České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

0805 Lovosice – Řehlovice
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=70&t=82
Stránka 142 z 158

Autor:  ku8a [ 14.12.2016 22:41:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Lenny píše:
Něco o sobotní akci:
Harmonogram akce
9:15 – sraz s novináři na místě
10:00 – zahájení slavnostního zprovoznění D8 před pódiem v tunelu Radejčín
11:00 – slavnostní přestřižení pásky
následuje – individuální rozhovory s médii mezi tunely Radejčín a Prackovice
12:30 – předpokládaný konec
cca 18:00 – předpokládaný termín spuštění provozu



Chybí ti tam jeste 9:55 kotveni mostu, 11:15 asfaltovani, 13:20 montáž osvětlení, 15:50 montáž svodidel, 17:15 značení, 17:45 technické zkousky, 17:55 kolaudace :D

Autor:  JirkaS [ 14.12.2016 22:43:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Nedělal bych si srandu, na D0 se předělávaly dilatace těsně před spuštěním :-)

Autor:  ku8a [ 14.12.2016 22:48:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Takový zamyšlení, někde jsem četl, kolik stojí každý rok ekonomiku nedostavení d8. Podle toho jak se poslední měsíce pracovalo a kolik se toho stihlo, tak kdyby se u ostatních vystaveb dálnic přidala cena a zkrátil termín výstavby o polovinu, zda by to nevyšlo stejně draze a v kratším termínu.

Autor:  Lynx [ 14.12.2016 23:30:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Zbrusu nová dálnice D8 je jako chrup po návštěvě u zubaře. A budou potřeba další plomby

https://nazory.aktualne.cz/komentare/zb ... 590604f2e/

Autor:  Fox Mulder [ 15.12.2016 0:12:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Já už vidim jen ten server a autora a už nemusim číst.. :) Dálnice je prostě největší zlo. :D

Autor:  JirkaS [ 15.12.2016 0:36:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

ku8a píše:
Takový zamyšlení, někde jsem četl, kolik stojí každý rok ekonomiku nedostavení d8. Podle toho jak se poslední měsíce pracovalo a kolik se toho stihlo, tak kdyby se u ostatních vystaveb dálnic přidala cena a zkrátil termín výstavby o polovinu, zda by to nevyšlo stejně draze a v kratším termínu.
To je rozdíl mezi teorií a praxí. I za komančů, kdy státní bylo všechno, byly vyčíslovány milionové úspory a to, jak rychle se dálnice zaplatí. Ale přesto se nestavělo. Dneska je to ještě horší, protože ty úspory vzniknou jiným subjektům než státu. Pro stát jsou viditelné náklady, příjem je pak rozložen v mírném zvýšení výběru daně za dlouhé období, takže přímo není vidět.

Autor:  vondr [ 15.12.2016 8:07:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Dálnice D8 tři dny před zprovozněním nemá povolení k předčasnému užívání
https://www.novinky.cz/domaci/423716-da ... ivani.html

Autor:  monin [ 15.12.2016 8:33:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

vondr: buď v klidu. Jen co hasiči zvolí královnu krásy, tak souhlasné stanovisko k D8 vydají. Pokud jim ho tedy někdo neukradne..
https://youtu.be/rTDpM2z4blQ?t=2m57s
https://youtu.be/9KyDbxxBBxg :D

Autor:  P_V [ 15.12.2016 10:19:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Vzpomeňte jak dlouho na hasičích viselo otevření kousku od Lovosic k Bílince.

Autor:  evilcleaner [ 15.12.2016 10:59:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

no na D48 rychlatice - F-M chybělo souhlasné stanovisko ještě několik hodin před zprovozněním a nakonec to dopadlo :lol: k tomu se váže ještě úsměvná historka jak jeden z nejvyšších představených za řsd objížděl jednu z nejvýše představených od hasičů s kytkou a bombonierou :lol:

Autor:  jozka [ 15.12.2016 11:27:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

ad jak jeden z nejvyšších představených za řsd objížděl jednu z nejvýše představených od hasičů... (s kytkou a bombonierou)

No... ja bych to asi nerozebiral :-)

Autor:  Tester [ 15.12.2016 11:35:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Spíš by mě zajímalo, kdy se objeví nový úsek v mapách.

Autor:  monin [ 15.12.2016 12:11:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Např. na mapách.cz - v řádu několika hodin, či dnů, na dopravním info ŘSD - v řádu měsíců, výjimečně až jednoho roku.. :)

Autor:  jozka [ 15.12.2016 12:16:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

na osm hned jak se nekdo utrhne, takze hned :-)

Autor:  Majkii [ 15.12.2016 12:19:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Ve Waze též připraveno, stačí povel.

Autor:  adamos [ 15.12.2016 12:53:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

openstreetmap v řádech hodin, v google mapách vzhledem k současnému setupu a prooritě naří země v řádu měsíců :(

Autor:  Honey72 [ 15.12.2016 16:07:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Ve spoustě map je D8 už zakreslena s předstihem, např. na Shocart, Euroatlas MarcoPolo, v navigacích, např. v mém TomTom.

Co se týče Google map, tak tam jsou nové dálnice zakresleny poměrně rychle, záleží na maníkovi, který to tam hodí. Třeba v Polsku to bývá i v den otevření. V některých zemích, třeba v Řecku snad nejsou zakresleny ani dálnice otevřené před několika měsíci. Pomalejší to je ovšem v detailech, třeba přečíslování našich dálnic je nekonečné :-)

Autor:  Maty [ 15.12.2016 17:28:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Na mapach.cz dnes D8 zezelenala :-)

Autor:  monin [ 15.12.2016 18:12:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Tak ještě aby se nezazelenala, když si přečetli, co jsem tu psal dnes ráno.. :D

Autor:  Honey72 [ 15.12.2016 20:55:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Maká se tam tedy jak o život. Spíše je to průjezd staveništěm, ale nevím kdy to iDNES natočilo.

Autor:  dvs [ 15.12.2016 20:56:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

monin: už ji hasiči asi zvolili :lol:

Citace:
Nový úsek dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi získal povolení k předčasnému užívání
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/dalnice-d8-po ... oprava_cen


Pro doplnění úřední ptedepe:
http://mdcr.cz/getattachment/Media/Medi ... 6.pdf.aspx

Honey72 píše:
Maká se tam tedy jak o život. Spíše je to průjezd staveništěm, ale nevím kdy to iDNES natočilo.

To video je týden staré ... z návštěvy novinářů...

(je tam i situačka těch stěn u Prackovické estakády)

Autor:  Honey72 [ 15.12.2016 21:10:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Koukal jsem na tu situačku. Tolik sond nemá ani kdejaká přehrada, ale v médiích stejně zní lépe kdejaké strašení sesuvem, zřícením, katastrofou. Nejlépe střiženou ilustračními záběry z propadnutí vozovky v Japonsku a pohlcením několika aut i s řidiči, které už nikdo nikdy neviděl :D .

Autor:  Martin z Ostravy [ 15.12.2016 21:20:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Do přehrady Šance na řece Ostravici ujíždí a jednu dobu docela rychle ujížděl celý kopec a nebyl a není kolem toho takový šrumec, jako kolem hitu letošního prosince - D8.
Určitě netvrdím, že při přípravě a stavbě 0805 se neudělalo spousta chyb, ale ta mediální hysterie, které kolem toho teď je, mi přijde přes čáru.

Autor:  ML90 [ 15.12.2016 21:40:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

Fox Mulder píše:
Já už vidim jen ten server a autora a už nemusim číst.. :) Dálnice je prostě největší zlo. :D


Tohle mě fakt fascinuje. Já neříkám, že novináři neplodí blbosti (ale za to bohužel dneska dost často může styl práce, který je jim diktován zezhora a že musí psát jednoduše to, co lidi prostě čtou - noviny musí v první řadě vydělávat), ale zrovna v tom článku není nic o tom, že ta dálnice není potřeba a že je to zlo. Můžeme se bavit o tom, nakolik je tato konkrétní kritika oprávněná (hlavně co se týče kategorických soudů, kudy měl úsek vést), ale zrovna u tohohle úseku je obecně kritika dost na místě. Ano, ten úsek je potřeba a je dobře, že bude konečně otevřen. Ale fakt by se nemělo zapomínat na to, co se kolem něj dělo, minimálně kvůli tomu, aby se to v budoucnu neopakovalo.

Mimochodem poměrně jednoznačný citát z toho komentáře:

(...) ŘSD a ministerstvo dopravy v tuto chvíli, last minute, postupují v zásadě správně: samozřejmě že musejí udělat maximum pro bezpečnost. Když si to „lajsnou“, nezbývá než dálnici otevřít – a čekat, co bude. Chyby spočívají v minulosti, trasa a způsob vedení dálnice jsou nenapravitelné. (...)

Nevím teda co je na tomhle textu tak kontroverzního, abychom ho šmahem odmítali.

Autor:  monin [ 15.12.2016 22:15:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: 0805 Lovosice – Řehlovice

dvs píše:
monin: už ji hasiči asi zvolili :lol:

Tak sláva. Teď ještě, aby se našla ta flaška koňaku, tlačenka a čokoládová koule. :)

Stránka 142 z 158 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/