| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| D11 - opravy, rekonstrukce http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=747 |
Stránka 19 z 36 |
| Autor: | hh [ 10.3.2014 15:47:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Není to podloží, je to alkalicko-křemičitá reakce, tj. kamenivo v betonu. Například v býv.východním Německu je takto postiženo cca 200 km nových betonek udělaných po revoluci, akorát to nevíte, protože víte jenom zvlněnou D47 atd. a v Německu či jinde nejezdíte tak často a nečtete jejich weby a noviny. |
|
| Autor: | Lenny [ 10.3.2014 17:48:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
To už by bylo podruhé v daném úseku. Poprvé se to rozsypalo na konci 90. let. Oprava proběhla 1999-2001 tušim. |
|
| Autor: | dvs [ 11.3.2014 17:03:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Článek Opravy cementobetonového krytu na dálnici D11 na úseku km 23,25 – 25,55 http://www.silnice-zeleznice.cz/clanek/ ... -25-25-55/ |
|
| Autor: | kik [ 11.3.2014 21:25:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Zajimavy clanek. Ten usek ve smeru do Prahy byl opraven nekdy pred 10 lety (nevim presne) a bylo jen dobre ze se opravil i tento kousek smerem do HK. Jen by me zajimalo jakym zpusobem se bude resit ta oprava toho postizeneho CB povrchu. Bude to kompletni vymena CB nebo oprava jako ve vyse uvedenem miste? Tenkrat se to resilo kompletni vymenou. |
|
| Autor: | hh [ 12.3.2014 10:11:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Tenkrát ano, ale to to nechali dojít do rozpadu říkají. Teď jsou tam trhlinky, takže je za pět dvanáct. Tudíž navržené řešení je mikrokoberec (cca 2 cm asfaltu), což znáte z D5 např. km 103 směr Bavorsko nebo km 92 směr Praha. Je to i na D11 km 8-18 směr HK, ale samozřejmě tyto 2 cm nevyrovnají ten špatný beton pod tím, takže je to tam stále hnusné a čeká se na přetah (13 cm asfaltu). Takže u Poděbrad na již kotvených CB to bude vypadat stejně jako na té D5. Mně se to nelíbí, mikrokoberec je hlučný, nevzhledný, časem se začne loupat (po 4-8 letech?), ale faktem je, že je to nyní rychlé a levné řešení. Čekal jsem, že moje zpráva, že se ten relativně nový beton překryje, vzbudí větší ohlas, bude to tam vypadat zcela jinak - hůř než dnes. |
|
| Autor: | petrsida [ 12.3.2014 12:03:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Mě by zajímalo, jak je možné, že se do betonu použije špatné kamenivo ... Uvědomte si, co by se stalo, kdyby to samé použili třeba na most ... To je u nás bordel opravdu ve všem? |
|
| Autor: | hh [ 12.3.2014 12:49:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Co zas u nás, jsem tu už několikrát psal, že je to problém celosvětový. |
|
| Autor: | petrsida [ 12.3.2014 13:42:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Jasně, ale od čeho se dělají chemické rozbory, jak dlouho je tenhle problém známý, desítky let? Tohle je průšvih technologa, je jedno jestli u nás, či v Německu |
|
| Autor: | kot [ 12.3.2014 14:16:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
No jo Petře, teď si naopak představ, že jsi "chudák" co má lom s tímto kamenem. Co s tím uděláš? Začneš přemýšlet jak motivovat ke "správnému" rozhodnutí "špatně" placeného státního zaměstnance... A tak to asi vypadá všude po světě. |
|
| Autor: | petrsida [ 12.3.2014 16:47:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
No jo, zatraceně ... já jsem tak naivní takový lom by se hodil |
|
| Autor: | Sosa [ 13.3.2014 7:47:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
kot píše: No jo Petře, teď si naopak představ, že jsi "chudák" co má lom s tímto kamenem. Co s tím uděláš? Začneš přemýšlet jak motivovat ke "správnému" rozhodnutí "špatně" placeného státního zaměstnance... A tak to asi vypadá všude po světě. Proč státního zaměstnance, stačí vedoucí betonárky. |
|
| Autor: | hh [ 13.3.2014 9:18:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Je mi vás líto, za vším musí být korupce, všechno je sice perfektně dopředu promyšlené, ale ne kvůli tomu, aby to bylo v pořádku, ale aby to bylo v nepořádku, běžte do háje. Nebo ještě líp, běžte na fórum idnes nebo do výčepu na rohu, tam si budete rozumět. Samotná podstata tohoto celosvětového problému je spíš na odborné fórum betonářů, snad ani ne sem. |
|
| Autor: | MPMP [ 13.3.2014 10:29:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
hh píše: Je mi vás líto, za vším musí být korupce, všechno je sice perfektně dopředu promyšlené, ale ne kvůli tomu, aby to bylo v pořádku, ale aby to bylo v nepořádku, běžte do háje. Nebo ještě líp, běžte na fórum idnes nebo do výčepu na rohu, tam si budete rozumět. Samotná podstata tohoto celosvětového problému je spíš na odborné fórum betonářů, snad ani ne sem. |
|
| Autor: | dvs [ 13.3.2014 11:10:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Nebojme se to téma tu nechat. Včera jsem na tu D11 koukal a "fleky" se tam začali opravdu objevovat a hlavně na směru Pha-HK, ale není to úplně celý úsek. Z auta samozřejmě nejsou vidět mikroskopické trhlinky. Hlavně dopředu upozorním, že na úseku je jedna pořádně narušená deska po pořáru kamiónu loni na podzim, kterou nemá ALK na svědomí. Problém není jenom kamenivo, ale i cement (tam může být také alkalická příměs). Také je k tomu potřeba vlhko a posypové soli tomu také nepřidají. No a k tomu všemu se potom jezdí. Mostní konstrukce, do které nezatéká je na tom lépe. No a takový pohledový beton to má v suchu. K tomu mikrokoberci: Vzhledem k tomu, že na tomto úseku nejsou "schody", tak by pro jízdu mohl být v pohodě, dokud se nezačne odlupovat. Přihodím tu raději pár odkazů http://www.svcement.cz/includes/dokumen ... entace.pdf http://www.pjpk.cz/TP%20137_1.pdf http://www.kme.zcu.cz/download/predmety ... bkryty.pdf http://www.fce.vutbr.cz/veda/dk2003text ... fojtik.pdf 70 Jahre AKR und kein Ende in Sicht? http://www.zkg.de/de/artikel/zkg_2010-0 ... 86579.html http://www.zkg.de/de/artikel/zkg_2010-0 ... 04315.html |
|
| Autor: | kik [ 13.3.2014 15:36:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
No, je pravda ze 'schody' jako takove tam primo nejsou ale ve smeru na HK si pri zmene povrchu u snad vsechm mostu auto obcas jako by lehce poskoci. To se tenkrat moc nepovedlo a neodstranilo ani pri dalsich upravach. Takze vysledkem 'opravy' bude zvyseni hlucnosti, pocitove zvyseni nerovnosti povrchu a hlavne odklad definitivniho reseni o nekolik let. |
|
| Autor: | bumbik [ 13.3.2014 15:37:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
a co má být "definitivní řešení" ? |
|
| Autor: | petrsida [ 13.3.2014 18:23:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
No vyrubat a znovu a pořádně, ten beton tam není pro nic za nic mikrokoberec je hezká věc, ale je drsný - takže větší hluk a i větší odpor, navíc u každého mostu dvě rány ... |
|
| Autor: | Lenny [ 13.3.2014 18:59:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Aby alkalická reakce mohla proběhnout musí být splněny tři podmínky: - dostatečný obsah alkálií v betonu, - přítomnost reaktivního SiO2 v kamenivu - dostatečný přísun vlhkosti. První a třetí podmínka jsou u CB krytu splněny vždy. Takže zaleží na kamenivu. |
|
| Autor: | bumbik [ 25.3.2014 9:10:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Citace: Citace: obojí předběžná oznámení o zakázkách - ale těší mě to, při víkendové cestě do Prahy a zpět jsem se na to zaměřil a skutečně opravu potřebuje úsek 0-8 L a 0-18 P takže tyto 2 opravy vítám ... a příští rok ať udělají 0-8 L+P a luxus |
|
| Autor: | dvs [ 25.3.2014 9:59:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
S tím úsek od 0 km bych si moc iluze nedělal, protože loni tu ptoběhla informace, že nejdříve bude EIA a pak rovnou rekonstrukce na 3pruh a do té doby se s tím moc dělat nebude. Jinak v MÚK Bříství ten CB "fragmentují" zbíječkou a dnes už kusy betonu odváželi. |
|
| Autor: | bumbik [ 25.3.2014 10:48:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
jj té fragmentace jsem si všiml při cestě z Prahy, říkal jsem si, o co go ... takže 0-8 tedy nebude dřív než tak v roce 2018 či později ... smutné |
|
| Autor: | hh [ 25.3.2014 10:52:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Oprava bude nutná už dříve, toto na šestipruh "někdy" nepočká. Otázka bude v jaké šíři oprava / modernizace proběhne. |
|
| Autor: | Lenny [ 25.3.2014 21:05:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
dvs píše: S tím úsek od 0 km bych si moc iluze nedělal, protože loni tu ptoběhla informace, že nejdříve bude EIA a pak rovnou rekonstrukce na 3pruh a do té doby se s tím moc dělat nebude. Jinak v MÚK Bříství ten CB "fragmentují" zbíječkou a dnes už kusy betonu odváželi. CB kryt bude vybourán a nahrazen novými AB vrstvami. S ohledem na to, že je CB kryt v délce 388 m, na začátku a na konci musí být přechodové úseky (2 x 120 m), do toho ještě připojení větve křižovatky, se nevyplatí dělat fragmentaci a zvyšovat stávající niveletu vozovky. |
|
| Autor: | bumbik [ 31.3.2014 7:59:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
D11 položení mikrokoberce v km 7,90-3,55 vlevo http://www.vestnikverejnychzakazek.cz/p ... lay/488222 |
|
| Autor: | kik [ 1.4.2014 19:06:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: D11 - opravy, rekonstrukce |
Na oprave useku u MUK Bristvi se docela pokrocilo, vcera byl pravy pruh ve smeru na HK skoro hotovy. Jen me zaujala jina vec. V nasledujicim useku - cca do zacatku Kerskeho lesa - se objevily - a ted nevim jak bych to nazval - takove hrany napric vozovkou. Pripada mi, ze to je na mistech kde se z nejakych duvodu prerusila pokladka vrchni vrstvy. Na to, ze ten usek byl rekonstruovan pred par lety je to celkem spatna vizitka. A neni to znat jen v osobnim aute, autobus tam taky naskoci. |
|
| Stránka 19 z 36 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|