|
Právě je 27.4.2021 18:06:41
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
D11 - opravy, rekonstrukce
| Autor |
Zpráva |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: D11 - Opravy, rekonstrukce
Lenny píše: Když vidím, že se připravuje souvislá oprava v km 7,8-18,7 vpravo, co to provést najednou. Klady jsou následující menší náklady na DIO, oprava proběhne v jednom termínu. Zápory jsou 11 km dlouhá uzavírka, což tu ještě snad nikdy nebylo. Na dvě akce v jedné uzavírce a jednoho roku by měli soudruzi z NKÚ velmi negativní názor. Na jejich chápání světa se mě ale neptej ...
|
| 13.2.2014 11:21:25 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: D11 - Opravy, rekonstrukce
Proboha co by jim mělo teoreticky vadit ? Dík... 
|
| 13.2.2014 22:25:13 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: D11 - Opravy, rekonstrukce
Toto bůhví jak neznám, ale myslím, že lidi z kontroly by to brali tak, že se jedná o dvě zakázky v jednom období na to samé a napadli by, že se mělo soutěžit v jedné zakázce v jiném limitu, kde jsou jiné, složitější, podmínky. Následně by asi vyšly články "podezřelé zakázky ŘSD", všichni by ŘSD opětovně odsoudili a vedení vyhodili, viz vlákno "Situace na ŘSD". Ale jak říkám, toto neznám, kontrolora bych dělat nemohl, asi ta témata korupce, zakázek, kontrol nebudou klasicky ani bílé, ani černé, ale pravda bude někde uprostřed.
|
| 14.2.2014 9:15:14 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: D11 - Opravy, rekonstrukce
Probíhá soutěž na opravu větví MÚK Jirny. Měl jsem za to, že je to součástí opravy km 8-13 vlevo.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 3.3.2014 23:14:06 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: D11 - Opravy, rekonstrukce
Zbytek trasy v km 8, který se loni nestihl bude součástí stejné uzavírky.
|
| 4.3.2014 7:50:57 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Nezměnilo se nějak lajnování na loni rekontruovaném úseku 10km - 8km do Prahy? Přijde mi širší vnitřní vodící proužek (přesněji za bílou čárou je skoro 50cm asfaltu směrem do SDP? Těch 25cm se ukouslo na úkor šířky nějakého pruhu nebo se to snad rozšířilo?
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 4.3.2014 16:17:35 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Čáry by měly být stejně, k rozšíření obecně nedochází, vidím tři možnosti: 1) jedná se o navýšení povrchu o AB souvrství, tím pádem, kde dříve končil CB je dnes AB, které se pak několik cm svažuje (CB končí jasnou hranou), takže trochu širší to je 2) ty staré vozovky jsou na krajích zašpiněné, třeba i několik cm zarostlé, tudíž užší 3) jak je to nové, tak se vám to opticky zdá nebo nejspíš kombinace všeho.
|
| 4.3.2014 21:34:41 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Jo a ještě se v termínu od 22.3.2014 do 18.4.2014 dodělá ten zbylý úsek CB výměnou na AB v km 18,0 -18,7 směr HK.
|
| 5.3.2014 10:23:04 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
hh píše: Jo a ještě se v termínu od 22.3.2014 do 18.4.2014 dodělá ten zbylý úsek CB výměnou na AB v km 18,0 -18,7 směr HK. Pokud to dobře chápu, tak se jedná o ten úsek v MÚK Bříství?
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 5.3.2014 12:17:15 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Ano, před tím je mikrokoberec rok dva starý, zatím je přetah cca rok 2010, toto tam zbylo a je to šeredný stav.
|
| 5.3.2014 12:27:33 |
|
 |
|
kik
Příspěvky: 953 Bydliště: Hradec Králové - Labská II
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
700 m a oprava na 3 tydny? Kdyby se to udelalo s tim mikrokobercem tak bych to chapal ale takhle mi to pripada docela dlouha doba na ten kratky usek. A bude se to delat jak? Pretahem jako lonske opravy?
|
| 5.3.2014 12:44:53 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
AB místo CB.
|
| 5.3.2014 13:27:53 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
To je jedno, jestli je to 700m nebo 5 km, ta technologie trvá obdobně. Proto se i začalo s dlouhými opravami, tudíž zde je jediná otázka, proč se zde dělá 700m, ne víc.
|
| 5.3.2014 15:29:23 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Jezdím nyní často po D11 a musím říci, že samozřejmě až na ten krátký úsek u Prahy, je to celé luxuska. Ale ani ten poslední a krátký úsek před Prahou, není zase také až tak úplně hrozný tankodrom.
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 5.3.2014 16:04:40 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Tak chtělo by to, ono to drží drží a pak prásk. Navíc ten dojem to mít celé ...
Stále se tam řeší co a jak s tím šestipruhem, asi se čeká, až se kompletně dodělá ta lokalita km 8 - 18 a pak snad ...
|
| 5.3.2014 17:04:57 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
monin píše: Jezdím nyní často po D11 a musím říci, že samozřejmě až na ten krátký úsek u Prahy, je to celé luxuska. Ale ani ten poslední a krátký úsek před Prahou, není zase také až tak úplně hrozný tankodrom. v osobáku určitě ne, ale projeďte to prázdnou dodávkou a ten rachot plechů je poněkud výraznější
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 5.3.2014 21:21:36 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Tak záleží co si pod tou prázdnou dodávkou má člověk taky představit, že.. zda Škodu 1203, nebo nový model Mercedesu V, nástupce vita a viana. Ale zpět ještě k té D11. Ne, že bych to nějak bedlivě sledoval, ale kromě velmi dobrého pocitu z jízdy po takové dálnici, jsem si při jízdě v pozdních večerních hodinách všiml i toho, že skoro na celé D11 neschází snad ani jedna jediná reflexivní tečka na vozovce (či jak se to vlastně odborně jmenuje?), fakt kloubouk dolů, jak vzorně je udržovaná ta D11.
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 5.3.2014 21:43:00 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
To samé platí o D8, D5, prostě všemu kromě D1+D2 - bez nich by slovo dálnice mělo podstatně lepší zvuk.
|
| 5.3.2014 21:45:32 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
hh píše: To samé platí o D8, D5, prostě všemu kromě D1+D2 - bez nich by slovo dálnice mělo podstatně lepší zvuk.  a proto dávám palec nahoru nad souvislými opravami zejména na D1 a D2 a vlastně i D11 Praha - Sadská  ale aby se pak situace neotočila, že bude D1 a D2 kompletně OK a naopak se začne rozpadat D3 5 8 11 ... 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 6.3.2014 7:52:20 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Pokud MD a ŘSD bude tento systém (a lidi) podporovat, tak není důvod, aby se pak tato aktivita nepřesunula tam. Koneckonců tak to musí být normální!
|
| 6.3.2014 20:06:04 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Stihne se letos dokončit úsek 1102? Kromě dokončení loňské akce, MÚK Jirny a km 8-18,7 vpravo chybí ještě něco?
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 6.3.2014 20:09:51 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
no já se právě bojím personálního karnevalu na ŘSD viz. ten personální audit 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 6.3.2014 20:11:16 |
|
 |
|
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Nemá někdo info jak je to s úsekem Sadská - Poděbrady. Dělal se tam tak 5-7 let zpátky komplet novej povrch a mám dojem že se to v některých místech začíná drolit. Jaká je na to záruka?
|
| 6.3.2014 20:17:39 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Je to podstatně starší, někdy koncem 90. let, proto je záruka dávno pryč. Ale na to, že je to v polovině 30 let životnosti, tak je to špatné - viz naše debaty zde AB vs. CB. Plánuje se na to letos dát mikrokoberec, hezké řešení to nebude, ale "bude to v suchu".
|
| 6.3.2014 20:20:13 |
|
 |
|
kik
Příspěvky: 953 Bydliště: Hradec Králové - Labská II
|
 Re: D11 - opravy, rekonstrukce
Nebylo nekde v diskusi zmineno ze tam je problem v reakci CB s podlozim? Ten povrch se tam delal nekdy ve 2. polovine 90. let a opravdu se uz nekde - hlavne v pravem pruhu - zacina drolit. Nase povrchy opravdu moc nevydrzej...
|
| 10.3.2014 15:29:51 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|