| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=1683 |
Stránka 16 z 98 |
| Autor: | caveman [ 23.2.2016 14:56:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Je teoretická možnost začít stavět (a zprovoznit) 1107, např. včetně obchvatu I/33 Jaroměře, dříve něž 1106? Kvůli té EIA, která je druhá vůbec nejstarší (1996) a čekal bych u ní problémy... Nebo to není smysluplné a projekty s tím vůbec nepočítají ? |
|
| Autor: | kot [ 23.2.2016 15:07:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Přínos by to určitě byl pro Jaroměř, i kdyby to mělo být v prvním kole i bez obchvatu Jaroměře. Alespoň by ubyl směr Trutnov. A na druhé straně by vznikl tlak na dostavbu obchvatu Jaroměře, který se bez 1107 stavět nezačne. A pak už se přiblíží kvalitní silnice s obchvaty až na dohled Náchoda - takže je šance tlačit na jeho obchvat rovněž. Každý kus "salámu" je u nás dobrý. Není to extra koncepční pohled, ale je třeba, aby se výstavba ve východních Čechách pohnula vpřed a to jak na D11 tak na D35... |
|
| Autor: | Lenny [ 23.2.2016 19:25:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Jde to, záleží jak se vyvine situace s EIA u 1106. Pokud bude hrozit velké zdržení, lze stavět samostatně. |
|
| Autor: | Honey72 [ 23.2.2016 20:39:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Pokud se zprovozní 1106 nebo 1107 samostatně, neumím si dost dobře představit propojení MÚK Jaroměř-jih se silnicí I/33 u Semonic. Samozřejmě MÚK je v projektu, ale nikdo asi nepočítá s tím, že by silnice III/2858 do Rožnova sloužila jako spojka provizorního ukončení dálnice. Tedy myslím tím dost nepříjemné odbočování na dvou křižovatkách nejen pro kamiony, které si musí najíždět. Tam by vznikaly dost velké zácpy. https://www.google.cz/maps/@50.3331874,15.8775987,3a,75y,259.45h,76.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1shl2a05n3TRXK6fVfbEuT8A!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs https://www.google.cz/maps/@50.3331525,15.87894,3a,75y,262.22h,76.69t/data=!3m6!1e1!3m4!1sxEKygUXPTAmK8AsR13umvQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs |
|
| Autor: | kot [ 23.2.2016 21:14:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Honey a proč myslíš, že by se měl používat nadjezd do Rožnova ? Já jsem si až do teď myslel, že napojení bude cca u hotelu Arkus pomocí provizorní komunikace tak jako končí D11 nyní. Téčko a nájezd na silnici I/33. Ne, že by to bylo něco extra, ale jako provizorium by to snad šlo... |
|
| Autor: | Mike [ 23.2.2016 22:19:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
s obchvatem Náchoda bych snad i vyčkal na plné zprovoznění na SH třeba ten provoz opravdu hodně opadne |
|
| Autor: | kot [ 23.2.2016 22:38:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Miku co myslíš tím "zprovoznění na SH" ? Díky |
|
| Autor: | Mike [ 23.2.2016 23:04:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Státní Hranice |
|
| Autor: | Honey72 [ 23.2.2016 23:54:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
kot píše: Honey a proč myslíš, že by se měl používat nadjezd do Rožnova ? Já jsem si až do teď myslel, že napojení bude cca u hotelu Arkus pomocí provizorní komunikace tak jako končí D11 nyní. Téčko a nájezd na silnici I/33. Ne, že by to bylo něco extra, ale jako provizorium by to snad šlo... Ano, s provizorním sjezdem u motorestu se počítá, ale jaksi pouze v případě, že úsek HK-Smiřice bude postaven dříve. Ale pokud se zprovozní dříve úsek okolo Jaroměře ? No možná by to u toho motorestu prostě postavili jen opačně |
|
| Autor: | Majkii [ 27.2.2016 16:26:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Stavební povolení na přeložky krajských a místních komunikací v rámci stavby 1106-1. |
|
| Autor: | kot [ 27.2.2016 17:03:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
| Autor: | Hanes [ 27.2.2016 19:28:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Jen tak dal!!! Pokud bude EU chtit nove posouzeni EIA, tak by mohli zacit stavet z narodnich zdroju a az by bylo vse v poradku, tak by se to proplatilo zpetne. |
|
| Autor: | Dannyboy [ 28.2.2016 10:05:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
A kde jsi vzal, že by se mohlo stavět, ať už z našich národních peněz? Pokud není eia podle současného zákona, stavební povolení prostě nebude. |
|
| Autor: | Hanes [ 28.2.2016 13:55:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Pokud mam stavebni povoleni na urcite objekty, tak je prece mohu zacit stavet. Je jasne, ze nebude povoleni na vse ale kazdy kousek je lepsi, nez vse stale odsunovat. |
|
| Autor: | ada031 [ 14.3.2016 7:13:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Oznámení předběžných informací - zemní práce pro záchranný archeologický výzkum: D11 1106 Hradec Králové - Smiřice https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... lay/648965 Předmětem zakázky jsou zemní práce (skrývky, transport, ošetřování a uložení ornice), jejichž provedení umožní realizaci terénních prací záchranného archeologického výzkumu na stavbě D11, 1106 Hradec Králové - Smiřice. Zemní práce budou prováděny v koordinaci a na základě požadavku a pro zajištění potřeb zhotovitele záchranného archeologického průzkumu stavby, který svou činnost bude realizovat na deseti samostatných úsecích současně. Zemní práce budou prováděny na deseti úsecích současně a nezávisle na sobě. D11, D1107 Smiřice - Jaroměř https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... lay/648940 Předmětem zakázky jsou zemní práce (skrývky, transport, ošetřování a uložení ornice), jejichž provedení umožní realizaci terénních prací záchranného archeologického výzkumu na stavbě dálnice D11, 1107 Smiřice - Jaroměř. Zemní práce budou prováděny v koordinaci a na základě požadavku a pro zajištění potřeb zhotovitele záchranného archeologického výzkumu stavby, který svou činnost bude realizovat na 5 samostatných úsecích současně. Zemní práce bodou prováděny na 5 úsecích současně a nezávisle na sobě. |
|
| Autor: | kot [ 14.3.2016 18:02:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Prosím někoho kdo umí "úřednicky" o vysvětlení dvou termínů, které jsou uvedeny ve věstníku u 1106 : 24 měsíců a 10 měsíců. Asi si dneska stojím na vedení... |
|
| Autor: | kot [ 14.3.2016 18:51:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Tak jsem se zvedl od počítače, otevřel jsem si plzeň a hned mi to došlo. Fakt jsem si seděl na vedení... |
|
| Autor: | pazve [ 17.3.2016 8:40:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
ZAV se dělá tak, že se po celé délce stavby (26 km) udělá 6 nebo 7 podélných rýh v šířce záboru a potom se na základě toho, zda se v nich něco objeví, udělá plošný výzkum. Jedná se tedy více než 100 km rýh - proto to něco stojí. A do původního stavu (jenom se to zahrne) se staveniště dává proto, aby se budoucí stavba nezavodnila a neprodražila se tak budoucí výstavba. |
|
| Autor: | Sosa [ 17.3.2016 15:12:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Vzhledem k tomu, že se obvykle oře do cca 0,5 m, tak se celá hloubka orby musí odstranit a hledá se pod tím, čili těch kubíků odstraněné zeminy není málo. |
|
| Autor: | kot [ 17.3.2016 20:11:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
to pazve: Jak jsou ty jednotlivé rýhy široké ? Rozepiš se prosím o této etapě ZAVu trochu podrobněji. Myslím, že nejsem sám, kdo by to rád četl. Takové ty záběry na mladé studentky s malou lopatičkou či štětečkem či držící nějaké střepy nebo kosti jsou standardní, ale to o čem píšeš je pro mě úplné novum... |
|
| Autor: | martini [ 17.3.2016 20:36:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Problém s EIA na 1106 není kvůli změně MÚK Plotiště, je to generální problém všech EIA dle 244/1992 Sb. Aktuálně to vypadá, že bude bezpečnější a jistější cesta všude EIA zopakovat, jinak je to rizikové z titulu soudních přezkumů a z titulu neuznatelnosti financování z EU. To Hanes: Bez vyřešení EIA nejsme schopni získat stavební povolení, čili "financování z národních zdrojů" situaci neřeší. Vláda nám v současné době neodsouhlasila odůvodnění významných VZ na archeologický průzkum, ministr kultury dostal za úkol nějakým způsobem snížit ten požadovaný rozsah průzkmů... |
|
| Autor: | bumbik [ 17.3.2016 20:43:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
martini a tvůj názor na "zrychlené řízení" 6-8 měsíců na opakování EIA jak o tom mluví Brabec a Ťok, je to reálné? moc děkuji za odpověď |
|
| Autor: | kot [ 17.3.2016 20:48:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
No, celková suma na ZAV na D11 a na D35 k tomu vypadá "zvenku" opravdu astronomicky, ale není mi moc jasné, co s tím má bývalý kněz (údajně zbouchnul nějakou babu a církev ho vyhnala) udělat. Zkrátit metry ? Snížit cenu ? Jak? |
|
| Autor: | martini [ 17.3.2016 21:13:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
Snížit rozsah, archeologové tam chtějí zkoumat 96% plochy, přitom tam po tý prusko-rakouský bitvě bude všude to samý a pak možná nějaká starší sídliště z doby před naším letopočtem, ale to lze zjistit právě těma rýhama, jak se tu popisovalo výše a nemuselo by se to dělat v celé ploše... Úkol má ministr a samozřejmě to hodí dolů na podřízené ať to vyřeší. Jen aby mu to zase netrvalo půl roku, snad dala vláda i termín (tuto informaci nemám). Ad zryhlený postup: Viz obecný komentář ve vláknu EIA. Já jsem k tomu hodně skeptický i když samozřejmě 1106 na vyjednávaném seznamu pro zrychlený režim figurovala (figuruje) a EK ji ani nevnímá jako problematickou (zatím si na ni nikdo v Bruselu nestěžoval... podle toho tam oni profíci filtrují). Je mi ze systému fungování celé EU na |
|
| Autor: | bumbik [ 18.3.2016 8:04:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1106-1107, Hradec Králové - Jaroměř |
martini píše: Je mi ze systému fungování celé EU na myslíš, že jsi jediný? |
|
| Stránka 16 z 98 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|