| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 1105-2 Osičky - Hradec Králové http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=750 |
Stránka 15 z 43 |
| Autor: | Jirka L [ 4.1.2015 15:06:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Co se týká železničního přejezdu, při pohledu z vlaku jsem si ověřil, že se stále nevyužívá. Bylo by potřeba ještě trošku odbagrovat zeminu směrem na sever od přejezdu, protože trať je v tomto místě v mírném výkopu. To by ale určitě nebyl problém. Nesmělo by se ale nezasáhnout do sousedního pozemku. Při pohledu na katastrální mapu se ale obávám, že by to bylo nutné. ![]() Další věc je, že kvůli projíždění stavební techniky po pozemcích by nejspíš bylo potřeba mít sjednáno věcné břemeno pro právo jízdy. |
|
| Autor: | Kuba [ 19.1.2015 11:17:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Archeologicky-vyzkum-v-trase-dalnice-D11-354779 http://www.krajskelisty.cz/kralovehradecky-kraj/7510-na-dalnici-d11-na-jejiz-dostavbu-si-ridici-jeste-pockaji-ted-kraluji-archeologove-co-objevili-skutecne-neni-bez-zajimavosti.htm |
|
| Autor: | Lenny [ 23.1.2015 18:20:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Dnes bylo zveřejněno Oznámení o zahájení stavebního řízení na část km 88,600 - 89,000. Ústní projednání se uskuteční 19. února 2015. http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/5D04AA5 ... 0IPK_2.pdf |
|
| Autor: | zelenejmartin [ 28.1.2015 21:14:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Ještě jeden archeologický i s fotem. Škoda, že průzkum už neběží na dalším úseku: http://zpravy.hradeckralove.cz/pohrebiste-pod-budouci-dalnici-d11-skryvalo-45-hrobu-z-10-stoleti-19812/ |
|
| Autor: | S_M_Lomoz [ 2.2.2015 10:10:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Brno 2. února (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic ČR chybovalo v tendru, v němž hledalo firmu na archeologický průzkum, který bude předcházet stavbě části dálnice D11 u Hradec Králové. Jednu z firem vyloučilo neoprávněně. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ji vrátil do soutěže o zakázku. ČTK to zjistila z webu úřadu. ÚOHS se tendrem s předpokládanou hodnotou kolem 20 milionů korun bez DPH zabýval na základě podnětu původně vyloučené společnosti ZIP o.p.s. Ta chtěla část služeb zajistit subdodavatelsky. ŘSD ji za to vyloučilo. Podle ÚOHS ale nabídka společnosti byla v pořádku. ŘSD nyní musí nabídky firem posoudit znovu včetně původně vyloučené firmy ZIP. O zakázku se ucházely tři společnosti. Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné, ŘSD se proti němu neodvolalo. Rozhodnutí se týká zhruba dvoukilometrového úseku u Hradce Králové, konkrétně kilometrů 89 až 90,8 trasy D11. http://www.denik.cz/ekonomika/uohs-rsd- ... 50202.html |
|
| Autor: | kot [ 2.2.2015 12:24:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Může mi někdo objasnit, co to FAKTICKY znamená pro probíhající ZAV? Doufejme ne zdržení probíhajícího hlemýždího postupu dostavby. |
|
| Autor: | JohnyRockNRoll [ 3.2.2015 19:30:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Jo to bych taky rád věděl, je to vlastně ta jediná podstatná informace. V článku chybí |
|
| Autor: | martas [ 21.2.2015 17:21:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Letošní první cyklofotovýlet za mnou. Poznatky z D11. Na začátku úseku až nečekaný pokrok. Minule tam bourali dělníci základy kvůli uřezané mostní armatuře. Dnes tam už je zcela nová. Za kolejemi je vrtná souprava na hloubení základů na druhé straně. Práce na přeložce silnice do Vlčkovic zase pokročily. Už tam trčí sloupy i základy mostu. Malá aktivita tam byla i dneska. Pak už je to slabší. Archeologové sice v části zbytku trasy taky pracovali, ale vypadá to na dlouho. Za starou I/11 pak aktivita žádná. Ale skryla se alespoň ornice na budoucí nájezdové větvi. Místo slov raději obrázky |
|
| Autor: | kot [ 22.2.2015 15:29:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Martasi díky - ani ve snu mě nenapadlo, že jsi už "zrušil" zimu a vytáhl kolo do "jara". A jak bys viděl dokončení u archeologů? Je plocha budoucí trasy hodně "rozvrtaná"? Nechytil jsi tam nějakého archeologa živého? |
|
| Autor: | martas [ 22.3.2015 11:47:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Práce archeologů probíhaly na plné obrátky. Hnulo se to směrem k pozemku statkářky, který je stále netknutý. Jinak na všem okolo byla vidět změna v to, že na to zase nějaké stroje či lidé hrábli. Největší pokrok opět na přeložce směr Vlčkovice, kde se chystala konstrukce mostovky. Ale i u kolejjí hned na začátku se to hnulo a rostou pilíře i na druhé straně. Taky se intenzivně makalo na přeložce stávající I/11. V obrázcích zde: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ove/150320 |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 22.3.2015 12:21:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Díky za foto, rozběhnuté je to pěkně. Ale pořád mi není jasné, co by se tam mělo dělat ještě další dva roky, když tam nejsou žádné složité mostní objekty. Ty mosty co tam jsou musí být na konci léta hotové. Možná MÚK, ale i ta mi taky nepřijde nijak složitá. Ten harmonogram prostě nechápu, ledaže by to bylo takto nastaveno schválně, aby se pak mohlo říct, že se zprovoznilo "v předstihu" |
|
| Autor: | bumbik [ 24.3.2015 8:16:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
tak tady je Martine zřejmě vysvětlení - http://www.vestnikverejnychzakazek.cz/c ... lay/572872 Citace: Vzhledem k tomu, že Zadavatel obdržel celkem 3 nabídky a 2 z nich pro nesplnění kvalifikace vyloučil, v souladu se ZVZ § 84 odst. 1, písm. e nemůže hodnotit pouze jednu nabídku a z tohoto důvodu je nutné otevřené řízení pro VZ D11 1105/2 Osičky - Hradec Králové; záchranný archeologický výzkum od km 89,000 do 90,760 zrušit. tzn. v té části, co patřila Havránkové/Štrosové chybí udělat archeologii a dle odkazu to vypadá, že se tam brzy neudělá, takže zprovoznění bude skutečně trvat do 7/2017 či kolik ... |
|
| Autor: | Jirka L [ 24.3.2015 9:20:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
bumbik píše: tzn. v té části, co patřila Havránkové/Štrosové chybí udělat archeologii a dle odkazu to vypadá, že se tam brzy neudělá, takže zprovoznění bude skutečně trvat do 7/2017 či kolik ... V popisu zakázky ale není obsažen býv. pozemek Havránkové parc. č. 189/4, k.ú. Vlčkovice u Praskačky. |
|
| Autor: | bumbik [ 24.3.2015 10:09:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
ok, ale prostě jde o některou z nedokončených částí 1105/2, kde je třeba provést archeologii, do té doby pešek ... |
|
| Autor: | ML90 [ 30.3.2015 16:59:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Pěkná práce.. (jinak doufám, že to patří do tohohle vlákna http://hradec.idnes.cz/archeologicke-na ... clanek-box Pod obří dálniční křižovatkou na západním okraji Hradce Králové už několik měsíců trvá rozsáhlý archeologický výzkum. Vědci našli překvapivě mnoho stop po osídlení z doby bronzové a z raného středověku. Dávné osady a hřbitovy odkryté na souvisle zkoumané ploše, kde bude stát dálnice D11, jsou malou senzací. |
|
| Autor: | Lenny [ 30.3.2015 19:21:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Dneska je významný den pro tuto stavbu. Bylo vydáno poslední stavební povolení na hlavní trasu (pokud se nemýlím). http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/48A9792 ... 0IPK_9.pdf |
|
| Autor: | Hanes [ 30.3.2015 19:45:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Doufejme, ze na toto rozhodnuti nepoda opet nejaky "STAVBOKAZ" zalobu nebo rozklad nebo jak se to jeste jmenuje. Po uplynuti odvolaci lhuty snad bude konecne vyhrano a dalnice bude dostavena k Hradci............ (po ctyriceti letech bude pevne doufam spojen HK s Prahou dalnici) |
|
| Autor: | kik [ 31.3.2015 18:57:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
ML90: I kdyz je okoli HK na archeologicke nalezy opravdu bohate tak tohle asi opravdu nikdo necekal. Bohuzel se tim mozna vystavba zase o neco opozdi. Na druhou stranu kdyby MD a RSD seuz pred lety chovalo slusne, tak tam na krizovatka uz davno stala. |
|
| Autor: | kot [ 31.3.2015 22:41:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
A mohlo se už jezdit po 1106... |
|
| Autor: | Sosa [ 1.4.2015 9:26:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
kik píše: ML90: I kdyz je okoli HK na archeologicke nalezy opravdu bohate tak tohle asi opravdu nikdo necekal. Bohuzel se tim mozna vystavba zase o neco opozdi. Na druhou stranu kdyby MD a RSD seuz pred lety chovalo slusne, tak tam na krizovatka uz davno stala. Tyto řeči miluji, MD a ŘSD se má především chovat zákoně. Paní chtěla prodat/vyměnit pozemky v době, kdy to dle zákona nešlo. |
|
| Autor: | kik [ 2.4.2015 12:38:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Sosa, ono by to slo kdyby se chtelo... Jenze Havrankova, ktera soukromnicila i za komunistu, se nenechala zastrasit a vysledek zname. |
|
| Autor: | Sosa [ 2.4.2015 12:43:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
kik píše: Sosa, ono by to slo kdyby se chtelo... Jenze Havrankova, ktera soukromnicila i za komunistu, se nenechala zastrasit a vysledek zname. Ano, a pak by někdo rozhodl, že dálnice povede 100 metrů jinde a celá výměna by byla na ho... Proto se může vykupovat až po umístění stavby UR. Stačí se podívat, co je za problém s pozemky, které se vykoupily kole 511. |
|
| Autor: | Gawain84 [ 3.4.2015 9:22:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Nevíte jak to vypadá s tou směnou 1/2 parcely 189/4 mezi Hradcem a ŘSD (státem)? |
|
| Autor: | martas [ 24.4.2015 15:12:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Měsíc je fuč a tak nastal čas dalšího výletu. Toto album bylo foceno na závěr, ale vloženo jako první. Poznatky více než radostné. Počátek u železniční trati: staví se most, práce jely naplno. Stejně tomu bylo i na mostu přes přeložku směr Vlčkovice, kde je vybetonovaná levá část mostu. I na samotné přeložce se makalo fest. Dále na trase pokročily zemní práce, pozemek farmářky už je solidně rozježděný a jeho dříve nedotknuté části se zmenšily. Archeologové měli polední pauzu, ale náčiní měli na trase hodně. K finiši už spěje provizorní přeložka I/11 na MÚK Kukleny, která je hodně esíčkovitá. Už je tam položený asfalt a zdá se, že se tam auta svedou v dohledné době. Foto zde: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... 424?page=1 |
|
| Autor: | kot [ 24.4.2015 19:02:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Ty dny letí jako vítr. Musím se přiznat martasi, že jsi mě překvapil, že měsíc je pryč. Rozdíl ve výstavbě je fakt propastný a na galerii je to sakra vidět... Už se těším na převedení dopravy na nově zbudovanou komunikaci a na další tvoji galerii. Díky |
|
| Stránka 15 z 43 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|