0805 Lovosice – Řehlovice

Praha – Ústí nad Labem – Německo
Odpovědět

Jak dlouho bude nový úsek otevřen?

den
0
Žádná hlasování
několik dní
4
3%
týden
2
2%
měsíc
17
14%
rok
8
7%
několik let
22
18%
na věky
66
55%
 
Celkem hlasů: 119

hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od hh »

Lenny píše:Doktor Patrik se mýlil, když psal a říkal, že investor ŘSD nezvládá přípravu této stavby.
"Je smutné, že státní investor není schopen zajistit kvalitní přípravu a výstavbu takové prioritní stavby, přestože disponuje miliardami korun, zástupy různých subdodavatelských firem a navíc od úředníků ještě v krátkém čase získává nezákonně potřebná rozhodnutí," uvedl Miroslav Patrik z Dětí Země. Podle něj je s dostavbou D8 možné počítat v roce 2012.

To je neuvěřitelná ***, pokud díky němu dálnice dávno není a my všichni akorát platíme víc a víc, je to on, kdo hází klacky pod nohy a zneužívá legislativu, tak toto říct, to je na pěst :!:
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od andy »

Aha - já pořád, jak se jmenuje ten šotek, co vyrábí ty pomršené územní plány a správní rozhodnutí, a hle - on to Patrik :D
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od Lenny »

Aha, ale co má společného formální procesní chyba s ochranou přírody?
Vždyť chybovat je lidské ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od obr »

andy píše:Aha - já pořád, jak se jmenuje ten šotek, co vyrábí ty pomršené územní plány a správní rozhodnutí, a hle - on to Patrik :D
když se sejdou 2 právníci mají minimálně 3 právní výklady nějakého zákona.
Bohužel zákony máme nedokonalé, nejednoznačné. Nicméně jejich nedokonalosti slušní lidé nevyužívají. Nedokonalosti zneužívají jen lidé s pochybným charakterem a "nepřizpůsobiví"
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od andy »

Tunely pro D8 hloubí 24 hodin denně

Prackovice, Radejčín /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Rychlostí zhruba 180 centimetrů za den roste další z dálničních tunelů mezi Lovosicemi a Řehlovicemi. První, zhruba 270 metrů dlouhý prackovický tunel, se stavbařům podařilo prorazit. Nyní jsou oba tubusy před dokončením. V případě druhého, radejčínského, tunelu jsou práce na jeho vyhloubení zhruba v polovině...

Dálnice D8: Víme, jak pracují krtkové

Ústecký kraj /AKTUALIZOVÁNO/ - Dálniční tunely u Prackovic a Radejčína se hloubí v jedné z nejkrásnějších částí Českého středohoří. Do roka hotovy nebudou. Redaktor Deníku se vydal na ostře sledované stavby dálnice D8, konkrétně jejích tunelů Prackovice a Radejčín...
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od adamos »

z novin píše: Dálnice D8: Víme, jak pracují krtkové

Ústecký kraj /AKTUALIZOVÁNO/ - Dálniční tunely u Prackovic a Radejčína se hloubí ...
... a já myslel, že tyhle tunely se razí. Ještě, že nám to pan Kůs objasnil. :-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od JKr »

Od včera si všímám jisté aktivity zemní techniky na MUK Lovosice západ. Vypadá to, jako by se stavebník rozhodl konečně pohnout s realizací části MUK Lovosice západ (směrem k obci Sulejovice), která by umožnila využít stávající D8 až po I/15. Tím by se snad konečně mohla o notný kus zkrátit stávající objízdná trasa. :) Jen tak dál.
Roy
Příspěvky: 4
Registrován: 10.3.2010 13:58:00

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od Roy »

Co Vy na to ? Potěšující informace :evil:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/po ... 60956.aspx
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od martini »

Vzhledem k tomu, že tam pan Gandalovič mluví o neexistujícím tunelu Dobkovičky, pochybuji, že je v problematice dostatečně zorientován, byť se mu věnoval člověk, který má stavbu nejvíce pod palcem (Ing. Pavel Lány). Myslím, že mu nechtěl zbytečně nalévat optimismus do žil.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Užovka
Příspěvky: 165
Registrován: 16.3.2009 10:55:38

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od Užovka »

aspoň že to vypadá dobře s tím současným koncem, ty objíždky jsou hrozné, tak držím palce ať se na konci roku dočkáme !!!
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od multi »

S tím tunelem Dobkovičky mě to taky zaujalo, ale zase chápu, že tomuto tématu asi nehoví. Já se o dálnice trochu víc nezajímat, tak bych se taky nezorientoval. Teď je otázka jestli myslel most Dobkovičky a nebo některý z tunelů? :?:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od Lenny »

Další krok ve výstavbě D8 se odehrál právě dnes. Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení na 800 m dlouhý úsek, dálniční most, SOS systém a kanalizaci. Očekává se, že doktor Patrik opět přispěchá z rozkladem.

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/6F01470 ... 0805_F.pdf
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Stanleyk
Příspěvky: 60
Registrován: 11.3.2009 22:34:47
Bydliště: Nový Bor

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od Stanleyk »

Příští týden jdou jeřáby na Opárenském mostě dolů(práce na něm finišují),takže se tam snad vypravím :)
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od JKr »

Stanleyk píše:Příští týden ... se tam snad vypravím :)
Já byl předevčírem na fotoobchůzce. Teď zbývá jen ty fotky poslepovat a poslat. Bohužel jsem pro nedostatek času neprošel celou trasu pěšky, ale mám snímky klíčových objektů. Od podzimu se zase dost změnilo.
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Dálnice D8 letos dostavěna nebude

Příspěvek od Svatosp »

Z dnesni E15

Úsek severočeské dálnice D8 přes České středohoří letos nebude letos dokončen a pravděpodobně ani příští rok. Nejspíše až v roce 2012. I když o letošním termínu kdekdo delší dobu pochyboval, konečně to zaznělo natvrdo. Ministr dopravy Gustav Slamečka při úterním jednání se svým německým protějškem Peterem Ramsauerem přiznal, že česká strana se minimálně rok zpozdí. Podle ministra by se řidiči po celé dálnici D8 měli poprvé projet na podzim 2011.

Šéf stavební firmy Eurovia CS Martin Borovka, která je jedním z hlavních stavebníků zmíněné dálnice, je však daleko skeptičtější. „V příštím roce dálnice D8 určitě hotova nebude,“ sdělil včera deníku E15. Příčinou je spousta chybějících stavebních povolení. „Jejich vydávání se zadrhlo na sporech ekologů s úřadu. A to je proces, který nemůže téměř nikdo ovlivnit. Natož aby dokázal odhadnout, kdy budou ukončeny,“ řekl Borovka.

Na dálnici D8 sice stavební ruch neustane, ale pouze proto, aby se časem dalo jezdit aspoň v jednom pruhu. Čili ve velmi omezeném režimu, kdy se navíc bude z jedné strany dálnice přejíždět na druhou.

Zpoždění výstavby v minulých měsících opatrně připouštěl i investor, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ale vždy s dovětkem, že určitá šance na dokončení v plánovaném termínu existuje. Teprve zhruba před dvěma týdny nepřímo potvrdil, že plán pohořel. A to když stáhlo z této stavby téměř miliardu korun na opravu ostatních komunikací po devastující zimě.

Ve chvíli kdy nemáme zbývající stavební povolení na stavbu dalších úseků dálnice D8, je možné dočasně finance přesunout na neodkladné opravy škod po zimě,“ sdělila mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Stále jich chybí zhruba 50.

Celá stavba se tím neúměrně prodražuje. Původně měli vit firmy Eurovia a Metrostav postavit úsek přes České středohoří za 9,85 miliardy korun.Vloni se však rozpočet vyšplhal už na 16,3 miliardy korun. Za viníky rezort dopravy i investor označuje ekologické aktivisty.

http://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logi ... ena-nebude
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Dálnice D8 letos dostavěna nebude

Příspěvek od martin »

Pak dálnice nemají být drahé. Pořád dokola, ekoteroristi, odvolání, odklad. Neustále se to prodlužuje a stojí nás to všechny jenom peníze. Stát v podobě zvýšení nákladů na výstavbu - stavbaři, kteří stojí je nutné platit a navíc časem klesá cena peněz, úředníci zase místo dělání smysluplnějších věcí řeší neustálá odvolání. A nás v podobě ušlého zisku a času. Ach jo.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Dálnice D8 letos dostavěna nebude

Příspěvek od obr »

ekoteroristy má můj přítel projektant rád. Neustále má díky nim práci a peníze, dělá kolem dokola variantní projekty na totéž...
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Dálnice D8 letos dostavěna nebude

Příspěvek od pp21 »

obr píše:ekoteroristy má můj přítel projektant rád. Neustále má díky nim práci a peníze, dělá kolem dokola variantní projekty na totéž...
Jo jo, taky už jsem to slyšel ... teď jsou v kurzu projektanti protihlukových stěn a cyklostezek ;o)
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od mapman »

JKr píše: Já byl předevčírem na fotoobchůzce. Teď zbývá jen ty fotky poslepovat a poslat. Bohužel jsem pro nedostatek času neprošel celou trasu pěšky, ale mám snímky klíčových objektů. Od podzimu se zase dost změnilo.
Jen pro pořádek, fotky budou? V mailiku se mi stále neobjevily, možná jsem jen moc nedočkavej ;)
Stanleyk
Příspěvky: 60
Registrován: 11.3.2009 22:34:47
Bydliště: Nový Bor

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od Stanleyk »

Jak jsem slíbil,tak jsem se v úterý prošel od Řehlovic po Lovosice(zatím jen vzorky-všechny fotky do středy) : http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 05/100330/
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od siesa »

Krasny fotky, Stanleyku. Diky za ne.

Jinak pri pohled na soucasny stav staveniste si az rikam, jestli nebylo mozne napnout vsechny sily a zprovoznit do konce roku aspon pulprofil. I ten by strasne moc pomohl. No ale dnes uz je to plac nad rozlitym mlekem.
Pime
Příspěvky: 342
Registrován: 5.4.2010 15:40:55

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od Pime »

Je to v .... EK zastavila rizeni s MD na zadost ekologu prezkoumava jeji "ekologicnost"
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od pivko »

V p* je podle mě něco jiného. Jestli chápu ten dnešní úvodník na hlavní stránce správně, tak správní žaloba podaná někým z těch hulibrků pro ŘSD automaticky znamená pozastavení stavby? Jestli ano, tak to se pak nedivím, že všechno trvá tak dlouho. Podaná správní žaloba nemá bez dalšího vliv na právní moc SP (viz § 73 soudního řádu správního), takže bych okamžitě po nabytí právní moci SP začal stavět a nepřestal bych, dokud nedostanu pravomocný rozsudek soudu o zrušení SP, nebo pravomocné rozhodnutí o odložení vykonatelnosti SP. Proč se tohle kur*a neděje? Copak už někdy nějaký soud řekl, že dálnice někudy vést nesmí? Pokud vím tak ne, vždycky akorát chtějí nový a nový posouzení a papíry. Takže nevidím důvod proč nestavět, když mám SP v právní moci.

Další věc, která by mě zajímala je, jak často správní soudy vydávají ta rozhodnutí o odložení vykonatelnosti.
Beruška
Příspěvky: 30
Registrován: 25.1.2010 9:38:33
Bydliště: České Středohoří

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od Beruška »

Dovoluji si přiložit odkaz na další vydané stavebné povolení. Doufejme, tedy, že se to zase o kousek pohne.
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/E244317 ... 10IPK3.pdf
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: 0805 Lovosice - Řehlovice

Příspěvek od martini »

Pime píše:Je to v .... EK zastavila rizeni s MD na zadost ekologu prezkoumava jeji "ekologicnost"
Jedná se pravděpodobně o řízení, které však nesouvisí se stavbou, nýbrž se žádostí o financování z OPD.

To pivko: Kdo mluvil o zastavení stavby? Jenom se to prostě vleče a za chvíli nebude kde stavět, protože se vlečou spory popsané v té novince...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „D8“