Infopanely

Praha – Plzeň – Německo
Odpovědět
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Infopanely

Příspěvek od hh »

Na D5 již byly vztyčeny 4 nové informační panely, jedná se o tato místa:

km 6 směr Plzeň
km 62 směr Plzeň
km 90 směr Praha
km 20 směr Praha

a mají být od 1.1. spuštěny.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Infopanely

Příspěvek od pavel.hrdina »

hh píše:Na D5 již byly vztyčeny 4 nové informační panely, jedná se o tato místa:

km 6 směr Plzeň
km 62 směr Plzeň
km 90 směr Praha
km 20 směr Praha

a mají být od 1.1. spuštěny.
Jeli jste uz nekdo kolem? Muzete potvrdit, ze uz na tech ZPI neco sviti? A pokud uz sviti, tak jsou zatim v testovacim ci uz v ostrem provozu?

Diky za info.
Majkl_prg
Příspěvky: 13
Registrován: 8.8.2009 19:46:39

Re: Infopanely

Příspěvek od Majkl_prg »

Jel jsem trasu Plzen - Praha dne 30.12.2009 a nic nesvitilo ani znamka o treba zkusebnim provozu.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Infopanely

Příspěvek od hh »

Jel jsem včera do Regensburgu a panely nesvítily, čekal bych alespoň zkušební text:( BTW měli jsme od sněhu lépe ošetřenou D5 jak němci A6.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Infopanely

Příspěvek od pavel.hrdina »

Majkl_prg píše:Jel jsem trasu Plzen - Praha dne 30.12.2009 a nic nesvitilo ani znamka o treba zkusebnim provozu.
hh píše:Jel jsem včera do Regensburgu a panely nesvítily, čekal bych alespoň zkušební text :(
Smutne, velice smutne :-(

A jeste smutnejsi jsou ty na D1 4707 a 4706, z videi Warcze mi vyplyva, ze taky nesviti, ackoliv by davno mely (a uz i svitily).

Zacinam mit pocit, ze by se mel udelat trosku vitr v JSDI a vubec v te centralizaci promenneho dopravniho znaceni. Zatim je to Kocourkov.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Infopanely

Příspěvek od mapman »

Chce to trosku klid, byly preci jen svatky, kdo ze statnich by behem nich makal ;) Uvidime co tenhle pracovni tyden, tsnad se to pohne...
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Infopanely

Příspěvek od pavel.hrdina »

mapman píše:Chce to trosku klid, byly preci jen svatky, kdo ze statnich by behem nich makal ;) Uvidime co tenhle pracovni tyden, tsnad se to pohne...
Ale tak jasny, ale aspon zkusebni provoz by tam svitit mohl - to uz museli mit nejak poreseny dopredu, kdyz to chteli od 1.1. spustit. Neverim, ze by to nechavali tak na krev aby tam museli jeste treba 29.12. neco montovat nebo tak neco. A pokud ano, tak jsou to banditi a nemeli slibovat spusteni 1.1.2010.

Kazdopadne to na co jsem predevsim narazel je fakt, o kterem sam velice dobre vis a taky Te stve - a sice, ze nektere ZPI (predevsim u tunelu), spousta promennych znacek rozmistenych podel vsemoznych dalnic a mozna jeste vetsi spousta kamer nejsou zapojene do JSDI. Kdyz uz napr. nejsou rizeny ze strediska v Ostrave, tak by JSDI stejne melo hrat roli alespon jako centralni monitorovaci system. Tedy vsechny promenne prvky na komunikacich pod spravou RSD by mely predavat aktualni data o svem stavu do jednoho centralniho sberneho/monitorovaciho mista, nehlede na to odkud jsou rizeny.

Je nekdo proti teto zakladni myslence, ktera by se mela spoludotvaret termin Jednotny System Dopravnich Informaci?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Infopanely

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Já jsem za, osobně taky nechápu proč třeba zpi u tunelů jsou samostatné.
Vůbec je zatím JSDI tak nějak na půl cesty a neplní to co bych od toho očekával, třeba info z meteo stanic a jiné možností technologii, které byly za těžké peníze instalovány na dálnicích a rychlostních silnicích.
R48 -> D48 se podařilo!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Infopanely

Příspěvek od Bobek »

Jinak panely setrvalý stav. ("stále kvoká, stále kvoká")
Království a půl princezny za 511.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Infopanely

Příspěvek od hh »

Zjišťoval jsem to a prý se nyní testují, ostrý provoz v průběhu dalšího týdne, D5 a snad i něco na R35, nevím kde.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Infopanely

Příspěvek od Bobek »

Nastala změna - u Berouna na Prahu svítilo "dopravní info" a dle webu je totéž i kolem Plzně (přičemž ráno u Rokycan nebylo nic), takže už zbývá jenom ta jedna tabule u Rudné.
Království a půl princezny za 511.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Infopanely

Příspěvek od pavel.hrdina »

Takze, do JSDI to zapojili dneska po poledni a uz nejakou chvilku to mame pridane i my do schema D5 (diky Janiku). ;-)

Muzete se kochat - jen ta prvni je zatim asi vypnuta (a budu muset zjistit proc nepoznam, ze tam je i znacka).
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Infopanely

Příspěvek od martin »

Tak, včera okolo k šesté večer bylo na obou ZPI na Prahu Info ČRo. Jako by tam tabule nebyly...
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Infopanely

Příspěvek od pavel.hrdina »

martin píše:Tak, včera okolo k šesté večer bylo na obou ZPI na Prahu Info ČRo. Jako by tam tabule nebyly...
Tak pokud se nic nebude dit, tak tam proste toto svitit bude. Moc teda nechapu, proc tam nejsou i jiny klidovy hlasky jako na pozdeji pribyvsich ZPI na D1, ale kazdopadne napr. dneska rano svitila na obou dvou u Plzne vystraha kvuli kluzke vozovce.
Odpovědět

Zpět na „D5“