Plzeň – Rozvadov, st. hranice

Praha – Plzeň – Německo
Sopko
Příspěvky: 149
Registrován: 26.3.2009 6:59:03

Plzeň – Rozvadov, st. hranice

Příspěvek od Sopko »

viky píše:Na Tachovsku se roztekla dálnice D5 a byla uzavřena.
http://www.novinky.cz/krimi/205774-na-t ... vrena.html
Není na drtivé většině D5 za Plzní beton? Očekával bych, že takové teploty vydrží. Co by pak měli dělat na jihu Evropy.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Na Tachovsku se roztekla dálnice

Příspěvek od JirkaS »

Sopko píše:Není na drtivé většině D5 za Plzní beton? Očekával bych, že takové teploty vydrží. Co by pak měli dělat na jihu Evropy.
On je taky ten titulek novinářským nesmyslem. Nic se nerozteklo, ale jeden z "panelů" se posunul a vytlačil živičnou část. Ukazovali to na ČT ve zprávách a je tam pěkný skok (až 40cm). Rozhovor a záběry na dané místo budou v záznamu Dobrého rána (ČT24) v čase od 8:20.
Naposledy upravil(a) JirkaS dne 13.7.2010 7:23:49, celkem upraveno 1 x.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Rekonstrukce povrchu D5 léto 2010

Příspěvek od martini »

Přesně tak, idnes.cz je konkrétnější: Vytvořil se schod mezi asfaltovou a betonovou částí.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

D5-Sudetska cast -mezi panely roste trava

Příspěvek od Tachau »

je to standardni? A taky smer Nürnberg - pokladali na beton nejaky podivny asfalt - minuly tyden ve stredu. A taky od km 150 - az po km 107 ukradli cesi hlinikove cedule (dalkova avisa) :lol: :lol: I love you czechs
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od jonáš »

Nojo, jsme zas o celej den pozadu, za německejma A20-A7 8-)
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Bobek »

Jako by tu někdo mluvil... :lol:

Edit: a copak nám k tomu říká dopravniinfo.cz?
"tři jízdní pruhy uzavřeny špatný stav povrchu vozovky" - dopravní uzavírky a omezení - 1 (běžné) :crazy: :ko:

(jedoucí vozidla údržby mají obvykle stupeň 2...)
Království a půl princezny za 511.
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od multi »

Já věděl, že se Tachau ozve, v Německu by se to nestalo, že? Tam přece včera asfalt netekl... :lol:
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od hh »

Západočech
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2009 17:21:08

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Západočech »

:arrow: Tachau: A samozřejmě většina Čechů kvalitu našich dálnic chválí a je s ní spokojena, viď? Nebo že by přeci ne? Jenomže většina Čechů jaksi kvalitu výstavby našich dálnic ovlivnit nemůže, zrovnatak jako ty nemáš sebemenší zásluhu na tom, jaká je kvalita dálnic v Německu. Chytráky jako jsi ty já úplně miluju - in Deutschland ist alles besser, und wenn nicht, schieben wir es auf die Tschechen, gelt?

PS: Jak víš, kdo ukradl ty cedule a KOMU to tady vlastně předhazuješ? :roll:
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Diaľničiar »

Pane Tachau, ovšem Vaše Německo v tomhle předběhlo ČR: rozteklý asfalt a posunuté betonové panely na německých dálnicích jsem tady já řešil již včera. :D
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Lenny »

Jestli to dobře chápu, tak dálnice je uzavřená v obou směrech? Z JDSI, toho moc poznat nejde.

Tak se mi rozjela stránka ze ZPI na ČD.cz a je tam uzavírka jen ve směru do Čech. Proč to nepřevedli na druhou polovinu?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od egelebege »

Jsou to Lojzové! Převedou to až zítra
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Tachau »

ale moji mindraci - ja jsem vubec neresil rozteklej asfalt. Ja se ptal jestli je okay,ze mezi panely roste trava???? A nikdo z vas mindraku mi neodpovedel... A jedte se kouknout na ty rozkradeny cedule na D5, doufam ze tam nebudou 1 rok podobne jako rozbity svodidlo na R4 (7 mesicu rychlost 60km/hod) :lol:
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

to Zapadocech

Příspěvek od Tachau »

doufam, zes ses nepodilel na demontazi tech zelenych ceduli?? :lol: :lol: Gruss nach Sudetenland :lol:
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

to Jonas - A7 je duchodkyne

Příspěvek od Tachau »

vis jak dlouho uz stoji? Kdezto nase Luxus-Autobahn D5 (Sudety) byla otevrena teprve pred 13 roky a uz je z poloviny opet opravena :o
Západočech
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2009 17:21:08

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Západočech »

:arrow: Dummschwätzer aus Tachau: To, že roste tráva mezi panely, standardní asi není, ale já nikde nic takového neviděl, ale dávej si každopádně pozor, aby ti ta tráva náhodou neodřela lak na autě.

D5 Plzeň - Rozvadov je z poloviny už opravená? To jsem si tedy nějak nevšiml. Asi vidíš to, co ostatní ne.

Stále jsi, mindráčku, nezodpověděl dotaz, jak víš, že ty cedule ukradli ČEŠI??? Tak jak víš, KDO to tedy byl a proč jsi to nenahlásil na policii? Nemáš v tom prsty náhodou TY???

Pokud jde o německé dálnice a jejich kvalitu - jsou v Německu všeobecně lepší, ale třeba takový úsek Saská Kamenice - Drážďany (A4) je starý několik let a už dostal slušný záhul. Rovněž tak nový úsek A6, otevřený teprve v září 2008, Kříž Hornofalcký les - Amberg, je místy pěkná skákačka, alespoň tedy v autě v rychlosti 130 km/h.

A závěrem ještě ohraná písnička - ať jsou německé dálnice v jakémkoliv stavu, není to tvá zásluha, tvé německé ego si tu honíš zbytečně!
Redispero
Příspěvky: 382
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Redispero »

Vedrem poškozená D5 bude zavřená do konce srpna

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot ... ?id=673036

Vedrem poškozená dálnice D5 na Tachovsku ve směru na Prahu bude uzavřená asi do konce prázdnin.

Silničáři dnes rozhodli, že je třeba ji důkladně rekonstruovat, provizorní opravu zamítli.

Práce začnou počátkem srpna a potrvají zhruba měsíc, potvrdila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Diaľničiar »

Tak jak jsem včera koukal na TV Prima (nebo předevčírem), tak tam se neroztekl asfalt, ale zvednula betonová deska pod vozovkou :shock: bych to dal temu kdo to stavěl k náhradě nebo nedal další zakázku :evil: :!:

A taky je pravda, že provizorní oprava nepovede k ničemu. Na dálnici bych nikdy takovou opravu neudělal, ... docela chápu že nikdo kompetentní se pod takovou opravu nechce podepsat.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Lenny »

Diaľničiar píše:Tak jak jsem včera koukal na TV Prima (nebo předevčírem), tak tam se neroztekl asfalt, ale zvednula betonová deska pod vozovkou :shock: bych to dal temu kdo to stavěl k náhradě nebo nedal další zakázku :evil: :!:
Na co být tak nekompromisní? Děly se už jiné hrůzy a žilo se. Firma, která stavěla ten úsek, již neexistuje.

Jinak to už je konec. I na tiskovém odboru MD ČR jsou opravdový odborníci, kteří si myslí, že betonová vozovka jsou naskládané panely vedle sebe :crazy:
Ja do teď žil v domění, že CB povrch pokladá finišer a né že se v panelárně vyrabí panely, které jeřáb osadí na připravené místo na tělese dálnice. Zase jsem o něco poučenější. :kladivo:
... V místě, kde na betonové panely navazuje asfalt, ...

Zdroj: http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpr ... 7_2010.htm
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Diaľničiar »

Třeba žádat kvalitu. To není o nekompromisnosti, ... když neexistuje, není o čem. :D Podložní vrstvy aneb těleso dálnice mají min. 10 let záruku ne?
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od adamos »

Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Lenny »

Projel jsem oba směry tunelu Valík 100 km/h (na tachometru) a nic nepřišlo. Příště to zkusím vyšší rychlostí
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Standa »

Lenny píše:Projel jsem oba směry tunelu Valík 100 km/h (na tachometru) a nic nepřišlo. Příště to zkusím vyšší rychlostí
Někdo tu slepou uličku musí objevit a říci nám ostatním: "Tudy ne, přátelé!" :D :D :D
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Plzeň - státní hranice CZ/D

Příspěvek od Kubajsu »

Lenny píše:Projel jsem oba směry tunelu Valík 100 km/h (na tachometru) a nic nepřišlo. Příště to zkusím vyšší rychlostí
Jen počkej, státní správa je pomalá, za půl roku ti to přijde všechno naráz :D
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Plzeň – Rozvadov, st. hranice

Příspěvek od hh »

Tos mohl jet 110, to už by byla pokuta stejná, pokud by teda měla přijít. Ale taky jsem slyšel, že to nechodí.
Odpovědět

Zpět na „D5“