1105-2 Osičky - Hradec Králové

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od michal »

hh píše:Turnov se také objeví až když zmizí první cíl (MB).

Liberec je zde, protože "přicestuje" s D35, kde je značen, protože zmizí HK. To jestli do Liberce vede 35 nebo D35 nemá pro tuto značku význam.
No ale jaký je význam toho, že se před dálniční křižovatkou objeví cíl, který za celou dobu na té dálnici nebyl, a argumentuje se tím, že se objeví za křižovatkou s peáží silnice, která do toho cíle vede? Mně to uniká. Přeci ve vztahu k D11 po múk Sedlice není Liberec relevantní. Mohl by tam být Trutnov, Náchod, Jaroměř, Hradec, Polsko. Od múk Sedlice ať tam je klidně i Liberec, protože to jednou bude peáž D35 a před múk Plotiště se ten Liberec na značkách jistě objeví. Ale proč už tady?
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od michal »

Martin_L píše: Z Prahy do Liberce ale nikdo po D11 nejezdí a nebude, jde jen o vyznačení směrů v křižovatkách.
Právě proto nechápu, proč se najednou v tomto místě Liberec objeví. O exit dál to pochopím, prostě "jednou" D35. Teď a tady mi to ale uniká.
Japao Joe
Příspěvky: 1052
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Japao Joe »

Třeba je to pro toho, kdo vydržel jet na Liberec až sem, aby nezazmatkoval a nesjel. ;-)
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od mapman »

Tady je schéma značení u HK tak, jak by mělo vypadat do 5ti let po dostavbě D35 Opatovice-Časy a D11 1106. Tomuto se přizpůsobuje vše co se v místě vytváří.

Liberec je tam proto, že přijíždím ke křižovatce D11 a D35 a musím určit směry pro obě dálnice - pro D35 je tam na východ dálkový cíl Olomouc, pro D11 směr sever Wrocław (PL) a pro D35 směr severozápad je tam Liberec. Pro toho kdo jede třeba z Přelouče nebo z Bohdanče to význam má, ale může to mít i význam i pro člověka jedoucího z Prahy do Hořic, který se od Hradce musí držet D35 směr Liberec. A Hradec-centrum mi tady uhýbá doprava - je tedy správné v tomto místě určit všechny hlavní tranzitní směry. A tom nám tu ještě chybí Šumperk, protože je "jen" na silnici I. třídy a dálniční cíle mají přednost...
Přílohy
HK.png
HK.png (115.64 KiB) Zobrazeno 8233 x
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od michal »

No sice tomu rozumím, ale stejně s tím nesouhlasím. To mi přijde lepší vysvětlení od Japao Joe :)
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Honey72 »

Když se znovu podíváte na tu "reportážní" fotku, kde jsou Wroclaw, Trutnov a ten Liberec, co Vám nedá spát - všimněte si, že kromě červené 11 je tam i červená 35. A k té červené 35 musíte mít také udaný cíl. Takže proto i Liberec. Nic jiného tam dát k 35 nejde.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
martas
Příspěvky: 2490
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od martas »

Přihazuji jeden poznatek mimo diskuzi o značení, ale s otevřením to souvisí: http://pardubice.idnes.cz/dalnice-otevr ... zpravy_msv
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od mapman »

Značení je z velké části věc názoru, to co se nelíbí michalovi se může líbit spoustě jiných lidí a naopak. Důležité je nastavit fungující jednotný systém pro celou ČR a ten držet. To co píšu o dálkových cílech pro všechny směry v křižovatce by se mělo zkrátka dodržovat - nikdy nevíš kdo a odkud se ti tam objeví a jak pro něj může být ta informace důležitá. Poznámka Honeyho je naprosto správná a věcná.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od balance »

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek



michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od michal »

No musim teda jen tise zavidet, ze z te znacky poznate, ze ten Liberec patri k D35. Ja to z te znacky nepoznam. Vnimam to jako dve casti- jednu kde jsou cile a jednu kde jsou uvedene silnice. Ale nerekl bych, ze to ma nejakou souvislost. Uz treba proto, ze ta Wroclaw neni zalomena nad Trutnov, takze nad Libercem je PL.
Japao Joe
Příspěvky: 1052
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Japao Joe »

Díky za obrázky a videa - perfektní. :ok:
Mike
Příspěvky: 5000
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Mike »

včera odpoledne poprvé, dilatace na mostě přes železnici - český standard...
naopak potěšilo, že i v 16:15 se ještě pracovalo na mostě za bývalým sjezdem

dnes již odbagrován asfalt a něco vytrhaných svodidel - myslel jsem, že to zůstane jako služební exit...
a na celém úseku ke křižovatce s D35 zúžení a ještěrky, žirafy a vůbec vše, co je potřeba k výměně tabulí nad dálnicí
a ačkoli jsem tam jel podruhé, tak jsem si pořád nevšiml, kde že je "zelený mostek" při nájezdu směr Praha...

tak snad jen kdyby se našel někdo s koulema a na tom kousíčku 1+1 povolil 90kmh
ale práce tam jdou rychle, tak asi bude do zimy hotovo

pro mě dnes zrychlení o 13min oproti průjezdu "po staré"

jo a zapoměl jsem
po 11letech jsem jel zase přes Hradec "severem"...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od michal »

Ty fotky a videa jsou paradni :ok: Pri pohledu na ten "satelitni" snimek muk Blahovka mi doslo, jake je vlastne vubec stesti, ze se v ramci uspor ta krizovatka postavila takto a ze nevznikla nejaka hruza typu provizorni krizeni D10 x D0... Je to ale dost smutne, ze se clovek musi chlacholit takto... :roll:
Apofis74
Příspěvky: 142
Registrován: 15.8.2009 16:05:18

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Apofis74 »

Tak teprve teď když vidím ty poslední fotky z výšky dochází mi jak je to vše nedokonalé a nebezpečné když se na tom kousku musí vyměnit auta z leva do prava a opačně. Nebo jsem lama a něco mi uniká?
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od dvs »

martas píše:Přihazuji jeden poznatek mimo diskuzi o značení, ale s otevřením to souvisí: http://pardubice.idnes.cz/dalnice-otevr ... zpravy_msv
Nejak se zapomina, ze na to odboceni se konal i soud http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... rusil-soud
Nevim zda to melo pokracovani s kasacni stiznosti. Prvni instanci Opatovice prohrali, ale pokoj si s tim nedaji.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Honey72 »

Mike píše: ... již odbagrován asfalt a něco vytrhaných svodidel - myslel jsem, že to zůstane jako služební exit...
Sjezd byl provizorní, vše se musí uvést do původního stavu, tedy i vybagrovat násep a zrekultivovat. Sjezd je na cizím pozemku (dokonce zemědělské půdě), který je pouze pronajatý - naštěstí ne "dočasně" po vzoru 1968.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Duben
Příspěvky: 24
Registrován: 11.11.2015 21:26:53

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Duben »

Jen pro pobaveni. Informacni tabule uprostred pole: :D
Obrázek
dopravniinfo.cz
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Hanes »

Honey72 píše:
Mike píše: ... již odbagrován asfalt a něco vytrhaných svodidel - myslel jsem, že to zůstane jako služební exit...
Sjezd byl provizorní, vše se musí uvést do původního stavu, tedy i vybagrovat násep a zrekultivovat. Sjezd je na cizím pozemku (dokonce zemědělské půdě), který je pouze pronajatý - naštěstí ne "dočasně" po vzoru 1968.
Ale bylo to téměř dočasně, ne 21let ale polovina to skoro byla :lol:
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Mosquit »

Tak dlouho? To ne.
Dlouho se přece jezdilo přes provizorní sjezd v trase dnešní D35.
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Hanes »

Dlouho se přes Libišany nejezdilo, cca 2 roky, od 19. prosince 2006........


........15. prosince 2008 byl zprovozněn provizorní sjezd u Praskačky.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Honey72 »

michal píše:No musim teda jen tise zavidet, ze z te znacky poznate, ze ten Liberec patri k D35. Ja to z te znacky nepoznam. Vnimam to jako dve casti- jednu kde jsou cile a jednu kde jsou uvedene silnice. Ale nerekl bych, ze to ma nejakou souvislost. Uz treba proto, ze ta Wroclaw neni zalomena nad Trutnov, takze nad Libercem je PL.
Z této značky samozřejmě nepoznáte, které číslo patří ke kterému cíli a to kvůli jednotné grafice, kdy jsou všechna čísilka na jedné hromadě :-)

Ale hned za křižovatkou na dálkové návěsti už uvidí Liberec pod čarou a číslo hezky vedle něho .-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od michal »

Nejsem žádný velký grafik, umím leda tak v Paintbrushi. Ale to, co jsem zbastlil teď tady na koleni, mi přijde srozumitelnější než to, co tam je. Patří ta 35 k Liberci? Tak ať u něj teda je, když už tam ten Liberec má být. Už přeci jen to, že rovně vede 11 a 35 je nesmyl. Copak to je oficiálně peáž, kde jde o souběh dvou dálnic? Bude to tak značené v mapách, atlasech, v mapách dalniční sítě ŘSD? Nebude. Prostě u Plotišť D35 končí a u Sedlic zase začíná. Těžko ta dálnice může pokračovat, když je ukončená připojovacím pruhem... Ale je to jedno, k tomuhle bude mít výhrady zas někdo další a hlavně nejsem ten, kdo něco vymýšlí či schvaluje.
Přílohy
123.jpg
123.jpg (43.07 KiB) Zobrazeno 7352 x
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od hh »

Každý jednotlivec by to nějak udělal a správných řešení je víc
(a každý stát to má jinak - akorát A a SK to mají stejně:)
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od vodouch2000 »

Já myslím, že to je a bude oficiální peáž, popravdě by mě ani nenapadlo, že by tomu mělo být někdy jinak. Mě např. přijde tenhle styl značení jasný a srozumitelný, nemám s tím problém. Ale to je přesně to, co psal mapman. Každému se líbí něco jiného a hlavně každému funguje mozek trochu jinak, informace vnímá a vyhodnocuje různě. 100% shoda nebude nikdy.
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové

Příspěvek od Martin_L »

Honey72 píše:Značená je:
Ty malé IS 16b jsou asi jediné. Jinak na (snad) všech návěstech před křižovatkami je vždy jen I/33. Třeba tady nebo tady.
Honey72 píše:Ale hned za křižovatkou na dálkové návěsti už uvidí Liberec pod čarou a číslo hezky vedle něho .-)
Když je to peáž, tak bude číslo nad ním, ne? ;) Jako je to na první fotce, která tu debatu začala...
michal píše:Patří ta 35 k Liberci? Tak ať u něj teda je, když už tam ten Liberec má být. Už přeci jen to, že rovně vede 11 a 35 je nesmyl. Copak to je oficiálně peáž, kde jde o souběh dvou dálnic? Bude to tak značené v mapách, atlasech, v mapách dalniční sítě ŘSD? Nebude.
Já nepochybuju o tom, že to jako peáž značené bude. Když může po dálnici peážovat silnice I. třídy, proč by nemohly peážovat dvě dálnice. Vždycky se jedna napojuje přes připojovák, nejsme v Dánsku, kde umějí dvě dálnice vplout do sebe zcela rovnocenně. Značit peáže je velice srozumitelné a je škoda, že se to u nás důsledně nedělá. Pro člověka zvyklého jezdit podle čísel silnic je to důležité, bohužel na jedničkách i dvojkách se stále většinou uplatňuje pravidlo "nižší číslo vyhrává".
Byť jde stavebně o D11, tak z hlediska orientace je to úplně stejně i D35. A pokud má být třicetpětka u Liberce, tak by stejně musela být jedenáctka u Vratislavi a Trutnova. A to se u nás nedělá, u nás se tradičně čísla dávají dole k šipkám.
Jak napsal mapman, důležité je, aby v tom byl jeden systém. Protože i když to bude zrovna systém, který se mi nelíbí, tak pořád má nějakou logiku, díky kterému ho mohu používat.
Odpovědět

Zpět na „D11“