| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 0805 Lovosice – Řehlovice http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=70&t=82 |
Stránka 141 z 158 |
| Autor: | hekor [ 13.12.2016 11:50:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Neuvěřitelně tendenční reportáž, až mi bylo Rýdla líto. Ono po bitvě každý generál... |
|
| Autor: | Lynx [ 13.12.2016 12:36:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Reportáž jsem shlédnul a nic tendenčního jsem na ní neshledal. To že ŘSD a MD odmítá vyvodit odpovědnost ze svých chyb je skandální, Ťok klidně prohlásí, že vůbec nehledá, kdo o má odpovědnost ......neuvěřitelné. To se pak těžko poučíme do budoucna, když se metou věci pod koberec a ministr to posvěcuje. Podobně skandální je chování mluvčího Rýdla, který ukončí rozhovor v půlce a ředitelů ŘSD, kteří se pro jistotu odmítají vyjádřit úplně. Způsob jakým to postavili je totiž neobhajitelný a nikdo z nich se k tomu nedokáže postavit. To že Ťok dodnes tají studii o sesuvu zpracovanou předními odborníky, ze které výše uvedené vyplývá, je taktéž neobhajitelné. Bohužel v tomto jede vše stále ve starých kolejích, které nás dovedly k nynějším komplikacím. Pokud se nepoučíme a nebudeme tvrdě vyžadovat odpovědnost, tak se budou takové případy opakovat. |
|
| Autor: | Diaľničiar [ 13.12.2016 12:40:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Tady z toho plyne od některých z vás následující pointa: nedělat nic je mnohem lepší než cokoliv dělat i spatně možná, protože nedělat nic značí nedělat ani nic špatně. Takže ještě že se děje. |
|
| Autor: | jozka [ 13.12.2016 12:42:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Ta studie, co ji Tok taji, ta by mne zajimala. Ale pockat... on ji prece taji... tak zas nic. |
|
| Autor: | Lynx [ 13.12.2016 12:49:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Tak jako jiné věci v Čechách i tato "tajná" studie unikla na světlo boží. Historie tohoto případu je je historiií strachu z odpovědnosti. Každý na jakémkoliv stupni se bojí udělat nepopulární rozhodnutí a být tím kdo s tím přijde a ponese za to odpovědnost. Nikdo za nic nemůže, nikdo za nic neodpovídá a pak to dopadá tak, že se násep odtěžuje a znovu doplňuje až na poslední chvíli, stěna se kotví na poslední chvíli, základy mostu se injektují na poslední chvíli - vše teprve tehdy, když už to došlo do stavu za minutu dvanáct. A přitom se o těchto věcech ví už roky ..... To všechno vyplývá z toho, že se nehledá odpovědnost. Když se něco stane, zamete se odpovědnost pod koberec. Naopak něco dělat, navrhnout změnu, znamená se k nějáké odpovědnosti přihlásit. Takže je paradoxně výhodné nic nedělat a všechno odkládat a dělat pštrosí politiku dokud to jde. Z toho bychom se měli poučit a neopakovat to u jiných staveb. |
|
| Autor: | vaclav [ 13.12.2016 12:57:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Lynx píše: Podobně skandální je chování mluvčího Rýdla, který ukončí rozhovor v půlce a ředitelů ŘSD, kteří se pro jistotu odmítají vyjádřit úplně. Bohužel v tomto jede vše stále ve starých kolejích, které nás dovedly k nynějším komplikacím. Pokud se nepoučíme a nebudeme tvrdě vyžadovat odpovědnost, tak se budou takové případy opakovat. zkuste se na veci divat z nadhledu a ze vsech uhlu. nedivim se reakcim rsd, pokud vas takhle oslovuje kazdy tyden 20 novinaru. navic jde o akci, kterou oni jaksi zdedili. na druhou stranu trochu vice slusnosti by urednikovi neuskodilo. je asi jasne, ze by svah nekde ujel tak jako tak. to asi vi vsichni na obou stranach - oblast je "ziva" (a vzdy bude). myslim si, ze na tom sesuvu ma velky vliv ten lom, ten se mel proste zavrit hned pote, co se rozhodlo o trase dalnice. o sesuvech muze vypravet treba nds na slovensku (sesuv sutovo - tam se uz taky melo stavet jako D&B - to by bylo veselo!) nebo tym impregilo, co razi tunel u ziliny, jim se stala stejna vec v rumunsku u mesta sibiu (taky D&B - nevim, jak to dopadlo - mozna vseved dalnicar?). |
|
| Autor: | Lynx [ 13.12.2016 13:01:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Jak už píšu výše, bylo by potřeba hledat odpovědnost a poučit se do budoucna. To mi bohužel u ŘSD i ministra chybí. Pokud budu dělat politiku, že se průšvihy kryjí a výhodné je nic nedělat (protože něco dělat a měnit znamená přijmout za to odpovědnost) tak je to špatné. |
|
| Autor: | vaclav [ 13.12.2016 13:01:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Lynx píše: Historie tohoto případu je je historiií strachu z odpovědnosti. jakou chcete odpovednost od urednika s platem 30tis, co je tam na jedno volebni obdobi? tak pojdme do PPP projektu a pak se ale nedivme tem cenam (za rizika a odpovednost). |
|
| Autor: | Lynx [ 13.12.2016 13:08:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Neočekávám, že by ti lidé něco platili, ale nějáké sankce na prémiích by přijít měla. V závažných případech ztráta pozice. Samozřejmě by měli být také odpovídajícím způsobem placeni za dobře odvedenou práci, o tom není sporu. |
|
| Autor: | musklin [ 13.12.2016 13:22:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Vidím, že partička s komunistickým uvažováním má zase slinu. "Když se kácí les, lítají třísky" Jaksi si soudruzi neuvědomují, že tato země uměla dělat skoro vše, ale v takové kvalitě a ceně, že to vedlo ke kolapsu ekonomiky z důvodu nekonkurenceschopnosti. Prostě nepřesvědčíte člověka aby si koupil kázaťák tesla.... ŘSD v tom trendu pokračuje. Že se to postaví neznamená nic. Postavit dálnici umí v Brazílii i Mongolsku. Smyslem je postavit dálnici efektivně. To se u D8 nepodařilo a měly by nastat změny aby se to neopakovalo. Né se plácat po zádech, že se to nakonec nějak udělá/lalo. Když jsem stál v Pearl Harbor, tak si člověk uvědomí, že na jedné straně všichni oceňují ty padlé, na druhé straně je jim jasné, že za většinu mrtvých si mohla armáda sama tím, jak špatně měla nastavený systém. A to uvědomnění v ŘSD a na MD naprosto chybí. Kdyź si to srovnám s přístupem ESA, kde po 14 dnech nastoupili před novináře, řekli, že sonda je na prach, mají chybu v kódu, berou to jako ponaučení, vylepší to atd... tak by člověk nad ŘSD brečel.. |
|
| Autor: | jozka [ 13.12.2016 13:58:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Fakt, doktore? (ad Lynx) |
|
| Autor: | Lynx [ 13.12.2016 15:25:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Fakt jozko |
|
| Autor: | Michal R [ 13.12.2016 19:26:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Tak Rys ostrovid (Lynx) je Ferrum unum medicus alias nick Dr.Fe1? A já si taky říkal, koho mi to připomíná... Tak vítejte zpět, doktore... |
|
| Autor: | Honey72 [ 13.12.2016 19:37:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
A zase se bude mazat a házet příspěvky do odpadu, protože to tu začíná být zaplevelené tlacháním o ničem |
|
| Autor: | dvs [ 13.12.2016 20:05:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Tak o víkendu by se to tu mohlo zavřít (myšleno vlákno), stáhnout roletu a udělat nové vlákno D8 0805 provoz ... Snad to klapne. |
|
| Autor: | Lynx [ 13.12.2016 23:49:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Podle mě tedy to, jak se ŘSD a MD v čele s ministrem staví k problémům resp. jak před problémy strká hlavu do písku a snaží se je ututlat, není rozhodně tlachání o ničem, ale právě naopak velice zásadní věc ovlivňující výstavbu dálnic v ČR, nejen této konkrétní stavby. Zde bylo hned několik problémů o kterých se vědělo roky a řešily se až na poslední chvíli a nebo vůbec. Teprve tehdy, když už to ututlat nešlo. Viz ten rozebraný násep, injektování základů estakády, kotvení stěny zářezu atd. Dokud nebude nikdo za nic zodpovědný a všichni se budou plácat po zádech i za to, že zprovoznili něco co mělo už mnoho let stát a výstavba trvá mnohokrát déle než musela a při čem nasekali tolik chyb jako na 10 stavbách dohromady, tak se to k lepšímu hned tak neotočí. Alespoň kdyby byl náznak do budoucna, že se poučili z toho co dělali špatně ....... sebereflexe chybí. |
|
| Autor: | kyk [ 14.12.2016 5:57:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Sebereflexe ŘSD ne, ale od nadřízeného alespoň něco. http://archiv.ihned.cz/c1-65547050-prus ... o-kolapsum |
|
| Autor: | Lynx [ 14.12.2016 9:55:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Tak to je prima. Potěšující zpráva. Mě v té reportáži v ČT naštval ministr Ťok, když říkal, že ho nezajímá kdo co v minulosti udělal špatně a kdo co zavinil a pídit se potom nebude , protože není policajt. Takový přístup tedy heslo babišovců "řídit stát jako firmu" zrovna nenaplňuje. Nedovedu si představit firmu, kde podřízení něco zkazí a šéfa to nezajímá a ani se nesnaží problém pojmenovat, aby se mu příště předešlo. Protože právě o tohle přece jde ! Nejde o to se někomu "pomstít", že udělal něco špatně, ale poučit se z chyb a přenastavit pravidla tak, aby se to nestalo příště. |
|
| Autor: | xcav8 [ 14.12.2016 10:52:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Lynx píše: Tak to je prima. Potěšující zpráva. Mě v té reportáži v ČT naštval ministr Ťok, když říkal, že ho nezajímá kdo co v minulosti udělal špatně a kdo co zavinil a pídit se potom nebude , protože není policajt. Takový přístup tedy heslo babišovců "řídit stát jako firmu" zrovna nenaplňuje. Nedovedu si představit firmu, kde podřízení něco zkazí a šéfa to nezajímá a ani se nesnaží problém pojmenovat, aby se mu příště předešlo. Protože právě o tohle přece jde ! Nejde o to se někomu "pomstít", že udělal něco špatně, ale poučit se z chyb a přenastavit pravidla tak, aby se to nestalo příště. Možná to špatně vyjádřil, ale na druhou stranu plně chápu. Opravdu není policista a není to v jeho kompetenci. Rezort který zastává, je hodně náročný a člověk se musí soustředit na přítomnost a budoucnost. Pátrat v minulosti musí jiní. |
|
| Autor: | Jarda Š. [ 14.12.2016 11:35:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Lze také (aniž jsem jeho příznivcem) souhlasit s A. Babišem, že většina problému v resortu dopravy, které jsou vyčítány D. Ťokovi, vznikla už za předchozích ministrů a Ťok objektivně neměl dost času k tomu, je vyřešit. |
|
| Autor: | mar3k [ 14.12.2016 14:13:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Jarda Š. píše: Lze také (aniž jsem jeho příznivcem) souhlasit s A. Babišem, že většina problému v resortu dopravy, které jsou vyčítány D. Ťokovi, vznikla už za předchozích ministrů a Ťok objektivně neměl dost času k tomu, je vyřešit. Což je pravda a můžeme si o AB či DŤ myslet co chceme, ale ten resort se opravdu začal hýbat až s jejich příchodem... |
|
| Autor: | vondr [ 14.12.2016 14:21:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
V tunelu Radejčín na dálnici D8 cvičně havarovalo a hořelo osobní auto http://www.pozary.cz/clanek/152216-v-tu ... obni-auto/ |
|
| Autor: | Lenny [ 14.12.2016 19:08:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Něco o sobotní akci: Harmonogram akce 9:15 – sraz s novináři na místě 10:00 – zahájení slavnostního zprovoznění D8 před pódiem v tunelu Radejčín 11:00 – slavnostní přestřižení pásky následuje – individuální rozhovory s médii mezi tunely Radejčín a Prackovice 12:30 – předpokládaný konec cca 18:00 – předpokládaný termín spuštění provozu |
|
| Autor: | jozka [ 14.12.2016 19:30:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Asi bych se prujel podivat, budu pobliz, ale jeste nemam dalnicni znamku |
|
| Autor: | Maty [ 14.12.2016 19:57:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
nejak se mi nedari dat okno s videem ta snad pujde alespon odkaz https://youtube.com/watch?feature=youtu ... Ie5X8PE_tw |
|
| Stránka 141 z 158 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|