České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=4717
Stránka 18 z 33

Autor:  Mike [ 16.10.2018 22:16:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

a to jim na říjen počasí sakra přeje :!:

a když jsme tak krásně OT čeho by se kdo chtěl dožít, tak já bych si chtěl vybrat, jestli z černého mostu do brna po D0 511 a D1 nebo D11-D35-D43
ač se cítím mlád, tak reálně se nedožiju ani jednoho ( tedy jako za volantem )

Autor:  MPMP [ 17.10.2018 8:59:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Uplynul jedenáctý týden od uzavření exitu 8, ve středu se asfaltovala obrusná vrstva a do pátku to stihli ještě "strojně" namalovat. Na místě jsou tedy již podélné čáry (krajnice i mezi jízdními pruhy). Dopravní stíny jim už jdou pomaleji, začaly se objevovat až začátkem tohoto týdne u připojovací rampy. O víkendu žádný pokrok.
Tento týden se od Prahy blíží "zatloukači svodidel".

Do plánovaného konce výluky zbývá 12 dní (včetně dneška) a ještě je stále co dodělávat - ukončení středových betonových svodidel, osazení svodidel na krajnici, dokončení VDZ, osazení lamel svislého DZ a samozřejmě nějaké ty "papíry".

Celkem lze tedy konstatovat, že za těch 11 týdnů výluky se cca 3 (týdny, tedy 21 dní) na staveništi nic nedělo. Je to součet jednotlivých dnů, v celku byla prodleva maximálně 1 týden. Na druhou stranu, když uvážíme, že se jedná o téměř 30% celkové doby, přijde mi to opravdu hodně.

Autor:  dvs [ 17.10.2018 14:20:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Chce to změnit cíl: z Černého mostu do Přerova se možná výběru dožiješ (D0 511 a D1 vs. D11-D35- D55)
Mike píše:
a když jsme tak krásně OT čeho by se kdo chtěl dožít, tak já bych si chtěl vybrat, jestli z černého mostu do brna po D0 511 a D1 nebo D11-D35-D43

Autor:  Mike [ 17.10.2018 19:50:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

mě bohatě stačí to brno 8-)
jediný přerov, který znám je ten nad Labem a tam dálnici nepovede ;)

Autor:  Aram96 [ 17.10.2018 21:51:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Začínám si bohužel uvědomovat, že se D43 asi nedočkám ani já a to mám slabšího čtvrtstoletí :(

Autor:  kik [ 18.10.2018 18:53:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Aram96: Mě je skoro 59 a jsem rád, že D11 už vede až do HK a začalo se stavět pokračování na Jaroměř. Možná se ještě dožiju D35 aspoň do Vysokého Mýta, ale D43 do Brna jsem už odpískal... A to mi žena říká, že jsem občas velký optimista.....

Autor:  AF-1 [ 18.10.2018 22:12:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Ty dva kilaky u Detrichova by s trochou stesti dopadnout mohly...

Autor:  MPMP [ 22.10.2018 12:37:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Poslední report z výluky MÚK Exit8. Do plánovaného konce výluky zbývá 6 dní a zdá se, že stavebně je hotovo. Namalováno VDZ, osazeny lamely SDZ, osazena svodidla na krajnici i ukončena svodidla v SDP.
Další zpráva již nebude, na 14 dní opouštím tuto oblast a doufám, že při návratu se již svezu po novém.

Autor:  michal [ 22.10.2018 12:50:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Chtělo by to fotky, jak to bude nalajnované... :jidlo: Ať se člověk vyvzteká tady a je na silnici klidný... :roll:

Autor:  krtek700 [ 25.10.2018 17:36:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Přidávám info od naší městské části. Zítra bude otevřeno.

Byla dokončena 1. etapa výstavby rekonstrukce D11 v úseku 0,0 – 8,00 km (exit Jirny).
Pravý jízdní pás směrem na Hradec Králové bude zprovozněn v ranních hodinách dne 26. října 2018.
V rámci rekonstrukce proběhla kompletní výměna konstrukčních vrstev dopravní komunikace a napojení větví křižovatky na pražský okruh. Součástí oprav byly také čtyři mosty, pravá zárubní zeď, kanalizace a kompletních kabelová vedení. Nově rekonstrukcí prošla i odpočívadla na třetím kilometru dálnice.

Autor:  Svatosp [ 26.10.2018 7:50:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Muze mi nekdo vysvetlit, proc komplet rekonstrukce D11 na 3+3 trvala cca pul roku a D1 trva jeden usek modernizace 2+2 2-3 roky?

Autor:  adamos [ 26.10.2018 8:19:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Dobrá otázka... možná tím, že na D11 se nic nerozšiřovalo, těleso bylo připraveno z minulého století.

Autor:  krtek700 [ 26.10.2018 9:21:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Svatosp píše:
Muze mi nekdo vysvetlit, proc komplet rekonstrukce D11 na 3+3 trvala cca pul roku a D1 trva jeden usek modernizace 2+2 2-3 roky?


Komplet rekonstrukce není za půl roku, je hotová jedna půlka a zbývá směr do Prahy, takže to nebude moc rozdíl oproti D1.

Navíc je mnoho rozdílů mezi dálnicemi. Jak psal adamos, šířka dálnice zůstala stejná, byl ubrán prostor uprostřed, takže se nerozšiřovalo po stranách. D11 vede prakticky na poli, a D1 vede lesy, kopce atd. Většina materiálu byla vezena vedle dálnice po poli, pokud to nešlo po opravované straně. Žádné mosty a nadjezdy přes dálnici se neopravovaly, na trase byl 1 most a jeden "nadjezd" na místní komunikací.

Ale taky se mi zdál větší počet techniky na staveništi, ale je pravda, že po D1 při opravách jsem jel párkrát a nebydlím vedle :D.

PS.: Mám pár dalších fotek a večer video průjezdu, mám je sem nahodit? Kdyžtak poraďte jak je sem naskládat, ať jsou menší, ne jako tady
Příloha:
2.jpg
2.jpg [ 99.69 KiB | Zobrazeno 2655 krát ]
Příloha:
1.jpg
1.jpg [ 82.96 KiB | Zobrazeno 2660 krát ]

Autor:  mapman [ 26.10.2018 10:07:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Svatosp píše:
Muze mi nekdo vysvetlit, proc komplet rekonstrukce D11 na 3+3 trvala cca pul roku a D1 trva jeden usek modernizace 2+2 2-3 roky?


Pánové výš to už napsali, takže jen to shrnu:
Modernizace D1 mění šířkové uspořádání, tj. přestavují se nadjezdy i mosty na hlavní trase.
Rekonstrukce D11 je ve stávajícím záboru se stávajícími nadjezdy i mosty na hlavní trase.

A modernizace D1 trvá u jednodušších úseku 1,5 stavební sezóny (9-10 měsíců), což platí v součtu téměř i pro tuhle D11 (9 měsíců).

Autor:  michal [ 26.10.2018 10:10:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Tuhle jsem přemýšlel, na jak dlouho budou opravy těch svodidel, až to do nich někdo napálí...

Autor:  krtek700 [ 26.10.2018 11:03:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

michal píše:
Tuhle jsem přemýšlel, na jak dlouho budou opravy těch svodidel, až to do nich někdo napálí...

Ty betonové "svodidla" tam zůstanou i po rekonstrukci? Předpokládal jsem, že tam jsou dočasně, aby mohli bezpečně pracovat na té druhé straně

Autor:  Japao Joe [ 26.10.2018 11:06:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Zůstanou a dokonce budou stejná i na druhé straně a budou mezi i vysypaný štěrkem.

Autor:  Sauce [ 26.10.2018 15:17:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Podobně jako tady: https://mapy.cz/zakladni?x=17.2160549&y ... itch=0.177

Autor:  mbmat [ 26.10.2018 16:08:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

mapman píše:
Svatosp píše:
Muze mi nekdo vysvetlit, proc komplet rekonstrukce D11 na 3+3 trvala cca pul roku a D1 trva jeden usek modernizace 2+2 2-3 roky?


Pánové výš to už napsali, takže jen to shrnu:
Modernizace D1 mění šířkové uspořádání, tj. přestavují se nadjezdy i mosty na hlavní trase.
Rekonstrukce D11 je ve stávajícím záboru se stávajícími nadjezdy i mosty na hlavní trase.

A modernizace D1 trvá u jednodušších úseku 1,5 stavební sezóny (9-10 měsíců), což platí v součtu téměř i pro tuhle D11 (9 měsíců).


Obdivuju tě, že máš trpělivost odpovídat na tak blbý otázky.
To Svatosp: Jaká komplet rekonstrukce? I podle těch blbejch fotek jde poznat, že je jen jedna polovina. Zadruhý si tam asi předtím nikdy nejel, když asi nevíš, že to tam bylo na budoucí rozšíření už připraveno z doby výstavby.



Pro pořádek, nebudou to úplně přesně tyhle svodidla, je to sice betonové svodidlo ale betonované "v kuse" na místě pomocí speciálního CB finišeru. Jen u přejezdů SDP jsou tyhle "mobilní" betony.

Autor:  Lynx [ 26.10.2018 18:18:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Tohle téma ohledně výstavby betonových svodidel vyráběných strojně na místě se tady již dost podrobně probíralo. Když zalistujete diskuzí zpět, tak najdete i příčný řez, ze kterého je podoba (nejen) svodidel vidět.

https://www.jpeg.cz/obrazek/W7keO

Autor:  Aram96 [ 26.10.2018 18:46:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Možná hloupá otázka, ale proč to teď nenaznačí na budoucí prostřední a vnitřní pruh, ty budou po zprovoznění méně zatíženy ? Jen kvůli připojovacím a odpojovacím pruhům ?
Jak mají v plánu zkapacitnit MÚK s D0 ? Chtělo by to dva pruhy do obou směrů k D0 nebo alespoň (v budoucnu) směrem k D1. Stejně tak spojování odbočovacích pruhů z D0 by chtělo zkapacitnit, je to v plánu ?
A trochu OT, připravuje se i zkapacitnění následujícího úseku až k Bříství nebo i dalších úseků, které budou možná potřeba rozšířit po dokončení D35 ?

Autor:  balance [ 26.10.2018 20:00:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3


Autor:  kot [ 26.10.2018 20:13:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

No, nic alkoholického jsem nepil a přesto jsem tam pěknou chvíli viděl 3 jízdní pruhy, EIA neEIA... :shock: :o :crazy:

Autor:  jozka [ 27.10.2018 6:09:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

To auto ma sisata kola nebo povrch opravdu tak skace?

A trochu OT... az do casu 2:40 cca... presne v tech chvilich uz davno jezdim pravym. Moc neztratim a na rozdil od narachleho leveho mam bezpecny odstup a plynulou rychlost. Klidne i za tu cenu, ze se v pripade potreby pripojim az na konec vlacku.

Autor:  michal [ 27.10.2018 6:16:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: 1101 Praha – Jirny, zkapacitnění na 3+3

Ten tichy asfalt podle me dost vibruje. Mam projeto, muj nazor na reseni pred muk Jirny znate. Nezbyva nez to trpet... Na Novinkach psali, ze 3+3 bude pry 2021nebo 2022. Utechou nam budiz to, ze podle autora clanku je pred dokoncenim 3+3 kolem Brna... :crazy:

https://www.novinky.cz/clanek/dalnice-d ... y-40250157

Stránka 18 z 33 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/