D11 - opravy, rekonstrukce

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
Pepino_82
Příspěvky: 63
Registrován: 16.5.2009 11:51:08
Bydliště: SOKP 512

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Pepino_82 »

Kdy se konečně opraví ty hupy a sesunutý svahy na novém úseku dálníce u HK a zda se to bude reklamovat či to zaplatíme mi daňoví poplatníci?
Děkuji
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od FlakY` »

Někde jsem četl rozhovor, že se to reklamuje a daňoví poplatníci by neměli nic platit. Ovšem napřed se musí projednat kde a kdo tu chybu udělal.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mosquit »

FlakY` píše:Takže už nám nahodily na 10 kilometru nový asfaltový koberec. Celé to je na původní vrstvě cementobetonu a dnes dokončovali lajnování vodorovného značení. Jsem zvědav jak dlouho to vydrží ale možná je to lepší než nic.
Včera jsem po tom jel a nepřišlo mi to výrazně lepší než předtím (prostě bylo lepší jet v levém pruhu, kde to nedrncalo tolik, když se nic zezadu nepřibližovalo) :(

Něco se dělo o kus dál v opačném směru (provoz sveden do 1 (z Prahy) + 2(do) pruhů).
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Lenny »

FlakY` píše:Takže už nám nahodily na 10 kilometru nový asfaltový koberec. Celé to je na původní vrstvě cementobetonu a dnes dokončovali lajnování vodorovného značení. Jsem zvědav jak dlouho to vydrží ale možná je to lepší než nic.
Takhle dohyzdit CB povrch, kdyby ho raději vyměnili za nový, udělali by lépe.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od dvs »

zprává z jsdi:
D11 ve směru Hradec Králové, mezi 75.2 a 76.15 km (před MUK Pravy)
16.08.2010 10:30 - 16.08.2010 17:00
pravý jízdní pruh uzavřen práce údržby ; geodetické měření nerovností vozovky, zdroj: ŘSD;
Shr3k
Příspěvky: 13
Registrován: 4.10.2010 9:28:07

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Shr3k »

Jezdím v tom úseku pravidelně a mám neodbytný pocit, že vlny jsou čím dál horší (některé mají skoro až efekt skoků mezi Mochovem a Nehvizdy) a navíc se rozrostly až před ten tunel s biokoridorem. Každopádně poslední vlna je tuším někde na Loc: 50°7'39.934"N, 15°34'3.651"E, ale i na výjezdu z tunelu a to mírné esíčko po křižovatku s I/36 ten povrch není žádná hitparáda.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Web »

http://hradec.idnes.cz/vlnici-se-d11-ve ... zpravy_klu
Teď to ale vypadá, jako by se příroda mstila. Silný pramen o intenzitě až 2,5 litru za vteřinu způsobil vlnění dopravní tepny. Na dvou místech jsou informační cedule, které doporučují snížit rychlost na 80 kilometrů v hodině.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od jonáš »

Co se týče "struhadla" zde tak to tam pokud vim bylo údajně vytvořený záměrně, z obavy před nízkou adhezí tehdejších gum na hladkym CB .. živě pamatuju jak tam hned po otevření tehdy první "steel" radiálky OR34 dělaly dosud neznámej hluk. 8-)
Nebo se to jen nepovedlo a pak vydávalo za bezpečnostní fíčuru? Hluk se tehdy ještě moc nesledoval.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od jannnn »

Hlavně by mě zajímalo, co myslí tou "rekonstrukcí". Pokud komplet výměnu CB, chtělo by to z fleku i rozšířit (tam kde je příprava), ať je to jednou pro vždy hotovo, zas o tolik dražší by to nebylo. Nicméně pochybuji, že se tak stane, předpokládám, že by se musela dělat EIA..? :(. Pokud to bude něco jako nedávno udělali cca mezi Jirny a Bříství směr z Prahy, tedy tenká asfaltová vrstvička na CB, tak to ať radši ještě dál střádají korunky do prasátka, to je naprosto zbytečná oprava..
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od martini »

jannnn píše:Pokud to bude něco jako nedávno udělali cca mezi Jirny a Bříství směr z Prahy, tedy tenká asfaltová vrstvička na CB, tak to ať radši ještě dál střádají korunky do prasátka, to je naprosto zbytečná oprava..
Přesně tak to na 90% bude. Holt přístup Závodu Praha. Ale na druhou stranu co mají dělat, když peněz se jim nedostává? Stejné flikování volí i na jejich úseku D1 a to již víme, že je řešení na 3 roky a je dost naprd, ale zase čekat na Godota v podobě CB krytu a rozšíření na 3+3 po Jirny, tak se nedočkáme nikdy nejspíše :-(

Je to nejednoduché manažerské rozhodování. Třeba na Závodu Brno k tomu přistupují tak, že "střádají do prasátka" a raději rekonstruují komplet CB kusy, ale z důvodů nedostatku peněz vždy jen krátký úsek a pak to vypadá jak to vypadá ten zbytek...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Web »

jann: To není jen tenká asfaltová vrstvička, ale především zbroušení CB pod tím, vrstvička to jenom "konzervuje". Pokud ten povrch mimo nevhodného zdrsnění není poškozen, pak mi to přijde jako celkem efektivní řešení.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od martini »

Web píše:Pokud ten povrch mimo nevhodného zdrsnění není poškozen, pak mi to přijde jako celkem efektivní řešení.
Ale on s vysokou mírou pravděpodobnosti poškozen je a to velice, takže v podstatě konzervujete špatný stav...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Web »

No v porovnání např. s D1 je opravdu problém akorát hluk + místně hrby, respektive místně rozpukaný pravý pruh. Aspoň podle mého zadku :-)
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od jannnn »

Web píše:jann: To není jen tenká asfaltová vrstvička, ale především zbroušení CB pod tím, vrstvička to jenom "konzervuje".
To je jasné, ale stejně to téměř nepomáhá, nezdá se mi tam cesta o moc komfortnější. Alespoň teda podle mého zadku :)
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od obr »

D11 u Prahy houpala vždy, od samého zprovoznění, bůhví jakou technologií se to stavělo a jak se dodržovala. Problém zjevně není jen v povrchu
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Sosa »

Jo konec 80-tých let. Všechno perly výstavby. :evil:
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mosquit »

Nemám pocit, že by byl největší problém v houpání, ale spíš právě v té drsnosti povrchu a spárách. Tak to alespoň vidí moje zadnice, sedící v autě s nízkoprofiláčema... :kladivo:
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Warcz »

s pořádným autem bys to ani skoro nepoznal :-)

http://www.youtube.com/watch?v=E5iOgpykqaU

Pamatuji že jsem jednou jel po D11 busem a docela mě ta kvalita nemile překvapila.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mike »

zadnici to je celkem fuk, ale tlumiče a kuláky v ramenou jsou z toho naprosto unešené :x
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mosquit »

Presne tak, a to nejspis ani Hydroactive nezachrani...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mike »

tak dnes - jsem tam projel, možná to bylo už dřív - zrušeno omezí na začátku D11 - oprava opěrné zdi v H.Počernicích
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od kik »

Shr3k píše:Jezdím v tom úseku pravidelně a mám neodbytný pocit, že vlny jsou čím dál horší (některé mají skoro až efekt skoků mezi Mochovem a Nehvizdy) a navíc se rozrostly až před ten tunel s biokoridorem. Každopádně poslední vlna je tuším někde na Loc: 50°7'39.934"N, 15°34'3.651"E, ale i na výjezdu z tunelu a to mírné esíčko po křižovatku s I/36 ten povrch není žádná hitparáda.
Pred nedavnem jsme si s kolegou vsimli, jak auto 'poskakuje' v pravem pruhu ve smeru na HK za mosty pres Cidlinu a Bystrici. Levy pruh vypada v pohode, ale v pravem jakoby se zacinala delat roleta. Tech kamionu tam tolik nejezdi, aby ten pruh rozbily. Jestlipak to spis Skanska nejak neodflakla. Uvidime, jak to tak bude vypadat za par let.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mosquit »

Bystřice se do Cidliny vlévá v Chlumci, přes ní dálniční most určitě nebude...
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od kik »

Mosquit píše:Bystřice se do Cidliny vlévá v Chlumci, přes ní dálniční most určitě nebude...
Sorry, je to Mlynska Bystrice...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od mapman »

kik píše:Mlynska Bystrice...
Mlýnská Cidlina :)
Odpovědět

Zpět na „D11“