a vsude chranit. Snad jsou lide svepravni a pokud uvidim, ze uz je most ve spatnem stavu, tak tam nelezu. Sundam koleje, prazce, odtezim sterk, srovnam teren a hotovo. Mozna muzu i na mostku nechat koleje jako pripominku. U Holkova je mostek - konesprezka a kameny zdarne prorustaji travou a konstrukce se narusuje. Je to asi kulturni pamatka a nejake extremni starani take nevidim. Nechci se s vami dohadovat, zda to ma ci nema smysl, .... jen jsem mel takovy pocit, ze by tam ten mostek proste mohl zustat. Uz jen to jeho zruseni musi stat balik. Nejaka ekologicka likvidace zemini v trase dalnice asi bude na poradu dne.

Jinak estakada Plavnice - zacinaji se prace na mostovce. Na kovove konstrukci vyrusta nejake pomocne leseni, bedneni, .... (foto u Barona)
Estakada Vidov - chybi posledni dil delany tim prejizdecim bednenim.
Dopředu říkám, že s vámi souhlasím. Ten mostek tam v klidu měl zůstat, bude ho škoda a vůbec....
Ten problém je v dnešní podobě společnosti. Mostek patří Správě železnic, a to podle současných zákonů prostě nemůže to jenom tak nechat svému osudu. Hned vám vyplave se nejeden právní problém: Co když se tam někomu něco stane? Co když to na někoho spadne? Pokud by to zachovali (pravděpodobně jako technickou památku) jsme tam, co jsem psal posledně...
Dnešní doba je až příliš pečující o dobro občanů, i když ti o to dost často vůbec nestojí... Ale to už jsme hodně OT.
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Ano. Mostek by musel mít památkovou ochranu. Jinak nemá šanci k zachování.
Ještě naposledy dnešní stav a pryč odtud směr D3. :arrow:
DSCF4389 (2).JPG
DSCF4389 (2).JPG (336.48 KiB) Zobrazeno 8236 x
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

Počasí přálo, tak jsem udělal průlet nad stavbou.

javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Perfektní! :ok: Díky.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

rychle info: Estakada Vidov na prelomu tydne zabetonovano, presunute bedneni a uz se pracuje na poslednim kousku co bude delany tim pojizdnym bednenim a sup na druhy smer. Jsem zvedav, jak to budou prendavat. Kopec MUK Roudne - dnes rano 5x bagr a 15 tater v zastupu. Jde jim to od ruky. Ve smeru od Plavnice bych rekl, ze uz to skoro maji, ale tedy maji "problem" ve smeru od MUK, protoze ten kopec neni dost siroky. tj. nyni si delaji u paty kopce takovou rovinku, aby ho mohli zesirit. Vyskove uz chybi kousek. MUK Roudne - nove drevene koliky znacici jiz prelozku stavajici silnice pres kruhaky. Ty uz maji podklad a jsou pekne videt.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

objevil jsem kratičké video přímo z problematického svahu. Mimo jiné dotyčné má více videí z D3


a jedna asfaltová
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

Baron píše:Počasí přálo, tak jsem udělal průlet nad stavbou.
Není v plánu další průlet? :D dnes je krásné počasí
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Tak alespon info textove heslovite:
- estakada Plavnice - zacinaji pripravne prace na mostovce. Nejake pojizdne bedneni a tak.
- kopec u MUK Roudne - zda se, ze uz bude konec s navazkou telesa. V poslednim kousku to bylo odtezeno na uroven vedlejsi silnice v takovych terasach, uvalcovano a uz par dni tam davaji ten textil, folie a znovu navazi zpet. Zhora je vysvahovano a davaji sterk. Tam uz jsou vyskove na trase dalnice. Staci jenom tedy doplnit ten kousek od silnice a je hotovo. Denne prace dost techniky.
- MUK Roudne - postavena podpera pod mostovku pres mistni silnici. Provadi se navazky sjezdu, najezdu a prelozky silnice. Dost casto tam nekdo kolikuje trasu.
- estakada Vidov - spletl jsem se a nyni delaji opravdu jiz posledni kus jednoho smeru. Postup pro mne podivny, ale ... Z jedne strany ten posledni kus delaji bednenim ze zeme, ale tady jedou az do konce. Asi tam nechaji kus vynechany a pak to dopoji dodatecne. Z druhe strany to delaji dopredu. Je to asi jedno. Bedneni na posledni kus se presouvalo nekdy o vikendu co ted byl. Jsem zvedav, jak to pak prehodi na ten druhy smer a zda budou delat pres zimu.
- prelozka Vidov - nemam uz slov. ;-) patalie "voda" pokracuje. Neni mozny, ze nikdo nevi co s tim, kdyz stavi dalnici. ;-) Nove jsou tam u prelozky zlaby - opet plne vody. No aby ne, kdyz to maji plne u propustku a a nema to kam odtect.
- ekodukt a podjezd k hajovne - postupne vari asfaltove pasy a zavazeni
- most pres Starohodejovicky potok - prubezne tam vidim dost lidi jak pracuji na moste a je temer z obou stran zavezeny
- mostek po stare trati je jiz pryc a udelana rekultivace a zavezeno ornici.
- po stare trati uz neni pamatky a zavezeno ornici. Jeste jsou na miste stare protihlukove steny mezi novym mostem a tim zrusenym mostkem. Nevim pro jeden z nich nevemou a nezadelaji tu diru po starem zeleznicnim prejezdu. Tam je stale v protihlukovce dira.
HOW, domluvil jsem.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

V Časopisu stavebnictví vyšel článek o mostech na tomto úseku.
Například je tam zmínka, že u Vidovské estakády
Výstavba nosné konstrukce je rozdělena do třiceti devíti etap – u třech etap s využitím pevné skruže, zbývající část konstrukce je realizována na výsuvné skruži.
Počtěte si
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

Do galerie jsem přidal fotky od MichalR
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Cajkowski píše: Jeste jsou na miste stare protihlukove steny mezi novym mostem a tim zrusenym mostkem. Nevim pro jeden z nich nevemou a nezadelaji tu diru po starem zeleznicnim prejezdu. Tam je stale v protihlukovce dira.
HOW, domluvil jsem.
Díru po starém přejezdu nemůžou zaplnit, neboť by se tím odřízl přístup na nově vzniklý (a poměrně pěkný) pozemek po bývalé trati a cestě. Díra je široká, takže by částečně šla zadělat, to jo, ale není důvod. Už tam položili i obrubníky jako zakončení původní cesty. PHS tam zůstane v nezměněné podobě.
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Pozemek po bývalé trati a silnici do Roudného a Vidova.
DSCF4461 (2).JPG
DSCF4461 (2).JPG (290.42 KiB) Zobrazeno 4828 x
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO javito: mate pravdu. On ten pozemek od jinud asi pristupny neni, ze ano. Na druhou stranu je to "zeleznic" a ty to budou jen sekat jako mraky jinych pozemku kolem trati. Ze by to nekdo prevadel na obec moc nepredpokladam a jinak se k tomu nikdo jiny nedostane. Nebo uz jsou ty prevody jinak?

jinak par fotek z dneska v galerii u Barona. Betonaz prvniho dilu druheho smeru estakady Vidov bez pojizdnych skruz. Zlaby plne vody u prelozky u Vidova a pak jezero u propustu pod silnici. Ono to totiz nema kam odtekat na druhe stane. Maji to vyskove uplne spatne. Zavazeni ekoduktu, podjezdu k hajovne. ....
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

Javito : hezké srovnání s předchozím záběrem. Stará trať tam "nikdy nebyla"... :ok:
Odpovědět

Zpět na „D3“