| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 0805 Lovosice – Řehlovice http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=70&t=82 |
Stránka 142 z 158 |
| Autor: | ku8a [ 14.12.2016 22:41:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Lenny píše: Něco o sobotní akci: Harmonogram akce 9:15 – sraz s novináři na místě 10:00 – zahájení slavnostního zprovoznění D8 před pódiem v tunelu Radejčín 11:00 – slavnostní přestřižení pásky následuje – individuální rozhovory s médii mezi tunely Radejčín a Prackovice 12:30 – předpokládaný konec cca 18:00 – předpokládaný termín spuštění provozu Chybí ti tam jeste 9:55 kotveni mostu, 11:15 asfaltovani, 13:20 montáž osvětlení, 15:50 montáž svodidel, 17:15 značení, 17:45 technické zkousky, 17:55 kolaudace |
|
| Autor: | JirkaS [ 14.12.2016 22:43:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Nedělal bych si srandu, na D0 se předělávaly dilatace těsně před spuštěním |
|
| Autor: | ku8a [ 14.12.2016 22:48:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Takový zamyšlení, někde jsem četl, kolik stojí každý rok ekonomiku nedostavení d8. Podle toho jak se poslední měsíce pracovalo a kolik se toho stihlo, tak kdyby se u ostatních vystaveb dálnic přidala cena a zkrátil termín výstavby o polovinu, zda by to nevyšlo stejně draze a v kratším termínu. |
|
| Autor: | Lynx [ 14.12.2016 23:30:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Zbrusu nová dálnice D8 je jako chrup po návštěvě u zubaře. A budou potřeba další plomby https://nazory.aktualne.cz/komentare/zb ... 590604f2e/ |
|
| Autor: | Fox Mulder [ 15.12.2016 0:12:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Já už vidim jen ten server a autora a už nemusim číst.. |
|
| Autor: | JirkaS [ 15.12.2016 0:36:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
ku8a píše: Takový zamyšlení, někde jsem četl, kolik stojí každý rok ekonomiku nedostavení d8. Podle toho jak se poslední měsíce pracovalo a kolik se toho stihlo, tak kdyby se u ostatních vystaveb dálnic přidala cena a zkrátil termín výstavby o polovinu, zda by to nevyšlo stejně draze a v kratším termínu. |
|
| Autor: | vondr [ 15.12.2016 8:07:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Dálnice D8 tři dny před zprovozněním nemá povolení k předčasnému užívání https://www.novinky.cz/domaci/423716-da ... ivani.html |
|
| Autor: | monin [ 15.12.2016 8:33:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
vondr: buď v klidu. Jen co hasiči zvolí královnu krásy, tak souhlasné stanovisko k D8 vydají. Pokud jim ho tedy někdo neukradne.. https://youtu.be/rTDpM2z4blQ?t=2m57s https://youtu.be/9KyDbxxBBxg |
|
| Autor: | P_V [ 15.12.2016 10:19:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Vzpomeňte jak dlouho na hasičích viselo otevření kousku od Lovosic k Bílince. |
|
| Autor: | evilcleaner [ 15.12.2016 10:59:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
no na D48 rychlatice - F-M chybělo souhlasné stanovisko ještě několik hodin před zprovozněním a nakonec to dopadlo |
|
| Autor: | jozka [ 15.12.2016 11:27:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
ad jak jeden z nejvyšších představených za řsd objížděl jednu z nejvýše představených od hasičů... (s kytkou a bombonierou) No... ja bych to asi nerozebiral |
|
| Autor: | Tester [ 15.12.2016 11:35:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Spíš by mě zajímalo, kdy se objeví nový úsek v mapách. |
|
| Autor: | monin [ 15.12.2016 12:11:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Např. na mapách.cz - v řádu několika hodin, či dnů, na dopravním info ŘSD - v řádu měsíců, výjimečně až jednoho roku.. |
|
| Autor: | jozka [ 15.12.2016 12:16:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
na osm hned jak se nekdo utrhne, takze hned |
|
| Autor: | Majkii [ 15.12.2016 12:19:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Ve Waze též připraveno, stačí povel. |
|
| Autor: | adamos [ 15.12.2016 12:53:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
openstreetmap v řádech hodin, v google mapách vzhledem k současnému setupu a prooritě naří země v řádu měsíců |
|
| Autor: | Honey72 [ 15.12.2016 16:07:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Ve spoustě map je D8 už zakreslena s předstihem, např. na Shocart, Euroatlas MarcoPolo, v navigacích, např. v mém TomTom. Co se týče Google map, tak tam jsou nové dálnice zakresleny poměrně rychle, záleží na maníkovi, který to tam hodí. Třeba v Polsku to bývá i v den otevření. V některých zemích, třeba v Řecku snad nejsou zakresleny ani dálnice otevřené před několika měsíci. Pomalejší to je ovšem v detailech, třeba přečíslování našich dálnic je nekonečné |
|
| Autor: | Maty [ 15.12.2016 17:28:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Na mapach.cz dnes D8 zezelenala |
|
| Autor: | monin [ 15.12.2016 18:12:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Tak ještě aby se nezazelenala, když si přečetli, co jsem tu psal dnes ráno.. |
|
| Autor: | Honey72 [ 15.12.2016 20:55:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Maká se tam tedy jak o život. Spíše je to průjezd staveništěm, ale nevím kdy to iDNES natočilo. |
|
| Autor: | dvs [ 15.12.2016 20:56:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
monin: už ji hasiči asi zvolili Citace: Nový úsek dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi získal povolení k předčasnému užívání Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/dalnice-d8-po ... oprava_cen Pro doplnění úřední ptedepe: http://mdcr.cz/getattachment/Media/Medi ... 6.pdf.aspx Honey72 píše: Maká se tam tedy jak o život. Spíše je to průjezd staveništěm, ale nevím kdy to iDNES natočilo. To video je týden staré ... z návštěvy novinářů... (je tam i situačka těch stěn u Prackovické estakády) |
|
| Autor: | Honey72 [ 15.12.2016 21:10:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Koukal jsem na tu situačku. Tolik sond nemá ani kdejaká přehrada, ale v médiích stejně zní lépe kdejaké strašení sesuvem, zřícením, katastrofou. Nejlépe střiženou ilustračními záběry z propadnutí vozovky v Japonsku a pohlcením několika aut i s řidiči, které už nikdo nikdy neviděl |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 15.12.2016 21:20:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Do přehrady Šance na řece Ostravici ujíždí a jednu dobu docela rychle ujížděl celý kopec a nebyl a není kolem toho takový šrumec, jako kolem hitu letošního prosince - D8. Určitě netvrdím, že při přípravě a stavbě 0805 se neudělalo spousta chyb, ale ta mediální hysterie, které kolem toho teď je, mi přijde přes čáru. |
|
| Autor: | ML90 [ 15.12.2016 21:40:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
Fox Mulder píše: Já už vidim jen ten server a autora a už nemusim číst.. Tohle mě fakt fascinuje. Já neříkám, že novináři neplodí blbosti (ale za to bohužel dneska dost často může styl práce, který je jim diktován zezhora a že musí psát jednoduše to, co lidi prostě čtou - noviny musí v první řadě vydělávat), ale zrovna v tom článku není nic o tom, že ta dálnice není potřeba a že je to zlo. Můžeme se bavit o tom, nakolik je tato konkrétní kritika oprávněná (hlavně co se týče kategorických soudů, kudy měl úsek vést), ale zrovna u tohohle úseku je obecně kritika dost na místě. Ano, ten úsek je potřeba a je dobře, že bude konečně otevřen. Ale fakt by se nemělo zapomínat na to, co se kolem něj dělo, minimálně kvůli tomu, aby se to v budoucnu neopakovalo. Mimochodem poměrně jednoznačný citát z toho komentáře: (...) ŘSD a ministerstvo dopravy v tuto chvíli, last minute, postupují v zásadě správně: samozřejmě že musejí udělat maximum pro bezpečnost. Když si to „lajsnou“, nezbývá než dálnici otevřít – a čekat, co bude. Chyby spočívají v minulosti, trasa a způsob vedení dálnice jsou nenapravitelné. (...) Nevím teda co je na tomhle textu tak kontroverzního, abychom ho šmahem odmítali. |
|
| Autor: | monin [ 15.12.2016 22:15:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 0805 Lovosice – Řehlovice |
dvs píše: monin: už ji hasiči asi zvolili Tak sláva. Teď ještě, aby se našla ta flaška koňaku, tlačenka a čokoládová koule. |
|
| Stránka 142 z 158 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|