Právě je 27.4.2021 18:42:24




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3936 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 158  Další
 0805 Lovosice – Řehlovice 

Jak dlouho bude nový úsek otevřen?
den 0%  0%  [ 0 ]
několik dní 3%  3%  [ 4 ]
týden 2%  2%  [ 2 ]
měsíc 15%  15%  [ 17 ]
rok 7%  7%  [ 8 ]
několik let 18%  18%  [ 21 ]
na věky 55%  55%  [ 63 ]
Celkem hlasů : 115

 0805 Lovosice – Řehlovice 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
Na MÚK Řehlovice se určitě pracuje i v posledním měsíci. Konkrétně byly dokončeny protihlukové stěny zde https://mapy.cz/s/1ewPR a pak se dodělala tato komunikace https://mapy.cz/s/1ewQt


24.11.2016 10:07:48
Profil
 

Příspěvky: 32
Bydliště: UL
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/otevreni-d8-v-ohrozeni-propada-se-delnici-cast-odbagrovali-nic-zasadniho-brani-se-silnicari--1672563

_________________
mám štěstí, že žiju v kraji, kde se jedna dálnice staví skoro 30 let...


24.11.2016 10:19:18
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
Ještě jeden článek:

http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/protahovani-dostavby-d8-zabiji-20161124.html


24.11.2016 10:21:42
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
zesp: Koukněte do tématu Kolumbie, tam je mnohem horší sesuv: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?p=137640#p137640


24.11.2016 11:17:16
Profil
 

Příspěvky: 2220
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
ad Litomericky denik

„Dlouhodobý odhad je roční ztráta sedmi lidských životů na obou ramenech objezdových tras, a to včetně průjezdů městy Teplice a Ústí nad Labem," řekla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.
Zdroj: http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 61124.html

No, ja nevim, ale prujezd Teplicemi s D8 moc spolecneho nema.


24.11.2016 11:23:29
Profil
 

Příspěvky: 3
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
jozka píše:
ad Litomericky denik

„Dlouhodobý odhad je roční ztráta sedmi lidských životů na obou ramenech objezdových tras, a to včetně průjezdů městy Teplice a Ústí nad Labem," řekla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.
Zdroj: http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 61124.html

No, ja nevim, ale prujezd Teplicemi s D8 moc spolecneho nema.


Má společného to, že kamiony kolem Teplic nejedou směrem Chlumec, Ústí a pak na dálnici, která prostě u Řehlovic není, ale valí to přes Teplice a na starou I/8. Faktem je také, že kolem Teplic není žádný obchvat a přímo mezi Teplice a Ústí jsou narvaný 3 průmyslový zóny, ale chybějící dálníce dělá taky nějaká procenta.


24.11.2016 12:49:21
Profil
 

Příspěvky: 35
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
To meh, vypadá to dobře, ty záběry z 21.11. ukazuji, že jim chybí tak metr podloží, to zavezou do konce měsíce a mají 14 dnů na pokládku vrchních vrstev včetně poslední vrstvy a vodorovného značení. Tak držet palce, aby přálo počasí.


24.11.2016 16:45:50
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
Zde v článku jsou 4 fotky z dneška.
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/stavari-dokoncuji-stabilizaci-mostu-na-d8-u-prackovic/1419461

A zde (jak již pravidelně) se vyjadřuje Miloslava Pošvářová
http://regiony.impuls.cz/ministerstvo-dopravy-dal-doufa-v-otevreni-dalnice-d8-17-prosince-psf-/nase-zprava.aspx?c=A161124_123427_imp-redakce_vach

Téma se stává mediálně přitažlivým. :D


24.11.2016 17:17:59
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
Mám za sebou gympl, ale o "desítkách tisíc tun metrů krychlových" nám nikdo neříkal. Že by na průmce takovou jednotku SI znali ? Ach ti chytří novináři...


24.11.2016 21:45:26
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
A ještě Česká televize :D
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1963766-d8-bude-hotova-vcas-slibuji-silnicari-tak-stabilni-jak-jen-muze-byt

Zajímavý je ale záběr z videa v čase cca 0:20, kde je vidět, že pod pražskou opěrou estakády Prackovice vrtají nové piloty a osazují celkem masivní armokoše. Což si myslím, že se mělo udělat dávno a po celé délce, kde se v roce 2011 ten svah pohnul.


25.11.2016 0:49:57
Profil
 

Příspěvky: 2220
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
ad Má společného to, že kamiony kolem Teplic nejedou směrem Chlumec, Ústí a pak na dálnici, která prostě u Řehlovic není, ale valí to přes Teplice a na starou I/8.

To dost tezko


25.11.2016 6:17:41
Profil
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
jozka: Přesně to mě taky napadlo co to je za nesmysl, navíc I/8 je v rámci Teplic průtahem, čili průjezd kamionů po této trase by chodce těžko ohrozil. Přijde mi, že autor toho příspěvku to myslel tak, že kamiony namísto aby se v Bystřanech otočily na I/63 a vrátily se na dálnici k Řehlovicím, tak pokračují po I/8 do Teplic a zde pak sjedou na I/13 a odtud na MÚK 80.

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


25.11.2016 8:16:02
Profil
 

Příspěvky: 2220
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
ad Přijde mi, že autor toho příspěvku to myslel tak, že kamiony namísto aby se v Bystřanech otočily na I/63 a vrátily se na dálnici k Řehlovicím, tak pokračují po I/8 do Teplic a zde pak sjedou na I/13 a odtud na MÚK 80.

1)Proboha proc? Je to stejne dlouhe na kilometry a skoro dvakrat tolik na cas (24,3 vs. 24,5 km a 14min vs. 21min u osobaku). Nehlede na to, ze pokud se v Teplicich jen malinko hne doprava na Masarykove, tak je to deset minut jen od kostela k OBI. Ze by kvuli usetrenym par korunam na mytnem riskovali casovou sekeru a pokutu za poruseni zakazu vjezdu?
2)Jenze tam je zakaz! Po I/13 smi jen smer Bilina/Most/KV, pres Teplice jde I/13 spolecne s I/8 az k odboceni na Nakladni.

Proste to bylo jen takove placnuti od nekoho, kdo o tom nema ani paru. Cas od casu tam jezdim a v Teplicich uvidite kamion minimalne, maximalne takl zasobovani nebo do mistnich fabrik, ale rec byla o tranzitu via D8. Uz se fakt nepise rok 2000...


25.11.2016 9:09:57
Profil
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
No já nevím, mně objíždění přes Teplice taky přijde jako kravina, ale když to říkala i paní policejní mluvčí. Jinak kde přesně je zákaz, neznám už Teplice zas až tak důkladně, ale přijde mi, že není žádné omezení pro jízdu NA po I/13 přes město. O šetření na mýtném by to bylo na samostatné téma, protože nad tím kde se dají kamiony potkat občas zůstává rozum stát, ale to bychom byli poněkud OT.

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


25.11.2016 10:25:16
Profil
 

Příspěvky: 2220
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
Jenze provoz z I/13 nema zadnou souvislost s existenci ci neexistenci posledniho useku D8, stejne jako doprava ktera ma zacatek nebo konec v Teplicich. Pripominam o cem ke rec:

Dlouhodobý odhad je roční ztráta sedmi lidských životů na obou ramenech objezdových tras
Zdroj: http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 61124.html

Temi rameny jsou silnice I/8 (via Velemin, Borislav a I/63) a I/30 (via Lovosice, Usti). Pred Lovosicemi o provoze na techto ramenech informuje svetelna tabule (povetsinou tam svit oba casy podobne neco okolo pul hodiny). Ty Teplice tam asi pani mluvci skocily samy, protoze to je prece "teplicka" dalnice, no ni?

Ukolem kamionu je prepravit zbozi z mista A do mista B co nejrychleji a nejlevneji, nikoli nas*at co nejvic lidi po trase, takze ano, obcas si nejaky jouda vybere cestu, nad kterou zustane rozum stat, ostatne kamionaci vetsinou nebyvaji nejostrejsi tuzky v penalu (par jich znam), ale nebude to masovka.


25.11.2016 11:53:30
Profil
 

Příspěvky: 134
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
Něco k odlehčení situace ;)
Příloha:
miniserstvo-d8.JPG
miniserstvo-d8.JPG [ 90.93 KiB | Zobrazeno 4847 krát ]


25.11.2016 15:09:28
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
MDČR potvrzuje otevření 17.12.

http://www.denik.cz/ekonomika/ministerstvo-potvrdilo-termin-zprovozneni-d8-na-17-prosince-20161125.html
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/chybejici-cast-dalnice-d8-zprovoznime-17-prosince-potvrdilo/r~160048a2b30411e6a12d002590604f2e/


25.11.2016 17:09:09
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/za-problemy-d8-mohou-hlavne-ekoteroriste-ne-spatna-volba-trasy-mini-zeman--1673447


26.11.2016 12:51:26
Profil
 

Příspěvky: 294
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
https://www.facebook.com/rsdreditelstvi ... 2267684030

_________________
D3 nad zlato


26.11.2016 16:18:11
Profil
 

Příspěvky: 32
Bydliště: UL
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
http://usti.idnes.cz/d8-ceka-zkouska-kamiony-sesuv-cidla-rsd-dh9-/usti-zpravy.aspx?c=A161125_154924_usti-zpravy_hrk

_________________
mám štěstí, že žiju v kraji, kde se jedna dálnice staví skoro 30 let...


26.11.2016 18:51:24
Profil
 

Příspěvky: 281
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
Jak aktuální dění čtu já:
Ministr slíbil otevření D8 v termínu. Všichni politici ministr – premiér – prezident se těší na přestřihávání pásky, ale je to na knap a neví se, zda zátěžové testy atd. dopadnou a nebude se muset otevření na poslední chvíli odvolávat. Proto se řediteli ŘSD nechce jít do ČT to otevření obhajovat, když za pár dní může být odklad či nějaký nový problém. Mohl by se ztrapnit. Proto ŘSD nabízí svého nejlepšího mluvčího pana Rýdla.

– Otázky Václava Moravce, nejsou diskuze mluvčích, tak ČT tlačí na pilu s tím, že mají obsazené opačné názorové spektrum a ředitele znemožní. ŘSD se snaží mediálně bránit …


27.11.2016 0:37:25
Profil
 

Příspěvky: 155
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126 ... 030501127/
začíná to někde okolo padesáté minuty

Druhá část: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... vce-2-cast

Otázky Václava Moravce dnes řešili i dostavbu D8. Místo Kroupy tam byla cedulka, Cajz už byl skoro všude tak ho šoupli i sem a nakonec už dlouho nikde nebyla paní Pošvářová. So, voilá - nebeská sestava.

V úvodu situaci komentuje Pavel Lány, což je z toho všeho zdaleka nejpříjemnější.


27.11.2016 15:13:39
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
idnes píše:
Prackovická estakáda, což je násyp a dva mosty vedle sebe, pro každý dvoupruh dálnice jeden, je největším problémem na 16,4 kilometru dlouhém úseku přes České středohoří, který se začal stavět už před devíti lety a místo původních 3 už stál 15 miliard korun.
Zdroj: http://usti.idnes.cz/d8-ceka-zkouska-ka ... zpravy_hrk


V jakém roce měl stát úsek 3 miliardy? 1989?

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


27.11.2016 23:14:28
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
Dnes v 17:05 na Radiožurnálu bude mluvit Dan Ťok zejména ohledně otevření D8.

Dotazy lze zasílat zde:
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/pripravujeme-dan-tok-ministr-dopravy--1673727


28.11.2016 10:06:33
Profil
VIP

Příspěvky: 15370
Bydliště: EU
Příspěvek Re: 0805 Lovosice – Řehlovice
adamos píše:
idnes píše:
Prackovická estakáda, což je násyp a dva mosty vedle sebe, pro každý dvoupruh dálnice jeden, je největším problémem na 16,4 kilometru dlouhém úseku přes České středohoří, který se začal stavět už před devíti lety a místo původních 3 už stál 15 miliard korun.
Zdroj: http://usti.idnes.cz/d8-ceka-zkouska-ka ... zpravy_hrk


V jakém roce měl stát úsek 3 miliardy? 1989?


v roce 1993

http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 60615.html

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic


28.11.2016 17:40:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3936 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 158  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz