Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Obě poloviny mostu I/11 přes D11 jsou již dobetonovány a odbedněny. Z východu (od HK) se naváží a válcuje zemina pod tělesem budoucí I/11 (od západu zatím nic).
Most "polní" cesty přes východní část I/11 je taktéž dobetonován a odbedněn
Z části MÚK severně od dočasné přeložky také ubývá nějaká zemina (zdá se) a jsou znatelná místa budoucích ramp; tam budou ale práce pokračovat asi až po zrušení přeložky.
14.3.2016 6:34:27
pazve
Příspěvky: 268 Bydliště: HK
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Zprovoznění má být k 21.8.2017 (dnešní info od ŘSD).
22.3.2016 13:40:47
michal
Příspěvky: 2523
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Co tam budou tak dlouho dělat? Budou navážet asfalt na vozovku v kolečkách z obalovny za Plačicemi?!
22.3.2016 14:52:48
kot
Příspěvky: 5956
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Aspoň kdyby byla šance to zprovoznit k 30.6. - před prázdninami...
22.3.2016 22:51:29
pazve
Příspěvky: 268 Bydliště: HK
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
A ještě je možné, že to bude o pár dnů později - u Metrostavu se neví, co se dá čekat....
23.3.2016 8:15:19
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
pazve: tuto stavbu staví Eurovia né Metrostav
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
23.3.2016 8:18:31
pazve
Příspěvky: 268 Bydliště: HK
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Stavbu D1105-2 staví sdružení D11 Osičky-Hradec Králové, kde vedoucím sdružení je EUROVIA, členové jsou STRABAG a METROSTAV - EUROVIA a STRABAG si svoje úseky už postavily a tuto část staví Metrostav. Samozřejmě, že ostatní členové zde mají nějaké menší stavební objekty, jako měl Metrostav na předchozí, už postavené části D11.
23.3.2016 10:22:04
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Most "polní" cesty přes východní část I/11 je odbedněn a naváží se násep na obou koncích.
Na MÚK severně od dočasné přeložky se pracovalo i ve svátek 25/3, odtěžování zeminy pod D11.
Na původní (a budoucí) trase I/11 dochází k navážení a válcování náspů k oběma stranám mostu MÚK v celé délce, ale ještě jim dost chybí.
26.3.2016 19:19:09
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Vzal jsem D11 po třech měsících od bahnitého utrpení na milost a přináším své (foto)poznatky. Práce za tu dobu vskutku pokročily. Dnes sice pracovali jen tři lidi na MÚK Kukleny, ale jinak se to tam musí hemžit, jelikož techniky je tam až až. Potvrzuji výše zmíněné věty Mosquita, takže hlásím pohyb z dalších částí. Za mostem přes Vlčkovický potok už je hotová kanalizace. V úseku před ním až po MÚK se ještě dodělává. Trubek mají dostatek. Samotný mostek už je zbaven veškerého bednění, ale k úplnosti mu ještě dost chybí. V trase dálnice dál k původní silnici na Vlčkovice se naváží nové vrsty. Zatím je to dost prašné, ale teď tam půjde hrubší kamenivo. Po sousední doprovodné komunikaci se jinak jede na kole lépe. Most přes novou přeložku už má zelené zábradlí i patřičné vrstvy izolace. Most přes železniční trať se také dodělává. Ten zdobí šedé zábradlí. Staví se třebas ještě schody k trati. Více v galerii zde: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ove/160328
28.3.2016 17:05:28
kot
Příspěvky: 5956
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Martasi díky za nové fotky, stavba hezky roste, ale doba do zprovoznění je bohužel v "nedohlednu"...Ale snad se toho dožijeme.
28.3.2016 17:32:33
lulinak
Příspěvky: 16
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
zdarec, jaro je tady a opet tedy do vzduchu, kvalita nic extra a dodatecne vyhlazeno velkym bratrem, ale kazdopadne toto je stav z dnesniho podvecera, tj. kupicka nalevo, kupicka napravo, asi hrajou klickovanou.... Kazdopadne na tom useku co uz je uplne hotovej by to bylo supr na brusle. https://www.youtube.com/watch?v=1v9vXif ... e=youtu.be BTW: co je to takovej ten most co to asi nejni most? v case ca 2:20 dik...
4.4.2016 21:02:01
mbmat
Příspěvky: 1332
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Je to most, přes Plačický potok. Krásné video ve stylu "šikmých" videí ze staveb D1 od Vyškova ke Kroměříži a D47
4.4.2016 21:13:30
kot
Příspěvky: 5956
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Na martasovi fotky se vždy moooc těším, ale pohled z "pilotní kabiny" je ještě o kus poučnější. Chudák martas se předminule "topil" v bahně, teď polykal prach, a ty si "jen" tak poletuješ! Závidím, ale sám bych to asi nedal. Díky chlape!
4.4.2016 21:16:30
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Moc hezké záběry Já bych kolo neměnil, ale zlatej prach oproti bahnu. Jinak souhlas s tím, že po nezprovozněném úseku se jezdí hezky. Někdy ty brusle vezmu a porovnám to s povrchem na D35
5.4.2016 7:59:25
Sosa
Příspěvky: 2499
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Škoda že se neuvažuje o předčasném zprovoznění, vzhledem k tomu, že mosty pod dálnicí se zdají hotové, by na prázdniny mohlo být provizorně zprovozněno. Ještě že už se zprovoznění blíží, škoda že se nestaví do Jaroměře.
5.4.2016 11:23:42
pazve
Příspěvky: 268 Bydliště: HK
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Na neprovozovaném úseku D1105-2 vinou toho, že se tam nejezdí, zatím degraduje obrusná vrstva - ubývá pojivo, dále bylo ukradeno mnoho kovových součástí odvodnění, svodidel (některá jsou odmontovaná v úschově u investora), mostní zrcadla ... Obrusná vrstva se bude muset někde vyměnit, mimo jiné i na mostě v km 86,596 (přes silnici III/32324) - začínají se tam dělat boule - závěr technické předprohlídky.
5.4.2016 12:10:29
kot
Příspěvky: 5956
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Z "leteckého" videa mr.lulinaka je vidět, že mosty sice ano, ale hlavní trasa do léta ani náhodou. Bohužel. Tak beru zpět, co jsem si za sebe myslel - D11 je blíže ke zprovoznění než D8. Budeme rádi, když za rok se zprovozní D11. Je to přesně tak jak psal Lenny. Není dost peněz - stavba probíhá v tempu poklidném... Takže v zimě žádné zrychlení na lyže. Nejdříve za rok.
5.4.2016 15:29:46
Taddeo
Příspěvky: 55 Bydliště: Hradec Králové
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Odpočívka před HK finišuje, docela s tím pohnuli. Fotka je z neděle, po dlouhé době jsem nejel sám, fotil kolega, kvalita nic moc, ale ten rychlý postup je patrný...
_________________ D0, D1, I/3, D11 a D35
12.4.2016 7:13:08
GiuseppeS
Příspěvky: 547
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
kot píše:
Není dost peněz - stavba probíhá v tempu poklidném...
To je nějaké nedorozumění, ne? Stavba probíhá od polovinu roku 2014, tzn. od doby, kdy slyšíme o nedočerpání EU fondů ... Opakovaně jsme slyšeli z nejvyšších míst, že D11 před HK a dostavba D8 jsou priority nejpriornější. Takže dokážu si představit všechny možné i nemožné právní a technické problémy, ale ne nedostatek peněz. Prosím potvrďte mi někdo, že uvedení do provozu stavby 1105-2 až v 8/2017 je dáno jen technologickými lhůtami, ničím jiným, že?
12.4.2016 20:37:28
pazve
Příspěvky: 268 Bydliště: HK
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Samozřejmě, že to není otázkou nedostatku peněz na tuto stavbu - termín je ve smlouvě o dílo, takže není ze strany zhotovitele kam spěchat. Už dnes ale investor vidí, že by se to dalo dokončit dříve, ale pozdě bycha honit. Blbě to podepsali.
Nízký večerní průlet dokumentující probíhající stavbu dálnice D11 mezi Praskačkou a Hradcem Králové. Na tomto videu lze postupně vidět všechny fáze výstavby od zemních prací až po finální povrch. Stav k dubnu 2016.
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Takhle kdyby fungovala Street view a dalo se s ní posouvat obraz i do výšky Hezké.
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
15.4.2016 11:16:47
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Počasí vyšlo, tudíž jsem nastartoval pedály a vyrazil na obhlídku. Poznatky: Po nezprovozněné části profrčely dvě tatrovky s asfaltem, který se pokládal na mostu přes trat HK-Velký Osek. Tam bylo techniky i lidských zdrojů opravdu hodně. Dále už to bylo slabší. Na mostu přes přeložku na Vlčkovice mi žádná změna nepřišla. Dál v trase se je udělána část středního dělícího pásu, ale jinak nic moc. Stroje žádné, což mi přijde vzhledem k počasí škoda. Na mostku přes Plačický potok se ještě betonovalo. Na MÚK Kukleny už větve doznávají své finální podoby. Most je slušně ustrojený, ale nikdo tam moc nebyl. Pokračování za dočasnou přeložkou (konec úseku) mi přišlo taky dost netknuté. Zkrátka, někde bych čekal větší posu, ale aspoň, že se staví. Izolace se pokládala i na "vstupní bráně" tedy přemostění polní cesty přes I/11. Foto hier: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ove/160526
26.5.2016 16:29:00
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Díky za fotky. Kdyby trochu hejbli zadečkem, tak by to mohli letos dokončit. Ale to by někdo musel chtít a tlačit na to. Dle letáku je uvedení do provozu až v 08/2017.
26.5.2016 17:08:42
kot
Příspěvky: 5956
Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové
Díky Martasi za novou galerii. Už jsem se bál, že ti někdo ukradl kolo. Řekl jsi to moc hezky - někde mohl být postup větší, ale pokrok je viditelný a v té bídě u nás panující díky za něj. Ale když už to chtějí otevřít za více jak rok, výrazně lepší by byla sláva k 30.6.17, aby alespoň prázdniny a dovolená probíhala bez toho věčného stání a poskakování od železničního nadjezdu u Plačic směr semafor u Kuklen...
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru