Pozemkové spory (kauza Havránková)

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět

Kolik stránek bude mít tento topic až se majetkově vyřeší 100% pozemků nutných pro D11 po Kukleny?

do 10
5
4%
10 - 25
28
20%
25 - 40
32
23%
40 - 55
19
14%
55+
55
40%
 
Celkem hlasů: 139

Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od Michal R »

kot píše:Až bude převod zapsán v katastru, tak se má o tom cenu bavit. Do té doby jsou to jen sliby...

.... a slibem, jak známo, neurazíš....

Každopádně pokud to klapne, a celá pozemková transakce mezi Krajem a Štrossou dopadne, tak jsem zvědav, kdy se najde borec, který podá na Kraj žalobu pro porušení práv řádného hospodáře. Proč? Protože pokud koupí pozemky o rozloze 0,27 ha a zaplatí za to v přepočtu cca 1230 Kč/m2, tak jsem zvědav, jak se formálně popasují s dalším převodem.

Pokud vím, tak stavebník těžko může ad hoc zaptit za jeden pozemek tuto cenu (to by to od Štrossové dávno koupil), takže buď to Kraj prodá ŘSD se ztrátou za cenu obvyklou a nebo ten pozemek daruje. Moc jiných variant není. A při dnešní koloritu, kdy se žalující blb najde na každém druhém rohu a zároveň prokurátoři zjistili, jak snadno se dají odstíhat zastupitelé pro jakékoliv rozhodnutí, tak bych se nedivil, že tento dobrý počin (zajištění pozemku Krajem) bude v Česku po zásluze potrestán...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od JirkaS »

Michal R píše:Každopádně pokud to klapne, a celá pozemková transakce mezi Krajem a Štrossou dopadne, tak jsem zvědav, kdy se najde borec, který podá na Kraj žalobu pro porušení práv řádného hospodáře. Proč? Protože pokud koupí pozemky o rozloze 0,27 ha a zaplatí za to v přepočtu cca 1230 Kč/m2, tak jsem zvědav, jak se formálně popasují s dalším převodem.

Pokud vím, tak stavebník těžko může ad hoc zaptit za jeden pozemek tuto cenu (to by to od Štrossové dávno koupil), takže buď to Kraj prodá ŘSD se ztrátou za cenu obvyklou a nebo ten pozemek daruje. Moc jiných variant není. A při dnešní koloritu, kdy se žalující blb najde na každém druhém rohu a zároveň prokurátoři zjistili, jak snadno se dají odstíhat zastupitelé pro jakékoliv rozhodnutí, tak bych se nedivil, že tento dobrý počin (zajištění pozemku Krajem) bude v Česku po zásluze potrestán...
Pokud vím, tak to chtějí se státem směnit za pozemky pod autobusovým nádražím. Takže tam by problém nastat neměl, ty pozemky taky levné nebudou.
pdd
Příspěvky: 2
Registrován: 18.5.2014 20:38:06

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od pdd »

jo vidime to podobne s temi riziky.
jen na upresneni doplnim, cela transakce pokud klapne probehne pravdepodobneji mezi Mestem HK nikoliv KrajemKHK, a RSD. Mesto se po letech probudilo a pustilo se aktivne do jednani, dale pripravuje smenu pozemku pod terminalem dopravy a timto vykupovanym od pani Strossove.
a k moznym zalobam starostlivych obcanu na neradneho hospodare... je to potom asi na posouzeni i znaleckem posudku, jak moc hospodar prohospodaril nebo ne:)
verme, ze z tech znalcu bude mit vetsina rozum:)

tady na upresneni dalsi odkaz k tematu

hradec.idnes.cz/kralovehradecka-radnice-koupi-pozemek-k-dostavbe-dalnice-d11-p46-/hradec-zpravy.aspx?c=A140624_153321_hradec-zpravy_pos
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od kot »

Že by se toho Michale chopil stálý "prosazovač" zákonnosti v oboru silničním? /nick šmejd země/ :D :ko:
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od Michal R »

kot píše:Že by se toho Michale chopil stálý "prosazovač" zákonnosti v oboru silničním? /nick šmejd země/ :D :ko:
.... přesně. A nebo si najde jiného užitečného idiota, který to podá za něj....
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od P_V »

JirkaS píše:Pokud vím, tak to chtějí se státem směnit za pozemky pod autobusovým nádražím. Takže tam by problém nastat neměl, ty pozemky taky levné nebudou.
V tom případě by byl neřádný hospodář stát, který si za nelevné pozemky u nádru nechá směnit kus hlíny.
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od Hanes »

Stát už prošustrovat více peněz než v HK u nádraží a navíc ten pozemek potřebuje. Město to udělalo velmi dobře :ok:
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od kot »

Ale to bohužel neznamená, že se nenajde nějaký dobrák na státním zastupitelství, který se chce zviditelnit ochranou nás poplatníků... Jinak doufám, že než je zažalují, stihnou hradečtí zobchodovat i tu druhou babu. Kéž by!
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od Hanes »

Taky těm hradečákům fandím, že to odkoupí vše a co nejdříve. Hlavně potom ušetří mraky peněz, když to vymění za pozemky u nádraží.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
JohnyRockNRoll
Příspěvky: 189
Registrován: 8.10.2010 7:30:58

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od JohnyRockNRoll »

pdd píše:hradec.idnes.cz/kralovehradecka-radnice-koupi-pozemek-k-dostavbe-dalnice-d11-p46-/hradec-zpravy.aspx?c=A140624_153321_hradec-zpravy_pos
"Stavba dálnice D11 skončila v roce 2006 asi tři kilometry před Hradcem Králové, pozemek Štrosové a Havránkové je poslední parcelou, která státu chybí v plánovaném úseku D11 od současného konce dálnice k hradecké křižovatce u ČKD."
Opravdu je to tak? Opravdu bude po vyřešení téhle zakleté parcely až k MÚK u ČKD cesta volná?
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od JirkaS »

P_V píše:V tom případě by byl neřádný hospodář stát, který si za nelevné pozemky u nádru nechá směnit kus hlíny.
Pokud stát převádí na obce, tak to podle mě neplatí, často se převádí třeba za korunu. Obec není podnikatelský subjekt, ale součást státu, takže jde jen o byrokratické rozhodnutí.
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od GiuseppeS »

Řekl bych, že ten správný masakr začne, až město HK odkoupí v souladu s usnesením zastupitelstva z 24.6.2014 polovinu parcely od Strossové, vymění ji s ŘSD a pak se někdy na podzim začne řešit, co s tou polovinou, kterou vlastní Havránková ... :crazy:
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od bumbik »

GiuseppeS: pokud jsem správně četl včera noviny, tak na mimořádném zastupitelstvu 18. července by chtěl Fink zastupitelstvu přinést bod jednání - schválení odkupu druhé poloviny vlastnického podílu pozemku od Havránkové za stejnou cenu ;-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od Dusanh »

Nějak se mi tomu nechce věřit, ale ty pozemky 189/1 a 189/2 už podle náhledu do katastru patří ŘSD...
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od michal »

Jenže problematický je 189/4. A tam se zatím nic neděje... :ko:
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od Dusanh »

Tak pardon, blbě jsem si zapamatoval číslo, a jak jsem proklikával sousední pozemky, asi mi to uniklo. No nic, tak někdy příště :?
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od Dusanh »

Dobrá zpráva jako ty odřezané roxory? ;)
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od bumbik »

né - že se podařilo získat souhlas s odkupem poloviny pozemku od Štrosové - to dá rozum ;)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od kot »

Bumbiku, uvěřím až bude v katastru ŘSD. Vzpomeň si /nebo jukni pár stránek zpět/ jak jsme se podobně těšili, když syn advokát doručil smlouvu darovací na MF. Výsledek známe všichni. Byli jsme zase na začátku a čekali a čekali. Radši nechci ztracené měsíce počítat. Takže alespoň město či přímo ŘSD v katastru. Pozemek má však dvě spoluvlastnice...
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od michal »

V katastru zatím vše při starém.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od kot »

Oficiálně se zapisuje DO 30 dnů...
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od michal »

Myšleno že to zatím neukazuje ani řízení, že už by to vložili na katastr k zapsání.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od kot »

Míšo, Ty nebo já bychom po takových peripetiích na katastr klusali... Úředník má času dost a dost. Když to trvá 8 let /a více/ tak se to do měsíce nezblázní. Jinak jsem taky natěšený, aby se to dostavělo či ještě lépe rozjelo alespoň k ČKD. :kladivo:
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Příspěvek od michal »

Máte pravdu... Stačí, abych si vzpomenul na větu, kterou jedna pracovnice nejmenovaného ministerstva sdělila mému kolegovi v návaznosti na dotaz "Kdy?", vznešený řádově několik týdnů po uplynutí zákonné tříměsíční lhůty na vyřízení žádosti:"To víte, zákonná lhůta je jedna věc. Ale teď jsou dovolené, já jsem na to sama. Takže s tím jen tak počítat nemůžete.".
Odpovědět

Zpět na „D11“