1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
mzik
Příspěvky: 184
Registrován: 14.11.2012 10:47:03

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od mzik »

Jedna věc je národní zájem, druhá osobní vlastnictví. Ta první je z mého pohledu silnější. Hlavně ať tím není zdržována stavba. Zase chápu toho borca z té reportáže, ona je otázka jestli byl osloven a nechtěl prodat. Nebo se na něj dostalo až teď. Mě by se líbila varianta prodej teď např. za 100, nebo budeme vyvlastňovat a ty dostaneš max. 60,-. Myslím že by pak lidé změnili přístup. Navíc pokud by vyvlastnění (jakékoliv) nemělo odkladný účinek a mohlo se začít stavět jak bude dán návrh.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od dvs »

Zkusme počítat do deseti...
Mám rád dálnice, ale vlastnictví je jedno ze základních práv (čl11 odst 4) a přistujme k němu tak.

Zatím jsem neslyšel ani o jenom soudním rozhodnutí. Zkusme tomu dát chvilku času.
Svatosp
Příspěvky: 463
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Svatosp »

Vazeni panove DVS a spol.., demokracie neni o tom, ze si kazdy muze delat co chce a trvat na svem, praxe jasne ukazala, ze k i soukrome vlasnictvi ma sve jasne meze a hranice!, jinak bysme nepostavili nic. Vlasnictvi pozemku je zcela jina komodita nez auto, dokonce i vyspele demokracie omezuji toto vlastnictvi. Tyhle nazory o zakladnich pravech me vzdy dojimaji.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Mosquit »

Tímto přístupem můžete taky člověka lehce zlikvidovat, že. Příklad - vezmu si na leasing traktor s pluhem, protože si chci obdělávat svoje pole, a z výnosů se mi zaplatí. Stát mi nabídne 100 korun, ale za to pole vedle nekoupím, protože mi ho nikdo (tržně!) za ty peníze neprodá. Jo, kdybych dal sousedům 1000, to by hned bylo zájemců.

Potom mi ještě stát nabídne, že mě vyvlastní, dá mi 60 a o zbytek se můžu soudit. Já se soudit nebudu, půjdu si hledat místo, kam pověsím provaz... Leasingovka mi jistě na výsledek sporu taky nepočká.
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Houdini »

Svatosp píše:...demokracie neni o tom, ze si kazdy muze delat co chce a trvat na svem...
Demokracie (přesněji svoboda) je o tom, že si každý může dělat co chce a trvat na svém, ale je třeba vnímat článek 11 jako celek. Takže odstavec 3: Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých anebo v rozporu se zákonem chráněnými obecnými zájmy. ...
Zde není sporu o právu státu vyvlastnit ve veřejném zájmu, ale o přiměřenosti náhrady. Osobně jsem přesvědčen, že není závažný důvod, proč by stát nemohl vykupovat a vyvlastňovat za cenu stavební parcely (kterou se ten pozemek de facto stane), ale musí být schopen se vypořádat s vyděrači ( Nesmí být zneužito na újmu práv druhých ).
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Svatosp
Příspěvky: 463
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Svatosp »

ne, tohle je uplne spatne chapani, ten zakon je primcipielne dobre napsany, je ted smula, ze drive se vykupovala za mnohem vice, ale preci realne, kdyz mam pole ,ktera ma tu hodnotu 100, ale stat rekne, povede zde dalnice tak najednou nebude platit cenu za stavebni parcelu, kdyz sam stat to zhodnoti. To je jako byste prodaval pole, budouci majitel si zajisti prevod na stavebni parcelu, protoze tam chce stavet a vy byste najednou chtel, at vam zaplati jako za parcelu. Je to ceska vychcanost, jedine se ukazuje moralka tech lidi. S tim traktorem, te je najivni predstava zaka prvni tridy, ze pruh dalnice me zrujnuje, kdyz si budu kupovat traktor, musim mit poradne lany poli,aby se mi ta investice vyplatila a nejvic stejne ziskam na dotacich, ne ze prijdu o par metru poli, ktere si muzu koupit jidne, protoze pole dneska nikdo nechce.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Mosquit »

A že si teda ta Havránková nekoupila pole od těch sousedů, když je dnes nikdo nechce... zrovna soused je zemědělec a sehnat slušné pole za slušné peníze je prý dost problém.
P.S: ne, nejsem žák první třídy
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Country »

Pobaveně sleduji zdejší diskuzi o tom, za kolik lze prodat / koupit zemědělskou půdu ...... sám jsem zdědil necelé 2 hektary polí na Jižní Moravě, je to půda se slušnou bonitou, ale osobně ji k ničemu nemám a tak ji pronajímám za horentní sumu 2400,- korun českých ročně. Rád bych ji prodal, ale ne za každou cenu .... nabídky mám každou chvíli, ale pouze za "cenu bonity" což je cca 15 Kč za čtvereční metr. Pokud by mi někdo nabídl za m2 třeba 60 nebo dokonce 100 Kč, tak bych rád prodal ... ale zázraky se nedějí, bohužel. Tak by mě zajímalo, jestli máte čím podložit věty typu "kdyz mam pole , ktera ma tu hodnotu 100" nebo "stát mi nabídne 100 korun, ale za to pole vedle nekoupím, protože mi ho nikdo (tržně!) za ty peníze neprodá" .... protože já mám pole, které "má tu hodnotu 15" ;) a za 100 bych ho prodal okamžitě 8-)
Sorry za OT
kot
Příspěvky: 10331
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od kot »

to country: Myslím si, že tvé pole pomohlo diskusi, neboť jsi "dodal" konkrétní čísla týkající se m2 na Moravě. Asi v lepší bonitě než u Hradce. Ale Mosquit má svým způsobem taky pravdu. Pouze do rovnice zasazuje nereálnou cenu. Samozřejmě prodej pozemků pro dálnici je pro majitele /nikoliv toho kdo pozemky zakoupil na spekulaci/ jednorázový za celý život. Proto se každý snaží vyšroubovat cenu. Situace Havránkové byla jiná. Stát ji zaplatil nadstandartně až nesmyslně velkou cenu. Ale nebylo to pole, ale právě UŽ stavební pozemek. Proto ta ochota státu. Ale to by se už nemělo NIKDY opakovat. Je ale potřeba udělat pořádek mezi cenou vyhláškovou a tržní a obvyklou. Pak snad půjde lépe realizovat výkupy.
Mike
Příspěvky: 4940
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Mike »

ano, představa vlastníků je, že prodám 2-3hektary pod dálnicí a i vnoučata se budou moci válet
tak to samozřejmě být nemůže, ale bohužel bylo
a proto se dnes nemůžeme odpíchnout
myslím, že ta motivační % by měla být vyšší
třeba 3x místně obvyklá cena
druhá věc je a to je zase legislativní problém, jsou-li ty trasy plánovány tak, že se opravdu nestane, aby vedle dálnice zůstalo "pár metrů" původnímu vlastníku
vykoupit to legálně jistě nejde, protože NKU, audity atp.
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10331
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od kot »

No jo Miku, ale 300% místně obvyklé ceny je fakt už raketa... A u SOKP by to byla raketa Saturn i s raketoplánem.
Mike
Příspěvky: 4940
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Mike »

no jestliže se bavíme o zemědělském pozemku a ne stavebním
krom toho, "kdyby" tak už SOKP mohlo tak 10let být v plném užívání :kladivo:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10331
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od kot »

Pánové, nevíte někdo jak jsme na tom s výkupy na 1106? Mám na mysli hlavně tu část mezi budoucí MUK na I/11 a budoucí MUK na I/35 u Břízy /Plotiště/ . Protože pokud archeologický průzkum má trvat výrazně déle než jednu sezonu, tak by se podle mého selského rozumu vyplatilo začít co nejdříve. Pohled na rychlost ZAV na 1105 mi přijde tragicky pomalý.
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Hanes »

Výstavba D11 mi celkově připadá nejpomalejší stavbu v republice, protože stavět chybějící čtyři kilometry do HK už deset let a stále nic mi hlava nebere. Nevím, zda je to normální ale za tu dobu už mohli být pozemky dávno vykoupené nebo vyvlastněné a archeologové mohli být sto metrů hluboko. Nevím, co v naší republice je veřejný zájem a dobrá dopravní infrastruktura. Pokud to takto bude pokračovat dále bude D11 v Jaroměři asi v roce 2100.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Lenny »

Zapomínáš na farmářku, která nechtěla prodat pozemky a tento spor trval hodně let.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kot
Příspěvky: 10331
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od kot »

Lenny píše:Zapomínáš na farmářku, která nechtěla prodat pozemky a tento spor trval hodně let.
Lenny absolutní souhlas. Ale jaký by byl správný postup /nikoliv k urychlení/ k dodržení termínu výstavby 2015? Když ZAV trvá více jak rok. Jak z toho ven?
Mike
Příspěvky: 4940
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Mike »

Lenny píše:Zapomínáš na farmářku, která nechtěla prodat pozemky a tento spor trval hodně let.
zapomínáš, že farmářka je chtěla vyměnit, ještě než se začlo stavět u poděbrad...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od mbmat »

A co kdyby se letos začlo znovu s vyvlastněním, a stát by se už na nějakou její výměnu či o co tam šlo vysral, a prostě řekl že nebyla schopná se 10 let domluvit, ať už to myslela sebelíp, a prostě jí to sebrat, vyplatit a neptat se?

edit: A kdyby se začalo s vyvlastněním pozemku i té její sestry by taky bylo fajn.
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Marty »

K cenam polností - dobrý obrázek si uděláte na http://www.farmy.cz specializující se na prodej polí, lesů a farem. Jen tak mimochodem za posledních 10 let vzrostla cena polnstí u nás na cca 2-3 násobek. Běžné ceny 7-25 kč za m2 jsou stále mnohem nižší než 2Eur m2 v sousedních německých zemích... Problémem je u nás koupit obrovské pole v celku od 10ha výš - ta jsou totiž skupována západními ale i domácími investičními skupinami... Tak tolik z pohledu zemědělce typu Havránková
bumbik
Příspěvky: 7926
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od bumbik »

už jsem tu psal, že co se týče poslední parcely Havránková/Štrosová - tak Havránková se své části vzdala ve prospěch státu při prodeji 11 ha polí tenkrát za Bárty, takže se řeší jen ta část Štrosové, až ona prodá, může se to v katastru přepsat celé na ŘSD ... osobně nevidím jiné řešení než vyvlastnění ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
kot
Příspěvky: 10331
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od kot »

No, já se domnívám, že snad na MF nejsou úplní tupci. Věřím, že nějaké jednání probíhá, ale vody uplynulo už hodně a myslím si, že veřejnost by si nějaký výstup o stavu zasloužila. Ať už dobrý nebo špatný...A pokud to nikam nevede je řešením opravdu soud. Bumbiku souhlas!
bumbik
Příspěvky: 7926
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od bumbik »

jednat by mělo MD né MF, ale to je fuck, naposled jsem o tom slyšel na podzim z úst tehdejšího náměstka MD Lukáše Hampla, který řekl, že pokud půjde jednání hladce, tak v průběhu zimních měsíců by onen zmíněný pozemek mohli od paní Štrosové získat, že ta jednání k tomu směřují ... máme začátek března a pan náměstek už není náměstek, takže asi fakt jedině vyvlastnění a její syn David Štros se bude bránit soudně, takže min 3 roky než se to právně vyřeší vyvlastnění, jenže ideální řešení - výkup asi není možný, jak to tak vypadá po těch letech ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7926
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
kot
Příspěvky: 10331
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od kot »

No, musím se s vámi podělit o klasický a nyní již periodicky se opakujicí postup. Před rokem a 21 dny, tedy 1.6.2013 jsem v tomto vlákně smutně konstatoval existenci nového letáku ŘSD, který posunul začátek výstavby o 1 rok, tj na termín 04/2015. Čekání na začátek tvořila "vata" dvou let. "Vtipně" jsem konstatoval, že ŘSD má opět rok na další leták, který zahájení odsune. Nový leták na 1106 - ZS 2016!! Raději bez konkretního měsíce. Jsem zvědav, kdy bude nový leták na 1107. Zatím je tam stále 04/2015. :o :ko: :zvraci: :mrgreen: to dusanh: prosím o tvůj nový komentář . starý nese datum 1.6.13
bumbik
Příspěvky: 7926
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od bumbik »

souboj o 2 pozemky mezi ŘSD a obcí Stěžery viz.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... stavbu-d11
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „D11“