1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Svatosp »

Co tam chteji 4 roky stavet na te rovine?
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od P_V »

MichalR: S těmi vlastnicemi se zjevně jednalo, když od nich vykoupili ten pruh pro dálnici uprostřed jejich polností. Takže nevím proč se při tom jednání pozapomnělo na ty zbylé pozemky.
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Atos »

Oprava odkazu otaznika pro leták na 1107
https://www.rsd.cz/mapa/attachment/5539 ... 528916.pdf
a hned z popisu stavu příprav cituji:
... probíhají v současné době činnosti pro zabezpečení možného zahájení stavby i s ohledem na spor církve s pozemkovým úřadem o vlastnictví jednoho z pozemků.
Michal R
Příspěvky: 1476
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Michal R »

to P_V: fakt nevím. pouštím se na led divokých spekulací, ale vsadil bych nějaký ten fenik na to, že to byl záměr - mít munici na shození SP. Ostatně proč tedy v odvolání píšou o šikanózním jednání ze strany ŘSD, když v případě jiného pozemku vše proběhlo řádně.... tady něco nesedí.

Mimochodem, P_V, vás tady na fóru vídám už nějaký ten rok, tak jistě si budete pamatovat, jak Havránková svého času prodala proužky půdy (bylo jich tuším 76) různým aktivistům, a ti pak v případě zahájení vyvlastnění si je mezi sebou prodávali a převáděli tak, aby bránili vyvlastnění.

A už tehdy v tom měl prsty advokát Černohous.

Nechci nijak tvrdit, že úřednící ŘSD jsou vzor pečlivosti a nemohla se stát chyba. Tak naivní nejsem. Ale tady to fakt působí tak, že se domnělý šlendrián ŘSD vyrobil uměle.... a dokázat to samozřejme nelze. Čili netvrdím, že to tak na 100% je, ale názor na to mám vcelku jasný.... a nikoho nepřesvědčuju, je na každém z nás, aby si názor udělal sám
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Lynx »

Zase ty spiklenecké teorie MichalaR. Pozemky vykupuje ŘSD, ne nějáké dvě paní. Těžko si tedy ty paní mohou "vyrábět munici" tím že samy na sebe zapomenou a nevykoupí se jejich pozemek. Něják se do těch konspirací zamotáváte.
Tím nechci říct, že to ty dvě třeba neblokují naschvál. To opravdu nevím. Ale ta křečovitá obhajoba chyb ŘSD z toho čouhá jako sláma z bot. ŘSD má důsledně vykupovat a ne se pak vymlouvat na to, že jsou někteří lidé proti nim. S tím musí ŘSD počítat
Michal R
Příspěvky: 1476
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Michal R »

Lynx píše:Zase ty spiklenecké teorie MichalaR. Pozemky vykupuje ŘSD, ne nějáké dvě paní. Těžko si tedy ty paní mohou "vyrábět munici" tím že samy na sebe zapomenou a nevykoupí se jejich pozemek. Něják se do těch konspirací zamotáváte.
Tím nechci říct, že to ty dvě třeba neblokují naschvál. To opravdu nevím. Ale ta křečovitá obhajoba chyb ŘSD z toho čouhá jako sláma z bot. ŘSD má důsledně vykupovat a ne se pak vymlouvat na to, že jsou někteří lidé proti nim. S tím musí ŘSD počítat
Upřímně, kdybyste měl menší rudo před očima jenom kvůli tomu, že ten příspěvek je ode mne, tak byste zjistil, že vůbec nejsme ve sporu.
Já vůbec neobhajuju křečovitě ŘSD, dokonce si myslím, že tohle prostě podcenili a uspěchali, a následně z toho pramení chyby. Nicméně skutečnost, že to byla "vábnička s lepem" není spiklenecká teorie, ale prosté shrnutí faktů. A třeba i kvůli vám jsem postnul ona čísla jednací, kdy dotčené dámy prudili ve stavebních řízeních na hony vzdálených od jejich bydliště.... již staří latiníci říkávali: Qui bono
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od P_V »

V tom Suchdole jim patří ten sousední domek a vadilo jim, že soused chtěl postavit svůj domek o 83 cm blíž k jejich, než určuje dnes platný předpis (asi aby se mu do garáže vešlo něco víc než jen motocykl :) ). Co my víme, jestli v tom domku bydlí nájemníci, nebo třeba potomci. Takže to zas tak nemístné nebylo, ovšem prudu v tom cítím. Ke zbytku jsem podrobnosti nehledal.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Lynx »

Na tohle by měli mít na ŘSD po těch letech výkupů už zajeté mechanismy. A částečně asi taky mají. Vůbec by je nemělo překvapit, že se v určitém množství lidí najde určité procento problémových. To je všude. Kdo jste někdy třeba jednal v rámci většího bytového domu o rekonstrukci, tak to můžete potvrdit.
Někteří chtějí víc peněz, někteří nechtějí žádnou dálnici, někteří jsou uraženi, že jim někdo ubližuje, další je prostě blázen, co nesouhlasí už s principu nikdy s ničím atd. V takových případech by měl nastoupit úřední postup vyvlastnění co nejdříve a s co nejrychlejším postupem, samozřejmě s důsledným splněním všech formálních kroků - jako je doložení nabídky, doložení pokusu domluvit se atd. Otálet se nevyplácí.
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od kik »

bumbik píše:kik tvé příspěvky v článku na idnes a zde jsou velmi přesné, nezbývá než souhlasit - bohužel ani nový stavební zákon není všemocný, sice odbourá činnost ekoteroristů (do jisté míry) ale neodbourá ten největší nešvar a to je rezortismus - že se do stavebního řízení vyjadřuje 7 ministerstev, že se nezruší nesmyslná vyjádření spousty úřadů atd. to by bylo opravdu zjednodušení, nebo spojení vodoprávních řízení se stavebními apod. takže tento bídný stav bohužel zůstane dál a proto nevěřím, že letos či příští rok se podaří rozjet prioritní stavby, navíc do toho volby :ko: :crazy: a konkrétně D11 to má díky ekoteroristům sečteno na hodně dlouho ...
Bumbiku, malá oprava - já nemám účet na iHeute a tak tam nepřispívám....
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od kik »

Michal R píše:Tak si to shrňme.
- Patrik. Už před lety jsem v kauze D8 zde psal, že jde o psychicky narušeného jedince, jeho jednání nese známky obsedantních poruch. Fakticky se realizuje tím, že využívá současné právo k obstrukčnímu jednání. Prostě proto, že bojuje proti automobilismu, nemá rád dálnice a rád si dodá pocit důležitosti. Doufám, že snad už nikdo nevěří tomu, že formalistní jednání je ochranou přírody....
- duo Silovská / Srdínková. Tak jsem maličko zapátral a zjistil, že ony dámy jsou (pravděpodobně) prudiči z povoláni. Není mi totiž jasné, proč tyto dvě individua podávají porůznu odvolání tu k vydanému SP na rodinný dům v Praze (C.J.: MCP6 112097/2011, SPIS. ZN.: SZ MCP6 103330/2011/OV/Mc) z roku 2011, nebo odvolání k vydanému SP v Rudné (Č.j.: 01016/07/M) před deseti lety.... nebo odvolání proti SP na 2km rekonstrukce účelové komunikace v Chlumci nad Cidlinou (SZ MMHK/022448/2015 OD1/Vla) z roku 2015
- advokát Pavel Černohous (Atelier pro životní prostředí, Zelený kruh). Jednoznačně exponent ekoteroristické právní lobby. Připomeňme si též, že zastupoval farmářku Havránkovou a boj proti D11 je dlouhodobě zdrojem příjmů.
Michale, ta paní Havránková od zařátku říkala, že chce pozemek vyměnit za jiný a bohužel nějaký úředník - a je jedno jestli z ŘSD nebo PF - jí řekl že buď to prodá nebo jí to vyvlastní. A jelikož ta ženská soukromničila i za komunistů, tak se prostě nasrala a výsledky známe všichni. Že jí pomohl ten Černohous byla prostě shoda okolností. Bohužel dnes všichni neseme následky jednání toho neznámého úředníka......
Jednoznačnou chybou ŘSD bylo, že si odpovědní pracovníci neuvědomili, že vlezli do pasti, měli si totiž uvědomit, s kým jednají. Podle všech informací, ony dámy ústně odmítly jednaní s tím, že je to nezajímá a bylo jim sděleno, že to stejně vyjde veřejnou vyhláškou.

Takže než se tu začne házet špína na pracovníky ŘSD, zkuste se zamyslet nad tím, co je to za špínu na druhé straně....
kyk
Příspěvky: 959
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od kyk »

Pokud to dobře chápu, jde u těch dvou prudiček o pozemek pro dočasný zábor a tedy vykupovat se nebude, vykoupeno bylo co bylo potřeba.
Pokud je pravdou to, že o dočasném záboru odmítly jednat, pak se oznámí vyhláškou.
Jejich rozklad by měl být tedy smeten ze stolu.
jozka
Příspěvky: 2795
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od jozka »

Michal R:

Technicka, nacelniku... stari latinici toho nakecali dost, ale kdyz "bono". tak "cui"...
Michal R
Příspěvky: 1476
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Michal R »

jozka píše:Michal R:

Technicka, nacelniku... stari latinici toho nakecali dost, ale kdyz "bono". tak "cui"...
A sakra.... ten gympl už je fakt daleko... :? Díky za opravu :oops:
bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od bumbik »

doporučuji si poslechnout Patrika v rozhovoru na ČT24 - viz. odkaz - a video na stránce DOLE
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... eaguje-tok
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od kot »

Takže kvůli nejasné podmínce o kácení stromů /nic jiného v tom rozhovoru neuměl uvést/ raději občanská společnost bude rozporovat VŠECHNO. PRO JISTOTU... :zvraci: :zvraci:
Michal R
Příspěvky: 1476
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Michal R »

kot píše:Takže kvůli nejasné podmínce o kácení stromů /nic jiného v tom rozhovoru neuměl uvést/ raději občanská společnost bude rozporovat VŠECHNO. PRO JISTOTU... :zvraci: :zvraci:
Ahoj Kote,
tak předně netuším, proč ty, takový horal, si kazíš léto posloucháním Patrika :shock:
Však víš, že já to píšu opakovaně už léta.

Byli tu lidé, kteří si vážně mysleli, že Patrikovi jde o ochranu přírody. OK. Jakkoliv už před patnácti lety bylo jasné, že to tak není, chápal jsem to. Naštěstí tací naivkové dnes již nejsou. O ochranu přírody fakt nejde.

Pak to byli a stále jsou ti, ktěří jsou přesvědčeni, že stát (a jeho úředníci v nejrůznějších organizacích zřízených státem) má vše dělat v naprostém souladu se zákonem. Co na tom, že namnoze jedna legislativní norma odporuje jiné, a fakticky nejde splnit obě naráz. A taky úředníci jsou jen lidé, ktěří v tom legislativním bahně se snaží plnit své úkoly. Chápu, že leckteří naivkové jsou přesvědčeni, že úředníci jsou bezchybný stroj, a formalistní kotroly jejich práce od aktivistů jsou dílem pro blaho společnosti.

Pokud jsem načetl správně, tak Patrikovi vadí jen a pouze slovo "zejména", neboť v souladu judikaturou NSS slovo zejména nevylučuje ostatní, zde neuvedené možnosti. Fakticky to znamená, že když napíšu kácet se bude zejména v době vegetačního klidu, nijak tím neomezuju kácení jindy.... Pokud by mu šlo opravdu o tu "přírodu", bude trvat na kácení v zimě. OK. Je to blbost, ale dobrá. Ale pokud napadá všechna rozhodnutí, je to nezodpovědný, sebestředný magor.

Já jenom doufám, že stát najde odvahu uzákonit princip soudní kauce při odkladném účinku. Ono by těch šikanózních soudních žalob, věru, velmi rychle ubylo.
bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od bumbik »

Michal R píše:Já jenom doufám, že stát najde odvahu uzákonit princip soudní kauce při odkladném účinku. Ono by těch šikanózních soudních žalob, věru, velmi rychle ubylo.
dobrý nápad, ale toto se podle mě nezavede nikdy, v českém právním marasmu rozhodně ne :roll:
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Kuba »

Zde je další rozhovor s Patrikem:
http://www.denik.cz/regiony/deti-zeme-k ... 70803.html
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od kot »

Zájem lidí je zjevně nedostavět základní dálniční síť ...
bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od bumbik »

ada031 píše:Posunutí termínu č. 5

1106 - 28.8.2017

1107 - 23.8.2017
Posunutí termínu č. 6
1107 - 25.8. 2017
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Atos »

Kuba píše:Zde je další rozhovor s Patrikem: "... hájíme zájmy veřejnosti."
Patriku, prosím, mne nezastupuj! :ko:
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od pivko »

Boží mlýny melou pomalu ale jistě. I na zmr. Patrika jednou dojde a vezme ho čert za ty všechny oběti dopravních nehod v úsecích, kde mohla již dávno stát bezpečná dálnice. Za ty roky už to musí být pěkných pár křížků. Mohly by ho v noci chodit strašit.
Tomas 1975
Příspěvky: 710
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Příspěvek od Tomas 1975 »

Já jsem ho mohl vzít cca před 8 - 9 lety asi ve 100 km rychlosti předním nárazníkem.
Dodnes lituji svého zavávání.
Od Miloše bych měl vyznamenání, popularity zaručena......
Odpovědět

Zpět na „D11“