| Autor |
Zpráva |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Ty fotky s protihlukovými stěnami klamou  Vypadá to, že jsou okolo jen pole, ale zrovna tady dálnice jako na jediném místě úseku protíná zástavbu. I když z poloviny zřejmě nebytovou.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 26.5.2020 11:04:10 |
|
 |
|
lulinak
Příspěvky: 16
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
proc je vlastne vetsina dalnic (D11 i D35 co sem koukal) tak vyzvednuta o x metru nahoru nad puvodni podklad? To je kvuli vode, nebo kvuli podlozi nebo proc? Musi to bejt drahy jako kjava tam navazet miliony tun a zvedat to..... diky
|
| 26.5.2020 12:57:29 |
|
 |
|
Rosmarine
Příspěvky: 19 Bydliště: Od července 2021 cca 3 km od sjezdu Jaroměř jih
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Nějaký čas jsem tu nebyla a tak děkuji za fotky, pěkně to přibývá a doufám, že do června 2022 bude hotovo  Budeme se stěhovat do Jaroměře. lulinak - mám stejnou otázku, proč se podklad tak zvedá? Pořád jsem si říkala, že dálnici ze Zavadilky snad ani neuslyším, ale podle vrstevnic to vypadá, že ji i uvidím. Nebo se mýlím?
|
| 26.5.2020 13:54:51 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Jako malý jsem se tomu také divil, proč se zbytečně silnice stavějí na náspu  Pokud vede jakákoliv cesta po uměle vyvýšeném místě než je okolní terén, neměla by se v náspu držet voda, protože klesne na úroveň vody v okolí. V zimě pak tolik nehrozí, že voda pod povrchem zmrzne a led se začne rozpínat a nadzvedávat terén. Známe to kolikrát ze zahrady, kdy je na jaře běžně rovný trávník hnusně zvlněný, chodníčky rozviklané, než si to zase sedne zpátky. Hrozí to hlavně v rovinatých částech, v lužní zóně vodotečí nebo tam kde je vysoko hladina spodní vody. Ale i tak se to někdy nepovede  Viz zvlněná D11.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 29.5.2020 7:42:43 |
|
 |
|
Rosmarine
Příspěvky: 19 Bydliště: Od července 2021 cca 3 km od sjezdu Jaroměř jih
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Honey72 - tak děkuji za vysvětlení, člověk se musí učit celý život 
|
| 29.5.2020 19:09:45 |
|
 |
|
theodor less
Příspěvky: 2382
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Rosmarine a lulinak si od teď budou myslet, že silnice a dálnice jsou jen na náspech.
|
| 30.5.2020 22:35:45 |
|
 |
|
Atos
Příspěvky: 354 Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Problémy s "Judrovým KO" u Hořenic asi nekončí. Na KN přidal u vyvlastňovaného pozemku 475/61 další řízení, takže na dalších 20 dní je to zablokováno. A co bude pak?
|
| 31.5.2020 16:35:09 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Atosi, takže 475/61 je jeden z judříkových pozemků PŘÍMO na KO ?
|
| 31.5.2020 17:32:46 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Na katastru běží 3 řízení převod na ŘSD dále zrušení poznámky ukončení vyvlastňovacího řízení a nejspíš zrušení předkupního práva tzn. Vše může běžet souběžně
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 31.5.2020 17:48:00 |
|
 |
|
Atos
Příspěvky: 354 Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Bumbiku, díky za vysvětlení. Jen mne překvapilo, proč tam ta řízení nebyla zadána také "souběžně", ale to poslední přibylo až nyní, když už byly dávno za námi ty 20-ti denní blokační lhůty na těch prvních. Kote - ano, 475/16 je ten pozemek na Judrovu KO, kde již mu odvezli ornici. 
|
| 1.6.2020 8:56:16 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Atosi, bumbiku - díky 
|
| 1.6.2020 10:16:15 |
|
 |
|
Honzl
Příspěvky: 176
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Znamená to, že když to řízení ,,nedopadne dobře'', tak mu tu ornici budou muset zpátky navézt? Mimochodem, podíval jsem se právě na polskou GDDKIA a mají tam zas to počítadlo, kolik čeho se staví, atd, a chtělo se mi fakt brečet, proč to u nás stále nejde... ( https://www.gddkia.gov.pl/)
|
| 1.6.2020 10:47:56 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2202 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 2.6.2020 8:18:17 |
|
 |
|
Atos
Příspěvky: 354 Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Dnešní stav výstavby na mostu Trotina při pohledu z cesty do Sendražic.
Přílohy:
IMG_20200602_093844_HDR.jpg [ 109.81 KiB | Zobrazeno 2812 krát ]
|
| 2.6.2020 12:04:29 |
|
 |
|
Atos
Příspěvky: 354 Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
A pohled na druhou stranu směr HK se stavbou přemostění D11 pro cestu do Sendražic. Všude se jede naplno.
Přílohy:
IMG_20200602_094309_HDR.jpg [ 74.86 KiB | Zobrazeno 2811 krát ]
|
| 2.6.2020 12:06:11 |
|
 |
|
Atos
Příspěvky: 354 Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
A ještě jedna fotka s třemi vrstvami asfaltu u Černožic. Vzadu MUK Jaroměř JIH. A ještě víc vzadu zase "naše" Krkonoše. 
Přílohy:
IMG_20200602_105629.jpg [ 105.8 KiB | Zobrazeno 2677 krát ]
|
| 2.6.2020 16:48:20 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Atosi, díky za hezké fotky.  Koukal jsem na ty poslední záběry, co jsem postnul Majkii a velká škoda je, že to pilot nevzal od úplného konce 1107 k začátku úseku. Navíc to bylo stopnuté a pokračovalo to po mezeře. Tak jsem se chtěl zeptat tebe, zda nevíš po tvé "kontrolní" cestě, jak je to s asfaltem. Odkud kam až je položen a v kolika vrstvách ? Od začátku úseku 1107 k MUK Jaroměř jih ? Všude jsou tři vrstvy ? A kolik vrstev je finální stav ? A poslední všetečný dotaz : "nechlubil" se starosta tvého města nějakým postupem obchvatu Choustíkáče ? díky 
|
| 2.6.2020 18:31:32 |
|
 |
|
Atos
Příspěvky: 354 Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Kote, začnu od konce - starosta o stavu okolo obchvatu mlčí, ale mám k dispozici jen veřejné zdroje. Polohu asfaltu jsi určil přesně - mezi MUK Jaroměř jih a začátek 1107, vrstvy jsou 3 (alespoň někde a dnes jeli fest). A pilot si tvého povzdechu určitě všiml a třeba ti pošle do dálky další díl s přeletem i nad 1106 ... I my tady doma se na něj těšíme. 
|
| 2.6.2020 20:18:05 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Atosi, díky za odpovědi. Ale víš ty nebo někdo jiný, kolik vrstev asfaltu je finální stav vozovky ?
|
| 2.6.2020 20:35:46 |
|
 |
|
Atos
Příspěvky: 354 Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Nevím, ale jestli jen dvě, měl by jim to někdo říct ... 
|
| 2.6.2020 20:46:32 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
I ty vtipálku !! 
|
| 2.6.2020 21:34:53 |
|
 |
|
milanek
Příspěvky: 156
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Skvělé fotky a video. Jinak jsem dnes zjistil 2 znepokojující zprávy. 1) Ty Krkonoše z odpočívky Jaroměž vidět nejsou, takže se omlouvám všem, které jsem mystifikoval, byly to nějaké kopce kolem Úpice  2) V Jaroměři hledají nového úředníka na stavební a VYVLASTŇOVACÍ úřad, což je v současné situaci dost nepříznivá zpráva, snad se to nebude ten nový učit od nuly, trochu nechápu, proč toho úředníka nepodrželi... i když jestli měl lepší nabídku, kdo ví.
|
| 2.6.2020 22:12:23 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
milanek píše: ..., trochu nechápu, proč toho úředníka nepodrželi... Jak si představuješ "podržení úředníka", když plat má daný tabulkou a výpověď 2 měsíce?
|
| 3.6.2020 10:12:00 |
|
 |
|
milanek
Příspěvky: 156
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
Co třeba osobní ohodnocení a trochu normálního zacházení. Ale jako taky jsem utekl ze státního, takže vím, že mohl mít lepší nabídku, ale na druhou stranu si novou práci nehledáš většinou jen tak z nudy. Ale to už není k věci, doufám, že seženou někoho schopného...
|
| 3.6.2020 13:12:38 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
2 MPMP : Milanek má svým způsobem pravdu. Jaroměř je v průběhu pracovního dne stabilně na stupni 4 - 5 = poskakující provoz či přímo stojící parkoviště. Úředník mohl k platu dostávat slušné prémie a město mohlo "dodat" pozemky na stříbrném podnose ŘSD a těšit se na realizaci obchvatu. Jinak na druhé straně máš absolutně pravdu ty se zákoníkem práce...
|
| 3.6.2020 17:29:55 |
|
|