Hraniční přechod D5-A6 (Rozvadov)

Praha – Plzeň – Německo
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Hraniční přechod D5-A6 (Rozvadov)

Příspěvek od Standa »

Mám dotaz ohledně omezení rychlosti na hranici u Rozvadova. Zatímco na přechodu D8 / A17 už bylo omezení rychlosti odstraněno (jak jsem pochopil z jiného tématu u D8), na Rozvadově je stále 60 km/h. Netušíte někdo, jestli to tak má zůstat?
dubnickr
Příspěvky: 11
Registrován: 18.3.2009 16:31:14

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od dubnickr »

Hlavně dálnice na to není připravená, hraniční most je nekvalitní - tedy jeho povrch a o prostoru po bývalé celnici pro osobní auta ani nemluvě, tedy nejspíše bude nutno opravovat, smysl by to určitě mělo.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od martin »

Teda nevim, jesti zrovna hraniční most je ten argument, co potom taková D1 :) Hlavně je to kvůli té bývalé celnici nad dálnici.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Standa »

Díky za odpovědi, trochu to připomína to o tom hledání způsobů vs. hledání důvodů... Ale na hranicích D/CH je to horší, tam se pořád zastavuje (Švýcaři jsou sice v Schengenu, ale ne v celní unii, a jejich celníci si zjevně chtějí výplatu zasloužit).
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od apach »

Švýcaři jsou stará kapitola - s Němci se mnohdy moc nemusí, tak se činí. Je menší pravděpodobnost, že budou šacovat Čecha než Němce...
Jednou jsem jel v autě s německou spz, s českým pasem a vezl jsem dvě Němky (byť českého původu, ale s německými pasy) a Brazilce s brazilským pasem. Tehdy si na nás docela smlsnuli... ;) Od té doby švýcarské celníky fakt moc nemusím, ale to je OT, omlouvám se
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Standa »

Patří to asi opravdu jinam, ale nechci kvůli pár poznámkám zakládat další vlákno:

- při příjezdu do Švýcarska přes Basilej nás stavěli, protože je to dálniční hraniční přechod a okamžitě je třeba zakoupit známku (sama příjemná švýcarská celnička nám jí rovnou nalepila na okno), ale mají to dobře zorganizované a kdo už známku má, jede samostatnou frontou, kde nikoho nestavěli (i když stejně museli jet všichni krokem). Ale na tomto přechodu nás (kromě záležitosti s koupí známky) nezastavili nikdy, ani před vstupem ČR do EU.

- při odjezdu přes Schaffhausen/Singen si nás výrazně méně sympatický švýcarský celník zastavil, vzal si doklady (nepodíval se do nich !) a začal se vyptávat odkud jedeme, co jsme tam dělali a zda jsme ve Šýcarsku něco nakupovali (asi dělá i pro EU, jinak si to moc vysvětlit nedovedu). Potom nás milostivě propustil. Kuriózní bylo, že když jsme chtěli mluvit francouzsky (jedním z tamních oficiálních jazyků), neboť německy nehovoříme, přešel raději na angličtinu...

- nejvíc nadávají na švýcarské celníky sami Švýcaři, takže diskriminace je asi přísně politicky korektní :? .
Thomas
Příspěvky: 101
Registrován: 16.4.2009 20:15:39

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Thomas »

Já mám se Švýcary pozitivní zkušenosti. Na přechodu v údolí Innu, se dokonce divili, že jsem zastavil a snažil jsem se agilně najít někoho, kdo mi "schválí", že můžu projet ...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od mapman »

Některým to opět přesáhne okraj obrazovky, pardon, nicméně pár zajímavých snímků z dálnice A6 při příjezdu na českou D5 :) Snímky jsou z německého území, až na ten poslední:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od martin »

Bavoráci zase předvádějí nějakej hybrid :) Dokonce to mají i v kapitálkách.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Fox Mulder »

martin píše:Bavoráci zase předvádějí nějakej hybrid :) Dokonce to mají i v kapitálkách.
?? Jakej hybrid? Čeho hybrid? V jakých kapitálkách?

Promiňte, ale váš příspěvek jsem vůbec nepochopil, nevím o čem jste psal a co měl na mysli.. Mohl byste to nějak vysvětlit? Jistě to nepochopilo více lidí, než jen já. Díky. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Bobek »

Muldeře, zkusej se podívat ještě jednou na ty obrázky, třeba jim na tom předposledním přijde něco divnýho. ;)
Království a půl princezny za 511.
Sopko
Příspěvky: 149
Registrován: 26.3.2009 6:59:03

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Sopko »

Pokud vím, tak dohoda je ta, že se názvy cílů na dopravních trasách budou uvádět v orginálním názvu, tedy Plzeň, Praha nikoliv Pilsen, Prag. Má to mimochodem logiku, dále ve vnitrozemí už jsou jenom správné názvy. Že se to nedodržuje zvláště v Německu u českých názvů je věc druhá.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od martin »

Foxi, anebo se stačí kouknout na první fotku.

K tomu označování měst, nevím, ale v poslední době mám pocit, že ty dvojjazyčné varianty se dost objevují. Na žlutém značení, které bývá typově zastaralejší, tomu tak samozřejmě vždy není, ale na dálnicích většinou krom výjezdových značek na A 6, kde je tuším jenom Pilsen, vídám dvojjazyčné, a to i třeba takové vesnice jako je Aš :) Takže se to v poslední době zlepšuje. No všude je něco :)
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Bobek »

Je fakt, že nápisy v domorodém jazyce jsou někdy záludné. Kdysi kdesi v Pirně mi taky chvíli trvalo, než mi sepnulo, že nápis, který hledám, zní "Tetschen". (Fuj, to je věta.)
Království a půl princezny za 511.
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od adi88 »

No, neřekl bych že Němci si s těmi značkami "vychutnávají" jen nás...Ukazatele na Breslau (Wroclaw) či Lüttich (zde už bez frnacouzského Liege či holandského Luik) tam nejsou vůbec výjimkou...Jinak Aš bych ještě pochopil, přece jen malé, ale město. Z čeho sjem byl ale paf tak na D8 Peterswald (Petrovice) a u Hrádku nad Nisou Grottau :D Ale zpět k D5, s tou značkou na Prahu a Plzeň se mohli přemoct a dát ji zeleně...U nás je taky v modré barvě a německým typem písma. Tedy pokud se nepletu, ale mám pocit, že ta první značka s německými cíly (Amberg, Nürnberg) je ještě před žlutým oválem BRD,který by měl být přímo na hranici
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Michel »

martin píše:Bavoráci zase předvádějí nějakej hybrid :) Dokonce to mají i v kapitálkách.
Tak jakýpak hybrid - přesně takhle by měla vypadat mezinárodní příhraniční spolupráce, co se značení týče ;)

Z první značky (na prvním obrázku) jasně vyplývá, že německá A6 bude pokračovat jako česká D5 a další značka (na předposledním obrázku) už je značka v českém stylu, ovšem ještě na německém území, kde musí být dálniční značení na modrém podkladě. :P

Prostě naprosto dokonalá ukázka příhraničního značení ;) Bavoráci se zase vytáhli :)

Zatímco my se třeba 6 km od hranic stydíme řidičům uvést, že vůbec jedou po naší D5 - nebo to tak alespoň podle té značky vypadá.

Obrázek

I když tenhle obrázek je 7 let starý - třeba jsme se už polepšili.

A stejně tak nechápu, proč není číslo dálnice uvedeno na začátku D5.

Obrázek

A omlouvám se za OT, ale je to případ i mnoha dalších značek - často na D1 nebo myslím, že i na D11. Těžko říct - možná značky staršího data nepočítají s tím, že by někoho zajímalo, jaké číslo má silnice/dálnice, po které jede, ale že uživatele zajímá hlavně uvedený směr. Třeba taťka se nikdy na čísla silnic nedíval - vždycky jenom na směr.
Ale to spíš patří do diskuze o dopravním značení u nás, která se tuším vedla ještě někdy v únoru na starém fóru...
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Michel »

adi88 píše:Ale zpět k D5, s tou značkou na Prahu a Plzeň se mohli přemoct a dát ji zeleně...U nás je taky v modré barvě a německým typem písma. Tedy pokud se nepletu, ale mám pocit, že ta první značka s německými cíly (Amberg, Nürnberg) je ještě před žlutým oválem BRD,který by měl být přímo na hranici
Přemoct se mohli, ale bylo by to asi proti německým normám značení na dálnici :lol:
Stajně tak ta německá cedule u nás bude asi proti našim normám 8-)
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Michel »

A ještě si dovolím být tak trochu hnidopichem ohledně toho značení:


Místo této značky:

Obrázek


bych dal takovouto značku:

Obrázek


a na tuto značku:

Obrázek

bych taky ještě dokreslil českou 5 a německou 6...
A bylo by to naprosto dokonalé... 8-)
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Fox Mulder »

Bobek píše:Muldeře, zkusej se podívat ještě jednou na ty obrázky, třeba jim na tom předposledním přijde něco divnýho. ;)
Na předposlední fotce jsem nic zvláštního nenašel.. :(

EDIT: Jo už vidim, myslíte tu modrou barvu český dálniční cedule?? :)
martin píše:Foxi, anebo se stačí kouknout na první fotku.
Také jsem nic zvláštního nenašel. :(

Jestli jste měl na mysli německé názvy českých měst, tak to beru jako normální a běžný, není to jen v Bavorsku, ale i v Sasku. Nic novýho, nic vyjímečnýho, nic překvapivýho.
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Michel »

Fox Mulder píše:
Bobek píše:Muldeře, zkusej se podívat ještě jednou na ty obrázky, třeba jim na tom předposledním přijde něco divnýho. ;)
Na předposlední fotce jsem nic zvláštního nenašel.. :(

EDIT: Jo už vidim, myslíte tu modrou barvu český dálniční cedule?? :)
Ano, ano, přesně tak ;) Respektive, bude to asi ještě německá dálniční cedule (proto je modrá) s českým typem písma (tj. kapitálky - jak píše martin ve svém příspěvku hned pod obrázky, který neráčili pochopit ;) ) a českým číslem dálnice (bílé na červeném podkladu) To nám všem na ní přišlo tak zvláštní a fascinující :) Proto taky martin mluvil o hybridu
Fox Mulder píše:
martin píše:Foxi, anebo se stačí kouknout na první fotku.
Také jsem nic zvláštního nenašel. :(

Jestli jste měl na mysli německé názvy českých měst, tak to beru jako normální a běžný, není to jen v Bavorsku, ale i v Sasku. Nic novýho, nic vyjímečnýho, nic překvapivýho.
Otevřou konečně pořádně oči :shock: a uvidí německou dálniční ceduli se vzdálenostmi cílů, na které je kromě čísla německé dálnice (bílá šestka na modrém podkladě v typickém německém rámečku) taky číslo české dálnice (bílá pětka na červeném podkladě).
Ta mě osobně (a jistě nejen mě) taky naprosto fascinuje ;) , protože obdobnou značkou jsem na vlastní oči viděl jenom jednou v životě - a to na Nizozemsko-německé hranici mezi A7 a A280 a v tu chvíli mi přišla téměř geniální 8-)

No řeknou sami - viděli někdy podobnou značku v Čechách? ;)
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od martin »

Michel píše:
martin píše:Bavoráci zase předvádějí nějakej hybrid :) Dokonce to mají i v kapitálkách.
Tak jakýpak hybrid - přesně takhle by měla vypadat mezinárodní příhraniční spolupráce, co se značení týče ;)

Z první značky (na prvním obrázku) jasně vyplývá, že německá A6 bude pokračovat jako česká D5 a další značka (na předposledním obrázku) už je značka v českém stylu, ovšem ještě na německém území, kde musí být dálniční značení na modrém podkladě. :P

Prostě naprosto dokonalá ukázka příhraničního značení ;) Bavoráci se zase vytáhli :)

Zatímco my se třeba 6 km od hranic stydíme řidičům uvést, že vůbec jedou po naší D5 - nebo to tak alespoň podle té značky vypadá.

I když tenhle obrázek je 7 let starý - třeba jsme se už polepšili.

A stejně tak nechápu, proč není číslo dálnice uvedeno na začátku D5.

A omlouvám se za OT, ale je to případ i mnoha dalších značek - často na D1 nebo myslím, že i na D11. Těžko říct - možná značky staršího data nepočítají s tím, že by někoho zajímalo, jaké číslo má silnice/dálnice, po které jede, ale že uživatele zajímá hlavně uvedený směr. Třeba taťka se nikdy na čísla silnic nedíval - vždycky jenom na směr.
Ale to spíš patří do diskuze o dopravním značení u nás, která se tuším vedla ještě někdy v únoru na starém fóru...
Obrázky jsem z citace vyhodil, aby se to nenafukovalo, ale k věci. Ta cedule CLO/ZOLL tam už není, místo toho je tam Nürnberg (D) a červená pětka a E50.

A pro info, všechny staré tabule na D5 se mění za nové, tedy za ty s tou červenou pětkou, s tím novějším fontem, ale i jenom v případě sjezdů s číslem :(

Skoro to vypadá, že už jste na D5 dlouho nejel nebo minimálně nekoukal :)
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od martin »

Michel píše: bych dal takovouto značku:

Obrázek
To už je dokonalej bordel. Vůbec bych do sebe jednotlivá národní značení a zvlášť takhle jednoúčelově, do sebe neplácal. Prostě po km 150,989 komplet český, pak komplet jenom německý. V tomhle případě si myslím, že tady Němci (Bavoráci) ujeli a rozhodně nemusíme hned kopírovat každou blbost. Možností, jak upozornit na změnu čísel, značení, whatever, máme i dnes snad dost.
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od Michel »

martin píše: Obrázky jsem z citace vyhodil, aby se to nenafukovalo, ale k věci. Ta cedule CLO/ZOLL tam už není, místo toho je tam Nürnberg (D) a červená pětka a E50.

A pro info, všechny staré tabule na D5 se mění za nové, tedy za ty s tou červenou pětkou, s tím novějším fontem, ale i jenom v případě sjezdů s číslem :(

Skoro to vypadá, že už jste na D5 dlouho nejel nebo minimálně nekoukal :)
Aha, no já jsem po D5 jako řidič nejel vlastně nikdy - jenom dvakrát busem se zájezdem a to myslím ještě přes noc. Tak to díky za info, jak to tam teď vlastně vypadá :D Obrázek jsem právě nenašel novější než ten z dalnice.com z roku 2002.

Staré značky se mění, ale nemýlím-li se, značka na začátku D5 (viz též druhý obrázek v mém prvním příspěvku) je už s novým fontem, tak proč tam není červená pětka? Stejně tak těsně před hranicemi (viz též třetí obrázek v mém druhém příspěvku :D ) mi ta červená pětka schází. Prostě řidič jede po D5, tak by tam ta pětka měla být...
martin píše: To už je dokonalej bordel. Vůbec bych do sebe jednotlivá národní značení a zvlášť takhle jednoúčelově, do sebe neplácal. Prostě po km 150,989 komplet český, pak komplet jenom německý. V tomhle případě si myslím, že tady Němci (Bavoráci) ujeli a rozhodně nemusíme hned kopírovat každou blbost. Možností, jak upozornit na změnu čísel, značení, whatever, máme i dnes snad dost.
Jako nevím, myslím, že tohle je věc názoru - asi máte pravdu, že ten "hybrid s kapitálkama" - ta cedule 500m před odbočením na parkoviště s českým fontem na modrém podkladě, to opravdu trochu přehnali, ale na druhou stranu, myslím, že ta dálková návěst s kilometry - hned ten první obrázek, to je podle mě právě velmi přehledné - nebo jak jinak byste chtěl upozornit na změnu německé A6 na českou D5? Ta cedule je prostě celá v německém provedení, jen na ni přibyla česká červená pětka, což si, myslím, každý pochopí. Alespoň když jsem já poprvé viděl obdobnou značku značku na Nizozemsko-německé hranici (ta cedule byla na nizozemském území - čili v nizozemském provedení + bylo tam i číslo navazující německé dálnice), koukl jsem do mapy a ihned jsem pochopil, oč jde...
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od adi88 »

Michel píše: Přemoct se mohli, ale bylo by to asi proti německým normám značení na dálnici :lol:
Stajně tak ta německá cedule u nás bude asi proti našim normám 8-)
No já bych řekl, že celá tato snaha je proti normám:D I kdyby ta cedule v Německu byla třeba fialová, má zcela jiný typ písma než je v Německu obyvklé, cíle jsou psány pouze česky...Vážně to je hybrid, navíc vcelku nepotřebný. Jediné co by tam mohlo být tak info, že v ČR je dálnice se známkou potažmo za mýto...Když to vezmu trošku s humorem, tak jediné co se jim tím povedlo, tak zaplnit diskusi o dálnici D5 na tomto fóru:)
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Hranice - Rozvadov

Příspěvek od pavel.hrdina »

Michel píše:Otevřou konečně pořádně oči :shock: a uvidí německou dálniční ceduli se vzdálenostmi cílů, na které je kromě čísla německé dálnice (bílá šestka na modrém podkladě v typickém německém rámečku) taky číslo české dálnice (bílá pětka na červeném podkladě).
Ta mě osobně (a jistě nejen mě) taky naprosto fascinuje ;) , protože obdobnou značkou jsem na vlastní oči viděl jenom jednou v životě - a to na Nizozemsko-německé hranici mezi A7 a A280 a v tu chvíli mi přišla téměř geniální 8-)
Tak uz minimalne ze 3 pripadu je videt, ze tohle je v Nemecku pomerne standardni praktika - ja jsem pred casem prave videl uplne masakrozni priklad, kdy na A8 je ohlasovany vyjezd Schengen ktery uz lezi v Lucembursku (kazdy toto mesto urcite zna - a nebo aspon dusledky smlouvy po nem pojmenovane).

Ted se mi podarilo najit patricnou fotogalerii, takze tady se muzete pokochat. A ona znacka, ktera na nemeckem podkladu zobrazuje uz lucemburske cisla vypada takto:
Obrázek

Jinak moje pracovni teorie na pripad nasi D5 je, ze od posledniho vyjezdu na jejich strane uz je ridic postupne pripravovan na zmenu:

1) v km 906.0 na dalkove navesti, ktera je jeste komplet v D pojeti, je uz nase cislo 5 v cervenem ramecku (tedy D5)

2) v km 907,5 na navesti 500m pred parkovistem v miste byvaleho hranicniho prechodu, ktera je jeste v D poojeti, je uz ovsem nase cislo 5 v cervenem ramecku spolu s E50 (coz se na techto cedulich v D nevyskytuje) a zaroven hlavni cile PRAHA a PLZEN uz jsou psany jako na nasich znackach, tedy pouze velkymi pismeny (font je dokonce uz taky nas, ovsem ten hacek nad N je podivnej)

3) Po prekroceni hranice nasleduje uz nase cedule v nasem pojeti - tedy i nase barvy a styl.
Odpovědět

Zpět na „D5“