D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od michal »

Jo. Oddalováním setkání a tím pádem vydání ÚR tlak ustane... :D
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Honey72 »

Čeho se Holubec bojí? ;) Lidu z okolí, co se šikuje k trestné výpravě? :D Okresního nepřítele číslo 1 ze sebe udělal sám, ke všemu jediného, takže na sebe stáhl veškerou pozornost. Mediálního humbuku chtěl původně využít k vydírání, jenže k jeho zjevné nelibosti bylo celé slavné odvolání zveřejněno a místním je teď k smíchu, protože každý ví jaký to je "velký zemědělec". Panička chodí kanály, protože jí lidé probodávají pohledem a i když je v tom třeba nevinně, nikdo jí nevěří.
Holubec by měl naopak co nejrychleji vyjednat podmínky, stáhnout odvolání a vše utichne. Zrušením schůzky si akorát uškodil.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Honey72 »

A je to tady. Novináři mu tam zvoní denně :-) V práci shánějí i Holubcovou.
Co jsem se však dozvěděl, mě trošku mrzí. Jedna novinářka si posteskla, že pan Rýdl z ŘSD se k nim choval jako k hyenám. Chápu, že novináři jsou často otravní, ale zrovna v tomto případě je nutné, aby se ŘSD chovalo nadmíru diplomaticky. Zbytečně to nahrává povídačkám co na Trutnovsku kolují, jak ŘSD s lidmi při výkupech zachází jako s hnojem :( Takže kdo pana Rýdla znáte, ať prosím zklidní hormon :D .
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od alabastr »

Zvlášť když je Rýdl mluvčí ŘSD a komunikace s novináři tak něják patří k jeho práci...
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Michal R »

Honey72 píše:A je to tady. Novináři mu tam zvoní denně :-) V práci shánějí i Holubcovou.
Co jsem se však dozvěděl, mě trošku mrzí. Jedna novinářka si posteskla, že pan Rýdl z ŘSD se k nim choval jako k hyenám. Chápu, že novináři jsou často otravní, ale zrovna v tomto případě je nutné, aby se ŘSD chovalo nadmíru diplomaticky. Zbytečně to nahrává povídačkám co na Trutnovsku kolují, jak ŘSD s lidmi při výkupech zachází jako s hnojem :( Takže kdo pana Rýdla znáte, ať prosím zklidní hormon :D .
Koukám, že Honey72 ve svém "spravedlivém hněvu" si tak trochu protiřečí....

- co si posteskla jedna navinářka je dosti irelevantní, pokud se k tomu také nevyjádřil pan Rýdl. Jakkoli mohu připustit, že jeho jednání nebylo úplně OK, tak jednostranně vyplivnutá jedovatá slina je trochu nefér... Nenapadlo vás, že to ze strany Rýdla mohlo legitimní, protože si novinářka naběhla zhovadilým chováním? Co když to bylo obráceně? Vy jste u toho byl, že soudíte?

- já mám osobní zkušenost s výkupy ve prospěch ŘSD, a bylo to čistě profesionální. (pravda, v jiném kraji). Je fakt, že i u nás jsem zaregistroval hlášku "...že to bylo takové komisní...", ale při bližším zkoumání to šířili zejména ti, kteří si představovali jednání s ŘSD nějak podobně, jako když je frajeři přemlouvají ke koupi hrnců.... a to pavda, jednání s ŘSD prostě vypadá jinak...

- pokud někomu radíte se chovat diplomaticky, tak je docela chucpe v druhé části souvětí napsat "ať zklidní hormon". To mi dvakrát diplomatické nepřipadá.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Aram96 »

My tady ale nemusíme být diplomatičtí. To musí být Rýdl. Honey to napsal dobře.

Jinak mě Rýdl v posledním roce přišel už lepší než dříve. Dříve bych mu dal facku za ten jeho projev kolikrát. Myslím jako na místě jeho zaměstnavatele.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Honey72 »

Michale. Proto jsou tam proboha ti smajlíci. Zdá se Ti snad, že se do někoho navážím nebo někoho soudím? Nebo, že se zastávám nějaké novinářky? Spíš je to myšleno tak, aby se pan Rýdl či kdokoli jiný nenechal vyprovokovat :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Michal R »

Honey72 píše:Michale. Proto jsou tam proboha ti smajlíci. Zdá se Ti snad, že se do někoho navážím nebo někoho soudím? Nebo, že se zastávám nějaké novinářky? Spíš je to myšleno tak, aby se pan Rýdl či kdokoli jiný nenechal vyprovokovat :-)
Tak to potom joooo.... ;)
Smajlík jsem ve spěchu minul. A navíc, několik novinářů má u mě ještě pěkný vroubek.... tak jsem asi startoval trochu rychleji.

M.
Xyzc
Příspěvky: 209
Registrován: 24.11.2016 7:56:53

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Xyzc »

Papuanec píše:Z Twitteru Vlastimila Weinera (ČT):

P. Holubec z Hajnice, který blokuje přípravu stavby D11 Jaroměř - Trutnov, dnešní schůzku s ŘSD zrušil, potvrdil GŘ Radek Mátl. P. Holubec řekl, že je na něj "mediální tlak." Náhr. termín: pondělí 17. 1. Stát chce dohodu, aby PH vzal odvolání proti ÚR zpět.
Zrovna Weinera bych nakopal kamsi. On je ten, kdo může za to, že není dohoda.
Neměl do toho do toho štourat a měl počkal až SU dá odvolání na úřední desku. Tu chvíli snad mohl vydržet. Takhle spustil ten "medální tlak" o kterém si p. Holubec myslí, že za ním stojí ŘSD a bojí se jednat.
Holubec si sice měl být vědom, že naštve tisíce lidí a vrátí se mu to jako boomerang. Ale Weiner si zas měl být vědom toho, že svým jednáním zhatí šanci na dohodu, ještě před zveřejněním odvolání, tzn. v době kdy je šance nejvyšší.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Michal R »

to Xyzc:

Jenomže Weiner je v čété tak trochu na odpis; pro mladé, perspektivní novinářské kádry je "starý" a tlačí se na jeho místo.... Tahle regionální kauza s přesahem na celostátní pozornost je něco, co "chudák" Weiner nemůže nechat být....

Ale jinak máte samozřejmě pravdu, kdyby to nechal být, všichni by měli klid na nalezení kompromisního řešení. Navíc to skutečně vypadá, že ta jeho maželka je v tom namočená dosti mimo plán a navíc to podle všeho schytala (a ještě schytá) ze všech nejvíc.
kot
Příspěvky: 10364
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od kot »

To že to on i ona schytávají je dobře. Dobře jim tak. Nechápu, ajťácký zemědělec schůzku odvolal. Už mohl mít nějaké návrhy na stole a mohl o nich přemýšlet a případně si je nechat v dalším kole jednání vylepšit...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Mike »

z demokratického hlediska si myslím, že každý má mít právo se jakkoli vyjádřit, případně odvolat
státní správa pak má být natolik výkonná, aby připomínky stihla zapracovat, případně obratem smést ze stolu.
za tohle bych rád platil daně
bohužel tu stále máme rýdly a weinery, kteří si na tom mohou přihřívat třeba polívčičku
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Lenny »

Moje sestra právnička říká, že právo je minimum morálky. A něco na tom bude.

Sice má právo se odvolávat, ale ostatní mu to za to můžou dát sežrat a ukázat, co si o tom jeho počínání myslí.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od 1975 »

Mike píše:z demokratického hlediska si myslím, že každý má mít právo se jakkoli vyjádřit, případně odvolat
státní správa pak má být natolik výkonná, aby připomínky stihla zapracovat, případně obratem smést ze stolu.
za tohle bych rád platil daně
bohužel tu stále máme rýdly a weinery, kteří si na tom mohou přihřívat třeba polívčičku
Miku, ale státní správa na ty připomínky zareagovala, jednalo se s ním, něco málo mu uznali (přidání měřících bodů), zbytek, PODLE ZÁKONA zamítli.
Problém je spíš v tom, že i toto zamítnutí on může "donekonečna rozporovat" a významně tím věc prodlužovat.

A nerozumím, proč podle vás ta medializace uškodila jednání - není to naopak, že zvětšila tlak na to, aby to vzdal, když stejně nemá šanci? Takhle to nutí ŘSD do hledání řešení, která budou na hraně a zase se může najít nějaký dobroser, který se bude vrtat v nich?
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Michal R »

1975 píše:
Mike píše:z demokratického hlediska si myslím, že každý má mít právo se jakkoli vyjádřit, případně odvolat
státní správa pak má být natolik výkonná, aby připomínky stihla zapracovat, případně obratem smést ze stolu.
za tohle bych rád platil daně
bohužel tu stále máme rýdly a weinery, kteří si na tom mohou přihřívat třeba polívčičku
Miku, ale státní správa na ty připomínky zareagovala, jednalo se s ním, něco málo mu uznali (přidání měřících bodů), zbytek, PODLE ZÁKONA zamítli.
Problém je spíš v tom, že i toto zamítnutí on může "donekonečna rozporovat" a významně tím věc prodlužovat.

A nerozumím, proč podle vás ta medializace uškodila jednání - není to naopak, že zvětšila tlak na to, aby to vzdal, když stejně nemá šanci? Takhle to nutí ŘSD do hledání řešení, která budou na hraně a zase se může najít nějaký dobroser, který se bude vrtat v nich?

Pravda. Ale je tu ještě jeden pohled, a to, že medializací je onen prudič zahnaný do kouta a těžko se mu bude couvat.... a tak reálně hrozí, že když nepůjde "civilizovaně ustoupit", tak se zakope a bude už jen škodit do hořkého konce....
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od 1975 »

Jasně, ale to byl spíš "typ Patrik", ne? Pokud p.Holubec říká, že mu nejvíce vadí mediální tlak, tak by se měl snažit ho zbavit tím, že se dohodne spíš dřív než později, ne?
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Michal R »

1975 píše:Jasně, ale to byl spíš "typ Patrik", ne? Pokud p.Holubec říká, že mu nejvíce vadí mediální tlak, tak by se měl snažit ho zbavit tím, že se dohodne spíš dřív než později, ne?
Fakt těžko říct. Já jsem s Holubcem nejednal a ani nemám přímé info od lidí, které znám. Takže je to hodně akademická diskuse. On není až zas tak konsistentní v tom, co tvrdí, takže fakt čekám, že jde nakonec jen o ty prachy...
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od 1975 »

Souhlas. "Nekonzistence" mě vždycky taky asi vytáčí nejvíc:o)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Mike »

já nerozporuji, že mu to zamítli
ale buď mu to mají OBRATEM znovu zamítnout ( když tam ta možnost je ) anebo se musel odvolat kvůli něčemu, co není vypořádáno
aby bylo jasno, určitě se jej nijak nezastávám, jen bych čekal ten výkon státní správy v intencích, co jsem napsal výše
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Honey72 »

Už to, že se ohání chybami v procesu řízení naznačuje, že myslí na zadní vrátka.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kot
Příspěvky: 10364
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od kot »

Peníze jsou vždy AŽ na prvním místě... VK = dříve předseda vlády+prezident ČR
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od Majkl »

Je něco nového ohledně toho prudiče? Nová schůzka měla být 17.1. ale vypadá to, že se nic nestalo, jsou nějaké další zprávy?
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od michal »

Ještě bych se přidal s dotazem, jak se to vlastně podařilo, že obchvat ChH nešel na vládu, ale na námitku k ÚR nedošlo? Nebo se přeci jen něco podepisovalo a schvalovalo ohledně toho obchvatu?
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od martas »

Majkl píše:Je něco nového ohledně toho prudiče? Nová schůzka měla být 17.1. ale vypadá to, že se nic nestalo, jsou nějaké další zprávy?
Dnes stručná zmínka v Deníku: Ředitel krajské Správy Ředitelství silnic a dálnic v Hradci Králové Marek Novotný se včera sešel s Petrem Holubcem z Hajnice, který se jako jediný odvolal proti územnímu rozhodnutí na stavbu dálnice D11 z Jaroměře do Trutnova. „Ano, mohu potvrdit, že jednání proběhlo. Dohodli jsme se, že v něm budeme pokračovat,“ řekl Marek Novotný Deníku.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D11 1108 Jaroměř – Trutnov

Příspěvek od michal »

Z diplomatičnosti této odpovědi až mrazí... :roll:
Odpovědět

Zpět na „D11“