| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=1683 |
Stránka 15 z 98 |
| Autor: | jozka [ 16.2.2016 9:20:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Jeden by rekl, ze bez V3S se nic vyvrtat neda, jak oni to jenom delaj v tom zahranici... tak pridam jeste jednu a stezejni vyhodu. Je levna. |
|
| Autor: | MPMP [ 16.2.2016 9:41:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
A ještě jedna: nezávislé zavěšení kol, což je dnes u nových aut již zakázané. Takže náhrada nejen, že neexistuje, ale ani existovat NESMÍ. |
|
| Autor: | Standa [ 16.2.2016 10:18:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Ať už máme kompletní info |
|
| Autor: | Kubajsu [ 16.2.2016 10:29:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Zahraničí nevím. Vím jen, že u nás je pár vrtaček na Tatrách, nějaká Iveca, Mercedesy Atego, ale na mokrých polích se to všechno moc rádo topí. Na té prostřední fotce vlevo vzadu vidím myslím ještě pásák; ten projede skoro všude, ale zas je problém ho dostat na lokalitu... |
|
| Autor: | kot [ 16.2.2016 13:31:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
2 MPMP: Prosím o vysvětlení, proč se nesmí používat nezávislé zavěšení kol. |
|
| Autor: | Kuba35 [ 16.2.2016 13:35:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Taková V3S uloženka je jako nová a vydrží pracovat ještě dlouho. Na Liberecku jezdí jeden vrtař dokonce ZILem 131. Jak ten tahají, když někde zapadne? |
|
| Autor: | Mike [ 17.2.2016 18:32:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
mě by zajímalo, jak vypadá u V3S to nezávislé zavěšení kol |
|
| Autor: | Mario [ 17.2.2016 23:34:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
kot píše: 2 MPMP: Prosím o vysvětlení, proč se nesmí používat nezávislé zavěšení kol. Protože když auto jede po nerovnosti a "houpe se", u nezávislého zavěšení kola jdou od sebe a k sobě a tím narušují povrch vozovky... Zjednodušeně řečeno |
|
| Autor: | MPMP [ 17.2.2016 23:44:26 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř | ||
kot píše: 2 MPMP: Prosím o vysvětlení, proč se nesmí používat nezávislé zavěšení kol.
|
|||
| Autor: | jozka [ 18.2.2016 8:52:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
MPMP: akorat, ze zrovna ty dve zadni napravy jsou tuhe (zadne nezavisle zaveseni). |
|
| Autor: | Kubajsu [ 18.2.2016 9:12:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Já teda nevím, co přesně tuhá náprava znamená, ale V3S snad má kyvné polonoápravy, ne? |
|
| Autor: | jozka [ 18.2.2016 11:38:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Pevná náprava (též tuhá náprava) je typ nápravy automobilu nebo jiného vícestopého vozidla, kde jsou kola příčně pevně spojena do jednoho celku. https://cs.wikipedia.org/wiki/Pevn%C3%A1_n%C3%A1prava https://cs.wikipedia.org/wiki/Praga_V3S ...Všechna kola jsou vybavena kolovými redukcemi, obě zadní nápravy mají uzávěrky diferenciálů, přední náprava nemá uzávěrku, ale má přední náhon. Při zařazené redukci a 1. převodovém stupni je stoupavost až 75 % (bez vleku). Tuhé výkyvné zadní nápravy umožňovaly překonávání terénních nerovností, aniž by auto ztratilo stabilitu. A dal bych to moc nerozmatlaval, stejne jsme OT. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 18.2.2016 13:04:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
jozka píše: kde jsou kola příčně pevně spojena do jednoho celku Tak jo, no. Tady je to vidět... |
|
| Autor: | Mike [ 18.2.2016 22:43:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
škoda že mi odpovědel "jozka" a ne MPMP nezávislé má z náklaďáků jen Tatra a to dodnes krom těch pokusných vozidel pro AČR |
|
| Autor: | bumbik [ 18.2.2016 23:05:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Tatra má své know-how na kyvné nápravy, chráněno patentem! a jsou to naprosto nejlepší auta do terénu a hodně problematických míst |
|
| Autor: | MPMP [ 19.2.2016 9:52:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
OK. Sypu si popel na hlavu, než předám dál informace z dávných let, mám si je ověřit. |
|
| Autor: | bumbik [ 19.2.2016 10:26:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
MPMP - doporučuju si vyhledat na prima play Tatra Titus - a uvidíš, co dokázala Tatra vyvinout - jako vždy je základ kyvná náprava, což je skutečně patent Tatry, který je k nezaplacení - pořád mám pocit, že jsem vídával i Tatrovky na stavbě R48 Rychaltice - FM, s logem Skansky, ale nejsem si tím jistý ... asi věděli proč! |
|
| Autor: | Likas [ 19.2.2016 20:08:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
No já si nad těma vrtačkama lámu hlavu, vždycky když je vidím. V3S, Ural, Zil a podobný hydry... rychlost bída, spotřeba peklo, emise raději nemluvit. Jediný vysvětlení pro mě je, že průzkum je tady tak málo četná a nevýdělečná činnost, že se nevyplatí investice do nového a horkotěžko se při životě udržují tyto nádhery. I pro obsluhu a řidiče s tím musí být prima práce a ty přejezdy na zakázky... |
|
| Autor: | jozka [ 20.2.2016 15:38:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Likas: Cesta je marginalni zalezitost. Tohle neni klasicky nakladak tocici stovky kilometru kazdy den. Priklad, nedavno u nas byla potreba udelat sest pruzkumnych vrtu do 10 metru. Prijela souprava s osobakem (50 km cesta), posadili soupravu na kolik a zacali. Po sichte nasedli do auta, V3S nechali na vrtu a jeli domu. Druhy den prijeli, dodelali vrt, poskocili o dveste metru, zacali dalsi, vecer zase osobakem odjeli domu, rano se vratili a tak cely tyden. Po poslednim vrtu sbalili V3S a odjeli tech 50 km domu. V kombinaci s laci uz davno zaplaceneho stroje, schopnosti projet kamkoliv a skoro kdykoliv a moznosti opravit vsechno dalsi plechovkou oleje, kladivem a dratem je to celkem jasna volba. Nehlede na to, ze osadky vrtnych souprav jsou celkem svojska chaska a ze jsem jich za pooslednich dvacet let par potkal. |
|
| Autor: | dvs [ 22.2.2016 8:33:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Neztratil se tu včera při tom "obnovování" zajímavý příspěvek od martini k EIA? |
|
| Autor: | zelenejmartin [ 22.2.2016 21:05:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Ty pozemky to je doba... podle mne v soukromých rukách nejsou dořešeny u 1107 - Černožice 785/44 a 785/47, Hořenice 475/61; a u 1106 - Lochenice 1356/30, Předměřice n. L. 1058/44, 1058/34, 1058/6, 1058/7, Světí 459/20. |
|
| Autor: | kot [ 23.2.2016 0:13:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Martine u té 1107 - Černožice, ty tři pozemky, jsou už alespoň v převodu či jaký je tam status ? díky |
|
| Autor: | zelenejmartin [ 23.2.2016 10:17:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Černožice - 785/44 a 785/47 - zahájené řízení o vyvlastnění práv, bez změny právního stavu; Hořenice - 475/61 - Předkupní právo podle § 101 zákona č. 183/2006 Sb., bez změny právního stavu - dříve tam bylo také vyznačené řízení o vyvlastnění, ale to zmizelo. U té 1106 se pak jedná o pozemky, kde je nevyřešený menšinový vlastník. |
|
| Autor: | Gawain84 [ 23.2.2016 11:09:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
V materiálu ministerstva dopravy, seznam významných zakázek na rok 2016 posílaných na úřad vlády figurují "D11 1106 Hradec Králové - Smiřice" a "D11 1107 Smiřice - Jaroměř", obě s předpokládaným datem zahájení zadávacího řízení 10/2016. Předpokládané hodnoty zakázek jsou 8950000 a 4475000 (tis. Kč). |
|
| Autor: | kot [ 23.2.2016 14:51:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Martine děkuji. |
|
| Stránka 15 z 98 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|