Právě je 27.4.2021 18:06:32




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1069 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 43  Další
 1105-2 Osičky - Hradec Králové 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 2523
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
To je tak sugestivní otázka, že jsem se musel hned podívat na mapu. A přiznávám svůj omyl. Z auta to tak sice působí, ale není to tak. Omlouvám se za neznalost.

http://www.mapy.cz/letecka?x=15.6981003&y=50.1379908&z=18&source=muni&id=2214&q=Osice%2C%20okres%20Hradec%20Kr%C3%A1lov%C3%A9%2C%20kraj%20Kr%C3%A1lov%C3%A9hradeck%C3%BD


29.7.2015 21:41:36
Profil
Autor

Příspěvky: 6416
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Ale pravdu máš v tom, že i tak těch míst moc není - každá strana 30 míst.
Což vzhledem k tomu, že poslední dálniční! odpočívka je v km 36 Vrbová Lhota, je skutečně málo.
Za Hradcem to bude chtít nějakou střední odpočívku aspoň s 50 místy na každé straně, u hranic pak velkou s aspoň 70 místy.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


29.7.2015 21:49:27
Profil ICQ
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Martin z Ostravy píše:
Ale pravdu máš v tom, že i tak těch míst moc není - každá strana 30 míst.
Což vzhledem k tomu, že poslední dálniční! odpočívka je v km 36 Vrbová Lhota, je skutečně málo.
Za Hradcem to bude chtít nějakou střední odpočívku aspoň s 50 místy na každé straně, u hranic pak velkou s aspoň 70 místy.

Vzhledem k tomu, že po této odpočívce je odbočení na Moravu (R35) tak je tu těch míst velmi málo. K hranicím se bude provoz snižovat.


30.7.2015 7:25:17
Profil
Autor

Příspěvky: 6416
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Provoz možná, ale poptávka po parkovacích místech ne (viz D5), u hranic je třeba mít rezervu i pro případ uzavření hranic nebo třeba zákazu jízdy v sousední zemi.
S tím odbočením na Moravu nevím, jestli to hraje roli, nicméně u Ostrova bude střední odpočívka.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


30.7.2015 7:51:58
Profil ICQ
 

Příspěvky: 2523
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Střední? Prosím o porovnání s tou u Osic, ať mám(e) představu. Teoreticky se můžou rozjet autohofy jako v Německu, třeba viz. 50. km na D11, to už je takový lehký náběh, není? Máte někdo informace o tom, kde by na R35 mezi Opatovicemi a Mohelnicí měly být další odpočívky (tedy kromě té u Ostrova)?


30.7.2015 8:10:44
Profil
Autor

Příspěvky: 6416
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Obecně střední 15 - 70 míst, ta u Ostrova bude mít 32 míst na každé straně, takže co do počtu míst bude jako ta v Osicích.
Další odpočívky zatím naplánované nejsou, jejich rozmístění by mělo proběhnout ještě letos.
Autohofy nepovažuji za dobrou cestu, neb neřeší parkovací místa pro NA, dělají jen minimum, a jsou směřovány jen jako čerpačka. Na ŘSD určitě nemají podporu, respektive pokud ŘSD bude budovat koncepčně odpočívky, tak na ně ani nebude na dálnici ekonomický prostor.
Ten na D11 vznikl právě kvůli absence Osic vpravo.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


30.7.2015 8:58:13
Profil ICQ
 

Příspěvky: 89
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
bumbik píše:
a staví se už i na úseku, kde je parcela 189/4, kterou dříve vlastnily sestry Havránková a Štrosová ? měl tam tuším být prvně archeologický průzkum, nebo je to tam zatím u ledu nebo se staví, jak to vlastně vypadá?


Tak takhle aktuální letecké fotky jsem nečekal, většinou bývají několik měsíců, až rok staré. Vzhledem k tomu, že se již jezdí po přeložce, tak jsou staré max 2 měsíce.
https://www.google.com/maps/@50.2015436 ... !1e3?hl=cs


7.8.2015 19:05:04
Profil ICQ
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Pájo, nechci ti kazit chuť na panáka, ale dáš -li si tam street view, tak tam je označen březen 2012. Trošku si zvětši tu objížďku a uvidíš, že ještě nezačal ZAV, který běží více jak rok. Takže tak. Fotky jsou sakra staré...


7.8.2015 21:29:22
Profil
 

Příspěvky: 790
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Pája K píše:
Tak takhle aktuální letecké fotky jsem nečekal, většinou bývají několik měsíců, až rok staré. Vzhledem k tomu, že se již jezdí po přeložce, tak jsou staré max 2 měsíce.
https://www.google.com/maps/@50.2015436 ... !1e3?hl=cs
Mi se nové fotky zobrazují jen v Google Earth (6.6.2015), na maps.google.com jsou z 31.12.2008


7.8.2015 23:03:06
Profil
 

Příspěvky: 89
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
hiob píše:
Pája K píše:
Tak takhle aktuální letecké fotky jsem nečekal, většinou bývají několik měsíců, až rok staré. Vzhledem k tomu, že se již jezdí po přeložce, tak jsou staré max 2 měsíce.
https://www.google.com/maps/@50.2015436 ... !1e3?hl=cs
Mi se nové fotky zobrazují jen v Google Earth (6.6.2015), na maps.google.com jsou z 31.12.2008


Se omlouvám za špatné téma, když tak to přesuňte. Ale já to mám přesně obráceně , Google Earth jsou staré a v Google maps mám nové.
Ještě pro Kota, myslím letecké snímky, ne street view, ty má možná čerstvější i seznam - mapy.cz.


8.8.2015 8:54:17
Profil ICQ
 

Příspěvky: 310
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Technické OT: Ani jeden to nemáte špatně, problém je to na straně Googlu. Ten nemá server jenom jeden na jednom místě. Má jich docela dost. A mezi nimi se musí data synchronizovat. Takže zatímco jednomu z vás se data v Earth odkazují na ten se starými fotopodklady, tomu druhému na nový. Mne to dneska také vypadlo takto:


Přílohy:
Porovnani_earth_maps.jpg
Porovnani_earth_maps.jpg [ 199.3 KiB | Zobrazeno 5589 krát ]
8.8.2015 10:39:57
Profil
 

Příspěvky: 60
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
When will be new photos online?


25.8.2015 6:30:20
Profil
 

Příspěvky: 1533
Bydliště: Choceň
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Maybe next week. I have no time to travel now :(


25.8.2015 8:22:51
Profil
 

Příspěvky: 359
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Nevíte někdo, proč má ta přeložka ve východní části to esíčko? To oddálení by mohlo souviset s mostem pro zemědělskou techniku, ale proč se pak přibližuje?


25.8.2015 8:53:48
Profil
 

Příspěvky: 749
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Možná pozemky?


25.8.2015 10:08:27
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Snímek katastrální mapy a majitel vyžluceného pozemku.
Příjmení majitele je možná jen náhoda, neb je to možná příbuzný. Než pokoušet pronájem pozemku pro objížďku, taky bych asi zvolil variantu esíčka...


Přílohy:
kat2.JPG
kat2.JPG [ 21 KiB | Zobrazeno 4949 krát ]
kat1.JPG
kat1.JPG [ 30.4 KiB | Zobrazeno 4949 krát ]

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
25.8.2015 10:32:07
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Adamosův výpis z ČÚZK krásně doplňuje kalanisův obrázek z Earthu. Zjevně je esíčko na "státním". Konečně to funguje i bez havranů všeho druhu... :lol:


25.8.2015 13:13:53
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
A) Aby vedla po záboru staveniště.
B) Bude zde nadjezd na polní cestě.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


25.8.2015 17:34:38
Profil
 

Příspěvky: 1533
Bydliště: Choceň
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Povolení zařízeno, takže přináším pár hodin staré foto a poznatky: na MÚK Kukleny vybetonovány všechny pilíře budoucí přeložky I/11. Dva mají ještě "ustrojení". Z druhé strany provizorní esíčkovité přeložky téměř žádný posun, asi jen lehké zemní práce. Pokrok na úpravě koryta Plačického potoka. Na trase směr začátek úseku pak posun v podobě budování odvodnění. Největší šrumec u přeložky silnice na Vlčkovice. Ta bude dle mého při příští návštěvě už průjezdná v nové stopě. Tam se to vážně dost pohnulo vpřed. Přes ní vedoucí most vybetonován kompletně na jedné polovině. Na druhé se dělá. Stejně je i čilý ruch na mostu přes železniční trať na úplném začátku úseku. Obrazně vše zde: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ove/010915


1.9.2015 14:20:35
Profil
 

Příspěvky: 60
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Wonderful photos martas. I hope they will finish the two bridges in one month.


1.9.2015 18:38:51
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
martasi je vidět, že jsi si to s fotografickou povolenkou plně užil :lol: Spousta detailních záběrů a k tomu náladové fotky./např průhled rourou :ok: / Postup opravdu znatelný a pěkný. O to víc bolí, že zprovoznění AŽ za dva roky.


2.9.2015 11:51:53
Profil
 

Příspěvky: 55
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Moc díky za další pěkné fotky!

_________________
D0, D1, I/3, D11 a D35


3.9.2015 10:40:58
Profil
 

Příspěvky: 1977
Bydliště: vodňany
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Na D11 u H. Králové se staví mosty, vrcholí stavba přeložek sítí
Zdroj: http://www.denik.cz/ekonomika/na-d11-u- ... 50924.html

_________________
Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R


24.9.2015 22:43:48
Profil
 

Příspěvky: 880
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Když se dostavba tak pěkně rozjela, neuvažuje se o zprovoznění už na konci r. 2016 místo plánovaného léta 2017?


25.9.2015 11:54:19
Profil
 

Příspěvky: 55
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Martin z Ostravy píše:
Letos by měla být otevřena odpočívka Osice vpravo, někdy na začátku září lze očekávat zahájení výstavby ČSPH.


Začátek září je dávno pryč a aktuálně se tam nic neděje... Jsou ohledně této odpočívky nějaké novinky?

_________________
D0, D1, I/3, D11 a D35


26.9.2015 12:01:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1069 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 43  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz