| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=145 |
Stránka 20 z 35 |
| Autor: | michal [ 12.11.2017 1:15:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Neco mi rika, ze pridat na kazde strane dva metry znamena v te nasi uredni masinerii zacit s pripravou temer od nuly... |
|
| Autor: | jozka [ 12.11.2017 10:26:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Nevychazeji nahodou parametry budouci komunikace z predpokladaneho zatizeni a jeho soucasti je i info jake zatizeni pujde z druhe strany hranice? Jen drobnost k panovi z GDDKiA... v Polsku maji vsechno nejlepsi, to netreba brat moc vazne. |
|
| Autor: | ML90 [ 12.11.2017 13:36:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Jasně, že se tu najde spousta věcí, nad kterými člověk kroutí hlavou (v Polsku bydím, takže mám docela přehled), ale zrovna výstavba dálnic k nim nepatří. Taky se tu samozřejmě naráželo na spoustu problémů (hlavně v době velké výstavby před rokem 2012), ze kterých se ale dokázali poučit a dnes to jde docela hladce (pokud je politická vůle). Opravdu problematických úseků je minimum, teď se třeba staví 18,5 km obchvatu Vašavy v poměrně hustě zastavěné oblasti a nepamatuju si, že by se v procesu přípravy stavby naráželo na nějaké problémy, které by všechno neúměrně protahovaly. Ono je ostatně dost symptomatické, že už od roku 2003 funguje v Polsku speciální zákon, který jednoznačně upravuje proces výstavby silniční infrastruktury (kdyby to někoho zajímalo, tak je v plném znění zde: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 71496L.pdf), zatímco u nás na zákon o liniových dopravních stavbách v roce 2017 ještě pořád čekáme. |
|
| Autor: | jozka [ 12.11.2017 14:45:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Polaci pochopili, ze jestli se nechteji vyvrazdit na silnicich, nechteji brzdit svoji ekonomiku, potrebuji k tomu odpovidajici dopravni infrastrukturu, protoze ta jejich byla i proti nam doslova tragicka. U nas, naproti tomu se oproti nim dostavaji i do vlady sily, ktere vystavbu brzdi. At uz z pohnutek primarne zelenych nebo to vezmou pres ekonomiku jako casu cisteho Peti. Ale moje poznamka smerovala k tomu, ze Polak mezi svymi nadava, ale jak jde o rozhovor s nekym zvenci, pak "najlepsze jest w Polsce". Jako polovicni Polak o tom vim sve Jake jsou vlastne predpokladane intenzity na napojeni na S3? |
|
| Autor: | Jirka L [ 12.11.2017 19:22:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
v roce 2040 cca 13tis. vozidel, viz např. publikace D11 (str. 7) |
|
| Autor: | jozka [ 12.11.2017 21:57:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Jo, diky, tam se bez tripruhu nema smysl ani poustet, ze... to je cca soucasny provoz na D8 pri opusteni republiky. Jsou u nas mesta, ktera maji vetsi provoz na normalni silnici. Obzvlaste ve svetle toho, ze polske dalnice jsou historii cca dvacet let starou je povidani pana z GDDKiA celkem usmevnym koloritem. Neco v Polsku najezdeno mam a jeste dlouho budou v te zemi mista (a ne na okreskach), kde by ridici za paskvil D21.5 libali nohy. |
|
| Autor: | Michal R [ 12.11.2017 23:12:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
jozko, přiznám se, že až tak do detailu nesluduji do detailu dění okolo posledního úseku D11, zejména pak jsem vůbec netušil, že se zpochybňuje vůle to postavit v dálničním profilu. To jako něco takového hrozí? Probůh, to snad ne.... |
|
| Autor: | jozka [ 13.11.2017 5:01:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Nezpochybnuje, tady se lka nad tim, ze D11 nebude v hranicnim useku pripravena na 3+3 a ze se nam kvuli tomu Polaci smejou. |
|
| Autor: | michal [ 13.11.2017 9:44:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Počítá se v úseku 1109 alespoň se zálivy pro nouzové zastavení, nebo budou stát auta a kamiony v případě poruchy v pravém pruhu...? |
|
| Autor: | evilcleaner [ 13.11.2017 11:04:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
na 21,5 se počítá s sos zálivy vždy. umístěny budou dle místních podmínek v mezilehlé vzdálenosti 500 - 1000 m. |
|
| Autor: | Hanes [ 13.11.2017 20:41:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Tak jako na A4 z Wroclawi až ke křižovatce A4/A18, což je pětkrát delší úsek než na D11. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 13.11.2017 21:29:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Já bych byl rád i za ten D21,5, mohlo to taky dopadnout jako D49. Na ten provoz co tam bude to stačí a bude to fajn horská dálnice, v zimě i zážitková |
|
| Autor: | Andreascz [ 14.11.2017 8:40:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
to jo, hlavne aby uz stala |
|
| Autor: | michal [ 14.11.2017 9:29:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
evilcleaner píše: na 21,5 se počítá s sos zálivy vždy. umístěny budou dle místních podmínek v mezilehlé vzdálenosti 500 - 1000 m. Díky |
|
| Autor: | Honey72 [ 14.11.2017 15:20:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Zálivy na vizualizaci vidět jsou, samozřejmě jen tak na ukázku a ne v přesných rozestupech. Dost mi ta "horská dráha" připomíná Brennerskou dálnici s vysokými estakádami, tunely. Pravdou je, že nebude takový problém dálnici později rozšířit aspoň o odstavný pruh, kromě estakád a tunelů. V Trutnově nedávno proběhla beseda s občany se starostou a asi i s někým z ŘSD, aby se mohli seznámit s připravovanou trasou dálnice. Jak se dalo čekat, nejvíce tam prý bylo obyvatel z Poříčí, což je vlastně jediná část města, které se dálnice dotkne. Ale nejsou tam žádné výkřiky a protesty jako třeba v Kocbeřích. |
|
| Autor: | Jirka L [ 14.11.2017 18:39:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
ještě odkaz na vizualizaci |
|
| Autor: | Honey72 [ 20.11.2017 10:46:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Estakáda přes Trutnov-Poříčí. Všimněte si na videu v minutě 4:50 toho velkého baráku přímo u pilíře mostu. To bývala požární zbrojnice, kterou před lety někdo koupil (asi výhodně) a přestavěl jí na obrovský obytný barák. Přitom trasa dálnice těsně kolem něho byla naprosto jasná, takže docela nechápu. Několik domů u estakády, či spíše přímo pod ní bude zbouráno, ale žádná ztráta, jsou to většinou baráky hrůzy. Stejně by šly dolů, protože město tudy plánuje "průmyslový obchvat" Poříčí, tak snad mezi pilíři zůstane místo |
|
| Autor: | jozka [ 20.11.2017 12:28:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Tvurci vizualizace maji smysl pro humor. Si schvalne vsimnete, co je na exitu Stritez... |
|
| Autor: | Geo [ 20.11.2017 12:45:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Myslíš Střítěž, benga, nebo ještě starou obdélníkovou značku? |
|
| Autor: | jozka [ 20.11.2017 12:51:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Benga, ten zbytek je humor natolik subtilni, ze jsem si jej nepovsiml |
|
| Autor: | Honey72 [ 20.11.2017 13:01:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Jak jsem už někde výše napsal, pan starosta Trutnova si nechal poradit a svolal veřejnou informační besedu pro trutnovské občany o dálnici přes Trutnov. Informace a články budou také vycházet v městských Radničních listech. Prostě, aby se nestalo, že pak někdo řekne "já o ničem nevěděl". https://trutnovinky.cz/zpravy/aktuality/2017/listopad/dalnice-z-trutnova-do-polska-se-zacne-stavet-v-roce-2020-stavba-potrva-tri-roky/ |
|
| Autor: | kot [ 20.11.2017 13:36:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Honey : Dobrá práce ! Měl jsi velmi dobrý nápad a město reagovalo až překvapivě gramotně... |
|
| Autor: | jozka [ 20.11.2017 14:28:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
To, ze by se nekdo takovy nenasel snad myslim nikdo neceka... nicmene gratuluji, zasluzny pocin a ocenuji pristup mesta. |
|
| Autor: | Honey72 [ 4.12.2017 11:48:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Google nedávno aktualizoval i mapy na území Polska, takže je nyní krásně vidět, jak se polská S3 blíží k českým hranicím a jak je nádherně rozestavěná až do Bolkova. Silniční obchvat města se však ještě stavět zřejmě nezačal. https://www.google.cz/maps/@50.9171725,16.147142,3905m/data=!3m1!1e3 |
|
| Autor: | Bobek [ 4.12.2017 13:10:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1108-9 Jaroměř - Trutnov - Královec - Polsko |
Klein Waltersdorf, taková ideová diverze! |
|
| Stránka 20 z 35 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|