D11 - opravy, rekonstrukce

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od pivko »

Díky. Vždyť to ale mají v té části 3.5.2 jasně napsané, mají použít uspořádání 2+1 s přehazováním, neboť jde o úsek kategorie B. Tak proč to tedy nedělají?
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od kik »

Minulý pátek kolegy při hlášce RJ, že na D11 je před prvním omezením cca půlhodinová kolona to bez vzal od Poděbrad po "staré" přes Chlumec a na dálnici jsme se vrátili u Nového Města... Kurňa, ve čtvrtek ráno cestou do Prahy to vypadalo, že zbývá jen dodělat vodorovné značení.... Asi se někomu do toho nechtělo... A na co pak platíme dálniční známky, to by mě zajímalo - asi má Bureš málo a tak potřebuje dotace.....
Mike
Příspěvky: 4940
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mike »

ten má právě dost z dotací, tak ho nějaká dálnice vůbec nezajímá

sorry za OT
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od caveman »

kik píše:Kurňa, ve čtvrtek ráno cestou do Prahy to vypadalo, že zbývá jen dodělat vodorovné značení....
A v pátek už tam taky bylo.... Takže jsem měl naději, že neděle už bude ok. Marnou :-)
MPMP
Příspěvky: 3268
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od MPMP »

Aby to nebylo tak, že datum kolaudace bylo stanoveno před x měsíci a "harmonogram je třeba dodržet" ... (Sorry, ale já musel)
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od pivko »

Oficiální stížnost na ŘSD podána. Nechcete se připojit? Nedostatek aktivity znamená, že to budeme muset snášet pořád dokola...

Vážení,

již podruhé v letošním roce jsem byl svědkem situace, kdy při opravách na
dálnici D11 došlo ke svedení dopravy do režimu 1+1 a tím i vzniku zcela
zbytečných dlouhých kolon, kterým bylo možno předejít použitím uspořádání
2+1sp, které bylo v minulosti na D11 běžně používáno.

Naposledy k tomu došlo tuto neděli dne 5. 8. 2018, kde byla ve směru na
Prahu mezi 54-68 km dvě omezení, před každým cca 2-3 km kolona, obě v
uspořádání 1+1, byť na uspořádání 2+1 tam zcela evidentně prostor byl.

Domnívám se, že dle platné provozní směrnice PS 11/17, resp. její části
3.5.2, je předmětný úsek D11 z hlediska ohrožení kongescemi v kategorii B,
a tudíž mělo být přednostně použito uspořádání 2+1sp a nerozumím tomu,
proč najednou již není používáno a řidiči zcela zbytečně marní čas stáním
v kolonách. Mám tedy zato, že dochází k porušování této provozní směrnice
a žádám Vás o zjednání nápravy.

A to už vůbec nemluvím o tom, že oba úseky byly v neděli 5.8.2018 zcela
bez stavební aktivity...

S pozdravem
michal
Příspěvky: 4492
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od michal »

Já jsem tuhle na D11 přes exitem 35 směr HK narazil na jinou vychytávku. Značka A15 - 2000m, A15 800m, omezení na 100, pak na 80, pak pojízdný přívěs s obrazovkou převádějící dopravu do levého pruhu a pak... Pak nic. Nikde ani noha, žádná stavba, žádní dělníci, prostě nic... Za to by měl někdo letět taky...
Honey72
Příspěvky: 5255
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Honey72 »

Koukal jste pořádně ? :-) Mohlo to být i kvůli nějaké závadě na vozovce, do které by jinak auta vlétla. Nebo zrovna připravovali značení.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4492
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od michal »

Připravovali značení? :D A kdo? Nikdo tam nebyl. Přívěs nebyl za autem s nějakou posádkou, žádné auto tam nestálo, prostě to tam někdo zapomenul vypnout či deinstalovat. Nebo si to tam někdo nachystal s předstihem, než se do toho odpoledne pustí... A co se závady na vozovce týče, tak tam asi žádná nebyla, soudě podle toho, že někteří řidiči si tu situaci vysvětlili "nic se neděje, nebrzdím, nepřejíždím" a pokračovali vesele dát i po projetí inkriminovaného místa "uzavřeným" pruhem...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od mapman »

pivko píše:Díky. Vždyť to ale mají v té části 3.5.2 jasně napsané, mají použít uspořádání 2+1 s přehazováním, neboť jde o úsek kategorie B. Tak proč to tedy nedělají?
Ano, za normálních okolností by tam mělo být 2+1 s přehazováním podle víkendových špiček.

Nicméně troufám si říct, že to bude souviset s tímto:
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 82#p166082

Pokud Strabag nabídl zhotovení zakázky o 15 mil. levněji než další nabídka a za polovinu času, tak se na to vztahuje první odstavec na straně 11 v článku 3.5.2 a podpůrně i článek 3.3. Takhle významná časová a finanční úspora může použití režimu 1+1 odůvodnit a je to v souladu se směrnicí. Podle intenzit tam riziko kolon vzniká v pátek a v neděli odpoledne, takže se nejspíš rozhodli obětovat pár špiček na úkor ušetřených milionů a délky trvání. Počkáme si na odpověď...
kyk
Příspěvky: 952
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od kyk »

Na tomto úseku se děje zajímavých věcí, v sobotu 28/7 jsem hlásil PČR cyklistu jedoucího v odstavném na 27km. :crazy:
michal píše:Já jsem tuhle na D11 přes exitem 35 směr HK narazil na jinou vychytávku. Značka A15 - 2000m, A15 800m, omezení na 100, pak na 80, pak pojízdný přívěs s obrazovkou převádějící dopravu do levého pruhu a pak... Pak nic. Nikde ani noha, žádná stavba, žádní dělníci, prostě nic... Za to by měl někdo letět taky...
Mike
Příspěvky: 4940
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mike »

mapman píše: tam riziko kolon vzniká v pátek a v neděli odpoledne,
...
jenže v pátek - dopoledne - je kolona až k tomu ekoduktu
což je vůbec bomba, protože se přehoupnete přes horizont a ze 130 brzdíte do kolony
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Jakub Šponar »

Ahoj
nevím jestli to 2+1 je opravdu statický (2 z Prahy, jeden do), ale co se tam dělo teda v neděli by mě fakt zajímalo. Už odpoledne doprávní hlášení že je to tam masakr a ještě o půl desátý večer kolona jak hrom (podle portálu 68-62) - podle googlu tmavě červená. Nic nebylo signalizovaný, takže tipuju že celej problém dělá nájezd od Chumce přes stopku? Jel sem přes Chlumec - Poděbrady (pravda s veselou vložkou 10-ti traktorů v konvoji).
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2948
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Majkii »

Já jel v neděli večer zhruba v půl deváté po staré přes Chlumec směr východ a v protisměru byl tedy souvislý proud vozidel. Odhadem půlka z nich pokračovala směr Poděbrady a půlka směr D11 nájezd 62. Tipoval bych taky, že hlavní problém byl v tom, že se tam "zipovalo".
wazer.cz
Pište česky, prosím!
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od caveman »

Je to staticky, 1 do Prahy. Dle "dennějezdících" je hlavním problémem opravdu neděle odpoledne až večer. Ve všední den, i ráno, to nějak jde.
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od AF-1 »

V nedeli je na cestach i trosku jina skladba ridicu..
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od kik »

Jel jsem tento týden 2x ráno z HK do Prahy do práce autem s odjezdem z HK cca mezi čtvrt a půl šestou a bylo to bez problémů. Taky mě překvapilo že po celou dobu rekonstrukce povrchu na mostech přes Cidlinu je to 2+1 ve směru z Prahy... Jedinou útěchou bylo, že včera odpoledne z autobusu vypadal ten most blíže k Žehuni už opravený a chybělo jen vodorovné značení. Tak uvidím zítra odpoledne cestou z práce do HK.
pazve
Příspěvky: 435
Registrován: 11.11.2015 21:35:45
Bydliště: HK

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od pazve »

Celá III. etapa bude puštěná do provozu 30.8. Na úseku, kde je položená obrusná vrstva, nechybí jen vdz, ale ještě plno dalších prací, jejichž potřeba není z jedoucího auta vidět - různé nátěry, zálivky, zpětná montáž svodidel, atd.
Uspořádání jízdních pruhů v omezení (2+1) není věcí zhotovitele, ale bylo stanoveno MD ČR.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od pivko »

mapman píše:
pivko píše:Díky. Vždyť to ale mají v té části 3.5.2 jasně napsané, mají použít uspořádání 2+1 s přehazováním, neboť jde o úsek kategorie B. Tak proč to tedy nedělají?
Ano, za normálních okolností by tam mělo být 2+1 s přehazováním podle víkendových špiček.

Nicméně troufám si říct, že to bude souviset s tímto:
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 82#p166082

Pokud Strabag nabídl zhotovení zakázky o 15 mil. levněji než další nabídka a za polovinu času, tak se na to vztahuje první odstavec na straně 11 v článku 3.5.2 a podpůrně i článek 3.3. Takhle významná časová a finanční úspora může použití režimu 1+1 odůvodnit a je to v souladu se směrnicí. Podle intenzit tam riziko kolon vzniká v pátek a v neděli odpoledne, takže se nejspíš rozhodli obětovat pár špiček na úkor ušetřených milionů a délky trvání. Počkáme si na odpověď...
Trefil jste se...

k Vašemu podnětu zasíláme následující:

Režim vedení dopravy byl řádně projednán na uzavírkové komisi za účasti MD, MV, ŘSD
a zhotovitele. Vedení dopravy v režimu 1+1 bylo zvoleno s ohledem na intenzity
provozu a dobu trvání omezení. Vzhledem k tomu, že etapa byla zhotovitelem
naplánovaná na pouhých 15 dní a zhotovitel vysoutěžil zakázku s finanční úsporou cca
27 %, byla zvolena varianta bez přehazováním dopravy a to s přihlédnutím k
problematice přestavby dopravně-inženýrského opatření při zvýhodňovaní jednoho ze
směru.


Nicméně těch etap je víc a ty kolony tam jsou o pátcích a nedělích pořád, jak plyne i z dalších příspěvků k tématu...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2948
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Majkii »

Majkii píše:Já jel v neděli večer zhruba v půl deváté po staré přes Chlumec směr východ a v protisměru byl tedy souvislý proud vozidel. Odhadem půlka z nich pokračovala směr Poděbrady a půlka směr D11 nájezd 62. Tipoval bych taky, že hlavní problém byl v tom, že se tam "zipovalo".
Tak pro odstranění špuntu dnes nájezd na EXITu 62 uzavřen:
Od 26.8.2018 17:00 do 21:00; D11 - 61.9-60.7km na trase Hradec Králové - Praha; vjezd na dálnici uzavřen; Z důvodu tvořících se kolon vozidel, je nájezd ve směru od Chlumce nad Cidlinou na D11 Exit 62 směr Praha celkově uzavřen.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mosquit »

Tam je provoz veden 1+2 (1 na Prahu), a přesto je tam od Chlumce STOPka.
To by se tam ani nějaký krátký/zúžený připojovák nevešel?
Kuba
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Kuba »

Ano, dnes jsem ttudy zkoušel jet a vjezd byl zahrazen kužely a statoval tam pro jistotu policista, který mi vysvětloval, že by najíždějící auta zablokovala provoz na D11. Od Chlumce tam skoro žádná auta nepřijížděla, možná o tom už věděli na rozdíl ode mne. Překvapilo mě, že PČR nemá nic nelpšího na práci než dozorovat dálniční nájezd.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mosquit »

Ono jich tam jezdívá docela dost. Když vzniká kolona 20+ více minut, nechá se sjet na exitu 68 a vzít to přes Chlumec a na 62 se napojit (sic přes STOPku).
Tím ale ta kolona u 68 ještě narůstá, resp. více aut sjíždí na Chlumec, a ...
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od caveman »

Kuba píše: který mi vysvětloval, že by najíždějící auta zablokovala provoz na D11
Já jsem tam jel včera odpoledne (neděle) ještě před zavřením a opravdu to ty najíždějící auta dokázala zablokovat, dokonce bych i odhadl, že se v pravém pruhu nechtěně zipovalo dvě auta z nájezdu a jedno auto z dálnice, cpala se tam opravdu agresivně :-) Taky všude hlásili, že mají všichni sjet na km 68 a objet to. Celkově včetně kolony před Prahou (něco tam bylo a pak se to rozjelo) plus jedna hodina...
Kuba
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: D11 - opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Kuba »

Chápu, bez toho připojováku to nefunguje. Jel jsem pak přes Levín - Žiželice - Choťovice a Žehuň na exit 50, bylo to úplně prázdné a časová ztráta minimální.
Odpovědět

Zpět na „D11“