České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=1683
Stránka 15 z 98

Autor:  jozka [ 16.2.2016 9:20:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Jeden by rekl, ze bez V3S se nic vyvrtat neda, jak oni to jenom delaj v tom zahranici... tak pridam jeste jednu a stezejni vyhodu. Je levna.

Autor:  MPMP [ 16.2.2016 9:41:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

A ještě jedna: nezávislé zavěšení kol, což je dnes u nových aut již zakázané. Takže náhrada nejen, že neexistuje, ale ani existovat NESMÍ. ;)

Autor:  Standa [ 16.2.2016 10:18:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Ať už máme kompletní info ;) , ví někdo, co se tedy používá v těch nešťastných zemích, kde nemají nezničitelné V3S ?

Autor:  Kubajsu [ 16.2.2016 10:29:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Zahraničí nevím. Vím jen, že u nás je pár vrtaček na Tatrách, nějaká Iveca, Mercedesy Atego, ale na mokrých polích se to všechno moc rádo topí. Na té prostřední fotce vlevo vzadu vidím myslím ještě pásák; ten projede skoro všude, ale zas je problém ho dostat na lokalitu...

Autor:  kot [ 16.2.2016 13:31:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

2 MPMP: Prosím o vysvětlení, proč se nesmí používat nezávislé zavěšení kol. :idea: Díky

Autor:  Kuba35 [ 16.2.2016 13:35:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Taková V3S uloženka je jako nová a vydrží pracovat ještě dlouho. Na Liberecku jezdí jeden vrtař dokonce ZILem 131. Jak ten tahají, když někde zapadne?

Autor:  Mike [ 17.2.2016 18:32:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

mě by zajímalo, jak vypadá u V3S to nezávislé zavěšení kol ;)

Autor:  Mario [ 17.2.2016 23:34:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

kot píše:
2 MPMP: Prosím o vysvětlení, proč se nesmí používat nezávislé zavěšení kol. :idea: Díky


Protože když auto jede po nerovnosti a "houpe se", u nezávislého zavěšení kola jdou od sebe a k sobě a tím narušují povrch vozovky... Zjednodušeně řečeno :)

Autor:  MPMP [ 17.2.2016 23:44:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

kot píše:
2 MPMP: Prosím o vysvětlení, proč se nesmí používat nezávislé zavěšení kol. :idea: Díky
To se ptej na odpovědných místech, ale mám dojem, že to je proto, že v takovém případě nelze ohlídat tlaky na jednotlivá kola - silnice se tím více namáhají. V terénu to ale potom může vypadat i takhle, to skutečně jiné auto "nedá". ;)

Přílohy:
Praga_V3S.JPG
Praga_V3S.JPG [ 19.23 KiB | Zobrazeno 4871 krát ]

Autor:  jozka [ 18.2.2016 8:52:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

MPMP: akorat, ze zrovna ty dve zadni napravy jsou tuhe (zadne nezavisle zaveseni).

Autor:  Kubajsu [ 18.2.2016 9:12:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Já teda nevím, co přesně tuhá náprava znamená, ale V3S snad má kyvné polonoápravy, ne?

Autor:  jozka [ 18.2.2016 11:38:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Pevná náprava (též tuhá náprava) je typ nápravy automobilu nebo jiného vícestopého vozidla, kde jsou kola příčně pevně spojena do jednoho celku.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pevn%C3%A1_n%C3%A1prava

https://cs.wikipedia.org/wiki/Praga_V3S
...Všechna kola jsou vybavena kolovými redukcemi, obě zadní nápravy mají uzávěrky diferenciálů, přední náprava nemá uzávěrku, ale má přední náhon. Při zařazené redukci a 1. převodovém stupni je stoupavost až 75 % (bez vleku). Tuhé výkyvné zadní nápravy umožňovaly překonávání terénních nerovností, aniž by auto ztratilo stabilitu.

A dal bych to moc nerozmatlaval, stejne jsme OT.

Autor:  Kubajsu [ 18.2.2016 13:04:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

jozka píše:
kde jsou kola příčně pevně spojena do jednoho celku

Tak jo, no. Tady je to vidět...

Autor:  Mike [ 18.2.2016 22:43:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

škoda že mi odpovědel "jozka" a ne MPMP
nezávislé má z náklaďáků jen Tatra a to dodnes
krom těch pokusných vozidel pro AČR

Autor:  bumbik [ 18.2.2016 23:05:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Tatra má své know-how na kyvné nápravy, chráněno patentem! a jsou to naprosto nejlepší auta do terénu a hodně problematických míst :-) koneckonců našli bychom tatrovky určitě i u některých stavebních firem, které staví české dálnice a železnice :-) konec OT

Autor:  MPMP [ 19.2.2016 9:52:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

OK. Sypu si popel na hlavu, než předám dál informace z dávných let, mám si je ověřit. :(

Autor:  bumbik [ 19.2.2016 10:26:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

MPMP - doporučuju si vyhledat na prima play Tatra Titus - a uvidíš, co dokázala Tatra vyvinout - jako vždy je základ kyvná náprava, což je skutečně patent Tatry, který je k nezaplacení - pořád mám pocit, že jsem vídával i Tatrovky na stavbě R48 Rychaltice - FM, s logem Skansky, ale nejsem si tím jistý ... asi věděli proč! ;-) \OT

Autor:  Likas [ 19.2.2016 20:08:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

No já si nad těma vrtačkama lámu hlavu, vždycky když je vidím. V3S, Ural, Zil a podobný hydry... rychlost bída, spotřeba peklo, emise raději nemluvit. Jediný vysvětlení pro mě je, že průzkum je tady tak málo četná a nevýdělečná činnost, že se nevyplatí investice do nového a horkotěžko se při životě udržují tyto nádhery. I pro obsluhu a řidiče s tím musí být prima práce a ty přejezdy na zakázky...

Autor:  jozka [ 20.2.2016 15:38:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Likas:
Cesta je marginalni zalezitost. Tohle neni klasicky nakladak tocici stovky kilometru kazdy den. Priklad, nedavno u nas byla potreba udelat sest pruzkumnych vrtu do 10 metru. Prijela souprava s osobakem (50 km cesta), posadili soupravu na kolik a zacali. Po sichte nasedli do auta, V3S nechali na vrtu a jeli domu. Druhy den prijeli, dodelali vrt, poskocili o dveste metru, zacali dalsi, vecer zase osobakem odjeli domu, rano se vratili a tak cely tyden. Po poslednim vrtu sbalili V3S a odjeli tech 50 km domu. V kombinaci s laci uz davno zaplaceneho stroje, schopnosti projet kamkoliv a skoro kdykoliv a moznosti opravit vsechno dalsi plechovkou oleje, kladivem a dratem je to celkem jasna volba. Nehlede na to, ze osadky vrtnych souprav jsou celkem svojska chaska a ze jsem jich za pooslednich dvacet let par potkal.

Autor:  dvs [ 22.2.2016 8:33:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Neztratil se tu včera při tom "obnovování" zajímavý příspěvek od martini k EIA?

Autor:  zelenejmartin [ 22.2.2016 21:05:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Ty pozemky to je doba... podle mne v soukromých rukách nejsou dořešeny u 1107 - Černožice 785/44 a 785/47, Hořenice 475/61; a u 1106 - Lochenice 1356/30, Předměřice n. L. 1058/44, 1058/34, 1058/6, 1058/7, Světí 459/20.

Autor:  kot [ 23.2.2016 0:13:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Martine u té 1107 - Černožice, ty tři pozemky, jsou už alespoň v převodu či jaký je tam status ? díky

Autor:  zelenejmartin [ 23.2.2016 10:17:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Černožice - 785/44 a 785/47 - zahájené řízení o vyvlastnění práv, bez změny právního stavu; Hořenice - 475/61 - Předkupní právo podle § 101 zákona č. 183/2006 Sb., bez změny právního stavu - dříve tam bylo také vyznačené řízení o vyvlastnění, ale to zmizelo. U té 1106 se pak jedná o pozemky, kde je nevyřešený menšinový vlastník.

Autor:  Gawain84 [ 23.2.2016 11:09:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

V materiálu ministerstva dopravy, seznam významných zakázek na rok 2016 posílaných na úřad vlády figurují "D11 1106 Hradec Králové - Smiřice" a "D11 1107 Smiřice - Jaroměř", obě s předpokládaným datem zahájení zadávacího řízení 10/2016. Předpokládané hodnoty zakázek jsou 8950000 a 4475000 (tis. Kč).

Autor:  kot [ 23.2.2016 14:51:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř

Martine děkuji. :P Bylo by fajn, kdyby se alespoň rozběhlo co nejdříve výběrko na ZAV, neboť u té současné dostavby 1105-2 tam bylo i nějaké odvolání archeologů...

Stránka 15 z 98 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/