Právě je 21.8.2017 7:32:20

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko
Pavel Q píše:
už hodně off-topic, ale navrhoval bych následující přečíslování jedniček, aby se nekryly s čísly dálnic:
I/2->I/72
budoucí I/3 Václavice-Mirošovice I/73
I/4 N. Hospoda-Strážný I/74 (zatímco I/4 N. Hospoda-ČB)
I/8 Bílinka-Cínovec I/78
I/10 Ohrazenice-Harrachov I/80, zatímco I/10 by vedla do Liberce a Hrádku n.N.
I/11: HK-Opava I/81, Opava-Mosty u J. včlenit do I/68
Možná i I/35 /D35 rozdělit

Trochu podobně se tohle dělá v Polsku. Kvůli dálnici A1 se z bývalé silnice č. 1 stala č. 91, bývalá silnice č. 4 je 94 atp.

12.8.2017 22:34:59

Bydliště: v Trutnově, 57 km od nejbližší dálnice, 49 km od rozestavěné polské dálnice.
Ano, podobně jako u nás nahrazeným jedničkám dáváme před jejich původní číslo 600. Akorát, že Poláci budou mít v budoucnu zřejmě velký problém, pokud povýší současné expresní silnice S na dálnice. :-) Ale pravděpodobně se tak bude dít hlavně u jednociferných dlouhých tras 3,5,7,8 ...

Jinak, české dálnice jsou u nás číslovány podle silnice kterou nahrazují nebo podél které vedou pouze na svém začátku. To by se pak dálnice nesměla od původní silnice ani hnout. Naopak, čísla silnic by měla být zachována, proč by je měla dálnice všude úplně nahradit, jako v případě 1, 5 a dalších. Je divné, když v seznamu silnic nějaká čísla chybí. Jednička má historické, čestné očíslování, to je jediná výjimka.

13.8.2017 9:18:30

Bydliště: v Trutnově, 57 km od nejbližší dálnice, 49 km od rozestavěné polské dálnice.
Jak jsem již avizoval, byl jsem u strýce, který obdržel podklady k výkupům pozemků pro stavbu dálnice v Trutnově. Co mě zarazilo, že prostě přišel jen dopis, navíc jen od firmy zastupující ŘSD a v něm prostě něco ve smyslu, tady máte plán ve kterém se nevyznáte a tady tabulku Vašich pozemků, kde máte přehled kolik Vám ze kterého ukrojíme. Už na začátku dopisu úvod ve smyslu, dálnice je veřejná stavba bla bla bla, něco jako nesnažte se odporovat. Na konci dopisu formulář, který se má vyplnit a poslat a telefon, kam si má v případě dotazů zavolat. Strýc je z toho dost mimo a vůbec se nedivím. Já, velký fanda dálnic, kdybych obdržel podobnou úřední ohavnost, akorát by mě to naprdlo a nemůžeme se divit, že ostatní majitele pozemků také. Předpokládal jsem, že na začátku prostě někdo z ŘSD zavolá, dohodne si schůzku a přijde vysvětlit o co se jim jedná, jaký bude dopad na jejich pozemky a život v domě u dálnice, co by od majitele potřebovali apod. Pokud se takto chovají ke všem, nedivím se, že se u nás vykupovat nedaří. Poslat dopis se zakresleným plánem a zeptat se jestli souhlasí ? Samozřejmě, že ne. A proč by on měl někam volat ?

Takže Vážení, mám půjčené plány, bohužel poslali jen výřezy, takže člověk nepochopí jak trasa ovlivní i široké okolí. Je sice hezké, že vidím, o jaké pozemky přijdu, ale jak se dostanu na pole za dálnicí nebo kudy od mého baráku povede cesta, když jí zasype násep dálnice ? Jak vysoký bude násep, budou tam protihlukové stěny ? Prostě amaterismus.

A teď pozor. Co mě naštvalo úplně nejvíc, že hned po rozeslání dopisů všem majitelům v okolí se vyrojilo prý už tak deset vychytralců, kteří strýcovi nabízejí že ty pozemky koupí a budou ho prý zastupovat před úřady. Spekulanti, kteří vědí, že u MÚK se pozemky rázem promění v průmyslovou zónu anebo naši známí ochránci.

A teď prosím o pomoc s plánkem. Řadu věcí jsem pochopil, ale nevím třeba co znamenají:
1/ ty modré kostky s číslicemi 95,91 atd.?
2/ modré šrafování - to je příkop a potrubí ?
3/ středně silné červené čáry jsou protihlukové stěny nebo jen zábradlí ?
4/ zelené šipky ?
5/ co znamená žlutá plocha ?
6/ jak je to nyní s cenou za výkup pozemků - zemědělská půda?
Díky.

Přílohy:
muk_porici_1.jpg
muk_porici_1.jpg [ 138.53 KiB | Zobrazeno 729 krát ]

13.8.2017 19:08:49

Honey o jakou MUK se jedná ? Respektive kde se nachází ? (Nechci to od strýce koupit! :lol: )

13.8.2017 19:20:56

MUK Trutnov - Poříčí. Já ho léta konejšil, že ta dálnice jen kolem něho profrčí, jenže tehdy se ještě nepočítalo s tou křižovatkou. Ta to dost změnila, protože část jeho zahrady sežere větev pro nájezd do Polska a dálnice je kvůli křižovatce samozřejmě i trošku širší.

Kousků plánu mám více, ale nedokážu je nyní složit do jednoho, mám v opravě počítač.

13.8.2017 19:41:03

Kote, je to v Poříčí - tady https://mapy.cz/s/1WHCa
Honey, čísla v obdélnících budou pořadová čísla všech částí parcel určených k záboru (a zřejmě bude existovat i nějaký textový popis ke každému číslu), ostatní bych jen tipoval.

13.8.2017 19:56:53
Autor

1. řekl bych, že je ti seznam majitelů, např. 101 vlastní ten a ten, 102 zase někdo jiný.
2. věcné břemeno asi voda
3. VN vedení
4. věcné břemeno
5. světle žlutá - dočasný zábor nad 1 rok
tmavě žlutá - dočasný zábor do 1 roku
6. jestli to je teď zemědělská půda, bude se to vykupovat jako zemědělská půda

14.8.2017 11:19:35

Díky, už se v tom trošku začínám orientovat. Ta modrá čísla budou opravdu seznamy vlastníků, či spíše interní čísla parcel. Nějaký seznam k tomu totiž dostal.
Těmi červenými čárami jsem myslel ty podél vozovky na náspu, ne VN.
Jinak s vedením vysokého napětí tu budou největší problémy a přeložky, protože v tomto místě jich vede hned několik vedle sebe, dokonce se různě podcházejí, kříží a mnohé jsou prověšeny dost nízko. Jak jsem viděl v plánech, kromě přeložek sloupů se budou měnit i jejich trasy. Aby ne, když dálniční estakáda povede těsně vedle rozvodny.
A co může být ten obdelníkový objekt u mostu přes MUK ? Myslel jsem, že odkaliště, ale to by bylo dole a ne nahoře.

14.8.2017 12:07:13
Autor

Bude to retenční nádrž pro hlavní trasu dálnice.

14.8.2017 12:17:39

Atosi, Lenny, Honey: Díky vám je člověk hnedka perfektně v obraze a připadá si i chytřejší ! díky :D

14.8.2017 14:50:47
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18