D11 obecně

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D11 obecně

Příspěvek od kot »

Takový "salám" mi fakt bude chutnat! Po sakra dlouhé době vypadá dostavba alespoň do HK víc než nadějně. DOUFEJME...
JohnyRockNRoll
Příspěvky: 189
Registrován: 8.10.2010 7:30:58

Re: D11 obecně

Příspěvek od JohnyRockNRoll »

No tak snad se do toho na jaře opravdu pustí, kdyby se povedla křižovatka, tak tlak na dotažení těch chybějících pár metrů bude hodně silný, viz Česká Skalice, ale to už se (poněkolikáté) opakuji ;)
ada031
Příspěvky: 2419
Registrován: 14.6.2010 9:33:18

Re: D11 obecně

Příspěvek od ada031 »

Taky by už mohlo ŘSD k tomuto úseku (dostavbě) vydat leták.
bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: D11 obecně

Příspěvek od bumbik »

tak D11 osičky - HK u ledu nejsou viz.
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=197&t=3850
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Jura_Favorit
Příspěvky: 87
Registrován: 25.9.2012 7:32:42
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: D11 obecně

Příspěvek od Jura_Favorit »

ada031 píše:Taky by už mohlo ŘSD k tomuto úseku (dostavbě) vydat leták.
No, také bych se za něj nezlobil :D
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi)
VW Golf V. 1.9 TDi - daily car
ada031
Příspěvky: 2419
Registrován: 14.6.2010 9:33:18

Re: D11 obecně

Příspěvek od ada031 »

Navíc na úsek Osičky - HK je v rozpočtu SFDI na rok 2013 vyčleněna částka ve výši 247 mil., což není nic moc na další roky pak 350 a 500 mil., což ale nepokryje celou úhradu za stavbu.
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D11 obecně

Příspěvek od kot »

bumbik píše:tak D11 osičky - HK u ledu nejsou viz.
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=197&t=3850
Já vím, že mi řeknete, že je to na nic, ale je to alespoň "soustředěný" tlak na MD. Je to jako u dostavby D1, obchvatu Chrudimi, Č.Budějovic atd. Když začnou starostové "prudit" , tak třeba ministra /kolikátého/ někam natlačí... Kéž by! A nesmějte se mi!!
xkorj
Příspěvky: 71
Registrován: 29.6.2011 22:04:32

Re: D11 obecně

Příspěvek od xkorj »

Je fajn, že se v poslední době snaží o komunikaci s ministerstvem a taky věřim, že to něco přinese. Pokud dotáhnou D11 do Jaroměře, tak bude zároveň i tlak na I/33 kolem vesniček do Skalice, stavby jsou navzájem dost propojené. Bohužel I/33 pokud vím nemá právoplatné ÚR.

Jinak ať si klidně dovezou ministra do Náchoda, ale nevim, co by měl dělat v Broumově, když tam stejně žádná silnice první třídy nevede. Pochybuju, že se tam pojede podívat na klášter :D
mzik
Příspěvky: 184
Registrován: 14.11.2012 10:47:03

Re: D11 obecně

Příspěvek od mzik »

Co si tak pamatuju tak podle mě ta I/33 platné UR má. Možná jsem ho i viděl na vývěsce, pocházím od tama. Ministra měli vzít do Náchoda přes Jaroměr a to nejlépe odpoledne, je jedno jaký den, pač by tam stejně dojel až další den ráno....
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: D11 obecně

Příspěvek od Kuba »

ÚR na I/33 - Jaroměř obchvat bylo už 2x vydáno, ale vždy tam bylo odvolání, první ÚR bylo pak zrušeno. Podle mě bylo zrušeno i to druhé, protože jsem našel zprávu ze zasedání zastupitelů obce Hořenice, kde tvrdí, že je třeba pořídit změnu ÚPn obce, kde bude tato stavba zanesena jako veřejně prospěšná i v textové části ÚPn. Obec jako taková se stavbou zřejmě souhlasí.

leták je z 07/2012
http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/6479 ... bchvat.pdf
http://www.horenice.cz/upload/download_ ... 5.2012.pdf

Mezitím byla loni vypsána soutěž na DSP + DZS + AD, ale Dobeš to zrušil.

Podle mě tahle stavba připravená není, ale teď nemám čas to dohledávat.
mbmat
Příspěvky: 1382
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: D11 obecně

Příspěvek od mbmat »

Kuba píše:Mezitím byla loni vypsána soutěž na DSP + DZS + AD, ale Dobeš to zrušil
Dobeš nic zrušit podle mě nemuže a ani nemohl, tendr zrušil antimonopolní úřad/úřad pro ochranu hospodářské soutěže?
xkorj
Příspěvky: 71
Registrován: 29.6.2011 22:04:32

Re: D11 obecně

Příspěvek od xkorj »

Zrušilo to ŘSD po dohodě s MD, hrozily tam vyšší výdaje, než kdyby se tendry uskutečnily zvlášť. To byl alespoň oficiální důvod. Netýkalo se to akorát D3 a R35.
mbmat
Příspěvky: 1382
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: D11 obecně

Příspěvek od mbmat »

xkorj píše:Zrušilo to ŘSD po dohodě s MD, hrozily tam vyšší výdaje, než kdyby se tendry uskutečnily zvlášť. To byl alespoň oficiální důvod. Netýkalo se to akorát D3 a R35.
Děkuji za doplnění ;)
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 obecně

Příspěvek od Mosquit »

Mosquit píše:Podle chlumeckého starosty (M. Uchytila) se vyjednává o zřízení nového exitu u Chlumce nad Cidlinou....
Po roce se to opět vytáhlo:
Chlumecké listy č. 6/2012 - Město Chlumec nad Cidlinou píše: Mimo jiné preferujeme
dobudování dálničních sjezdů
na dálnici v obou směrech u fabriky
Best a.s., které je ochoten vlastník vybudovat
na své náklady. Záleží nyní na
vstřícnosti Ředitelství silnic a dálnic ČR
a Ministerstva dopravy ČR. Potom by
se Chlumci nad Cidlinou a hlavně Lučicím
znatelně ulevilo.
Na MěÚ jsem něco o jednáních s ŘSD viděl, nicméně čeho se to týkalo netuším.
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: D11 obecně

Příspěvek od mapman »

Nesmysl. Stavět exit kvůli jedné fabrice. Chybou vůbec je, že tu stavební úřady povolili takhle velkou "fabriku" aniž by měla napojení. Mimochodem, zajímavý je v tomto ohledu § 38 a § 39 zákona o pozemních komunikacích:

§ 38
Používání dálnice, silnice a místní komunikace při velkých stavbách

(1) Pokud v důsledku jiné investiční výstavby má být zrušena část dálnice, silnice nebo místní komunikace nebo dlouhodobě na ní vyloučen veřejný provoz, je objednatel této výstavby povinen postavit na svůj náklad náhradní pozemní komunikaci a bezúplatně ji, spolu se silničním pozemkem, na němž je náhradní pozemní komunikace umístěna převést vlastníkovi původní pozemní komunikace, která má být zrušena.
(2) Má-li se při velké stavbě nebo při rozsáhlých těžebních pracích nebo terénních úpravách vyžadujících stavební povolení, popřípadě schválení podle zvláštních předpisů5) používat silnice nebo místní komunikace v rozsahu nebo způsobem, jemuž neodpovídá stavební stav nebo dopravně technický stav těchto pozemních komunikací, musí být objednatelem díla a na jeho náklad zajištěny potřebné úpravy dotčené pozemní komunikace, popřípadě vybudování objížďky odpovídající předpokládanému provozu, a to v dohodě s vlastníkem silnice nebo místní komunikace.
(3) Nedojde-li k dohodě, rozhodne o rozsahu potřebných úprav dotčené pozemní komunikace, případně o stanovení tras staveništní dopravy nebo o vybudování objížďky příslušný stavební úřad na základě stanoviska příslušného silničního správního úřadu. Příslušný silniční správní úřad je povinen zaujmout stanovisko do 30 dnů od doručení žádosti o jeho vypracování.

§ 39
Mimořádné změny dopravního významu

Dojde-li k podstatnému nárůstu zatížení části pozemní komunikace, jejíž stavební stav nebo dopravně technický stav tomuto nárůstu zjevně neodpovídá, je osoba, která nárůst způsobila, povinna uhradit vlastníkovi dotčené části pozemní komunikace náklady spojené s nezbytnou úpravou a opravou takto dotčené části pozemní komunikace. Nedojde-li k dohodě o výši úhrady s vlastníkem dotčené části pozemní komunikace, rozhodne na návrh vlastníka soud.
Pokud Best způsobuje nadměrnou zátěž pro stávající silnice, tak je povinen ji kompenzovat. Druhá věc je, že by pro ně bylo ideální vybudovat nějakou účelovou komunikaci k exitu CHýšť, ale to už jsme tu před nedávnem rozebírali taky...
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 obecně

Příspěvek od Mosquit »

Já s tím souhlasím, jen předávám info, co jsem někde našel ;)

Ad § 39 - to bychom nepostavili nikde nic, nejspíš se to dá naroubovat na cokoliv a zároveň na nic.

Mimochodem, BEST stojí na nějakém cenném území. Proto bylo ve stavebním povolení povoleno postavit stavbu dočasnou, do roku 2032 (oni to teď totiž rozšiřujou, takže opět musí postavit jen "dočasnou"). Ono se jim to stejně nejspíš prodlouží a bude jednotka dočasnosti 1 furt.
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 obecně

Příspěvek od Mike »

a nebyla tam ta "fabrika" dřív než dálnice ?
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: D11 obecně

Příspěvek od Marooned17 »

Tedy aby byly na pár kilometrech 3 sjezdy je zoufalá blbost. Best by buď měl vybudovat nějakou komunikaci k jednomu ze sjezdů, nebo ať si od Chlumce dotáhnou železniční vlečku. Co maj betonový dlažby co jezdit po dálnici: :)
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: D11 obecně

Příspěvek od martini »

Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D11 obecně

Příspěvek od michal »

Jejda... No je to to samé jako na R35 u Olomouce - provizorní sjezd v trase dvou plánovaných komunikací bez múk. Ale mám pocit, že ta múk a napojení na stávající I/37 je ještě součástí 1107, tak musíme doufat...
JohnyRockNRoll
Příspěvky: 189
Registrován: 8.10.2010 7:30:58

Re: D11 obecně

Příspěvek od JohnyRockNRoll »

Na druhou stranu proč stavět MÚK, po který dlouho nebude nic jezdit rovně, to ať radši zakončí takhle na prasáka a za peníze, který by stála MÚK můžou udělat obchvat Jaroměře ne? ;)
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 obecně

Příspěvek od Mike »

mě právě zajímalo, jak se bude jezdit na Náchod ?
Pořád skrz Jaroměř :?: :?
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: D11 obecně

Příspěvek od Kuba »

Psal jsem někde dřív odkaz na nějaký dokument obce Hořenice, že je pro realizaci obchvatu Jaroměře potřeba udělat dílčí změnu územního plánu Hořenic.
Z mapky v obou letácích ŘSD je vidět že kruhák napojení přivaděče z MÚK Jaroměř-sever na I/33 by snad mělo být součástí stavby 1107, ale kdo ví jestli se bude dělat hned. Na tuhle informaci ale určitě odpoví martini.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D11 obecně

Příspěvek od Lenny »

Na přivaděč k D11, by měla navazovat stavba severní obchvat Jaroměře. A vůbec bych z toho nestresoval, mapy.cz nejsou oficiální, může to být jen něčí tvořivost.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: D11 obecně

Příspěvek od martini »

Jasné ze to je tvořivost autora mapy.cz, dal jsem špatny smajlík :-)

Součástí 1107 je i napojeni na I/37... Problém je, ze se nejde mimo Jaroměř takto dostat na I/33 a obchvat Jaromere ma problémy s vydáním a potvrzením UR :-( (stejně jako mnoho jiných staveb v KHK kraji)

A cela R11 nebo mim 1109 pro moznost to do Polska spojit tudy delší dobu nebude...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „D11“