D11 - opravy, rekonstrukce

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Majkii »

První na dálnici, jinak ale TSK už bouralo most K Výtopně nad Strakonickou a tam to myslím taky sice trvalo déle než normálně u ŘSD, ale takovýhle průšvih to snad nebyl.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Mosquit
Příspěvky: 922
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mosquit »

Podle aktuálních fotek to zase nevypadá, že by tam bylo tam hrozně bordelu... směr do Prahy doklidit a může se jezdit. Směr z Prahy ještě na pár tatrovek bude.
Opěru ať si ubourají postupně někdy jindy, klidně i se staženým provozem do jednoho pruhu.

Vymlouvat se na kabel je v tuto chvíli už mimo, ten způsobil zpoždění pár hodin, ale ne jeden a půl dne.

Otázkou je, co technika a lidi - ti, co to měli dělat v noci ze soboty na neděli, tam asi doteď bez spánku nepracují... totéž s technikou, ani bych se nedivil, kdyby musela odjet, že ji měl zasmluvněnou už někdo jiný.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od dd »

To u nás opravdu máme živé kabely vysokého napětí (tzn. 1 až 50 kV), které "nejsou nikde evidovány"?

To by se dalo pochopit u starých staveb, ale ta dálnice se stavěla v 80. letech. Navíc síť snad někdo provozuje a využívá (chtěl jsem napsat i udržuje, ale to asi ne..). Zanedbaná příprava se jeví jako pravděpodobná příčina.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Honey72 »

Já bych tu novinařu nebral doslova. Lidé často nazývají vysokým napětím všechny dráty, jen u sebe doma mají normální napětí ;) Zrovna nedávno jsem četl článek o nějakém větrném mlýnu v Třebíči, že kvůli jeho zprovoznění museli přemístit dráty vysokého napětí. Kouknu na Google street a ony to dráty 230 V na dřevěných sloupech :D
A hlavně, vysoké napětí zní dost drsně a nebezpečně. Přece se nebude psát o zapomenutém kabelu s nízkým napětím ;)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od krtek700 »

Colas je zhotovitel? Všechny stroje, buňka atd. mělo loga Doprastavu.
Jinak jsem tam včera nějakou dobu koukal. A co jsem zaslechl od ostatní pozorovatelů, tak třeba před 20:00 měli problém s nedostatkem náklaďáků, konkrétně jim nešlo vyložit suť na skládce, asi tam házeli moc velké kusy a na skládce měli zase jenom nůžky a těmi to asi nešlo chytit a zvednout. Je pravda, že třeba hodinu byla skoro nulová aktivita bourací techniky, spíše se snažili zmenšit ty kousky co tam měli na zemi. Ručně rozřezávali lana atd. Někdy po osmé se jim překvapivě podařilo celý zbytek mostu sundat na zem a to už jsem myslel, že je hotova a do rána minimálně směr do Prahy uklidí. Na dálnici byl 4x bagr+ nůžky (možná to bylo 2x nůžky a 2x jenom sbíječka ale to už není tak podstatné) + 1 menší bagr, který tam celou dobu stál na kraji a spíš překážel.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Honey72 »

Každopádně ráno to musela být očividně paráda. Tohle je stav kolem desáté už. Nejhorší je, že po staré silnici pak nenajedete na okruh :(
Přílohy
D11.jpg
D11.jpg (112.8 KiB) Zobrazeno 5867 x
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od pivko »

Prostě naprosté diletanství TSK Praha, bohužel zdaleka ne první a určitě ne poslední.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od ElWapp »

(OT) Ještě že ty pražce v metru vždycky vyšly v termínu, aspoň to v Praze funguje... ale to byl DPP, ne TSK. Naopak TSK moc rádo v době náhradní autobusové dopravy rozkopávalo magistrálu...
kot
Příspěvky: 10511
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od kot »

Stačí říci Jižní spojka...
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od jozka »

To u nás opravdu máme živé kabely vysokého napětí (tzn. 1 až 50 kV), které "nejsou nikde evidovány"?
Ani tuhle situaci bych nevylucoval, ale dost casto jde o kabel z bodu A do bodu B o kterem "se vi" a taky "se vi" kudy. Ale uz "se nevi", ze v nejakem useku se udelala prlozka (zrovna u dalnice pravdepodobne. Nebo to polozili malinko jinak. Nebo ho pred stavbou dohledavali a v nejakem miste si je elektromagnetismus povodil jinou cestou... s par podobnymi situacemi uz jsem se potkal, i s tim nasledkem, ze 6kV kabel vytahl bagr. Nic prijemneho.
michal
Příspěvky: 4582
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od michal »

Fascinuje mě, že ještě pomalu ani neskončila ta ranní špička, navíc většina lidí těžko mohla vůbec stihnout někam dojet a něco v práci udělat, a už se to pro změnu zasekává ve směru z Prahy...
kot
Příspěvky: 10511
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od kot »

Ono to vypadá, že špička a sedlo se vyrovnávají do permanentní špičky.
jozka
Příspěvky: 2782
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od jozka »

Otazkou je, jestli po vyrovnani neztraceji pojmy jako "spicka" a "sedlo" svuj smysl.

Odstranime na D11 dopravni spicky... splneno.

Pardon, nedalo mi to.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Lynx »

Jeden vtip na odlehčení z diskuze na facebooku TSK:

"Až bude zemi hrozit invaze cizí armády, nebudeme mobilizovat. Nepříteli vyšleme v ústrety TSK Praha... invaze uvízne v kolonách dosahujících až za protivníkovo hlavní město."
kot
Příspěvky: 10511
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od kot »

Mazaná předvolební reakce ! To se musí nechat...
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od 1975 »

...už k tomu někde vystoupil politicky zodpovědný člověk, tedy soudruh Primátor? Být to za Adriany, vláčeli by ji seznamisti bahnem od sobotního večera....
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od krtek700 »

Tak směr Praha už to jezdí, z Prahy prý až někdy ráno, no vzhledem k tomu, že tam mají podobné suti jako včera večer na té do Prahy, tak budou mít ještě makačku.

1975: Co jsem koukal, tak na sociálních sítích převládá spíše názor, že je to chyba Havlíčka a ŘSD. Adam i Hřib to asi udělali dobře, zatím jsem je nikde v médiích nezaznamenal, takže si je lidé s tím moc nespojí.
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Geo »

Zachytil jsem v radiu fragment rozhovoru, ze "ani po odpojeni kabelu se nezjistilo, k cemu vedl". Mozna to byl jen nejaky novinarsky sum, ale kazdopadne me to pobavilo.
michal
Příspěvky: 4582
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od michal »

Třeba byl pod proudem vody... :D
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od 1975 »

krtek700 píše:
1975: Co jsem koukal, tak na sociálních sítích převládá spíše názor, že je to chyba Havlíčka a ŘSD. Adam i Hřib to asi udělali dobře, zatím jsem je nikde v médiích nezaznamenal, takže si je lidé s tím moc nespojí.

Ano, sociální sítě jsou silně protiKarlovské:o)

Primátor vyčůraně vystrčil jen kouřovou clonu v podobě tweetu, jak v Praze přibyla od roku 1990 auta.

A spřátelená média mlčí. Profesní čest nikde.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od krtek700 »

Tak zase se Hřib omluvil, tak všechno dobrý.
Hřib: Demolici mostu přes D11 prověříme, řidičům se za potíže omlouváme
https://zdopravy.cz/hrib-demolici-mostu ... ame-87694/
Tuší někdo, která firma teda stavbu prováděla? O Doprastavu nikde ani slovo, přitom mi přišlo, že minimálně z obrandovaných lidí a strojů tam nikdo jiný nebyl.

PS.: Koukám, že na twitteru ta omluva Hřiba není, jenom tam dal za poslední den asi 50 fun-fact příspěvků :D
Japao Joe
Příspěvky: 1051
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Japao Joe »

V článku píšou Colas CZ.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od pp21 »

Není to sice moc věrohodný zdroj, ale citace si snad z prstu nevycucali ... info, které jsem jinde nezaznamenal.
https://www.expres.cz/zpravy/zdenek-hri ... zpravy_vlt
„Nejednalo se o kabel vysokého napětí, jak TSK mylně uvádí. Šlo o historický propojovací kabel o napětí 1 kV (kilovolt), což je hladina nízkého napětí a dnes v současných energetických sítí vůbec nepoužívaná. Kabel v těchto místech byl již před stavbou dálnice před více než 40 lety a při její stavbě byl pravděpodobně z důvodu ulehčení práce uložen a zakryt v mostní konstrukci, místo toho aby byl pod dálnicí. O této změně tehdejší stavbaři dálnice a mostu nikoho neinformovali, proto není zakreslen ani v historických papírových podkladech ani v digitálních mapách,“ upozornili zástupci Pražské energetiky (PRE) ve svém vyjádření.

„Když dělníci při demolici mostní konstrukce kabel v 0:18 hodin objevili, informovali poruchovou službu PRE. Četa energetiků vyrazila ihned na místo, zajistila vypnutí kabelu a předala místo dělníkům k demolici. To se stalo v 1:25 minut. Dělníci pracující na demolici hned po příjezdu energetiků řekli, že mezi tím budou pracovat na druhé straně mostu. Takže práce kolem tohoto kabelu trvaly maximálně jednu hodinu a dle sdělení pracujících dělníků jim žádné zdržení nepřinesly,“ zdůraznil mluvčí PRE Petr Holubec s tím, že přerušením kabelu nedošlo k přerušení dodávky u napojených odběratelů.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mike »

myslím, že je to takový test, co všechno řidič - občan snese
tak se ukázalo, že 4hodinové stání v koloně je vlastně v pořádku a nic se neděje
max. se za 6-8let dozvíme, že za to mohly nějaké třeba nezdaněné kabelky 8-)
já projel Nehvizdy, odskákal kruháč, koupil v LIDLu mladýmu zmrzlinu a vrátil se
pak na D10, kde sjezd na Brandýs od Prahy byl taky výživný
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „D11“