1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Jarda Š. »

Trupman (OT): Ty přivaděče k D 35 jsou plánovány jako silnice II. tř., investičně je proto musí připravit kraj s tím, že výstavba bude financována ze SFDI, není to tedy záležitost ŘSD.
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od jozka »

Hele to jsem fakt jedinej komu prijde divny vyresit problem tim, ze ho mrsknu pres plot k sousedovi, navic v dobe, kdy uz by melo byt vsechno vyreseno?
kot
Příspěvky: 10515
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od kot »

Jožko, určitě nejsi sám. Minimálně já to vidím úplně stejně...
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Trupman »

jozka píše:Hele to jsem fakt jedinej komu prijde divny vyresit problem tim, ze ho mrsknu pres plot k sousedovi, navic v dobe, kdy uz by melo byt vsechno vyreseno?
Asi tak... Jozka chápe, Jarda Š. nepochopil.
Jako silnice II. tř. pochopím, když je kraj po výstavbě převezme a bude je spravovat (i když se bude cukat, ale to je už kr....smus), ale stavba samotná musí být navázaná na dálnici. Stejně jako stavba doprovodných komunikací podél dálnice. OK, projekt je už takový, jaký je, nepočítá s výstavbou těchto spojek. Měly by se řešit samostatně, ale paralelně s D!
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Argumentovat, že přes obec se po dostavbě dálnice zvýší provoz kamionů apod. je poměrně zcestný. Nyní tudy projíždí doprava do Dvora Králové, jinudy to skoro nejde a bude tudy projíždět i nadále dálnice nedálnice. Nevím proč by to dálnice měla zvýšit ? Jedině tím, že by se najednou začalo do Dvora investovat. Ale mnohem snazší bude stavět průmyslové objekty přímo MÚK v Choustníkově Hradišti, kde už jedna továrna s předstihem vznikla. Naopak, dálnice svým sjezdem u Kocbeří napojí Dvůr Králové pohodlněji a tamní sjezd budou používat i vozidla směřující dál za město po silnici 299. Takže doprava spíše ubude.
Důvod, proč není MÚK plánován západně od Choustníkova Hradiště je velice prostý. V těchto místech už začíná prudké několikakilometrové stoupání směrem ke Kocbeřím, které by výstavbu MÚK velice komplikovalo a také skutečnost, že by vzdálenost od kocbeřské MÚK neodpovídala parametrům. Pravdou je, že s obchvatem obce se mohlo počítat přeložkou silnice 299 podél dálnice. Myslím, že tato možnost tu zůstane vždycky, místo tam je, ale investorem už bude muset být kraj.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Sosa »

A taky protože Dvůr Králové je napojen v Kocbeřích a tato křižovatka řeší Chroustníkovo Hradiště a část směrem k Jaroměři. Pokud se starosta domnívá, že po dostavbě dálnice zmizí provoz z CHH tak je idealista.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Ono to je těžké. Když by sjezd vznikl až za Choustníkáčem, zase se najdou lidé, kterým to bude vadit, protože všichni turisté co jedou do Kuksu by zase museli projíždět obcí. A pokud se Kuks dostane do Unesco, stoupne návštěvnost několikanásobně. A také by jim vadilo, že přes Choustníkáč najíždí na dálnici lidé z Vlčkovic, Chvalkovic a dalších obcí na východě, pro které bude MÚK spádová.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od jozka »

Starosta se nedomniva nic. Starostovi se blizi komunalky...
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Jarda Š. »

Trupman: ŘSD v rámci stavby dálnic řeší pouze napojení na stávající silniční síť, případně souběžné komunikace pro vozidla, která nesmí na dálnici. Nové přivaděče, které jsou silnicemi II. tř., si musí vyřešit kraj, k tomu ŘSD nemá kompetenci, to zajišťuje pouze to, aby se ty přivaděče mohly na dálnici napojit přes MÚK.
milanek
Příspěvky: 204
Registrován: 25.12.2015 23:43:50

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od milanek »

Myslím, že již projektant s nějakým tím obchvatem Zboží a ChH počítal a starosta je buď neinformovaný nebo se jen snaží zatalačit na krajského radního pro dopravu, protože na netu se dají najít nějaké výhledy na obchvat.

viz např. tady: http://www.mudk.cz/cs/mesto/aktualne/me ... lenou.html

Navíc by k tomu měl existovat nějaký dokument, který jsem však nenašel, podle webu východočechů (asi polit. strana) totiž: "Krajskému úřadu byly ze strany města a jeho úřadu v červenci tohoto roku předány konkrétní podklady (návrhy rozvoje území Podkrkonoší s centrem ve Dvoře Králové nad Labem) a s tím spojené požadavky na rozvoj dopravní obslužnosti - infrastruktury."
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Atos »

Milanek: Co se týká obchvatu Zboží, ten je sice součástí ÚP Dvora Králové, ale moc toho neřeší (spíše jen o "kousek" posouvá stávající komunikaci). A nejen že je ještě poměrně daleko od budoucí D11, ale myslím, že má hlavně velmi daleko k realizaci. A vazbu na Hradiště tam nevidím.
milanek
Příspěvky: 204
Registrován: 25.12.2015 23:43:50

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od milanek »

Koukám na ten územní plán a je to opravdu jen obchvat Zboží, ale když se podíváš na celkovou vzdálenost, tak ten kousek, jak píšeš, by při narovnání namísto vracení se zpět na II/299 v podstatě znamenal polovinu potřebné délky nové silnice. Já mám tedy jasno, starosta ChH by měl nejprve začít vyjednávat se Dvorem změnu územního plánu a narovnání obchvatu Zboží, aby se na něho mohl přímo napojit obchvat ChH a současně začít vyjednávat s krajem urychlenou výstavbu této komunikace. Nějaké vykřikování na jednání s ŘSD asi opravdu lze považovat toliko za politické proklamace, kdyby to mysleli vážně, mohli místní přijít s nějakým řešením, protože jak vidno, existuje i bez zásahu do naprojektované dálnice. Než se postaví tento úsek, je podle mě dost času na to, aby kraj postavil 4 km silnice duhé třídy, to ale bude muset starosta jednat se Dvorem a s krajem a ne nesmyslně povykovat na jednání s ŘSD, to by dávalo smysl až s připraveným řešením.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Ještě jedna zajímavost, kterou zřejmě starosta Choustníkáče nebere v úvahu. MÚK Kocbeře bude v budoucnu sloužit nejen k napojení Dvora Králové, ale bude k ní přivedena přeložka silnice 16+299, která povede kolem Vítězné směrem k Hostinnému. Tím se zabije několik much jednou ranou, protože vznikne zároveň obchvat Dvora a přivaděč k dálnici pro tuto oblast. Viděl jsem to zakreslené v plánech dopravního rozvoje na trutnovské radnici, když jsem se zajímal, proč Trutnov nemá v územním plánu zakreslen nějaký obchvat Volanova a měst Pilníkov a Chotěvice. Původní nebo druhá varianta je přeložka napojená na dálnici až u Hajnice.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od kik »

Honey72, ale to by už tento návrh měl být zanesen i do územního plánu Královehradeckého kraje. Na druhou stranu to ale zase bohužel přivede dopravu do zatím celkem klidného území...
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Koukal jsem na to a v krajském územním plánu je silnice stále zakreslena k Hajnici. Ano, pravdou je, že přes Vítěznou vede jen silnice třetí třídy, ale dost využívaná kvůli objíždění Dvora Králové a spojení mezi obcemi v okolí.
Přílohy
kraj.jpg
kraj.jpg (189.9 KiB) Zobrazeno 6718 x
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Kuba »

To jsou dobré fantasmagorie, jak tam mají tu přehradu v Dolní Olešnici. To snad nemyslí vžně, že by tohle bylo možné prosadit?
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Tak ono to zaplavení bývalo v plánech už desítky let a dokonce v ještě starších plánech to měl být pouhý záliv, protože přehradu chtěli soudruzi postavit přímo na Labi a zatopit kromě těchto vesnic i Hostinné. Nojo, soutěska u Debrného s vysokými kopci po stranách se pro stavbu hráze přímo vybízí :-) Musíme ovšem brát v potaz, že toto jsou územní plány s výhledem na desítky let dopředu, takže pokud se to někdy zaplaví, už tam bude bydlet třetí generace.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od kik »

Kdysi existoval web něco jako "stopprehrade.cz" kde byl seznam všech do budoucna plánovaných přehrad. Nutno dodat že některé tam byly snad ještě z éry Franze Josefa. A tahle přehrada tam, myslím, byla taky. Jsou to místa, která jsou vhodná k výstěvbě přehrady ať už z důvodů protipovodňové ochrany nebo kvůli zásobování pitnou vodou. Ale to neznamená, že se někdy postaví. Jen je dobrý vědět že se v příslušném místě o něčem takovém uvažuje. Např. o přehradě Pěčín na Zdobnici v Orl. horách jsem poprvé slyšel někdy v druhé polovině 60. let - táta to tenkrát říkal na jednom výletu Julinčiným údolím k Plačtivé skále na soutoku Zdobnice a Říčky. A teprve dnes se vážně uvažuje o tom, že se postaví...
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Tak včera jsem jel z Trutnova do Wroclawi. Práce na konci S3 u Bolkowa běží na plné obrátky, MÚK má svůj tvar, nadjezdy, spodní asfalt a už stavějí protihlukové stěny. Ty budou dost potřeba, protože pár magorů si postavilo přímo u MÚK rodinné domky - to nepochopím. Člověk by řekl, že se bude jezdit co nevidět. Také na navazujícím obchvatu Bolkowa se již pracuje. od MÚK DK5/S3 jsou vykácené aleje, vykolíkováno, provádí se skrývka a u sjezdu směrem na Trutnov již zemní práce. Silnice 5 od MÚK až k nájezdu na A4 u Kostomlat je fakt skvělá, není tu jediná díra, krásný povrch, značení na vozovce. Takže tudy se bude jezdit jako zkratka na Wroclaw. Rychlost bohužel omezuje 70 na každé křižovatce do kdejaké vesnice, takže pak už jsem si nastavil na tempomatu 80 a jel raději pořád pomaleji, než se pořád houpat z 90 na 70. Provoz přes den hustý, v noci prázdno.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Martin96 »

Co jsem tak sledoval, zatím Poláci nemají ve výhledu do 5 let rozšíření A4, to bude u těch Kostomlot hodně náročné najet na dálnici, kde nejsou ani odstavné pruhy... Tohle by měli začít řešit co nejdříve, protože po dokončení D11 i S3 tady budou jezdit i tranziťáci co to teď berou přes Náchod a DK8... Ideální by bylo udělat 6pruh Kostomloty - Wroclaw co nejdříve. :)
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od jozka »

Coz vzhledem k poctu mostu asi jen tak nebude. Mimochodem, na letecke fotce Google je v tom useku kolona :-)
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Provoz je tu extrémně silný, kam se hrabe naše D1. Non-stop kromě víkendových nocí kamiony jak vláček i ve dvě v noci. Kvůli chybějícím odstavným pruhům tu je 110, v jednom místě dokonce jen 80. Každé ráno a odpoledne zácpy, v pátek klidně i hodinová. Ve čtvrtek před velikonocemi dvouhodinová. Také si neumím představit, že sem přibudou další auta z DK8. A co taková DK5, kde jsou i kruhové objezdy a kolony před nimi už dnes, to bude cestovní rychlost padesát maximálně a proto se vyplatí objet to tou oklikou přes Legnici.
Chybějící odstavný pruh normálně nevadí, zálivy jsou co 500 metrů, ale v případě oprav není možné 2+2 a je to katastrofa. Pro rozšíření myslím není třeba velkých úprav, na rekonstruovaných mostech už odstavný pruh je a pod Hitlerovy nadjezdy se třetí pruh vejde - ovšem bez odstavného. Ten by na mostech a pod mosty být zatím nemohl. A škoda těch nadjezdů, jsou nádherné, hlavně náspy, zpevněné dlážděním.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od jozka »

Provoz je v useku Kostomloty - Wroclav cca 47tis aut/24h, cili ekvivalent D8 po Uzice. Takze extrem v zadnem pripade, silny urcite. Pod ty Hitlerovy nadjezdy se plnotucny tretu pruh nevejde, myslim, ze jsem to onehda cetl i na polskem foru a je to asi i jeden z duvodu, proc se zatim do toho nikomu nechce, i kdyz by si ho rozhodne zaslouzila.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od ML90 »

O té modernizaci A4 už jsem tu jednou psal, ty nadjezdy půjdou bohužel pryč, protože se pod to rozšířená dálnice nevejde (bude v profilu 2x3). Kromě toho se bude rušit 8 MÚK a stavět 3 nové. Týká se to 110 km od Wroclawi k MÚK Krzyżowa (křížení s A18). Fakticky to teď vůbec nesplňuje parametry dálnice a vlastně by tak ani neměla být označená, ostatně v Polsku se jí kvůli častým nehodám říká silnice smrti. Jen tak rychle na to ale nedojde, ve financích do roku 2020 se s tím vůbec nepočítá.

Pokud jde o tu S3 z Bolkowa do Legnice, tak ta by měla být podle smluv hotová do letošního podzimu (předpokládám, že do provozu jí pustí dřív).
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Skoro stejné parametry bude mít naše D11 z Trutnova do Královce, také bez odstavných pruhů a jen se zálivy. Jen jsem zvědavý, jakou zvolíme rychlost. Poláci tam mají 110, rychleji se u nich může i na rychlostkách. U nás se může 130 i na D46 bez odstavných pruhů. Ona 130 není nebezpečná pro jedoucí vozidla, ale pro ta co chtějí vyjet ze zálivu. Tenkrát jsem musel vyjet z nouzového zálivu v Německu, v noci, za deště a hustém provozu a navíc za zatáčkou. Nic zábavného. Měl jsem palici vystrčenou z okénka, protože v zrcátku se nedala odhadnou rychlost. Nevím, jak odtud někdo může vyjet s kamionem.

47 tisíc vozidel na volné dálnici, či-li ne v aglomeraci, už je dost vysoké číslo. Ale to je způsobené hlavně peáží A4+DK5 a ta peáž potom pěkně zhoustne.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Odpovědět

Zpět na „D11“