| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| 1105-2 Osičky - Hradec Králové http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=750 |
Stránka 27 z 43 |
| Autor: | Atos [ 24.9.2016 8:41:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Včera jsem přidal pár fotek z jiných pohledů, než pazve 16.9. http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ove/160919 |
|
| Autor: | kot [ 24.9.2016 12:08:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Atosi díky za fotky s vše vysvětlujícím popisem. Přiznám se, že mi pouze není jasné, co se tam bude dít dalších deset nebo kolik měsíců. Škoda to času... |
|
| Autor: | Atos [ 24.9.2016 15:04:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Při procházce kolem stavby jsem měl obdobné pocity. Kdyby to bylo na mně, snažil bych se otevřít zbytek D11 až po křižovatku společně s otevřením definitivní přeložky I/11 ještě letos. Jenže to jsme my optimistii ... |
|
| Autor: | Sosa [ 26.9.2016 8:00:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Na to už nám pazve odpověděl, nejsou nasmlouvané kapacity a on to vlastně nikdo ani moc nechce. Je to zkrátka smutné. |
|
| Autor: | Atos [ 26.9.2016 22:21:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Měl jsem cestu kolem a "zkontroloval", co se za týden změnilo. Byl vybetonován žlab tvořící obrubu pravé krajnice u pravé poloviny dálnice. Obdobně se nyní chystá pravá krajnice u levé poloviny dálnice. K dokončení se blíží most přes Plačický potok. Viz několik fotek v galerii, některé z podobné pozice jako před týdnem ... http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ove/160926 |
|
| Autor: | michal [ 27.9.2016 8:31:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Přiznám se, že jsem měl za samozřejmou věc, že těsně před krajskými volbami spustí provizorní provoz, aby se mohli krajští mocipáni holedbat před objektivy médií. Vůči lidem na I/11, kteří si od kamionů neoddechli ani 10 let od otevření dálnice do HK, je tenhle postup "není kam spěchat" opravdu plivanec do obličeje... |
|
| Autor: | Atos [ 27.9.2016 9:42:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Ano |
|
| Autor: | Sosa [ 27.9.2016 10:30:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Je to klasická ukázka nekompetentnosti politiků. Krásně se to dalo v předvolebním boji použít, ale to by na něj museli myslet již na jaře. |
|
| Autor: | martas [ 28.9.2016 12:22:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Ono se zdá, že fyzicky už toho moc nezbývá, ale zejména na konci toho ještě hodně chybí. A dokud se bude jezdit po přeložce (cca do konce října), tak se to urychlit nedá. Podle stavbyvedoucího by šla dříve zprovoznit odbočovací větev na sjezdu, ale neplánuje se to. Jinak chybí položit ještě jedna asfaltová vrstva. Dělají se stále i drobnější zemní práce. Na neprovozovaném úseku to bude chtít pěkně prořezat a sesekat. A dodat tam chybějící (ukradená i schovaná) svodidla. Most přes železniční trať je hotov. Přes přeložku na Vlčkovice ještě dle odhadu úplně ne. To samé u mostu přes plačický potok. Největší most na budoucí přeložce staré I/11 taky ještě čeká na dodělky. Ale jinak se po nové trase jede nádherně |
|
| Autor: | michal [ 28.9.2016 12:30:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Když si vezmu, že před více než deseti lety se musel zprovoznit půlprofil pro kamiony jen kvůli Chlumci, v Libišanech se platila nová okna a nevím co všechno ještě, aby se dálnice přiblížila HK, tak mě opravdu zaráží ta neuvěřitelná neochota státní správy dodělat tento úsek co nejdříve kvůli těm, kteří si ani po 10 letech od řinčících kamionů za okny neoddychli... |
|
| Autor: | kot [ 28.9.2016 20:44:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
martasi při takovémhle pohodovém podzimu je opravdu škoda, že nedojde alespoň k částečnému zprovoznění úseku. Tvé fotky zcela jasně vypovídají o tom, že D11 vypadá více hotově, než za "chvíli " otevřená D8. Ale jak konstatovali pánové výše , zájem na něčem je a na něčem není... Bohužel, |
|
| Autor: | pazve [ 29.9.2016 8:18:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
pánové, jak jsem už dřív psal, sice by se to možná letos ještě stihlo zprovoznit, ale protože na to investor netlačil na začátku roku, tak sdružení firem, které to staví, už nemají volné kapacity - mají nasmlouvány jiné stavby - neboť je neživí jen dálnice. Na postaveném, ale neprovozovaném úseku se ještě bude muset vyměnit (nevím přesně v jakém rozsahu) zdegradovaná obrusná vrstva - na mostech určitě. A chybí toho docela dost - plno drobnějších prací - ještě 2 asfaltové vrstvy - ne jenom 1, vdz, sdz, ... takže mluvit tady o tom, že je to škoda, že se to letos nepustí do HK, je dál zbytečný... |
|
| Autor: | papadeloco [ 29.9.2016 9:35:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Quercus píše: michal píše: Když si vezmu, že před více než deseti lety se musel zprovoznit půlprofil pro kamiony jen kvůli Chlumci, v Libišanech se platila nová okna a nevím co všechno ještě, aby se dálnice přiblížila HK, tak mě opravdu zaráží ta neuvěřitelná neochota státní správy dodělat tento úsek co nejdříve kvůli těm, kteří si ani po 10 letech od řinčících kamionů za okny neoddychli... Souhlasím s Vámi. Také když to porovnám s D8, tak tady u Hradce toho chybí tak 5-10 procent v porovnání s tím co je potřeba dodělat na D8. A na D8 je přitom slíbeno, že to do konce roku bude hotové. Rozdíl je asi v tom, že tam se kolem toho točí politici, zatímco na Hradec kašlou. To je mi ale docela divné, protože tahle dálnice se taky už dvacet let protahuje a zas tolik se toho u nás v republice nestaví, aby na ní politici zapomněli pro množství jiných staveb. Je to divné. A ŘSD a spol. je to asi úplně jedno. A vznesl někdo písemný dotaz na kompetentní orgány proč tomu tak je? Ono jednoduché tady kafrat, ale třeba to má nějaký technologický důvod (samo, že tomu nevěřím). Ovšem nějaký důvod to mít bude :/ |
|
| Autor: | papadeloco [ 29.9.2016 11:34:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Quercus píše: Tohle to fórum je od toho, aby lidi co se zajímají o výstavbu dálnic mohli "kafrat" a předávat si informace o tom, jak to probíhá či neprobíhá, alespoň tak jsem to pochopil. Samozřejmě bude záslužné, když si někdo najde čas a bude jednat - tedy posílat dopisy na různá místa a jinak se angažovat. Samozdřejmě, proto tu také chodím, nemyslel jsem to zle, spíš mě mrzí, že ŘSD nemá např. vlastní forum, případně se neangažuje zde, kde by podávalo informace, proč to je tak a tohle tak a zvýšil si tak respekt u lidí. Při jeho rozpočtu, by stačilo jednoho člověka vyhranit na komunikaci s médii a bylo by |
|
| Autor: | Atos [ 29.9.2016 12:20:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
papadeloco píše: ... spíš mě mrzí, že ŘSD nemá např. vlastní forum, případně se neangažuje zde, kde by podávalo informace, ... ... a my bychom měli více informací Ano, spousta lidí sem hodí různé přímé odkazy (např. před pár dny třeba bumbik) nebo taky přímo cituje někoho např. z ŘSD (nedávno třeba martas) a ještě udělá spoustu pěkných fotek. A my pak můžeme vidět alespoň trochu, co se kde okolo dálnic děje (a taky se mi to moc líbí ...). Přesto by nebyl vůbec špatný nápad, kdyby sem mohl na některé podstatné otázky dát občas někdo z ŘSD přímou (a tedy přesnější) odpověď. I když teď ji na D11 díky pazvemu asi (bohužel) všichni máme ... Ale určitě by to bylo fajn. |
|
| Autor: | Jarda Š. [ 29.9.2016 12:30:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
U zrodu tohoto webu kdysi byli zaměstnanci ŘSD (vč. tiskového mluvčího), ale, bohužel, mezičasem odtud odešli pracovat jinam. |
|
| Autor: | Mike [ 29.9.2016 19:26:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
na D8 se tlačí, protože konečně povede odněkud někam D11, i po dokončení úseku k Hradci, stále povede odněkud nikam a za 20let se tu budeme hádat, že se jí nemá říkat "hradecká", protože už je skoro v Trutnově ( nenápadně odkazuji na debatu o "teplické" dálnici ) |
|
| Autor: | martas [ 29.9.2016 22:10:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Vždyť já bych neměl za chvíli co fotit, pokud by to zprovoznili dříve. Na hotových stavbách se navíc na kole moc jezdit už nedá. A ono to uteče rychle. Jisté navíc je, že tady žádná prodleva nehrozí. I kdyby lilo, což je v našich pardubicko-hradeckých končinách zcela výjimečný jev, tak se v té ploché krajině nemá nikam co sesunout. Pokrok už nebude sice tolik viditelný, ale důležité dle mého je, že se staví. |
|
| Autor: | kot [ 30.9.2016 1:23:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Martasi hlavně nepiš, že se staví POMALU kvůli tobě ! (Samo že né ) Doufejme, že nás hodně brzo "zavalíš" články a snímky ze ZAVu na D11 i D35. Už aby došlo k vyhlášení soutěží... |
|
| Autor: | Atos [ 3.10.2016 22:24:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Dnes se na přeložce I/11 vč. mostu nad dálnicí u Kuklen pokládala asfaltová ložná vrstva. Předpokládám, že ložná, protože před sedmou večer již nebylo moc vidět. Do dálky hlavně svítila a blikala světla veškeré techniky, která byla v provozu. Fotka z mobilu v tomto osvětlení je tak už hodně zrnitá a ve skutečnosti byla daleko větší tma než to na ní vypadá (pohled při příjezdu k HK od Chlumce, vlevo dočasná přeložka ) ... Příloha: IMG_20161003_184902.jpg [ 67.94 KiB | Zobrazeno 4110 krát ] |
|
| Autor: | dvs [ 7.10.2016 6:57:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Citace: Napojení Hradce Králové na dálnici D11 (Úsek Osičky - Hradec Králové) by mělo být hotové do léta 2017. Zdroj: http://www.denik.cz/cestovani/sit-cesky ... 61006.html Že by se nečekalo se střiháním pásky až na volby? |
|
| Autor: | kot [ 7.10.2016 10:46:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
2 dvs: Nebral bych ten článek tak úplně za bernou minci. Autor:Redakce/ČTK Nemluví se tam v případě D11 o úseku Smiřice - Jaroměř, který navíc ani nepotřeboval vyjímku. Novináři... |
|
| Autor: | pazve [ 10.10.2016 13:14:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
ve fotogalerii jsem přidal pár fotek z 6.10. |
|
| Autor: | vondr [ 10.10.2016 13:19:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
pazve píše: ve fotogalerii jsem přidal pár fotek z 6.10. odkaz je zde: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... /6-10-2016 |
|
| Autor: | Šefel [ 25.10.2016 15:11:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 1105-2 Osičky - Hradec Králové |
Dnešní deštivý průjezd. Na křižovatce a mostu přes D11 v Kuklenách probíhá instalace dopravního značení a veřejného osvětlení. Příloha: D11-25.10.16.jpg [ 78.94 KiB | Zobrazeno 4774 krát ] |
|
| Stránka 27 z 43 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|