D11 obecně

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
Mike
Příspěvky: 5000
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 obecně

Příspěvek od Mike »

Zcela určitě neboť je to cesta jak dostat kamiony na dálnici - on už se někde najde nějaký mostek, který to "zařídí"
Jinak předpokládám, že jste tamtudy vživotě nejel, jinak byste tohle nemohl vůbec napsat :!:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
_jan91
Příspěvky: 974
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: D11 obecně

Příspěvek od _jan91 »

Mike píše: Jinak předpokládám, že jste tamtudy vživotě nejel, jinak byste tohle nemohl vůbec napsat :!:
Párkrát jsem tam jel ale to už je pár let. Jinak můj předchozí příspěvek byl dotaz a ne nějaká kritika. Jasně jsem napsal, že místní situaci neznám. Proto nechápu ten útočný tón!!! Jenom se mi nelíbí ta cena za těch pár stovek metrů při napjatém rozpočtu na rok 2012.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: D11 obecně

Příspěvek od jonáš »

No myslim že to "pár stovek metrů" nebude, spíš něco přes 2 kilometry a pár mostů, a nevim jestli je až k trati definitivní povrch a vystrojení. Pokud to zahrnuje i MUK Kukleny, tak je to za cenu obvyklou. Ale prej jsou ještě furt nějaký problémy s pozemkama pro Havránkovou?
xkorj
Příspěvky: 71
Registrován: 29.6.2011 22:04:32

Re: D11 obecně

Příspěvek od xkorj »

Zcela určitě je tento malý úsek potřeba, jak píše Mike, je to způsob jak dostat kamiony jedoucí směr Náchod na dálnici (a že jich je), což zároveň povede k vyšší bezpečnosti na nynější I/11, navíc by to mohlo znamenat i úlevu pro osobní automobily, které často stojí v koloně do Plačic. Dále dostavba pomůže právě této vesnici, která na toto provizorium není stavěná. Potřeba je rovněž co nejrychleji dostat D11 do Jaroměře, kde se tranzit trochu rozmělňuje směr Trutnov a Náchod, úsek HK-JAR. je katastrofa a jeden z nejnebezpečnějších úseků v ČR, ale myslim si, že stavba se zahájí nejdřív 2014 spolu s OPD II.
Jinak u Havránkový se teď myslim čeká na kroky Pozemkového fondu, který by ji měl sehnat ty náhradní pozemky.
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: D11 obecně

Příspěvek od Toxy »

Jonáš: Tahle fotka je dělaná až u trati.
d11_konec.jpg
d11_konec.jpg (47.65 KiB) Zobrazeno 10128 x
Povrch je finální, vystrojení svodidly je tam vidět. Tajímalo by mě, jestli jsou ta středová svodidla jen nedodělaná, nebo už vytuněná od sběračů kovů :) Technologií ten kus samozřejmě není vybavený vůbec. Jo a když jsem u technologií, na D11 se teď instaluje kromě jiného 15 nových kamer ;)
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: D11 obecně

Příspěvek od Dr.Fe1 »

A co je horší, že se tam vyskytuje jakási bestie pekelná, zřejmě pes baskervislký. Na fotce byl bezděčně zachycen jeho černý obrys :shock:
Mike
Příspěvky: 5000
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 obecně

Příspěvek od Mike »

nene, to je jasné zhmotnění všech slibů od ministrů, úředníků RSD i vládních vyjednavačů
(neboli, "na D11 serepes" )

případným mravokárcům se omlouvám, ale nezbylo než to říci naplnouhubu :shock:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: D11 obecně

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Mike: To je bohužel velice trefné. Když jsem nedavno někde četl, že kauza Havránková není ještě ukončena a že se teprve hledají pozemky :-o tak jsem myslel, že mě vomejou. Měl jsem naivně za to, že právě ty pozemky jí už byly opatřeny. Přestávám tomu rozumět (tedy ne že bych tomu před tím rozuměl ....)
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: D11 obecně

Příspěvek od medvid »

Dr.Fe1 píše:Mike: To je bohužel velice trefné. Když jsem nedavno někde četl, že kauza Havránková není ještě ukončena a že se teprve hledají pozemky :-o tak jsem myslel, že mě vomejou. Měl jsem naivně za to, že právě ty pozemky jí už byly opatřeny. Přestávám tomu rozumět (tedy ne že bych tomu před tím rozuměl ....)
Podle mě to bude furt dokola, ona řekne, že se jí pozemky nelíbí a pojede se nanovo. Nechápu na čem se teda dohodli? Pochybuji, že ona přistoupila na pozemky, které nejsou přesně specifikované.
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 obecně

Příspěvek od Mosquit »

Podle chlumeckého starosty (M. Uchytila) se vyjednává o zřízení nového exitu u Chlumce nad Cidlinou, viz následující rozhovor:
http://hradecky.denik.cz/online_rozhovo ... nline.html
... Výjimkou jsou zásobovací vozy do místních firem, včetně nákladních souprav do BESTu u Lučic. Zde se pan majitel pokouší o dohodu s ministerstvem dopravy na sjezdy na dálnici v obou směrech s tím, že by toto realizoval z vlastních investic.. Pro Chlumec by to bylo vynikající řešení, a proto zastupitelstvo tuto možnost a snahu zahrnuje do změny územního plánu...
Jedná se o toto místo:
http://maps.google.de/maps?q=Chlumec+na ... c&t=h&z=17
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: D11 obecně

Příspěvek od Web »

A údržbu bude pan majitel taky financovat z vlastních peněz? Vždyť je tam sjezd kousek...

Jinak jsem dneska vyzkoušel ten opravenej pravej pruh směr na Prahu (s Transitem a vlekem) - nic moc, sic nejsou klasický drncání, ale jinak to houpe jak na horský dráze...
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: D11 obecně

Příspěvek od mapman »

Nový sjezd? No to ani náhodou ... Nejenže je to úplně mimo normy (vzdálenost MÚK v extravilánu) ale navíc je to uplný nesmysl. Pokud si BEST postaví nevhodně provozovnu, tak ať si pak taky řeší tyhle následky a postaví si obchvat k nejbližšímu exitu, na výběr má dokonce dva... Doporučuju si k tomu přečíst zákon o pozemních komunikacích, speciálně § 39.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: D11 obecně

Příspěvek od viky »

to by byl rekord,aby díra velikosti Chlumce měla 3 sjezdy :kladivo: :crazy:
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: D11 obecně

Příspěvek od jonáš »

No vono snad u těch současnejch nejde ani o díru Chlumec, ale napojení dejme tomu od díry Jičín a Dvůr Králové na silnice směr díry Kutná Hora - Čáslav a diry Bohdaneč - Pardubice 8-)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: D11 obecně

Příspěvek od viky »

jonáš píše:No vono snad u těch současnejch nejde ani o díru Chlumec, ale napojení dejme tomu od díry Jičín a Dvůr Králové na silnice směr díry Kutná Hora - Čáslav a diry Bohdaneč - Pardubice 8-)
Já nekritizuju ty stávající,ale ten potencionální třetí. ;)
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 obecně

Příspěvek od Mosquit »

Pokud si BEST postaví nevhodně provozovnu, tak ať si pak taky řeší tyhle následky a postaví si obchvat k nejbližšímu exitu
Mám pocit, že Best tam stál dlouho předtím, než se definitivně odsouhlasila trasa D11, sjezdy, nový přivaděč od chlumecké benzínky (pokračující na Týnec) a Best usiloval o vybudování sjezdu v tomto místě už tenkrát.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D11 obecně

Příspěvek od Lenny »

Myslíš v 96 nebo kolikátém roce to bylo přesně?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: D11 obecně

Příspěvek od mapman »

Ale ono je to vcelku jedno jestli tam dálnice stále dřív nebo později, ta provozovna stojí uprostřed polí napojená na silnici III. třídy... A ano, pamatuju ji tam už dříve, ale to BEST nebyl tak velkou firmou a vozil to tam nejspíš aviema, viz: http://www.mapy.cz/#x=15.467653&y=50.12 ... 28-29-27-h - čili ten nárůst od roku 2003 by měli kompenzovat i oni, protože současný rozsah je výrazně vyšší než kdysi ... Výjezdy z dálnice se budují tam, kde jsou dopravně žádané a vhodné, jedna dlaždičkárna to bohužel nezachrání :/
Michal R
Příspěvky: 1475
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D11 obecně

Příspěvek od Michal R »

Přidávám docela zajímavý postřeh.

Zrovna když jsem četl poslední diskuzi v tomto vlákně, objevil se u nás v kanceláři stavař-silničář. No a když viděl stránky www.ceskedalnice.cz (tímto vyřizuji chválu a poděkování autorům!) také se podíval, co se píše k D11, na které kdysi taky dělal.

Dle jeho názoru (s čímž samo souhlasím), je třetí sjezd je naprostým nesmyslem a uvedl důvody víceméně stejné jako zde. Zajímavou informací je, že nápad vybudovat únosnou a dostatečné širokou komunikaci podél dálničního tělesa k Levínskému exitu (východně) zde už byl. Tak proboha proč se nevrátit k této myšlence a snažit se o exit.

A aby to nebylo jen takové plácnutí, tak i čísla: Dle onoho stavaře je vzdálenost BESTu od exitu Levín takřka přesně 4km, v rovném terénu. Komunikace v kategorii S 6,5/50 by vyšla do 10-12mio Kč. V případě nového exitu jsou to spíše desítky až stovky mio Kč. A to nemluvím o opruzu během stavby, kterým se dnes politicky korektně říká "dopravní kongesce" :-)

Tak doufám, že snad někdo dostane rozum.
MPMP
Příspěvky: 3314
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: D11 obecně

Příspěvek od MPMP »

2Michal R: rozum má celkem dost lidí, ale tady jde přece o úplně jiné zájmy než rozum, nebo to je potřeba pořád opakovat? :twisted:
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: D11 obecně

Příspěvek od dvs »

No jedině, že směrem k Levínu je v cestě řeka Cidlina a pár dalších potůčků ...

Nejrozumější by bylo udělat SZ obchvat obce Štíty tady od délce cca 300m a hnát kamióny na Exit68. Stačila by klidně kategorie S4 se zmačkami pouze pro Best.

Stávající most přes Cidlinu od Levína směrem na Potučky už má svoje za sebou.
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: D11 obecně

Příspěvek od mapman »

Teď jsem tě, Michale R, trošku nepobral, píšeš k exitu východně ale zároveň Levín, to si odporuje :) IMHO ideální a nejkratší variantou je toto propojení: http://www.mapy.cz/s/2pBw

BTW uznání si samozřejmě vážíme a děkujeme :)
Michal R
Příspěvky: 1475
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D11 obecně

Příspěvek od Michal R »

mapman píše:Teď jsem tě, Michale R, trošku nepobral, píšeš k exitu východně ale zároveň Levín, to si odporuje :) IMHO ideální a nejkratší variantou je toto propojení: http://www.mapy.cz/s/2pBw

BTW uznání si samozřejmě vážíme a děkujeme :)

No jo, paráda, východ / západ.... no jasně, že západně..... jsem ostuda.

Jak píšu, tak se uvažovalo právě o spojce mezi fabrikou BEST - a Levínským exitem. Proč a z jakých důvodů se uvažovalo o tomto exitu, když je to dál, to fakt nevím..... Pokud mě pamět slouží, tak tuším tvrdil, že v té trase jezdilo mraky stavebních strojů, dokonce je to i patrné z ortofotomap. Ale ať tak či onak, rozhodně nestavět exit.
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 obecně

Příspěvek od Mosquit »

Ono to nemá koncepci ani i pohledu Chlumce, který už má jeden exit s luxusním přivaděčem (od Levína) + Chýšť, kterou ale chlumečáci moc nepoužívají.
Při novém exitu u BESTu by se frekvence lidí stáhla sem, což by se jistě nelíbilo obyvatelům Lučic a části Kladruby...
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: D11 obecně

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Nelze dělat sjezd z dálnice na každé mezi, kde si někdo vzpomene. Tohle je úplně nekoncepční a nesmyslné. Ztotožňuji s s postojem Petra Čepka:

http://www.youtube.com/watch?v=0DI6u050PS4
Odpovědět

Zpět na „D11“