1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od ML90 »

Pavel Q píše:už hodně off-topic, ale navrhoval bych následující přečíslování jedniček, aby se nekryly s čísly dálnic:
I/2->I/72
budoucí I/3 Václavice-Mirošovice I/73
I/4 N. Hospoda-Strážný I/74 (zatímco I/4 N. Hospoda-ČB)
I/8 Bílinka-Cínovec I/78
I/10 Ohrazenice-Harrachov I/80, zatímco I/10 by vedla do Liberce a Hrádku n.N.
I/11: HK-Opava I/81, Opava-Mosty u J. včlenit do I/68
Možná i I/35 /D35 rozdělit
Trochu podobně se tohle dělá v Polsku. Kvůli dálnici A1 se z bývalé silnice č. 1 stala č. 91, bývalá silnice č. 4 je 94 atp.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Ano, podobně jako u nás nahrazeným jedničkám dáváme před jejich původní číslo 600. Akorát, že Poláci budou mít v budoucnu zřejmě velký problém, pokud povýší současné expresní silnice S na dálnice. :-) Ale pravděpodobně se tak bude dít hlavně u jednociferných dlouhých tras 3,5,7,8 ...

Jinak, české dálnice jsou u nás číslovány podle silnice kterou nahrazují nebo podél které vedou pouze na svém začátku. To by se pak dálnice nesměla od původní silnice ani hnout. Naopak, čísla silnic by měla být zachována, proč by je měla dálnice všude úplně nahradit, jako v případě 1, 5 a dalších. Je divné, když v seznamu silnic nějaká čísla chybí. Jednička má historické, čestné očíslování, to je jediná výjimka.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Jak jsem již avizoval, byl jsem u strýce, který obdržel podklady k výkupům pozemků pro stavbu dálnice v Trutnově. Co mě zarazilo, že prostě přišel jen dopis, navíc jen od firmy zastupující ŘSD a v něm prostě něco ve smyslu, tady máte plán ve kterém se nevyznáte a tady tabulku Vašich pozemků, kde máte přehled kolik Vám ze kterého ukrojíme. Už na začátku dopisu úvod ve smyslu, dálnice je veřejná stavba bla bla bla, něco jako nesnažte se odporovat. Na konci dopisu formulář, který se má vyplnit a poslat a telefon, kam si má v případě dotazů zavolat. Strýc je z toho dost mimo a vůbec se nedivím. Já, velký fanda dálnic, kdybych obdržel podobnou úřední ohavnost, akorát by mě to naprdlo a nemůžeme se divit, že ostatní majitele pozemků také. Předpokládal jsem, že na začátku prostě někdo z ŘSD zavolá, dohodne si schůzku a přijde vysvětlit o co se jim jedná, jaký bude dopad na jejich pozemky a život v domě u dálnice, co by od majitele potřebovali apod. Pokud se takto chovají ke všem, nedivím se, že se u nás vykupovat nedaří. Poslat dopis se zakresleným plánem a zeptat se jestli souhlasí ? Samozřejmě, že ne. A proč by on měl někam volat ?

Takže Vážení, mám půjčené plány, bohužel poslali jen výřezy, takže člověk nepochopí jak trasa ovlivní i široké okolí. Je sice hezké, že vidím, o jaké pozemky přijdu, ale jak se dostanu na pole za dálnicí nebo kudy od mého baráku povede cesta, když jí zasype násep dálnice ? Jak vysoký bude násep, budou tam protihlukové stěny ? Prostě amaterismus.

A teď pozor. Co mě naštvalo úplně nejvíc, že hned po rozeslání dopisů všem majitelům v okolí se vyrojilo prý už tak deset vychytralců, kteří strýcovi nabízejí že ty pozemky koupí a budou ho prý zastupovat před úřady. Spekulanti, kteří vědí, že u MÚK se pozemky rázem promění v průmyslovou zónu anebo naši známí ochránci.

A teď prosím o pomoc s plánkem. Řadu věcí jsem pochopil, ale nevím třeba co znamenají:
1/ ty modré kostky s číslicemi 95,91 atd.?
2/ modré šrafování - to je příkop a potrubí ?
3/ středně silné červené čáry jsou protihlukové stěny nebo jen zábradlí ?
4/ zelené šipky ?
5/ co znamená žlutá plocha ?
6/ jak je to nyní s cenou za výkup pozemků - zemědělská půda?
Díky.
Přílohy
muk_porici_1.jpg
muk_porici_1.jpg (138.53 KiB) Zobrazeno 10050 x
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od kot »

Honey o jakou MUK se jedná ? Respektive kde se nachází ? (Nechci to od strýce koupit! :lol: )
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

MUK Trutnov - Poříčí. Já ho léta konejšil, že ta dálnice jen kolem něho profrčí, jenže tehdy se ještě nepočítalo s tou křižovatkou. Ta to dost změnila, protože část jeho zahrady sežere větev pro nájezd do Polska a dálnice je kvůli křižovatce samozřejmě i trošku širší.

Kousků plánu mám více, ale nedokážu je nyní složit do jednoho, mám v opravě počítač.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Atos »

Kote, je to v Poříčí - tady https://mapy.cz/s/1WHCa
Honey, čísla v obdélnících budou pořadová čísla všech částí parcel určených k záboru (a zřejmě bude existovat i nějaký textový popis ke každému číslu), ostatní bych jen tipoval.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Lenny »

1. řekl bych, že je ti seznam majitelů, např. 101 vlastní ten a ten, 102 zase někdo jiný.
2. věcné břemeno asi voda
3. VN vedení
4. věcné břemeno
5. světle žlutá - dočasný zábor nad 1 rok
tmavě žlutá - dočasný zábor do 1 roku
6. jestli to je teď zemědělská půda, bude se to vykupovat jako zemědělská půda
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Díky, už se v tom trošku začínám orientovat. Ta modrá čísla budou opravdu seznamy vlastníků, či spíše interní čísla parcel. Nějaký seznam k tomu totiž dostal.
Těmi červenými čárami jsem myslel ty podél vozovky na náspu, ne VN.
Jinak s vedením vysokého napětí tu budou největší problémy a přeložky, protože v tomto místě jich vede hned několik vedle sebe, dokonce se různě podcházejí, kříží a mnohé jsou prověšeny dost nízko. Jak jsem viděl v plánech, kromě přeložek sloupů se budou měnit i jejich trasy. Aby ne, když dálniční estakáda povede těsně vedle rozvodny.
A co může být ten obdelníkový objekt u mostu přes MUK ? Myslel jsem, že odkaliště, ale to by bylo dole a ne nahoře.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od mapman »

Bude to retenční nádrž pro hlavní trasu dálnice.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od kot »

Atosi, Lenny, Honey: Díky vám je člověk hnedka perfektně v obraze a připadá si i chytřejší ! díky :D
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Včera jsem se stavil u strýce v Poříčí, abych mu vysvětlil jak mu kvůli dálnici uříznou zahradu. Takže si kvůli tomu může naplánovat kde nemá sázet stromky. Anebo naopak, kde to má vysázet o sto šest, aby mu za vzrostlý strom dali víc :-) Špatné je, že těm lidem ještě nikdo nic nevysvětlil, takže už od počátku budou mít k dálnici odpor. Strýc si třeba myslel, že to okolo něho povede na sloupech výš než barák, ale bude tam jen malý násep vyrovnávající klesání k údolí řeky. Nikdo jim nevysvětlil přeložky polních cest, takže sousedi plaší, že zůstanou odříznutí. Přitom díky dálnici bude nyní přeložka a příjezdové cesty k domům asfaltové a ne ten tankodrom, po kterém jsem tam včera přijížděl. V okolí je většina pozemků města nebo pozemkového fondu, na kterém jsou pastviny. Tam sice chovatelé krav, ovcí a koní prskají, ale nic s tím nezmůžou, mají to jen pronajaté. Doufám, že smlouva s nimi není jako u bilboardů. Bohužel pruh pozemků vedle strýce patřil sousedům, kteří umřeli a nyní se o to tahají pozůstalí po celé republice. Přímo přes pozemky tuším dálnice nepovede, ale MÚK a přivaděč ano. Snad se to do té doby vyřeší. Zeptám se starosty, zda-li se třeba na městském úřadě nepočítá s nějakou informační kanceláří nebo kampaní. Stačí, že nějaký vtipálek vypustil na facebooku drb, že dálnice bude mít v Trutnově sjezd i do Kauflandu a dal tam fotku té japonské křižovatky. Divili byste se, co pitomců na ten černý humor naletělo a teď se to šíří dál jako pravdu pravdoucí.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od FlakY` »

Za vytváření paniky lží by měli padat tresty. Dálnice mi u souseda nevadí, u mě ano :D
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Lenny »

Ono to tak mohlo býti, ale trasa z DÚR je odlišná v některých věcech od trasy ze studie. V DÚR byl upřesněn tvar křižovatky, zkráceny některé mosty apod.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od kot »

Lenny, v tomto případě se VYJÍMEČNĚ mýlíš. Tady šlo opravdu o vtip pro extra blbce, neboť Kaufland je od trasy dálnice více jak 3 kilometry !
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

O té dálnici na sloupech, která jim zastíní barák, jsou prostě jen klepy a to jak špatně rozpoznávají plánek, který bez bližších informací obdrželi. A to je právě špatně. Chápu, že majitelů pozemků jsou stovky a všem se nedá věnovat osobní návštěva a celý večer jim něco vysvětlovat, ale nějakým způsobem by prostě měli být správně informováni dříve, než se dozvědí od jedné paní povídala nesmysly (jako v Kocbeřích) a těžko je pak bude někdo přesvědčovat, že to není pravda. A také podat informace dříve, než se lidé v panice rozhodnou pozemky prodat třeba Paprikovi a jeho smradům Země, kteří jim naslibují všechno možné. Jediné, co se jim nakonec podaří je jen výstavbu oddálit. Ale řešit s ŘSD prodloužení protihlukové stěny, vybudování valu, aby obyvatelé netrpěli, to už není v jejich zájmu. Lidé přeci nejsou křečci. A nejhorší na tom je, že jakmile jim to prodají, vzdávají se tím být účastníkem řízení.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Tak jsem si včera smskoval s našim trutnovským starostou, který mi ihned odpověděl:

***
Dobrý nápad, navrhnu ho na nejbližší poradě vedení města. Děkuji. I.A
Odesláno z iPhonu

***
Vážený pane starosto. Krátký dotaz ohledně dálnice D11. Neuvažuje prosím město o nějaké informační kanceláři nebo výstavce k plánované trase přes Trutnov, křižovatky, mosty apod. Majitelé pozemků už totiž začali dostávat dopisy od ŘSD a plánky a ti lidé se v tom naprosto neorientují. Kvůli špatným informacím vznikají zbytečně klepy a dost to škodí. Kvůli podobně nedostatečnému informování vznikly problémy se stavbou např. v Kocbeřích. Mému známému v Poříčí jsem musel vysvětlovat, kudy mu dálnice povede přes jeho pozemky a jak se ho stavba dotkne. Už u něho bylo několik spekulantů a jen čekám, kdy dorazí Patrik a jeho banda z Dětí Země. Děkuji. Mějte se hezky.
>
> XXXXX Odesláno z Xiaomi telefonu
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
hekor
Příspěvky: 100
Registrován: 4.5.2016 22:14:32

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od hekor »

Supr! :ok:
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od kot »

Hlavně aby to pan starosta I.A. (Ivan Adamec - ODS) dotáhl k nějakému výsledku. Jak píše Honey správně, věci by to sakra pomohlo ! :ok:
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Michal R »

Hele, Kote, starosta Adamec v Trutnově starostuje tak dlouho, že už pomalu musí mít inventární číslo.... ne, vážně. Adamec je tak trochu jako teplický Kubera (mínus ten cigaretový dým) a skutečnost, že v komunálních volbách místní ODS dokáže dostat vždycky tolik, že dosáhne na starostenskou židli jednoznačně svědčí o tom, že starosta Adamec vede město dobře. Jaký jiný metr bychom chtěli mít, než opakovaná důvěra voličů....
Pokud vím, tak Adamec opakovaně podpořil dostavbu D11 do Polska, takže bych mu i věřil, že v nějaké podobě se iniciativa kolegy Honey77 bude realizovat. Kdyby se někomu z místních chtělo, nabídněte starostovi pomoc s odbornou přípravou. Rada města sice nakrásně může schválit zřízení informační linky, kanceláře, webu atp., ale hned se někdo zeptá: A kdo to připraví? Kolik to bude stát? Který odbor za to bude zodpovědný? V lepším případě to dopadne tak, že se schválí rozpočtový záměr na rok 2018. A nebo je druhá možnost, přijít s tím, že: "Tady nám někdo nabízí, že to pro město připráví za xy Kč a bude to hotové do vánoc...". V tomhle setupu se takřka vždy jde cestou nákupu zvenčí, zejména pak pokud je nabídková cena rozumná....

Je-li někdo místní, dostatečně angažovaný a odborně zdatný, tak si muže získat nehynoucí slávu zde na fóru a jak znám municipality a rozpočtování obcí - tak i nějaký ten peníz...

P.S. výše uvedené není iracionální iluze, ale analogický popis z nedávné historie
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Honey72 »

Ne náhodou je náš starosta předsedou Sdružení pro výstavbu dálnice D11 - A3, které sídlí, jak jinak - na trutnovské radnici :-) Pro I. Adamce je dálnice srdeční záležitost, nikoli volební tah jako u jiných politiků. A protože je v komunální a státní politice už opravdu dlouho, určitě má zdroje, odkud případné informace pro informační centrum vzít. Každopádně s tím rádi pomohou i samotní fanoušci dálnic. Co se týče financování, vidím to na informování občanů v městských novinách, vyhrazení nějaké osoby na úřadě, která se bude starat o dotazy, umístění výstavky s plánky, vizualizacemi apod. na radnici a před Uffo ... nějak podobně, jako když se má v Trutnově stavět cokoliv.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
pazve
Příspěvky: 435
Registrován: 11.11.2015 21:35:45
Bydliště: HK

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od pazve »

Silničáři začali projektovat úsek dálnice Trutnovskem
Zdroj: http://hradecky.denik.cz/z-regionu/siln ... 70901.html
NIGKDO
Příspěvky: 93
Registrován: 11.11.2015 21:48:47

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od NIGKDO »

Vizualizace Jaroměř - Trutnov: https://www.youtube.com/watch?v=rwFMIcstVOE
Andreascz
Příspěvky: 72
Registrován: 10.11.2015 23:02:12

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Andreascz »

už aby to stálo, vypadá to dobře
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od kot »

Na protihlukových stěnách se ve vizualizaci opravdu nešetřilo, snad to kocbeřskou starostku přesvědčí, že "její" obec bude mít hluk minimalizovaný. Stačí k tomu i přidat současný stav s průjezdem kamionů na trase Náchod - Trutnov - Jaroměř, vyvolaný opravami silnic v Náchodě. Silnici je obtížné přejít pro množství dopravy... Doufám, že si uvědomí co by obec BEZ dálnice čekalo za masakr, když by byly dostavěny úseky 1107 + 1109 a vše by se hnalo Kocbeřemi.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko

Příspěvek od Sosa »

No ono se to bude vše hnát Kocbeřemi, úsek kolem nich se bude stavět poslední a pokud Poláci zatlačí a pošlou vše přes Trutnov místo Náchodem, tak to jinudy, než přes Kocbeře nepojede.
Odpovědět

Zpět na „D11“