| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=4717 |
Stránka 17 z 33 |
| Autor: | Honey72 [ 14.10.2018 8:35:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Pravdou je, že po dlouhé jízdě, debatou se spolujezdci se snadno stane, že se najednou ocitnete v odbočovacím Podle mne lepší než portály s názvy a šipkami (které tak nějak řidič podvědomě ignoruje, hlavně v případě, když na navigaci vidí směr rovně) jsou nad podobnými pruhy vhodnější doplňující portály jen a jen se šipkami. To už Vám docvakne, že když podjíždíte značku se šipkou doprava, že jedete blbě https://www.google.cz/maps/@50.0786226,14.4319275,3a,75y,40.31h,86.94t/data=!3m6!1e1!3m4!1svUMaoCWOBYkFdMic5_-CmQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs |
|
| Autor: | Brutus [ 14.10.2018 10:49:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Ono je to klasická subtrakcia jazdného pruhu bežná všade v Európe. Na vyznačenie tohto spôsobu redukcie počtu jazdných pruhov sa používa tzv. subtrakčná šípka so vzdialenosťou k miestu, kde sa z priebežného jazdného pruhu stáva odbočovací. V Nemecku sa na tento účel ešte prerušovaná čiara zvýrazňuje hrubou čiarou 30 cm, pokiaľ ide o uzly dokonca až 50 cm. https://www.google.sk/maps/@51.1038252, ... authuser=0 https://www.google.sk/maps/@51.1123506, ... authuser=0 https://www.google.sk/maps/@48.2046989, ... authuser=0 Samozrejme nie je to nič iné ako československá zalomená šípka, ktorá sa však desaťročia v našich krajinách používa nesprávne na označenie odbočovacieho pruhu keď je už rozvinutý. Šikmá šípka sa celkom nesprávne používa pred odbočovacím pruhom a práve táto sa má použiť v mieste, kde je rozvinutý a nie zalomená. Zalomená šípka by sa mala používať len a len v prípade subtrakcie jazdného pruhu s príslušnou vzdialenosťou. Ak by sa to v našich krajinách používalo správne, tak by ľudia nezmätkovali a nemuseli by nad tým rozmýšľať, ale vnímali by to intuitívne podvedome. |
|
| Autor: | Aram96 [ 14.10.2018 11:34:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Brutus píše: Ono je to klasická subtrakcia jazdného pruhu bežná všade v Európe. Na vyznačenie tohto spôsobu redukcie počtu jazdných pruhov sa používa tzv. subtrakčná šípka so vzdialenosťou k miestu, kde sa z priebežného jazdného pruhu stáva odbočovací. V Nemecku sa na tento účel ešte prerušovaná čiara zvýrazňuje hrubou čiarou 30 cm, pokiaľ ide o uzly dokonca až 50 cm. https://www.google.sk/maps/@51.1038252, ... authuser=0 https://www.google.sk/maps/@51.1123506, ... authuser=0 https://www.google.sk/maps/@48.2046989, ... authuser=0 Samozrejme nie je to nič iné ako československá zalomená šípka, ktorá sa však desaťročia v našich krajinách používa nesprávne na označenie odbočovacieho pruhu keď je už rozvinutý. Šikmá šípka sa celkom nesprávne používa pred odbočovacím pruhom a práve táto sa má použiť v mieste, kde je rozvinutý a nie zalomená. Zalomená šípka by sa mala používať len a len v prípade subtrakcie jazdného pruhu s príslušnou vzdialenosťou. Ak by sa to v našich krajinách používalo správne, tak by ľudia nezmätkovali a nemuseli by nad tým rozmýšľať, ale vnímali by to intuitívne podvedome. Doufám, že jsem to správně pochopil. Souhlas, že by se mělo rozlišovat mezi šikmou šipkou a zahnutou šipkou, např. na D1 před rozpletem na D0 a rovně na Prahu. Šikmé šipky se u nás dávají na začátek odbočovacího pruhu, tak proč tady nejsou ?? Už tady, by měla být značka na Plzeň se dvěma šikmými šipkami, označující 2 odbočovací pruhy. https://www.google.cz/maps/@49.9677277, ... 312!8i6656 Ta následující značka by to víceméně potvrdila, ale už je tam stejně trošku zbytečná. A například tato značka absolutně není na místě. Jednak je úplně zbytečná a navíc se nehodí mít šipku doprava, když jedeme rovně. https://www.google.cz/maps/@49.9702365, ... 312!8i6656 A kdyby mě někdo chtěl kamenovat, že je tady na dávání značek vyhláška, tak samozřejmě, ale buďto se musí aplikovat se selským rozumem, nebo tu vyhlášku změnit. |
|
| Autor: | Honey72 [ 14.10.2018 20:05:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Tak ta značka na posledním odkazu je fakt naprosto mimo. Ta správně znamená, že se odbočuje před nebo těsně za tabulí. Jenže tady se fakt nikam neodbočuje. V mlze to může vyvolat pěkný zmatek Ano, tlustá přerušovaná čára nejlépe oznamuje, že se bude něco dít s jízdními pruhy. Tu bych doporučoval i u nás. |
|
| Autor: | balance [ 14.10.2018 21:19:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Nedělní podvečer... https://ibb.co/cn9nML https://ibb.co/g5YQ80 https://ibb.co/h3uho0 https://ibb.co/ffbTT0 https://ibb.co/mw1j1L https://ibb.co/b0Ztvf https://ibb.co/ctBHML https://ibb.co/dmyQ80 https://ibb.co/hoxwFf |
|
| Autor: | Aram96 [ 14.10.2018 21:26:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Honey72 píše: Tak ta značka na posledním odkazu je fakt naprosto mimo. Ta správně znamená, že se odbočuje před nebo těsně za tabulí. Jenže tady se fakt nikam neodbočuje. V mlze to může vyvolat pěkný zmatek Ano, tlustá přerušovaná čára nejlépe oznamuje, že se bude něco dít s jízdními pruhy. Tu bych doporučoval i u nás. Konkrétně na té D1 bych ubral jedny nebo dvoje značky, vypadá to hrozně když jsou každých 100 nebo 200 m. Jinak ta špatná je tam proto, že tady se fakt všechno dělá striktně, jak kdyby to dělal robot (předpokládám, že je ve vyhlášce něco ve smyslu: na konci odbočovacího pruhu má být ta vodorovná šipka doprava). Stejně tak normy, vše jen ať to splňuje minimální požadavky. Myslím, že některé odbočovací a hlavně připojovací pruhy by mohly být v ČR dvoupruhové. A to nemluvím o MÚK, které jsou z mého laického pohledu v ČR totální propadák (už i Slováci plánují modernější a pohodlnější Jsem dost OT, kdyžtak to prosím přehoďte do značení |
|
| Autor: | Honey72 [ 15.10.2018 8:06:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Díky za fotky Balance. Budeme mít dočasně odstavné pruhy vpravo i vlevo .-) |
|
| Autor: | michal [ 15.10.2018 8:27:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Já jsem fakt zvědavý na četnost předjížděcích manévrů levým odstavným pruhem... A ať si kdo chce co chce říká, podle mě by měl levý končit a pravý být průběžný. Ale ne před múk Jirny, nýbrž až za touto múk, aby to dávalo smysl. |
|
| Autor: | ElWapp [ 15.10.2018 9:02:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
vždyť to není žádná novinka, na D0 to tak je už nějakou dobu... |
|
| Autor: | kot [ 15.10.2018 11:51:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Kdy má dojít k převedení dopravy ? |
|
| Autor: | MPMP [ 15.10.2018 12:30:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
kot píše: Kdy má dojít k převedení dopravy ? Koncem měsíce končí uzavírka a druhá strana se bude stavět příští rok. |
|
| Autor: | Lenny [ 15.10.2018 16:23:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Stejně jedno dne bude D11 šestipruhová až po I/38 u Poděbrad. |
|
| Autor: | Hanes [ 15.10.2018 16:41:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Nejlépe by bylo, kdyby byl šestipruh až do Sedlic, protože pokud někdy dojde ke spojení Opatovic a Mohelnice a k dostavbě D11, úsek mezi D0 a Sedlicemi zkolabuje. |
|
| Autor: | Jan Petzold [ 15.10.2018 16:57:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Hanes píše: Nejlépe by bylo, kdyby byl šestipruh až do Sedlic, protože pokud někdy dojde ke spojení Opatovic a Mohelnice a k dostavbě D11, úsek mezi D0 a Sedlicemi zkolabuje. Kéž by se povedla alespoň přeložka I/12 za Úvaly v 2+2 a dále 2+1 s obchvatem Rostoklat, to si myslím, že by nadlouho pro odhlehčení D11 stačilo. |
|
| Autor: | Max [ 15.10.2018 17:15:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
ElWapp píše: vždyť to není žádná novinka, na D0 to tak je už nějakou dobu... Na D0 to není zdaleka tak dlouhý souvislý úsek, tady při těch 8 km v kuse to bude potenciální blbce víc pokoušet (ale zároveň i laik uvidí, že byrokratický král je nahý - ona většina lidí mimo obor nebo např. toto fórum vůbec netuší, kde je problém). |
|
| Autor: | Mike [ 15.10.2018 19:28:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
michal píše: ... , ze to rozsireni bude kvuli znaceni vlastne dost kontraproduktivni akci, rozhodne ve spickach pri ucasti kamionu... to jsem tu říkal už dávno rád bych sdílel Lennyho optimismus nyní by bohatě stačilo 3+3 aspoň po Sadskou ale nezapomeňte, že ještě dlouho bude těch 8km pomalovaných stejně jako u Černého mostu čili s odstavným i uprostřed.... |
|
| Autor: | kyk [ 15.10.2018 19:46:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Až to pustí tak bude veselo. Levý "odstavný" je tak široký, že až se řidiči otrkají, stane se z něj rychlý pruh, čára nečára. |
|
| Autor: | Lenny [ 15.10.2018 20:15:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
A jak takového řidiče bude trestat policie? Pod jaký paragraf se to schová? |
|
| Autor: | Japao Joe [ 15.10.2018 22:46:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
§ 11 odst. 2 - přestupek patrně nesprávný způsob jízdy |
|
| Autor: | dvs [ 15.10.2018 23:00:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Hanes píše: Nejlépe by bylo, kdyby byl šestipruh až do Sedlic, protože pokud někdy dojde ke spojení Opatovic a Mohelnice a k dostavbě D11, úsek mezi D0 a Sedlicemi zkolabuje. |
|
| Autor: | Petanecek [ 16.10.2018 9:22:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Já bych se chtěl dožít toho, že to policie bude pokutovat. |
|
| Autor: | michal [ 16.10.2018 10:18:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
Vy jste všichni tak nároční... Já si vystačím s tím, že to bude zprovozněno v celé délce mezi exity 0 a 8 v režimu 3+3... |
|
| Autor: | MPMP [ 16.10.2018 11:09:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
michal píše: Vy jste všichni tak nároční... Já si vystačím s tím, že to bude zprovozněno v celé délce mezi exity 0 a 8 v režimu 3+3... |
|
| Autor: | michal [ 16.10.2018 11:47:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
No jestli to budou postihovat s takovou horlivostí jako podjíždění kolon odstavným pruhem, tak jsem v klidu... |
|
| Autor: | caveman [ 16.10.2018 13:18:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3 |
MPMP píše: kot píše: Kdy má dojít k převedení dopravy ? Koncem měsíce končí uzavírka a druhá strana se bude stavět příští rok. |
|
| Stránka 17 z 33 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|