| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=4717 |
Stránka 16 z 33 |
| Autor: | Mosquit [ 11.9.2018 14:17:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Zajímavé na videu https://www.youtube.com/watch?v=NMYpfzQ3Xb4 je vidět "výroba" dilatační spáry |
|
| Autor: | Lynx [ 11.9.2018 14:20:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
To jak to drží pohromadě i bez bednění, to určitě nějákou speciální přísadu do betonu vyžaduje, nějáký urychlovač tuhnutí. Normální beton by se rozsypal či roztekl. |
|
| Autor: | Mosquit [ 11.9.2018 15:01:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Podle harmonogramu by mělo dojít od zítra do neděle k demontáži skruže mostu D11 přes silnici III/33310 (mezi Zelenčí a Šestajovicemi), a tedy i k uzavírce této komunikace. |
|
| Autor: | MPMP [ 11.9.2018 18:00:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
2musklin: díky za vysvětlení i odkazy. Nenapadlo mne, že to bude "držet tvar" během několika minut. Ale je to zřejmě o tom upěchování. Jsem v zajetí betonování mostních konstrukcí a budov, kde se ten beton spíš "leje" a pak tuhne v řádu dnů. Tady to bude trochu jinak. |
|
| Autor: | Honey72 [ 11.9.2018 18:47:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Jsou různé přísady do betonu jako plastifikátor nebo třeba jen skelná vlákna. A beton musí být sušší a hlavně dobře pěchovaný. Prodávám v práci betonovou směs pro "nedočkavce", která když jí nevylijete z kýblu do dvaceti minut, tak máte smůlu. Když jsem s ní zalil před prodejnou křivý chodník, stačilo přes to hodit desku a po dvou hodinách už přes to jezdila auta a druhý den i vysokozdvižný vozík |
|
| Autor: | Mike [ 11.9.2018 22:15:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
zpomalovače tuhnutí urychlovače tuhnutí plastifikátory disperse a pak se tam najednou objeví "alkalická reakce kameniva" holt už ten cement není co býval |
|
| Autor: | Honey72 [ 12.9.2018 6:43:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Přesně. A stejně vždy někdo přijde, třeba zrovna včera, že ho posílá zedník pro štuk a lepidlo. Že prý to lepidlo přidává do toho štuku. Každému říkám, že to už dávno není jen cement, vápno, písek. Stejně jako chleba už dnes není jen mouka, kvasnice a voda |
|
| Autor: | Sosa [ 12.9.2018 8:01:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
MPMP píše: 2musklin: díky za vysvětlení i odkazy. Nenapadlo mne, že to bude "držet tvar" během několika minut. Ale je to zřejmě o tom upěchování. Jsem v zajetí betonování mostních konstrukcí a budov, kde se ten beton spíš "leje" a pak tuhne v řádu dnů. Tady to bude trochu jinak. Tuhnutí v řádech dnů? O takovém betonu jsem neslyšel, tedy o tom co byl v pořádku. Betonárky vyrobí různé druhy betonu, třeba ze zavadlého betonu si spokojeně můžete tvarovat co chcete. Když se podíváte, že se stejně tvarují štěrbinové žlaby, tak je svodidlo řádově jednodušší. |
|
| Autor: | MPMP [ 12.9.2018 12:51:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Uplynul šestý týden od uzavření exitu 8 a je tu "pravidelný report". Od středy do neděle bylo dokončeno podloží pod rozšířením mezi větvemi křižovatky a odfrézován asfalt na navazujícím úseku do 3 schodů - trvalo to 5 dní. Nevím za jak dlouho by se to dalo stihnout "v tempu", ale troufám si tvrdit, že polovina by stačila. Zaznamenány tedy první znatelné "prostoje". Od pondělí se asfaltují podkladní vrstvy AB. |
|
| Autor: | MPMP [ 19.9.2018 8:24:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Uplynul sedmý týden od uzavírky exitu 8 a zatím byl jednoznačně "nejslabší". Ve středu byly dokončeny podkladní AB vrstvy a do pátku byl odtěžen další cca 3-4m široký pruh zeminy mezi větvemi MÚK, tím to pro tento týden skončilo - uplynulo 7 dní, odvedena práce v rozsahu dní dvou. Neříkám, že se po staveništi občas nepohybovali nějací lidé, ale nic se tam již nezměnilo. Mimochodem, překvapilo mne, že odtěžili další část zeleně mezi větvemi MÚK, současná šíře podkladních vrstev již odpovídá šíři rekonstruované vozovky, copak se to tam chystá? |
|
| Autor: | MPMP [ 26.9.2018 13:01:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Uplynul osmý týden od uzavření exitu 8 a během něj se udělalo JEDNO VELKÉ NIC. Včera sice na celém úseku před MÚK vyrostly svislé části dopravních portálů (včetně jednoho v prostoru MÚK), ale to je vše, jinak žádná viditelná změna. Za posledních 14 dní tedy byly odvedeny práce max. v rozsahu dní 3. Nemám z toho radost, ale nějak se to "zadrhlo". A to zbývají do zprovoznění ještě více než 4 týdny. |
|
| Autor: | Japao Joe [ 1.10.2018 8:20:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Docela mě překvapilo jak je ta NY mašinka mrňavá. |
|
| Autor: | MPMP [ 3.10.2018 9:53:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Uplynul devátý týden od uzavření exitu 8. Ve středu byly osazeny vodorovné části nosné konstrukce portálů DZ, do víkendu se v příkopu objevilo nějaké vytyčení (výška obrusu?) a ... DÁL UŽ NIC. Odvedená práce v řádu jednotek hodin, ale chápu, že to jsou dvě samostatné firmy a každá potřebuje "staveniště pro sebe". Lze tedy říci, že se pracovalo 2 dny. Nicméně i tak se nepracovalo 5 dní a celkové skóre prostojů za celou dobu výluky tak po tomto týdnu vzrostlo na 18 dní. |
|
| Autor: | MPMP [ 10.10.2018 13:27:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Uplynul desátý týden od uzavření exitu 8 a zdá se, že vzhledem k tomu, že do konce plánované uzavírky (alespoň dle dopravniinfo.cz) zbývá ode dneška 19 dní, začíná se opět něco dít. Ve středu byly na portál osazeny svislé konzole pro instalaci lamel DZ (práce na cca 2 hodiny). Následující dni se nic viditelného nedělo a kolem 8 hodiny bylo staveniště prázdné. O víkendu zaznamenána výstavba žlabů dešťové kanalizace a úprava jejich okolí. V "začišťování" okolí žlabů se pokračuje i dnes. Od pondělí probíhají přípravné práce na položení obrusné vrstvy (čištění, penetrace, ...) a od Prahy se k MÚK blíží finišer. Prostoje odhaduji na cca 2 dny. |
|
| Autor: | krtek700 [ 12.10.2018 19:59:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Při jízdě dnes již je nakresleno vodorovné značení. Cca kilometr před sjezdem Jirny jsou osazeny značky o vzniku 3. pruhu vlevo (pokud se nepletu, tak se psalo, že by měl být kilometrový odbočovací pruh, což by odpovídalo). Bednění na prvním kilometru je pravděpodobně těsně před dokončením |
|
| Autor: | Mosquit [ 13.10.2018 7:09:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Takže pravý pruh se stane někde před MÚK odbočovákem, a kamiony budou vybočovat do "prostředního"? To bude zmatek. |
|
| Autor: | Majkii [ 13.10.2018 9:12:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Proč zmatek, na zařazení bude času a prostoru dost. Tady je to docela srozumitelně popsáno. Zajímavé je, že další příspěvek je taky od nějakého Mosquita Budou tam navíc tuším 4(?) portály s velkoplošným SDZ. |
|
| Autor: | Sauce [ 13.10.2018 9:13:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Takto to snad je i na D1 u exitu u Mirošovic už pěknou řádku let. A funguje to. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 13.10.2018 9:15:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Stejně je to i na D1 v MÚK Bělotín, kamiony se tam řadí do prostředního zbytečně brzo a když chce člověk odbočit a chce přitom kamiony předjet, musí buďto do levého a pak zase zpátky a nebo využít volný pravý, ale tím pádem podjíždět. |
|
| Autor: | jeni013 [ 13.10.2018 10:02:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Mezi D1/D55 a sjezdem na Holešov na D55 podjíždím pravidelně, stejně jako u toho Bělotína. Dle mého se jedná o odbočovací (připojovací) pruh, proto nejde v pravém slova smyslu o předjíždění. V připojováku taky dojedete až na konec, i když v průběžném auta stojí, a nejedná se o předjíždění (ale mohu se mýlit). |
|
| Autor: | krtek700 [ 13.10.2018 10:06:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Majkii. Ano jsou tam minimálně 4 portály v poměrně velké blízkosti, jsem zvědav, jak to bude působit ve správném směru ve 130. Ve 100 ještě bez značení to člověku připadá jako jeden za druhým. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 13.10.2018 11:30:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
jeni013 píše: Mezi D1/D55 a sjezdem na Holešov na D55 podjíždím pravidelně, stejně jako u toho Bělotína. Dle mého se jedná o odbočovací (připojovací) pruh, proto nejde v pravém slova smyslu o předjíždění. V připojováku taky dojedete až na konec, i když v průběžném auta stojí, a nejedná se o předjíždění (ale mohu se mýlit). Tam je ale jiné VDZ, mezi MÚK D1/D55 a sjezdem MÚK Hulín je to značeno jako průpletový (kolektorový) pruh (zvýšena kadence přerušované čáry). Kdež to na konci 6 pruhu u Bělotína od návěstí 1000m před MÚK je stále klasické 3 pruhové uspořádání a až cca 250 před odbočením se z pravého stává odbočovací pruh. V prvním případě můžeš pořád jet tím průpletovým pruhem, v tom druhém to legálně nelze. |
|
| Autor: | michal [ 13.10.2018 21:46:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Sauce píše: Takto to snad je i na D1 u exitu u Mirošovic už pěknou řádku let. A funguje to. Ale exit Jirny nejsou Mirosovice, tam takovy ubytek neni, aby byl za muk nejak znatelny rozdil v intenzitach... Mam obavy z toho, ze to rozsireni bude kvuli znaceni vlastne dost kontraproduktivni akci, rozhodne ve spickach pri ucasti kamionu... |
|
| Autor: | ElWapp [ 14.10.2018 6:55:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Martin z Ostravy píše: Tam je ale jiné VDZ, mezi MÚK D1/D55 a sjezdem MÚK Hulín je to značeno jako průpletový (kolektorový) pruh (zvýšena kadence přerušované čáry). Kdež to na konci 6 pruhu u Bělotína od návěstí 1000m před MÚK je stále klasické 3 pruhové uspořádání a až cca 250 před odbočením se z pravého stává odbočovací pruh. V prvním případě můžeš pořád jet tím průpletovým pruhem, v tom druhém to legálně nelze. Vyhlaska ale o tloustce a kadenci cary nemluvi, to je jen veci designu, nic zavazneho z zoho neplyne. |
|
| Stránka 16 z 33 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|